0 oy
1,526 göst.
Aile kategorisinde tarafından
tarafından yeniden gösterildi
Bebeğinizin doğduğunda kaynananız ne aldı anneniz ne aldı hadi söyleyin bakalımmm 

Eltimle aynı evdeydik kaynanam bize 25 er TL verdi benim yerime elbise alın dedi 

Annem bebek arabası , beşik , bez , ıslak mendil kendi ördüğü battaniye , bana ayrı battaniye , en büyük valiz dolusu eşya içinde bebeğe kıyafet baya bi örgü yelek , hırka , patik , ayriyeten bana eşya koymuştu eve gidince de altın takıcaklardı ama biz doğumdan sonra ayrı eve çıkınca yerine babam buzdolabı aldı halen de eşya alırlar bebeğime 

53 Cevaplar

+1 oy
(4,543 puan) tarafından

En İyi Cevap
Aaa ne güzel hediyeler gelmiş bebişlere en çok da bilezik alınan yorum aklımda kaldı elinizde fazla cömert iyi niyetli kaynana kayınbaba varsa ben alabilirim
(2,704 puan) tarafından
Ben hâlâ şafak sayıyorum :d
-Reklam-
+1 oy
(2,130 puan) tarafından
Annem bsey almadi kayinvalidem 1500 tl verdi ne istersen al kizim diye ☺️☺️☺️
(2,130 puan) tarafından
Hahaa canimsin ya bi oglu varmis onuda ben aldim ☺️☺️☺️☺️
(119,275 puan) tarafından
Gülom çık bu postta ne isin var senin
(2,130 puan) tarafından
Niye kizz aaa ☺️☺️
Gelinine kizim diyrn kaynanan var bu post kaynana magdurlari icin hemen terk et burayi !!!!!!!!!
(2,130 puan) tarafından
Sevda senii opuyorum ☺️☺️☺️☺️☺️☺️☺️
0 oy
(2,548 puan) tarafından

7 günlük bebeğim var bırak bisey almayı daha torununu görmeye bile gelmedi :devil:

(4,543 puan) tarafından
Ben de doğumdan sonra babam gile gelmek zorunda kaldım 1 hafta eve gitmedim annem herkesten iyi baktı ama bir arayıp hayırlı olsun bile demediler
(194 puan) tarafından
Çok lazım cehennemin dibi
0 oy
tarafından
Kimseden birşey beklemedik, istemedik. Herkeste gücü yettiğince birşeyler aldı. 
tarafından
Biri kızları biri oğulları öyle düşün ve bu konuya hiç girme eşinle. Türk toplumunda doğumda kızın annesi birçok şeyi yapar diye bir algı var ondandır bence.
(594 puan) tarafından
Aynen öyle derler canım. Kız tarafı yapar.
(4,543 puan) tarafından
Eşimin çalıştığı tüm parası eve babasına babasının borçlarına gidiyordu bebeğime birşey alacak para vermedi kimse ben de yüzüğümü sattım dur satma biz yardımcı oluruz da demediler yüzüğün parasıyla bebeğin ihtiyaçlarının bazılarını ancak karşıladım ama kıyafete para kalmadı insan biraz düşünceli olur bu bebeğin elbisesi yok dur bakalım derler ama neredeeee en son baktım olmuyor bu siteden birkaç kişi Allah razı olsun kıyafet konusunda çok yardımcı oldu hatta yarısını da olmayanlara dağıttım doğum yapmadan 1 gün önce eşim toplu parasını aldı 1 milyardı götürdü hepsini babasına verdi ertesi günü sancım başladı para yoktu gidelim görümcem para alana kadar burnumuzdan geldi hastane uzak gidiş geliş 130 TL tutuyor ama o 100 TL verdi görümcem gitti tekrar istedi para yetmez az dedi kıyameti kopardı kocası niye para ayarlamıyor niye ben veriyorum diye . 50 TL daha verdi ama saya saya . Para yetmedi orda annem de gelmişti o karşıladı masrafları para bitince ilaç alamadım iğnenin etkisi de geçince başladı dıkışlerimin ağrısı babam baktı ilaçlarım alınmamış ertesi gün haberi oldu para verdi aldırdı hemen . Ablam bana 1 valiz erkek bebek elbisesi göndermişti benimki kız olunca hepsini görümceme verdim insan biraz vicdanlı olur .
(4,543 puan) tarafından
Fırsattan biraz dert yandım
(594 puan) tarafından
Ama cok sacma yaa neden öle yapmışlar yuhhh. Durumunuz yoksa onlarında mı yok canım. Biraz yardım etmeleri gerekirdi tabiki. Vermiyecektin görümcene saklıcaktın kıyafetleri. Belki birdaga ki sefere erkek olırdı. Neyse vermişsin artık. Ama öle bicdansız babanne dede olamaz. Benim okonuda iyiler. Annemler beşiği felan alıcaktı ama onlar aldılar. Haa içlerinden biz aldık felan diolarsa bilemem ama. Gittiler aldılar biz alın demedik.
0 oy
(5,436 puan) tarafından
Benim kayinvalidem altin bileklik yaptırdı annem besigimizi aldi
(4,543 puan) tarafından
Allah razı olsun :)
0 oy
tarafından
düzenlendi

