0 oy
1,475 göst.
Diğer kategorisinde (2,423 puan) tarafından
Deprem paylaşımlarından korkuyorlar mis yazdıklarımızdan !!!!! Sadece burası mi var ya tv ler bangır bangır!!! Gerçekten çıldırttiniz  artık !!!! Ben izmirde olmama rağmen uyuyamiyom  haberlerden gözümü alamıyorum her  iki sayisi yazıldığında  bidaha of  çekiyorum insanlar oldu  insanlar taş altında ama prensesler korkmasın!!!! K.bakmayın  hiç böyle  bi üslubum  olmaz ama yetti  yani. Görmeyin  girmeyin gidin kullanmayın sadece gebelik sorusu sorun napalim yaniiii !!!!  

25 Cevaplar

+4 oy
(13,674 puan) tarafından
"Ayyy burda hamileleri korkutuyorsunuzzzzz "dedikleri anda bana geliyolar. 

Napıyım prenses? 

Hamilesin diye sana dünyanın pembe yüzünü mü göstereyim ne ne istiyosun? 

Gitti insanlar, 

Yandı ciğerler.. 

Korkun zaten.. 

Bi zahmet korkun.. 
(2,423 puan) tarafından
Ay vallahi sinirden yazamaiyorim  ya. O kadar uykusuzum  uyuyamiyom  hepimiz korkuyoruz bende bebek beşik te bisi olsa naparim diyorm  ama hayatın  gerçekleri konuşmayınca  bitse  keşke o zman konuşmayız  ama yapacak bisi  yok:( biz demiyoruz ki yine deprem olcak yine kaçın ... olanlara üzülüyoruz  en doğal hakkımız.
(643 puan) tarafından
Çok doğru söylemişsin valla
-Reklam-
+2 oy
(1,262 puan) tarafından
Onu yasayan bilir antalyada yaşıyordum vana gezmeye gittim ve depreme yakalandik 1 yaşındaki oğlumla ve 1 gece dışarda soğukta yattık donduk uçak seferleri durmuştu hiç bişekilde giriş çıkış yoktu resmen ölümle yaşam arasında kaldık oğlumla o evin duvarları nasıl patladı herşey düştü merdivenden inemedim bina çöktükçe merdiven demirleri birbirine girdi of gözümün önüne geldide şuan depremdekilerin neler yaşadığını hissedebiliyorum şu paylaşmayın diyenler ne diye programa girerki kapatsın herşeyi otursun evinde huzurla ÇOK BÜYÜK GECMIS OLSUN  OLACAKLA OLUME CARE YOKMUŞ BU DUNYADA 
(2,423 puan) tarafından
Aynen öyle  sen anlattıkça icim ürperdi empati herkes yapamiyrmor malesef hepimize geçmiş olsun o kadar zor ki rabbim yardımcıları  olsun elim ayağım  buz kesti. Girmeisnler  programa mecbur mu
(1,262 puan) tarafından
Şuan herkesin elinde tlfon sıcak yatağında ay şunu paylaşmayın ay bunu paylaşmayın burda millet dua için el ele veriyor bırak o zaman tlfonunu aç kuran-i çok korkuyorsan içini rahatlar nedir bu depremde tlfon bile çekmedi aileme ulaşamadım hiç bi şekilde yabancı sehirdesin mevsim kış bide of
+1 oy
tarafından
Belliki TV yi kapatıp buraya bakıyorlar prenses değil kasılıyorlardır muhtemelen. Bu kadar ağır yazılmamalı bence.  Empati yapın ben hamile değilim mesela burda ögrendim bazı şeyleri kasılmıyorum üzülüyorum ama onlar kasılıyorlardır Allah korusun kırmayın birbirinizi. 
(2,423 puan) tarafından
Şunu söylemeye çalışıyorum  ki zaten yazdım tamam korkuyorlar dir bisi demiyorum  ızmirde hissettiğimde  bende uyumadım çok zor bi geceydi çocuğuma ben uyulan bisi olursa diye kabuslar gördüm. Ama şuan  her 3 posttan biri deprem ben açmadım  ama insanlar korkularını  paylaşıyorlar çok zor durunda olanalr  da vardır bizim korkumuz onların yanında deve de kulak kalır.  Bide komik  paylaşım yapıp kiminin düğünü  kiminin ölüsü dur kafamız dağılsın bilmem me dediler ona snir  oldim.. misal  sana söyle  bi örnek  vereyim  hani korkanlar  girmesin  yazarkar yq bazi postlar a rüya olur  başka şeyler olur  vs vs ben im zayıf noktam. Asla girmem giripte beni korkuttu yazmam çünkü belirtmiş o zman girme derler yani.
Postların başlığında da deprem olduğu  belli 18 olu 553 yaralı var ve paylaşılması kadar doğal bisi  yok. Gerçekten çok  üzüldüm ve gerildim :/  bi gece uygulamaya girmesinler  etkileiyo larsa ama herkes paylaşacak mecbur az bisi değil ki bu milletin ciğeri yaniyo . Normalde bu üslup ta bi insan değilim bilirsin  ama çok  üzgünüm.. yalnıs sam yalnissin  de
tarafından
Dogrusun kuzum da işte onlar da şaşmışlar ne yapacaklarını bilmiyorlar yaşları daha küçük ben 34 sen 28 Di sanırım onlar daha toylar boşver kuzum kimisi paylaşıyor kimisi korkuyor hayatta herşey var işte maalesef Allahım bizleri korusun ölenlerin yakınlarına sabır versin çok basit değil böyle bir ölüm ama işte takdiri ilahi elimiz kolumuz bağlı maalesef..
Ölenlerin eceli o an o saat yazılmış deprem bahane işte aldı gitti..
0 oy
(1,164 puan) tarafından

