0 oy
902 göst.
Diğer kategorisinde (1,466 puan) tarafından
Dogo alıyoruz çok dominant bir köpek tam da istediğim ama tereddütlerim var avantajları dezavantajları nedir aşısı yemeği pisliği yani tuvaleti birde çocuğum 1.5 yaşında olucak karar veremiyorum iyi mi yaptım kötü mü diye yardım eder misiniz ☺☺

15 Cevaplar

+1 oy
(682 puan) tarafından
tarafından seçilmiş

En İyi Cevap

Cnm ben pug besliyorum cok tatlı ya 

image

(682 puan) tarafından
Valla pek akıllı ya horul horul uyuyor ama tavsiye etmem ben evde hayvanı pek sevmiyorum ister istemez kılları dökülüyor bende esımın ıs yerine yolladım cnm yani yine sen bilirsin ama
(1,466 puan) tarafından
Benim alacağım köpek türkiyede yasaklı daha yavru ama yinede endişeliyim ☺☺☺☺
(1,466 puan) tarafından
Benim köpek çok tüy dökmüyor ☺
(682 puan) tarafından
Bence alma cnm yavru benimkide 2 aylık ama kılları dökülüyor kus fln al daha iyi ve kılları yapıısyor her yere ben 1 gün bakamadım yolladım ve bütün evi dezenfekte ettim :)
(682 puan) tarafından
Cok dökmuyır diye bııs yok cnm ister istemez dökülüyor0:))))
-Reklam-
+1 oy
tarafından

Çok zor canım köpek bakımı ben hamileyken aldık husky kırması ben çok zorlandım ama çok seviyorum sevmesem bırakırdım çok iyi düşün derim bizim tuvalet eğitimi var ama tuvaletini yaptığı yeri sürekli temizlemek gerekiyor çok hareketli sürekli oyun istiyor koltukların altını kemirdi iplerini çekti bunları düşün yeteri kadar dışarı çıkarabilir misin ilgilenebilir misin bi de büyüyen ırk evde zor canım 

image

(1,466 puan) tarafından
Dışarı çıkarım çıkamazsamda koşu bandında koştururum ☺☺☺☺☺
tarafından
Çok zor hareketli köpekler bunlar benim her yerimi parçaladı benim kız. küçükken diş kaşıma sıkıntıları var zarar vermek amaclı değil de kaşımak için çok ısırıyorlar ellerim kollarım ayaklarım hep diş izi çiziklerle dolu sen bilirsin canım zor yani çok büyük sabır istiyor :)
+1 oy
tarafından
 Baci evin icinde besliyceksen alma evde kopek beslemek mekruhtur (dinen cirkin istir) kedi olsa neyse kedi ev halkindandir diyor efendimiz S.a.v. yedigi yenilir ictigi icilir ama kopek olan eve rahmet melekleri giremez illaki almak istiyosan kedi al canim evde köpek beslemek haramdir
(1,466 puan) tarafından
Derya çok haklısın
tarafından
Yanlis sekilde lanse etme lutfen tabiki Rabbimin yarattigi her canli ozeldir bi sebep icin yaratilmistir algi yaratmaya calisma ben hayvanlara karsi degilim tüm hayvanlari severirim sadece köpek evin icinde beslenmez mekruhtur besleyen beslesin beni alakadar etmez o kadar
(2,865 puan) tarafından
Senin o dediğin her mezhep için geçerli değil. Neyse herkesin inancı ve doğrusu kendine sonuçta..
tarafından
Aynen sıkıntı yok
tarafından
bebim bildiğim de köpek mekruhtur kedi diskini saklar derler herkesin inanci görüşü düşüncesi kendisinedir kizlar
+1 oy
tarafından
Dogo evde olmaz onun icin bahcen olmasi lazim asla ev kopegi degil agresif,saldirgan hic mi misafirin olmuycak o köpek enerjisini atamazsa ne yapacak evde sizinlede gecinemez dogo asla evde olacak bir tur degil sen illa evde bakicam diyorsan golden al mis gibi sevgi dolu ev kopegi ne misafirinde ne cocuganda hic sıkıntı cıkmaz.
(1,466 puan) tarafından
Yok zaten yavru gelicek az büyüyünce bahçeli eve geçicek egzersizleri bu evin içinde olmaz :)))
tarafından
Yani o zaman olur kısa sureligine ama devamli hic oluru yok :) yavrucaklara da yazik benim de bahceli bir evim olursa tercihim arjantin dogo ama iste apartmanda olmuyor
(1,466 puan) tarafından
Onunla birde dışarda gezmek çok sakıncalı dövüş köpeği çünkü diğer köpekleri de kendine düşman gördüğü için her an saldırıya hazır bu yüzden türkyede yasak dolayısıyla az büyüyünce hemem köye bahçeli eve çıkıcak başıma asla iş almak istemiyorum ucu hapis cezasına bile gidebiliyor ama elimde değil tek sevdiğim köpek cinsi ☺☺☺☺
tarafından
Öyle ırk geregi saldirganlar genitiksel ama siz yine onu biraz daha uyumlu yapabilirsiniz buyuturken insanlardan soyutlamayin cok fazla baglayip tek birakmayin karanlik ortamda kalmasin ve asla cig et vermeyin nacizane tavsiyelerim biraz daha ilimli olur bunlari yaparsaniz :)
+1 oy
(640 puan) tarafından

