0 oy
657 göst.
Diğer kategorisinde tarafından

Bazılarının define hikayesi var. Gece gece aklıma düştü merak ettim

Birisi anlatmıştı. Akrabam fakirdi gezer dolaşır dağ taşta kazı yapardı bir vakitten sonra binaları arabaları oldu Allahualem define buldu falan demişti. O kıssa aklıma geldi buraya da sorayım dedim

24 Cevaplar

+1 oy
tarafından
Ben değilde eşim çok şahit oldu bizzat kesiflerine baskınlarına giderdi yazık ya toz toprakta ölmüslerin eşyalarından medet ummak saçma geliyor hep cezayla sonuçlanıyor yada ölümle
tarafından
Evet masum olmuyor pek çoğu
tarafından
Aynen cnm
-Reklam-
0 oy
(9,651 puan) tarafından
Yok hiç gormedim
tarafından
Birisi anlatmıştı. Akrabam fakirdi gezer dolaşır dağ taşta kazı yapardı bir vakitten sonra binaları arabaları oldu Allahualem define buldu falan demişti. O kıssa aklıma geldi burda var mı acava diye merak ettim
0 oy
(119,072 puan) tarafından
Olmadim          
0 oy
tarafından
Bacı dur bide onu çıkarma zaten ortalık karışık:)) 
tarafından
Sesli güldüm :D
0 oy
tarafından

Maleseff şahit oldum hatta ortada bu yüzden cinayet de var:(

(1,699 puan) tarafından
Yer altından nasil sahiplenmisler
(2,259 puan) tarafından
3 harflilerden bahsediyor galiba çünkü onlar altını çok sevdikleri için sahipleniyorlar
(1,699 puan) tarafından
Ayyyyy ürktüm
(6,136 puan) tarafından
Esimin akrabaları da gidiyor deden kalma başlarına iş gelse de akıllansalar diye dua ediyorum çok kötü bişey
tarafından
Üç harfliler sahiplenmiş. Bunlar kazma vurdukça altın aşağı kaçmış
0 oy
(490 puan) tarafından

Defineci tanidigim yok cnm:sideways:

tarafından
Kazı yaparken bulanlar varmış yahu defineci olmasına gerek yok *-*
0 oy
(7,402 puan) tarafından

Yeni define hikayeleri yukleniyor....:D

tarafından
Yıkıldım :D hayatın gerçekleri...
0 oy
tarafından
Bu işlerle uğraşanlarin sonu hayır olmuyor bacım ya insanlar bu yüzden kayıp oluyor ya elindeki mali mülkü de kayıp ediyorlar yada ölüyorlar
tarafından
Haklısın canım dünya çok pislik. Bu olayında bu kadar masum ilerlemesi düşük ihtimal
0 oy
(4,040 puan) tarafından

Kardeşimin arkadaşının ablası varmış kadın köşeyi dönmüş kocayı bosamis rezidansran iki daire almış arabalar bı de yazlık kardeşine de araba almış. Bizimki de kuduruyordu milletin ailesi arabasını alıyor falan diye:D