Kaynanam bir çift patik ordu o kadar:angry:

Annem 6 takim kıyafet çeyrek taktı<3 yorgan yastık çarşafını annem aldi

(4,543 puan) tarafından
Kaynanan çok cömerttt elinde mi yoktu yoksa kendi mi yapmadı
tarafından
Durumları çok iyi yengemin abisi ile evliyim aynı zmnda hamileydik onun 3 oğlu var 4. De kızdı benim ilkdi evime gelip 3 ay kaldı kızına bir sürü şey aldı burda bana da göstermeden
(4,543 puan) tarafından
Aynı bizimkiler görümcem benden 3 hafta önce doğum yaptı ona beşik aldılar valiz valiz eşya götürdüler bana gelince yok
0 oy
(1,390 puan) tarafından
Kaynanam tam altın taktı, bir de para verdi 50-100 eksik varsa alın dedi. 

Annemler bebek künyesi yaptırdı altından. Beşiği, kıyafeti, süslemeleri fln hemen herşeyi de annemler aldı.
(4,543 puan) tarafından
Allah razı olsun iki taraf da yardımcı olmuş çok
(1,390 puan) tarafından
Aynen canım çok şükür, Allah razı olsun ❤️
0 oy
(1,025 puan) tarafından
Daha doğmadı annem 2 yorgan yastık yaptırdı vw onların nevresimleri 1000 tl para gönderdilee ben zevkime göre alayım diye 10 güne gelcek yine alır bişeyler bide altın alcak kayınvalidemde yün yorgan yastık nevresimi aldı yarım altın alcam diyo yelek ördü bi kaç kıyafet alır görümcemde alıyo bebeğe bileklik yapcam dedi ablam örgü ördürüyo kıyafet alıyo saolsunlar
(4,543 puan) tarafından
Okurken yoruldum maşallah Allah hepsinden razı olsun çok yardımcı olmuşlar
(1,025 puan) tarafından
Aynen Allah razı olsun hepsinden :)
0 oy
tarafından

Pike nevresim takımı 6-7 tane kıyafet patik yelek 5-6 tane daha kıyafet vardı hatırlamıyorum 16 gram bilezik ve bide 5 gram altın küpe taktı annem

Kaynanamda çeyrek  
(4,543 puan) tarafından
Hayırlı olsun genelde anneler daha çok yapıyor
tarafından
Aynen öyle canım
0 oy
tarafından
Kaynanam yarim altin takti kayjnpeder ozelde dogurdugum icin dogum parasini odedi, kaynanam bide puset parasi verdi bide bebek yatagi yaptir ben vericem parasini dedi yaptirmadik daha. 

Annem yarim altin takti besik aldi kiyafetlerini aldi 

Amcasi kanguru aldi yengesi magnetini kapi susunu yaptirdi seker cikolatasini aldi 
(4,543 puan) tarafından
Ne güzel hepsi yardımcı olmuş Allah hepsinden razı olsun
tarafından
Aminn kuzumm
0 oy
tarafından
Doğumda hiçbirşeyini görmedim dişbuğdayı yaptım altın takmıştı bende şaşırmıştım sonradan öğrendimki eşimden istemiş taktığı altını  
(4,543 puan) tarafından
Hiç doğru değil yaptığı o altını babası takmış oluyor o değil
tarafından
Evet işte ben bunu söyleyince bilmiş gelin oluyorum hanfendinin gözünde.
tarafından
Neden öyle yaptın diye sormuştum birde eşime şikayet etmişti taktığım altının hesabını soruyo diye allahtan eşim anasının laflarına kanmıyo şükür
0 oy
(1,065 puan) tarafından
İnsanın kendi  anne babası  gibisi diycem ama öylw düşünecek olursak  kocalarımızda onların evlatları  ama torunu gelinin görürler bişi yapmazlar  ama doğup  biraz büyüyünce söz  hakkı olurlar  tabi istisnalar vardır benim kayınpederim künye yapmışlar kızıma isimli ama söyleyedikleri laftan sonra takmadım aynı gün çıkardım kolundan kenara koydum   dediği  şuydu     eşimin  adı ramazan    neymiş ramazan kızar die laf söyler die gitmiş 22 ayar almıs 8 ayar 14 ayarda varmış  ne demek laf söyler die  yapıyorsan  torununa oğluna yapıon snaki benmi takıcam  yazık öyşe düşünenlere

