0 oy
832 göst.
Diğer kategorisinde tarafından

Bize her geldiginde cocugun altini degisiyo iyi tamam degissin ama altina altlik sermiyo cocuguda 4 yasinda halimin ustunde degisiyo birak bide gidene kadar tuvaletimin kenarina o bezleri koyuyo ben olsam oraya posetlerim hemen giderken de alir cöpe atarim sizce yanlismiyim?

Her seferinde ben atiyorum yanlismiyim yoksa.

12 Cevaplar

+5 oy
(117 puan) tarafından

Kesinlikle görmezden gelme 4 yaşındaki çocuğun zaten beslenmesi çok yanlış. Kaldı ki o çocuğun altına bez koyması lazım. Misafirdir yapar değil o yapmıyorsa sen bir bez bulundur altını değiştirirken vet eline gitsin çöpe atarkede eline poşet tutuştur.  Emin ol bunları yapıyorsun diye kötü ev sahibi muamelesi göreceksin bırak gör . Mantığı anlamıyorum aman misafir dokunma etme birşey deme ama misafirde kendine bir baksın hareketlerine. Ben misafirim geldiğinde çocuğun annesi yapmıyorsa ben onun yapması gerekeni yapıyorum dersini alcak olan alır zaten ki aldılar da. Benim evim onların özgürce dolaştığı yer değl ben gittiğimde en samimi olduğum yer bile olsa dikkat ediyorsam o da edecek.

(17 puan) tarafından
Kesinlikle katiliyorum yani sana yapilmasini istemedigin seyi baskasina yapmaman gerek arkadasi cok yanlis yapiyor belki o temiz olmayabilir ama ew sahibi temiz titiz biri ve kimsenin hakki yok baskasinin ewinde oyle rahat degistirip bezini oralara atmasina ve bunu insan kendi ewinde bile boyle yapmamali sonucta bebek bezi enfeksiyon yaratiyor
tarafından
Yazdıklarinizi okudukca iyiki boyle insanlar yok dedm etrafimdaki insanlarin kiymetini bildim teşekkürler :)
(17 puan) tarafından
Nasil yani ne anlamda
-Reklam-
+2 oy
(77 puan) tarafından

Yaptığı hakikaten çok yanlış bence. Çocuklu başka bı arkadaşını çağır o geldiğinde altini alsın alt açmasını sersin  bezini poşete koysun oda yanlış yaptığının farkına varsın

+2 oy
(2,891 puan) tarafından

Bu sorunu burda çözemezsn ki arkadaşınla konuşman lazım bunu nazikçe

(2,891 puan) tarafından
Arkadaşına nazikçe böyle yapma rahatsız oluyorum demeni söyledim neresi yanlış da uyarı veriyorsunuz? Sizin tek derdiniz onay almak sormayin kardeşim o zaman hayret bi şey
+1 oy
(638 puan) tarafından

Misafirdir sonuçta görmezden gel hali örtüsü alıp halina geçirebilirsin o gidince de yika bu gibi şeyler icin kalbini kirma

+1 oy
tarafından

Senin icin bu doğru ama herkes senin kadar ince ayrintili dusunmuyo olabilir. Boyle ufak seyler icin kirma bencede arkadasini

tarafından
Hamilelik gerginligi heralde :)) kov bacim sen aaa ne demek yani giderken fln bezi birakiyo sana oyle misafir mi olur kov kov takilma bize. Bizim yöremizde arkadasimiz misafirimiz bas üstünde taşınır evimize geldigi icin minnet duyulur eksikleri göz ardi edilir ama bizde bi yanls var sanirim. Sen aldirma bize sorun bizde :))
tarafından
Ay bi dogursun görcem ben onu arkasnda bezler mi unutuyo yerlere kakalar mi sacılıyo :) onda yok ya simdi atarda tutarda :)
(638 puan) tarafından
Aynen aynen :)))
(638 puan) tarafından
Valla kimse büyük konuşmasın yok ben yapmam yok unutmam gibi bugün ona yarin bana ben bunu bilir bunu soylerim dilim de sivri aynı zamanda yapacağım birsey yok :D
tarafından
Valla be halim ne koltugum cevremdeki insanlardan daha değerli degil. Bi derdim skntim oldugunda cok kiymetli halima anlatamiyrm skntimi. O yzden varsn kirlensin varsn bi bez kalsn arkasndan ben atym. Benimde illa oluyodur bi eksiğim ama şükür ki böyle arkadslarm yok ya
+1 oy
tarafından

