0 oy
524 göst.
Aile kategorisinde (6,136 puan) tarafından
Parmağına iğne batırarak mi?
Yoksa enjektörle kolundan mi?
6 aylık oğlumun kanina vitaminlerine baktırmak istiyorum ama enjektörle yaparlar diye gitmiyorum yengem iğne batiyorlar parmağına dedi öyle bakıyorlarmis

14 Cevaplar

0 oy
tarafından
Elinin üstünden canım alıyorlar kanı
(6,136 puan) tarafından
Offf her yerde farklı desene
-Reklam-
0 oy
(664 puan) tarafından
Evet canım parmağına iğne batırıp incecik bi çubuğun içine kanı damlatiyorlar daha doğrusu çubuk kanı çekiyor 
(664 puan) tarafından
Kızım 3 buçuk yaşında daha gecen gün ilk defa enjektöre çektiler
(6,136 puan) tarafından
Annem benim ya onun canı seninde için nasıl acımıştır :(
(664 puan) tarafından
Tabi canım üzülüyorum ama onun sağlığı için gerekli soğuk kanlı durmaya çalışıyorum sende öyle yap bebeğin daha küçük her ne olursa olsun soğuk kanlı olmalısın o an bebeğine senden başka kimse yardımcı olamaz bi yanık boğulma düşme durumunda ne yapman gerektiğini mutlaka öğren benden tavsiye canım daha ayaklanacak yürüyecek düşecek çarpacak ben çantam da morluk kremi ile gezdim çok düşerdi hemen kremi sürerdim morarmazdı iki kere acillik olduk tomografi çekildik allah beterinden saklasin anne olmak zor canım
(6,136 puan) tarafından
Baştan sona kadar haklısın 6 aya kadar emdi insancıklar sayesinde sütüm bitti önce Allah sonra ben korumasını bari yapım Allah razı olsun kuzum bebeklerimizi bize bağışlasın inşallah amin
(664 puan) tarafından
Amin canım inşallah bende bebeğimi emziremedjm embesiller yüzünden
0 oy
tarafından
Bilek üstünden elini sıka sıka damlatarak almışlardı. Çok ağlamıştı yavrum. Bir sıkıntısı yoksa aldırma bence.
(6,136 puan) tarafından
Yuh yaaa sağlık ocağının verdiği damlaları kullanmadım şimdi de çok terliyor internette vitamin eksikliği diyor gidip baktiracam ama işte kan almayı düşünüyorum
tarafından
Bende kullanmıyorum eczaneden ocean marka aldım ikisini de. Doğal içerikli ve yan etkisi yok araştır istersen.
(6,136 puan) tarafından
Hay Allah razı olsun bakiyim mi
tarafından
Ocean mikrofer ve ocean vitamin d3 diye geçiyor. Reçetesiz alabilirsin.
0 oy
tarafından
bizim burda elinin ustunden bulamazlarsa kolundan aliyolar
(6,136 puan) tarafından
Dayanamam ben ya ağlarım:'(
0 oy
(6,053 puan) tarafından
Bebeğimi 3 aylıkken acile götürmüştüm koldan aldılar canım ama vitamin değerlerini bilmiyorum
(6,136 puan) tarafından
Offf çok acır yaaa
(6,053 puan) tarafından
Maffoldum kzuum ya çok ağladı yavrum
0 oy
tarafından
8 aylık olmadan bakmıyorlar canım ilk 8. Ayda strip ile parmağından bir kaç damla kan alıp bakıyorlar kan değerine diye biliyorum 