Çok haklısın canım ben burda orda ölen enkaz altında kalanlar için dua ediyorum bi yandan da ağlıyorum ama dediğin gibi prensesler var yazık yaa :'(:'(

(2,423 puan) tarafından
Ya komik paylaşım  yapıyolar kiziyoz  diye bide korkuyorlar mis yeter mis bi felaket bu sonuçta doğal afet bu ne umarsuzlik  gerçekten değişikler
(1,164 puan) tarafından
Rabbim kimseye yaşatmasın bunu insan hazırlıklı olmalı yok koruyom yok ediyom işelemez yani al dana kıyamet alameti neyinden korkuyon dua et dua belki birine ulaşır duaların şuan çok sinirli ve çok fazla üzgünüm rabbim ölmüşlerin ailelerine sabır yaralılara acil şifalar versin inşallah
0 oy
(499 puan) tarafından
Helal olsun kardeş .evet kotu korkmak istemeyen de haklı kendince ama .istemeyen girmesin ..orda insanlar can vermiş burda aman korkuyorum saçmalıkları orda da hamile insanlar var çocuğu küçük olanlar var evde yalnız olanlar var ..

Bı arkadaş deprem çantası paylaşımı yapmış .onu görünce bende hazırladım birbirimizi uyarmis da hatırlatmış da oluyoruz
(2,423 puan) tarafından
Yaaa tv ler bangır bangır bacım her an yayında buraya girmek mecburi  değil bakmasınlar. Birde komik paylaşım yapıyolar
(499 puan) tarafından
İşte bakmasın korkuyorsa ama bu da bı gercek başını kuma gömmek de iyi değil .bak bı arkadaş yazmış kalktım oğluma çanta hazırladım .ev yıkılırsa yapcak bişey yok zaten de .eğer sağ kalırsak hazırlıkli olmamız lazım özellikle küçük bebekler icin
0 oy
(3,159 puan) tarafından
Ah dilime tercuman oldun bunlar gercekler depremin dagada biyugu var yuce Allahim hazirlii olun diyor
(2,423 puan) tarafından
Rabbim yardımcımız olsun hepmizin
0 oy
(370 puan) tarafından
At gözlüğü takmış onlar pess
(2,423 puan) tarafından
Aynen öyle  malesf
0 oy
(213 puan) tarafından
Katılıyorum vala korkan görmesin okumasın ztn heryerde o haberler var hepimiz üzüldüm korktuk ama bir postla yazıyla bitmiyor iş anlamayan anlamıyor rabbim o durumda kardeşlerimize yardim etsin sabır versin inşallah çok üzüldüm:(((
(2,423 puan) tarafından
Amin inslalahhhh :(( daha fazla ölü  haberi gelmesin :((
0 oy
(5,519 puan) tarafından
Bi onlar hamile zaten baska hamile olanda doguranda yok

