0 oy
1,140 göst.
Diğer kategorisinde (1,093 puan) tarafından
tarafından yeniden gösterildi
Bipolar bozukluk tanıdıgı olan ve nasıl bas edilir bilen var mı.. Kayınvalidem bipolar hastası evlendigimden beri aglamaktan ben yakında hasta olucam...  Eger tanıdıgı olan varsa  bubkonu hakkıdna bilgi verebilir mi

10 Cevaplar

0 oy
(370 puan) tarafından

Var canım eşim:(

(370 puan) tarafından
Canım söyle söylim bu hastalığın tedavisi doğru ilacını bulup düzenli içmesi ama tamamen tedavisi yok kendine zarar verme durumu oldu 2 kere intihar kalkıştı ama bize zarar vermez diye kesin bişe diyemem o biraz da kişiliği ile alakalı ama benim eşim bormalde vok duygusal yapmaz yani kendine zarar verme eğilimi varsa kesinlikle hastaneye yatıp bi süre gözetim altında olması lazım inan düzene giriyo hastalığı
(370 puan) tarafından
Canım o zaman dediğim gibi doğru ilacı bulamadınız hastalığın düzeyine göre ayarlanıp veriyo doktorlar birde zaten normal insan gibi olmasını bekleme onu ya öyle kabul ediceksin yada bırakıcaksın ben kabul ettim ve alıştımda
(67 puan) tarafından
Benim esimde atak donemlerinde kendini öldürmeye çalıstı arabalarin önüne falan atladı camlara çıktı zor dönemler gecirdik bende çok yıprandım. Şuan ilaclarını kullanıyor sıkıntısı yok ama normala dönmüyor bu benim çok canımı sıkıyor. Bende diger insanlar gibi esimle vakit gecirmek gezmek yada birlikte film izlemek istiyorum. 23 yaşındayım daha bu hayat nasıl gececek böyle. Eşimi çok seviyorum ama hayatım bitti bu evlilik ile.
(370 puan) tarafından
Benim yaşadıklarımı yaşıyosun bende öğrendiğimde nişanlıydım 21 yaşındaydım sevgililik dönemimde cok iyi olduğu için geçicek evlenince sandım ama her geçen gün başka bişeyle karşılaştım neler neler yaşadım ilgisizlik soğukluk dışında yapmadığı bişey kalmadı sana o kadar söylim ama benimde yakamı bırakmadı annesi saolsun hastaneye yatırdık 20 gün kadar ele avuca sığmayan bi insan için cok zor ders gibi oldu o ona ve tabi tedavi olup hayafı düzene girdi ve şuan cocuk gibi yakasındayız bütün çevresini uzaklaştırdık normal insan zanneden bütün pis arkadaşları her yola çekti eşimi sabahlara kadar yolunu gözlediğim günler aklımdan gitmiyo şiddet alkol aldatma herşey herşey yaşadım hepsini hastalığına verdim ve unuttum o hastaneye yattı hamileymişim ve herşey değişti allahıma binlerce şükürker olsun ama eskiye dönmez diye garanti vermeiyorum kendime çünkü hasta ama artık başedebilirim vesayetinide aldık yaptığı borçlar yüzünden verdiği paralar yüzünden bundan sonra 2 küçük 1 büyük cocugum var diyorum
(1,093 puan) tarafından