Bence görmezden gel o da yoruluyordur belki sonra alırım diye düşünüp sonradan unutuyordur kasıtlı yapmıyordur 

+1 oy
(5,938 puan) tarafından

Bu olayın aynısını yapan kişi eksi oy vermiş zaten,) en nefret ettiğim olay kimsenin evinde yapamam asla .Ilk.bebegimde annem.de dahi olsa yanım da alt açma örtüm olurdu ve öyle açardım.arkadasim aynısını bana yaptı ve halıma oğlu kakasini yapmisti degdirdi .daha 10.gün önce  yapti .yikatmadan da o gün gelmişti halim .yikamaya yollarim dedi bende evet canım yikatmalisin  dedim ve yikatti asla kabul edemem.bugün  gene geldi örtü suz açıyordu  ben verdim örtü bunu koy altına diye .cahilligine veririm ben bir insanın bu davranışını. 

+1 oy
(117 puan) tarafından

Ya zaten gelen misafirlere hoşgörü ile yaklaşıyoruz yani burda yapılan yorum gibi evimdeki eşyam misafirden değersiz değil ama bazı şeyler değerli .Benim evime misafir geliyor oyuncakları ben getiriyorum çocuklara halıya koltuğa birşeyler dökülüyor sorun yok diyorum yani tepki gösterip eksi oy verenler kadar hatta fazla hoşgörümüz insanlığımız ve misafirperverliğimiz var çok şükür kimsenin ki ni de yargılamadık. Ama burdaki olay farklı kusura bakmayın da çocuğum varsa hijyene dikkat etmesi gereken sensin ben değilim o yapmıyorsa dediğim gibi ev sahibi olarak sen yönlendirirsin  .Keşke sizin gibi çevremde kimse yok yazanlar keşke bizim gibiler olsa çevrenizde gerçekten. ..

+1 oy
(127 puan) tarafından

Uyarmalısın kesinlikle. Asla böyle biseye tahammül edemezdim ben olsam. Ve bezini buzdolabı poşetine koyup kapının dışına koyması gerekiyor konmaması için. Ayrıca çocuk 4 yaşında hala tuvalet alışkanlığı olmaması çok ilginç. Anne baya ilgiliymiş 

+1 oy
(111 puan) tarafından

Bir pasaklı ve düşüncesizce çocuğunun mahremini ortada açan tutup herkese eksi oy vermişşş:) arkadaş bu senin yaptığın kabul edilebilir olma özelliğe erişmiyor. Herşeyden önce bebeğin mahremini ulu orta açmak yanlış. Pis pasaklı olmak iki kere yanlış. Bir de necaset  var tabi... Namaz kılınan evde ki halının üzerine seccademizi sereriz tutup orada birde örtü sermeden  açmak üç kere yanlış. Sen istediğin kadar yanlış olduğunu yazanlara eksi ver. .. 

(32 puan) tarafından
Bu habire eksi oy veren kim ya kızlar
(638 puan) tarafından
Soruyu soran bence hoşuna gitmeyen yoruma eksi veya uyarı veriyor
tarafından
Kizlar ben kimseye eksi vermedim dunden beri sifremi.unuttum daha smdi girebildim herneyse bana hak.verenlerde olmus ne guzel
0 oy
(111 puan) tarafından

Arkadaşına vahiy inmesini bekleme. Söyle

0 oy
(32 puan) tarafından

Misafir sonuçta yanlış düşünüyorsun bence bi yere gidip sen öyle yapsan kimse birşey demez bence misafir sonuçta senin için evine geliyor yani ona da katlan bi zahmet benim de misafirim geliyo çocuklu falan kanepeye tuvaletini yapan bile oldu ama birşey demedim çünkü misafir yani sen herşeyi böyle takıntı yaparsan tek kalirsin misafirin falan da hiç gelmez biraz anlayışlı olmak lazım 

İlgili sorular

0 oy
8 cevap 230 göst.
30 Mayıs 2021 Diğer kategorisinde Fatmanurun Annesi (462 puan) tarafından soruldu
0 oy
12 cevap 400 göst.
18 Nisan 2023 Aile kategorisinde irmikmoms (437 puan) tarafından soruldu
0 oy
24 cevap 657 göst.
8 Ocak 2021 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
0 cevap 46 göst.
7 Ekim 2022 Aile kategorisinde Asdfghhjga1245.Berr (14 puan) tarafından soruldu

377,345 soru

11,292,584 cevap

34,711 kullanıcı