Ama özel de tahlil yaptırırsan belki enjektör ile alıp bakabilirler 
(6,136 puan) tarafından
6 aylık aşısında bisey demediler ama 9. Ay aşısı olacak dediler sadece kendim özel araştırıp gidip yaptırayım
(4,875 puan) tarafından
Ayşem kaç çıktı kan sayımı.
Bende yarın gidicem ://
tarafından
10.9 cıktı canım kanı ben çok tedirgin oldum çok ağalarsa diyede hiç sesi çıkmadı boyunu ölçerken daha çok ağladı sıpoş "))
8. Ayda izlenim var sadece canım asi yok kizamik aşısını da 9. Aya çekmişler salgından ötürü eğer çok ciddi bir allerjik durumu yoksa yapıyorlar asiyi eğer yumurta aşısı süt alerjisi vs vs varsa yapmıyorlar mis
(4,875 puan) tarafından
Bizimkide iyi çıkar inşallah ya. :/ tedirginim bende
tarafından
Çıkar inşalalh canım benim germe kendini hem düşük çıksada yedirir icirirsin ilacını verirsin turp gibi olur evelallah ama sen güzel bakıyorsun bebeğine güzel cikar sonuç;)
0 oy
(4,875 puan) tarafından
8 aylıkken zaten kan sayımı yapılacak o zaman yaptır canım 
(6,136 puan) tarafından
2 ay daha dur mu diyorsun çok terliyor da korkuyorum ya emmeyi de bıraktı daha doğrusu sütüm bitti lanet insancıklar sayesinde
(4,875 puan) tarafından
Canım benim kız da terliyor.
Tamamen mi kesildi :(( çok üzüldüm canım ya.
Biraz daha bekle derim
(6,136 puan) tarafından
Malesef doymadı mamaya ağırlık verdim ona mama daha çok diye iyice bıraktı sağmaya çalıştım makineden hiç cikmadi 4 5 gündür emmiyor aramıyor da işimiz gücümüz mama oldu aklıma geldikçe sinirleniyorum
(4,875 puan) tarafından
Sakin ol canım bak 6 aylık ta olmuş ek gıda da verirsin
0 oy
(1,847 puan) tarafından
3 aylik kontrolde kelebek gibi bisey takip almislardi enjektöre değil. Hortum gibi biseyden akıyordu kolundan aldilar
(6,136 puan) tarafından
Kuzum ya ağlamadı mi:/
(1,847 puan) tarafından
Ağladı yaa :( keşke bebeklerde kan almanın kolay bi yolu olsa
(6,136 puan) tarafından
Parmağından delseler neyse de enjektör ve sıkıştırma yapmasınlar:(
(1,847 puan) tarafından
Ilk ay sarilik için elinin üstünden almışlardı yüksek çıktığından. Bu sefer kolundan aldılar. Inşallah acimaz
0 oy
(79 puan) tarafından
Bnm kız 2 aylıkken sarılık değerine bakmak için bizden kan aldıkları yerden koldan enjektörle aldılar 
(6,136 puan) tarafından
Kuzum sarılığa niye kandan baktılar bize tabanca gibi makineyle baktılar kan almadılar tabi o zmn kırkı çıkmamıştı
(79 puan) tarafından
Uzamış sarılıktı bizim ki ondan cnm
0 oy
(13,681 puan) tarafından
İnşallah 39+3te doğur diye dye doğurttm seni, şmdi 6 aylık diyosun vallahi duygulandım 
(6,136 puan) tarafından
:-* hiç özlemedin hiç merak etmedin hatta aklına bile gelmedim demi
(13,681 puan) tarafından
Sen bni çok özledn sanki :D
(6,136 puan) tarafından
Sorumun cevabı bu degil
0 oy
(12,777 puan) tarafından
Ben 6 aylık aldırır Ken bilek üstü damlama yöntem ile alındı 

11 aylikti aldırdığı da koldan alındı 
(6,136 puan) tarafından
Kuzum ya çok canı yanar amaaaa:(
(12,777 puan) tarafından
Yani emzik vs verdim gene çok ağlamadı
0 oy
(557 puan) tarafından
El üstünden cnm damlardan kan aliniyor
(6,136 puan) tarafından
Sıkıyorlar mi elini kan çıksın diye
(557 puan) tarafından
Aynen sıkıyorlar cnm yani benim bebeklerin hep sikdilar
0 oy
(13,681 puan) tarafından
6 aylık değil 1 aylık olunca faşan damardan koldan alıyorlar, biz çok verdik, Rabbim tekrar yaşatmasın o zor süreci
(6,136 puan) tarafından
Yengem parmağına iğne batırıyor dedi iyi dedim fazla canı yanmaz ama farklı şekilde yapıyorlarsa yanaşmak istemiyorum rabbim kimseye yasatmasin ben 1 kan aldırmaya yanaşmıyorum millet nelerle uğraşıyor Allah yardımcıları olsun

İlgili sorular

+1 oy
3 cevap 313 göst.
7 Nisan 2022 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 82 göst.
31 Aralık 2021 Diğer kategorisinde 1Anne1Melek (224 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 155 göst.
2 Şubat 2023 Aile kategorisinde Nrgz (771 puan) tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 84 göst.