Allahım ne kadar kişi bu dertten müzdaripmis benimde kayınvalidem bopolar.. Cocukları kücüklükten beri hep sahit olmus ataklarına saclarını yolarmıs ki ben 3 senede kaldıramadım yaptıklarını oyğzden esiminde psikolojisinin normal olmaddıhjhı düşünüyorum ve cok cıkmazdayım üzüntüden guatrım sisti kaldıramıyorum.. Ne yapmam gerek bilemiyorum oyüzden buraya yazdım
-Reklam-
0 oy
(423 puan) tarafından
Ilaç tedavisi olması gerek kolay atlatılan bisey deil ama herşey insanin kafasında bitiyor 
0 oy
(370 puan) tarafından
Bipoların herşeyini en ince ayrıntısına kadar biliyorum eşimin doktoru oldym artık yarı doktoru benim ne merak ediyosun mesela sor cevaplim
(1,093 puan) tarafından
Benimde psikolıjim etkileniyor bozuluyor hissediyorum.. Peki sizce bipolarla büyüyen insanlarım psikolojilerinim etkilenmemesi mümkün mü bence defil esimde ciddi sorunlar var annesine hem fazla düzgün hem onun yüzünden kadınlardan nefret ediyor.. Bende sessiz pısırık birsey olmasam benimle evlenmezdi diye düşünüyorum..
tarafından
Tabiki bozuluyo onu idare etmekten sen ypranrsn bi bakmssn ondan daha kotu haldesn dkkat et kendine baskailarna boyun egme sürekli
(1,093 puan) tarafından
Okadar üzüyordumki kendimi aglamaktan guatrım sisti bes gün yemek yemedigim oldu ve esim bana senin psikolojin normal degil ben cok zorlanıyorum dedi halbuki o üzülmesin diye annesinin yaptıklarını söylemiyordum.. Sonra tamamen hayatım farklı bir sekle girdi hem ailemden uzaktayım hem esim annesinden baska kimseyi anlamaz..  Ve gervekten cok zor bir hastalık bence sadece kayınvaliden degil aile toptan bir destek almalı hepsi gitmis yakında benimde e psikolojim  gidicek
tarafından
Allah yardmcinz olsun anlamyosa esiniz guzelce anlatn sizede yazk
(370 puan) tarafından
Canım atak dönemlerinde genelde birilerine takık olurlar benim eşim banada taktı zamanında onu aldattığımı falan sanıyordu sonra kardeşine takıyodu bütün mal varlığına el koyıcak sanıyodu bizim en bütük kurtarıcımız hastaneye yatması oldu
0 oy
(25,224 puan) tarafından
Allah şifa versin nasıl bir hastalık hiç duymadım
(370 puan) tarafından
Allah düşmanımın başına vermesin tedavisi yok yok derken ilaçını kullanırsa normal insan ama bi vakit geçirirse kendini ve çevresinin hayatını zimdan eder
(25,224 puan) tarafından
Şizofreni gibi bişey mi
(370 puan) tarafından
Yok canım şizofrenide bunjn bi tık ilerisi belirtileri cok benziyo ama bazı farkları var
(25,224 puan) tarafından
Anladım cnm Allah şifa versin inşallah
0 oy
(67 puan) tarafından
Benimde eşim :(((
(370 puan) tarafından
O zaman beni en iyi sen anlarsın 10 senedir onunla birlikte ben çekiyorum aslında ondan cok ben çekiyorum
0 oy
(67 puan) tarafından