Köpegim yok ama girmek istedim kızmaa bana :D

(1,466 puan) tarafından
Hoşgeldin kuzum benim ☺☺☺
+1 oy
(2,865 puan) tarafından
Benim köpeğim var 2 senedir bizimle. Bebekken aldım üstelik hem hamileliğimi beraber geçirdik hemde şuan kızımla beraber büyüyorlar. Maltese terrier benim köpeğim. Tüy dökmüyor ve kokmuyor kesinlikle cinsi gereği. 4 5 kiloluk bişi zaten büyümüyorda. Kızıma çok iyi bir oyun arkadaşı aynı zaman da müthiş bi sahiplenme gösteriyor. Wc eğitimini 1 ayda öğrendi. Aşırı sadık akıllı. Belli zamanalrda aşısını yaptırıyorsun ve hiç bir zararı yok. Aşısı olan ****** sana tehtit oluşturmaz bebeğe tehtit oluşturmaz. Temiz bakarsan hiç bi sorun olmaz. Ama evde bakacaksan tüy dökmeyen bir cins almanı tavsiye ederim. 

Ayrıca evde kedi köpek diyenler boş boş laf yapmasın. Peygamber efendimizin kedisi varmış. Ve kedisi kıyafetinin üstünde uyudu diye sırf onu uyandırmamak rahatsız etmemek için kıyafetini kesen bi ümmetin torunları kalkıp burda saçma sapan laf yapmasın. Allahın yaratığı bi canı sen nasıl haram dersin? 
(1,466 puan) tarafından
Sahibi için canını feda eden dogo ya mı diyorsun ☺
(175 puan) tarafından
Hayır tatlım genlerinde saldırganlığı taşıyan sahibini yiyen pitbullardan bahsediyorum ama sen dogoyu dört duvar arasına kapatırsan küçüklükten saldırganlaşmaya başlar
(1,466 puan) tarafından
Yok buna cesaret edemem ☺☺☺☺ az büyüyünce hemem çıkıcak evden ☺
(175 puan) tarafından
https://eksisozluk.com/entry/78875754

Burada çok güzel anlatmış arkadaş ama bebekli evde dogoyla ilgilenmek zor sanırım. Yazıda arkadaş gece suya kalktığında ayrıyetten yarım saat dogoyu uyutmaya çalıştığını söylemiş :)
(2,865 puan) tarafından
Her canlı ilgi alaka bekliyor tabi :D benim ki de öyle eşim işten gelince ilk onu sever öper masaj yapar baya bş sonra gelir bizle görüşürüz. Aksi şekilde bizle ilk görüşürse havlar hırlar ve küser gider suratına saatlerce bakmaz. Değişik yapıları var yabi. Her zaman öncelik onlar olmalı her zaman ilgili alakalı olmak zorundasın ve en önemlisi yemeğini paylaşmadan yersen sana alfalık bile yapar yani :D
0 oy
tarafından