Kendi  annem  bana kızımın ismi yazan kolye yaptı    halada gördüğümü almaya çalışır  ama eşiminkiler  şunu da  gördük aldık dedikleri  yoktur 
(4,543 puan) tarafından
Allah annenden babamdan razı olsun :)
0 oy
(1,235 puan) tarafından
Bebegm 6 aylik olacak gormeye bile gelmedi kimseye gtmedi zaten 2 eltim dogum yapti onlarada gelmedi gorumum dogum yapti onada gelmedi yani bna gelmemesi anormal dgl
(4,543 puan) tarafından
İmkanı var mıydı yapmak için
(1,235 puan) tarafından
Yaa bsy yapmasni gectm beklemiyom bsy en azndan gormeye gelebilirdi koyde bi inegi var onu kimseye birakip gelemiyo
0 oy
tarafından
Benim kızıma eski kayınvaldem 9 sene önce 2 metre zincir aldı kayınpederim ev eşyalarını yeniledi beşik aldı

Kendi ailem ......

Oğluma eski kayınpederim adını koyduğum için bir daire verdi ☺️ Allah razı olsun 

Ailem........ hiç......

Yine hamileyim şimdiki kayınvaldem gilin varlığı yeter çünkü onlara eşim bakıyır hiç bir beklentim yok 
(4,543 puan) tarafından
Maşallah o kayın babadan fazla var mı benim kayınbabam bebeğimin yüzüne bile bakmadı kızdı götürün o da  anasının kızıdır anası ne ki o da o olsun falan dedi bir de özel değilse eski kayınvalidem demişsin nasıl yani
tarafından
Eski kayınvaldem ve eski kayınpederim yani eski eşimin ailesi yrıkdım ben eski eşimden
Yeniden evlendim başka kayınvaldem ve pederim var
Ama hala görüşürüm severim sevilirim ☺️
(4,543 puan) tarafından
Çok hayırlı insanlarmış Allah razı olsun onlardan
0 oy
tarafından
Benim kaynanam 50 tl verdi bi toz deterjan bide 5 lt yag al dedi cocuguma bi çöp almadi

Annem altin kupe aldi bi valiz örgü yapti elbiseler 3 battaniye ayakkabi aldi bu arada 50 tl ye toz deterjanla siviyag etmez demeyin 6 sene önce ediyodu :)))
(4,543 puan) tarafından
Güldürdün beni
tarafından
Haha ama oyle kizz valla ediyodu simdi iksinin fiyati 80 liradan asagi degil
0 oy
(113 puan) tarafından

Ya şimdi hakkını yemiyim kaynanamın bebeğe bana kıyafetlerimizi aldı hep ne istesem yine bşşey demez hatta benim düşünmeme fırsat bırakmadan gidip kendi kafasına göre alır sağolsun tabi hiç yapmayadabilirdi :getlost: anneciğim de sağolsun beşiğini odasını yaptı oğluşumun <3

(4,543 puan) tarafından
Allah razı olsun hepsinden
0 oy
(653 puan) tarafından
Kayinvalidem 1 çeyrek bebisime  taktı o kadar annemlerkini anlatsam parmagim yorulur 
(4,543 puan) tarafından
Çeyreğe de şükür
0 oy
tarafından
Annen kaynana yerine de almış kaynanan çok bonkör ama hayran kaldım 10 TL sini geri verseydin çok masraf etmiş kadın 
(4,543 puan) tarafından
Beni çok güldürdün Allah da seni güldürsün görümcem benden 3 hafta önce doğum yaptı ona beşik aldılar valiz valiz eşya götürdüler ama bize sıra gelince para yok dediler sağolsun çok cömertler
tarafından
Bayağı bonkör maşallah ama kendi kızına bonkör
0 oy
Ciddimisin 25 tl elbisemi alin dedi kiz o paraya 2 damacana su etmez insanin kendi anasi babasi gibisi yok valla
(4,543 puan) tarafından
Valla ya bana 25 TL eltime de 25 TL verdi çok cömettir sağolsun
0 oy
(12,856 puan) tarafından
Annem Trabzon kelepçesi oğluma çeyrek altın kıyafet

Kayınvalidem bana kelepçe oğluma yarım altın kıyafet 
(4,543 puan) tarafından
Maşallah Allah daha çok versin Allah onlardan razı olsun

İlgili sorular

0 oy
16 cevap 323 göst.
0 oy