tarafından
Niye kazı falan mı yapıyormuşta *-*
(4,040 puan) tarafından
Anlamadığım için sormadım nasıl yaptığını ama çalışma ve para manyağı bir aile çocuğun diğer ablası da güzellik.merkezi açarak parayı kırmış
tarafından
Ayy garip ya
0 oy
(71 puan) tarafından
Calla oldum komsumuz buldu suan gayet zengin 
(71 puan) tarafından
Biz kucuk yerde yasiyoruz herkes herkesi bilir hemen yayiliyo anlıcan bizim buralarda bi laf vardır gece osursan sabah gecmiş olsuna gelirler die
tarafından
:D rabb'im paranin da hayırlısını versin
(71 puan) tarafından
Ama derler ya colugundan cocundan cikarmis o para yaramazmis die
tarafından
Rabb'im nasıl dilerse canım. Belki azgınlığini arttırmak için Rabb'im ona afiyet ve bol para verir ahirette daha fazla azaba Mazhar olması için. Allah en doğrusunu bilir diyelim
(71 puan) tarafından
Tabiki orasi ögle allahtan kokmayan daglan taş demisler herseyin en dogrusunu allah bilir
0 oy
(2,479 puan) tarafından
Köşeyi dönen var mı bilmem büyük amcam öyle önceden sandık mandık bişey bulmuştu ben küçüktüm pek hatırlamıyorum sonra sandığı açamadılar mühürlüymüş. Zaten önceden Osmanlı zamanında falan dedi e gömülüp 3 harflilere mühürietilirmiş. Sonra rahatsız ettiler galiba oda geri götürdü bulduğu yere. Bi hoca ben açarım falan demşştide bilmşyorım
tarafından
Rabb'im bizleri yarattıklarının şerrinden korusun
0 oy
(780 puan) tarafından
Bizim köyde var adam bulmuş 4 oğluna ankaradan ev aldı kaydede hepsine ayrı ayrı ev yaptırdı ve hiç birini köy dışına çıkarmadı evlendirdi ahırları inekle doldurdu hem kendinin hem oğullarının ve her türlü köyde lazım olan çifci malzemelerini aldı hepsine ayrı ayrı bizim köyün en zengini ve bundan 15 yıl önce sadece ahırlarında inekleri vardı şuan herşeyleri var bizim köyde onlar define bulmuş diyorlar tabi onlar diyor ben demiyorum:)):))
tarafından
Ayyy bak bir kıssa daha :)
0 oy
(184 puan) tarafından
Bulsam hiç fena olmazdı parayı adamı bozar diyorlar aman olsun beni bozsun :))
tarafından
Öyle deme her şeyin hayırlısını iste canım
0 oy
(1,699 puan) tarafından
Yok valla :)))))
0 oy
(2,548 puan) tarafından
Kayinpeder 70 yaşında hala define arar . Birkac kez bulmuş bazıları büyülü falan olduğu için el koyamamışlar bazi bulduklarinda jandarma el koymuş.  
tarafından
Gece gece korktum kız
0 oy
(649 puan) tarafından

Acaba öyle biri varsa köşeyi mi döner yoksa akrabaları mı çoğalır bilemedim şimdi :D

tarafından
Hiç masum şeylerden bahsedilmiyor :(
0 oy
tarafından

Darisi bana insallah bende bulayim ne güzel olur :D

0 oy
(1,885 puan) tarafından
Eniştemin babası bulmuş ama tarla sürerken arayarak değil yani. Baya da hayrını gördüler market açtılar çalıştılar apartmanları daireleri herseyleri var ama hiç böbürlenmezler para bozmadı yani
tarafından
Ne buldu acaba
(1,885 puan) tarafından
Rumlardan kalma altın buldular.burda eskiden Rumlar yaşarmış göçerken de altınlarını gömüp gitmişler çok var bu şekilde bulan hala daha arayanlar da var
0 oy
(1,043 puan) tarafından

Benim halamla kocası evlerinin bodrum katını kazdılar hep altın var diye toz altın bulmuşlardı öyle duyduk tabi neler neler yaptılar ama hala züurtler :D

tarafından
Sesli güldüm :D
(1,043 puan) tarafından
Valla kız evimizin yanında arsa vardı çok eskiden camiiymis orayı bile kazdılar su tesisatlarıni değiştircez diye yalandan 5 6 metre kazdılar Allah işte birşey çıkmadı aç gozlunun halı de başka oluyor :-D
0 oy
(3,669 puan) tarafından

Kyın babam esim, ve obur cocuklarım alıp koye gidecekti bende esimde dedim gidersen hem bosanırım, hemde sikayet ederim oda gıttmedi sonra olay, kapandı, yada bize artık, söylemiyorlar esim, karısmıyoz artık, die ama hala fakırler:D

İlgili sorular

+1 oy
50 cevap 859 göst.
2 Şubat 2023 Diğer kategorisinde Sudenaz (224 puan) tarafından soruldu
0 oy
20 cevap 386 göst.
2 Haziran 2022 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
13 cevap 409 göst.
29 Şubat 2024 Diğer kategorisinde Suda (268 puan) tarafından soruldu
0 oy
30 cevap 847 göst.