0 oy
673 göst.
Yemek-Tarifler kategorisinde (204 puan) tarafından
Kizlar arpa sehriye corbasi tarifi verirmisin.. 

9 Cevaplar

+2 oy
(5,376 puan) tarafından
tarafından seçilmiş

En İyi Cevap

Biz yağ salça yapıoz sonra suyunu katıyoz kaynayınca da şehriyeaini katarsın limon da sık iç ohh :D

tarafından
Evet baya oldu ama sonra editorlerden biri gizledi ve engellediler nedense :)
tarafından
he ben soyledim onlara seni :)))
tarafından
Niye ne dedim ki orda boşuna engel aldım neyse daha laf tasimam kimseye
tarafından
mesajini gormedim onun icin sordum sende başkası adina laf tasima canim :)
tarafından
Bu son oldu :) selamı var diye ilettim oyke yorumlar da gördüm neden gittiğine dair sorunca cevaplamak istedim sadexe
-Reklam-
+1 oy
tarafından
Malzemeler 

Arpa şehriye 

Domates salçası 

Sıvı yağ 

Tavuk bulyon 

Nane

Tuz 

Yapılışı 

Tenzereye aibi yağı alıyoruz üzerine bir yemek kaşığı kadar domates salçası koyuyoruz güzel kavuruyoruz salça kavrulduktan sonra bulyon koyuyoruz bulyon eridikten sonra da nane atıyoruz bir çay kaşığı kadar onuda bir çevirip üzerine beş su bardağı kadar sıcak su koyup karıştırıp kaynamasını bekliyoruz su kaynadıktan sonra iki üç avuç dolusu arpa şehriyeyi içine atiyrouz şehriyeler yumuşayıp pistikten sonra altını kapatıyoruz afiyetle yiyoruz 
(204 puan) tarafından
Ellerine saglik ❤
tarafından
Afiyet olsun ")
0 oy
(341 puan) tarafından
Tabi soganini kavur sonra icine domates rendeli ronra sehriyeni koy yeterince su koy baharat vs koy ilik susuyla yapcaksanda ilk eti kaynat sonra su  yerine koy cnm
(204 puan) tarafından
Kiyma koyacam onu basta koymaliyim dimi? kiyma sonra sogan ve tomates ve sehriye boylemi siralamasi
(341 puan) tarafından
Ilk kiyamini kavur
(204 puan) tarafından
Yaptim canim senin tarifini sagol sogan tat veriyor ondan yaptim seninkini.. ellerine saglik ❤
(341 puan) tarafından
Aynen iyi yaptin cnm afiyet sifa olsun
0 oy
tarafından
Ilk unu kavuruyorum azıcık tereyağ azda sıvıyağ ile sonra salçayı atıyorum Azıcıkta öyle kavuruyorum sonra sıcak su döküyorum su kaynadıktan sonra şehriyeyi döküyorum altını kısıyorum pişiyor sonra sehriyelerde kapatıyorum altını 
(204 puan) tarafından
Buda guzelmis hepsi guzel aslinda farkli yapilislar sagol minnak yemis kadar oldum ❤
0 oy
tarafından

Cano yağ ile şalçayı kavur üzerine et suyu yada tavuk suyu koy eğer hiçbiri yoksa su ilave et tuzunu at pişincede maydonoz kıy üzerine 4 yada 5 dal yeterli afiyet olsun 

(204 puan) tarafından
Hm tamam canim tsklerrr
0 oy
(1,847 puan) tarafından
Salçayı yağda kavuruyorum sonra şehriyeleri atıp biraz daha kavuruyorum sonra su ekliyorum. Ölçülü yapmıyorum ölçü verrmiycem o yuzden 
(204 puan) tarafından
Tskler nurdan hanim :))
0 oy
(10,234 puan) tarafından
Ben tavuk suyu ile yapıyorum canım etini de didikliyorum içine. Şehrşyeni az yağda kavur biraz rengi dönmesin ama az salça bi domates rendele varsa yoksa da olur sonra suyunu ekle etleri ekle pişince maydanoz kıy incecik nane kırmızı pul biber kat karıştır bi tur kapat canım altını
(204 puan) tarafından
Tamam canim bu tarifte guzelmis ellerine saglik
0 oy
(964 puan) tarafından

Eğer Şehriye çorbası bu yorumlardaki gibiyse ben başka birşey yapıyorum demek ki :O

(204 puan) tarafından
Ohhh bee seninkii cook guzelmis dedin gibi ayni corbayi farkli yapilisi iyi oluyor ellerine saglik ❤
tarafından
Bende ilk salcayı kavuruyorum da bi dahakine seninki gibi yapım bakm nasıl oluyo)))
(964 puan) tarafından
Yapın valla. Ben sevmiyorum diğer türlü. Kavurmayinca ne kadar şişse pişse de hamur gibi geliyor bana kızlar
(204 puan) tarafından
Evet bide pistikten sonra makarna gibi hamurlasiyor suyunu cok cekiyor ..
(964 puan) tarafından
Aynen öyle oluyor tatlım.  Sen önce sehriyeyi kavurup yap bence. Bide soğan kavuranlar olmuş.  Ben yakistirmyorum corbalara soğanı canım
0 oy
tarafından
Sivi yağı tencereye koy canim kizinca salcayi koy suyla ac biraz salcayi bulyon ve bi cay bardagi sehriye koy tavuk suyuyla yapiyosan bulyona gerek yok su kaynayinca tuzunu ve maydonozu koy biraz özlesince  tamamdir :)
(204 puan) tarafından
Tamam canim col sagol ellerine saglik ❤

İlgili sorular

0 oy
12 cevap 223 göst.
9 Aralık 2021 Diğer kategorisinde Sevecen anne (20 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 364 göst.
8 Temmuz 2020 Yemek-Tarifler kategorisinde Memuranne& (1,793 puan) tarafından soruldu
0 oy
10 cevap 828 göst.
4 Aralık 2019 Diğer kategorisinde ❤ELOŞ❤ELOŞ❤ (1,424 puan) tarafından soruldu
0 oy
32 cevap 282 göst.
4 Aralık 2023 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu

378,388 soru

11,326,024 cevap

34,778 kullanıcı

...