Sus kız benim yok niye dışlıyon 

tarafından
Sevda mı gelmiycek hahaa o heryerde çocuk olunca çok ararsın çokkkk
(1,466 puan) tarafından
Hahahaah bi doğsa sağ salim ☺☺☺☺
tarafından
İnşallah inşallah doğar rabbimin izniyle sağlıklı olsunda
(1,466 puan) tarafından
Aminn inşallah
(119,526 puan) tarafından
Burdayim ben kopek severik esimin pitbull var ben kedi sevmiyom
0 oy
tarafından
Evdemi beslicen 
(1,466 puan) tarafından
Evet canım ama henüz yavru tek sorun türkiyede yasaklı saldırgan ****** yabancıya karşı evi mahveder diye korkuyorum ☺☺☺☺☺☺
tarafından
Ya canım bende köpek seviyorum ama eşim birakmiyor diyo köpek evde olunca melekler o eve girmiyormuş aslında dogru da diyo ama çok tatli lar
(1,466 puan) tarafından
Evet eşiniz çok haklı dini açıdan araştırdım ama çok istiyorum ☺
tarafından
Tabi yine siz bilirsiniz kuzenimle ortak köpeğimiz var ama balikesir de kaldi ona dişarda çok güzek bir yuva yapmiştik site alabiydi şimdi kocaman olmuş :)
0 oy
tarafından
neden olmayanlar gelmesin yazdin ki inadina gelesim geldi :)))
(1,466 puan) tarafından
Hahahah şaka yptım beee ☺☺☺
tarafından
su köşedeyim ona göre :)
(1,466 puan) tarafından
Sen heryerde olabilirsin  :)))))
0 oy
(175 puan) tarafından

Ben de kedi veya köpek düşünüyorum ama kesinlikle uysal, korumacı, çocuklarla iyi anlaşabilen olmalı :D 

0 oy
(277 puan) tarafından
tarafından düzenlendi
Benim bahçede vardı Arjantin dogo bakımı çok zor sen birde evde beslicen hiç gerek yok derim bahçeli evim olmazsa onuda istemezdim 
(1,466 puan) tarafından
Yavru gelicek biraz büyüyünce bahçeli eve geçicek
(277 puan) tarafından
Bizede 20gunluktu geldi 6ay kaldı gönderdim hele evde asla beslenmez bahçeye bile giremedim kaka kokusundan evde beslemek iyi cesaret heleki şuan bebeğim var asla olmaz
(1,466 puan) tarafından
Çok kalmicak zaten kuzum idare edicez artık bahçeli eve geçicek
(277 puan) tarafından
Ozaman sorun olmaz canım ama evde beslenicek köpek değil ama çok akıllı ******
(1,466 puan) tarafından
Akıllı ve de dominant ☺☺☺☺
0 oy
(43 puan) tarafından
Kopek besleme canim sadece onu diyorum kedi köpek evde olmuyor pislik ya boşverin. 
0 oy
(500 puan) tarafından
O degıl de profil fotografın bı harıka:) 
0 oy
(35 puan) tarafından
Bizim vardı dogo 2 buçuk yıl bizimleydi tabiki evde değil çatıdaydi çünkü çabuk büyüyor ve çok tüy döken bir ****** Bi ara çok havlıyor diye şikayet ettiler ve yasaklı ırk diye hem 8 bin TL ceza yazdılar hemde kopeigimizk aldılar 

İlgili sorular

+1 oy
27 cevap 334 göst.
13 Kasım 2021 Aile kategorisinde selinocalan (192 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 174 göst.
8 Mayıs 2024 Diğer kategorisinde ozgecangursoybursa (10,978 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 127 göst.
21 Temmuz 2023 Diğer kategorisinde ozgecangursoybursa (10,978 puan) tarafından soruldu

381,424 soru

11,419,225 cevap

34,975 kullanıcı

...