Benimde eşim  :((( çok zor çok :( 

(370 puan) tarafından
Evet canım cok zor 28 yaşındayım ama yaşadıklarımız yüzünde 58 yaşında hissediyorum kendimi:(
0 oy
tarafından

Nasıl bisey ki bu :(

(370 puan) tarafından
Genetik bi rahatsızlık beyinle alakalı beyninde bi bölüm farklı çalışıyo ve kişinin duygularını kontrol gücünü etkiliyo
0 oy
(105 puan) tarafından
Kaynim var maalesef zor.. 
0 oy
(6,136 puan) tarafından

Manik depresif benim eski erkek arkadaşımdı :D

Yada o kendini öyle zannediyordu. Işine gelmeyince sıkıntıya gelince nefes alıp vermesi zorlaşiyordu ortalık sakinleşince oda düzeliyordu psikolojik haplar kullanıyordu sonra ne oldu bilmem. Veterinerdi derse kalkınca konuşamıyordu veya önemli biri karsısında mesleğiyle ilgili konuşamıyordu öyle bisey iste. Manik depresyon diyordu ama şuan seninkiyle aynı mi bilmiyorum 

Allahım şifasını versin 

0 oy
(902 puan) tarafından
Gorumcem bipolar hastası inanılmaz zor bi hastalık. Neler oldu anlatsam şaşarsınız.uyuyamiyo geceleri bir sürü ilaç kullanıyo biz nişanlıyken hamile kaldı mecbur o agir ilaçları birakti  yaklaşık 1 1.5 yıl bizimleydi zehir oldi
(1,093 puan) tarafından
3 senedir esimle kavga ediyoruz.. İlişkimizde bunyüzden yıprandı.. Ne yapmak gerek peki.. O yokmus gibi davransam her hafta ya gelirler ya gideriz
(902 puan) tarafından
Çok zor bi durum ben stresten korkudan olup olup diriliyodum  o burdayken çocuğumuzda olmadi gitti hemen hamile kaldım .fazla gorusmeyin yoksa seninde psikolojin biter
(370 puan) tarafından
Aşırı ceaaretli olurlar ve istediklerini yaprırana kadar herşeyi yaparlar nişanlıyken ben ayrılmak istedim diye kendini asmaya kalktı daha geçen sene iş yerimiz var pansiyon oraya tadilat istiyo annesigil evş satıp paragı versin tadilar yapalım istiyo onlarda istemedi evlerini satmak o yüzden kendini pansiyonda daireye kilitleyip bileklerini kesti bi kere bana karşı cok büyük bi hata yaptı affetmedim diye elinde boş silahla gelip kendi başına dayadı benim onu affetmem için daha neler ya anlatsam bitmez cocugum ondan öcü gibi korkar çünkü 6 aylıkken koca masayı kırdı cam masayı parçaladı mutfağı altını üstüne getirdi sebebide ben kimle mesajlaşıyosun diye sorduğum için bir gün çocugumu elimden alıp beni kapının önüne attı arkadaşının yanında. Cok vurduğuda oldu bana bir sürü kredi çekip nereye harcadığını asla söylemedi benden altınımı aldı borç ödüycem diye gitti köpeğinin boynuna 250 liraya tasma aldı.10 senede neler yaşadım bunlar bir kısmı sadece 8ay önce artık dayanamadık savcılık kararıyla hastanede yatırdık 1 ay ondan sonra korkusundan şuana kadar biraz düzeldi oda bizim zorumuzla bakalım allahımın bi sınavı bu diyorum bize daha neler görücez inşallah o ları bi daha yaşatmasın diye hergün dua ediyorum
(1,093 puan) tarafından
Allahım kardesim senin sınavın daha büyükmüş.. Zaten bu hastalar harcadıgı parayı asla bilmiyor günde 5 bin harcadıgı olurdu.. Hastalıgın bir belirtisiymis bazen kemdilerini psrofesör zannediyor kayınvalidem kendini psikolok zannediyor manş döneminde yada sosyolog 15 gün uyumadıgı oluyor bazende depresyon döneminde 1 senedir evden cıkmıyor cok pasif sürekli uyuyor.. Dedigi ettigi yaptıkları beni yıpratıyor ama kardesim senin sınavın daha zormus allah yardımcın olsun rabbim kimseye kimsenin cocugunada  bizim cocuklarımızada göstermesin aminnn..
(370 puan) tarafından
Bunlar anlattıklrım birde anlatmadıklarım var her halinize şükredin kocan iyiyse guzurun varsa sağlığın varsa geri herşey boş emin ol

İlgili sorular

0 oy
8 cevap 190 göst.
0 oy
11 cevap 184 göst.
3 Aralık 2022 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
12 cevap 116 göst.
31 Ekim 2022 Diğer kategorisinde Mrvgul (3,055 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 128 göst.
24 Temmuz 2022 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Minnos61 (123 puan) tarafından soruldu

378,435 soru

11,327,719 cevap

34,781 kullanıcı

...