Korkuyorsaniz girin yataga uyuyun 

Hamilelik bolumunde takilin burasi gebelik disi bolumu

Kimse kusura bakmasin rahatsiz olanda girmesin 
(2,423 puan) tarafından
Aynen öyle kuzum  insanlar öldü  hala da cikiyo  nesini paylasmayalm:((
(5,519 puan) tarafından
Ne oluyor allahim yaa☹
0 oy
(947 puan) tarafından
Peki hamile olup da o korkuyu yaşayanlar napsın? Biz 3 gündür yasıyoruz o korkuyu 35 haftalık hamileyim.  O kadar da nazli olunmaz hic mi haber izlemiyor bu ınsanlar acip bakmasin o zaman postlara kuma gömsün kafasını !!!! 
(2,423 puan) tarafından
Yanı sanki buraya girmek zorundalar mis gibi!  Madem etkileiyo  sun her yerde deprem yaziyo  kapat uygulamayı yat bu saatte burdalr  bude paylasinlara karisiyolar
(947 puan) tarafından
Sinir oluyorum ınsanlar burda haber veriyor bilgi veriyor ben elazig depremini bj uygulama da gördüm onlar istiyor hep laylaylom bos sacma sohbet olsun 30 yorum alsin . Allahim bugün bize yarın ona nerden biliyor o deprem i kendinin yaşamayacağını?
0 oy
tarafından
Yaniii sadece burada olan bişey değil TV yede mi bakmıyolar akıllarından da geçmiyo anlamış değilim hepimiz bir olduk dua ediyoruz ailem orda benim aramaktan helak oldum şebekeler çekmiyolar arkadaşlarım kucağında bebekleriyle dışarda bekliyorlar hep aradığım tanıdıklarım ağlıyor bizim moralimiz bozuluyırmuş paylaşmayın mış ay ne kötü yaaa ölenlerinde vardı aileleri onlarında vardı planları yarın işi yaparım dediği şeyler kaç ailenin canı yandı  ailem orda yüreğim ağzımda napayım siz söyleyin burada paylaşıp dua istedik haklısınız rahatsız olanlar var bizde olabilir dik onların yerinde 5.8 İstanbul depreminde oğlumu kucağına alıp ağlayarak evin yıkılmasını bekledim ben nolacak söylemeyelim mi yani siz üzülüyorsunuz diye 
(2,423 puan) tarafından
Cok haklsiinin kiyamam :( orda hamilelerde vardı:(( bu bencilce  bi düşünce çok çok korkuyorsan girmezsin olur biter
0 oy
tarafından
O kadar haklısın ki bu insanları anlamıyorum ztn 
(2,423 puan) tarafından
Ya demiyorum  mi etkilenmiyorlar  okey etkilendin  hassas in bu gece girme  buraya madem mecbur sanko :/
0 oy
(751 puan) tarafından

Az önce enkaz altında bir baba çocuklarına sarılmış şekilde bulunmuş izledim yüreğim yandı ama burda onu atmayın bunu atmayın antepde de sallantı oldu biz hissetmedik ama şuan çok korkuyorum ya uyurken olursa çocuklarımı çıkaramazsam eşim çalışıyor ve ben 27 haftalık hamileyim çocuklarla yalnızım :'(

(2,423 puan) tarafından
Hepizim öyleyiz  kuzum bende  onu anltiryirm şu an her yerde deprem olabiliyo  hepimiz korkuyoruz  hepimizin c8cugu  ailesi var ama gözümüzü kapatsak nolacak engeleyebilcekmsyz
(751 puan) tarafından
Bunca şeyin içinde birde prensesleri sarsmamak var herkes kendi rahatı peşine düşmüş yazık bu millete Rabbim cümle Muhammed ümmetini korusun İnşaAllah
0 oy
(1,403 puan) tarafından
Gaziantep bile yansıdı acayip bişekilde sallantı oldu bizim evin avizeleri düşecek gibi oldu allahtan bugün kaynanam gil bize geldiler eşimde evdeydi normalde 23 30 da geliyodu bugün tesadüf vardiye döndü bi anda salanti oldu acayip korktum tüm halk sokağa döküldü bende baya korktum aradan biraz zaman geçtikten sonra 2 defa kanamam oldu hastaneye gidelim dediler gitmedim ve hala 2 3 arası yine salanti olabilir diyolar uyuamıyorum 17 haftalık hamileyim rabbim yardımcımız olsun:((((
tarafından
Sagol canim annemin sesini duyamadim ya bi kötü oldum inşallah iyidir annemde babamda onlarin evleri eski yapi ondan cok korkuyorum
(1,403 puan) tarafından
Eski yapıdan korkma derim onlar daha sağlam oluyo bizim burda bizim evde çok yeni sayılmaz ki için rahat olsun gerçekten burda ne yaralanan ne de zarar gören oldu sadece salantiydi ben hamileyim diye mi bilmiyom baya korktum neyseki hemn geçti çok sürmedi oyle
tarafından
Tamam sagol canim Allah razi olsun icimi rahatlattin
(1,403 puan) tarafından
Senden de cnm şuan şebeke var yarın ara bi sesini duy ailenin
tarafından
Yazik simdi uyumuslardir belki yarin ararim  burdada elektrikler kesik zindan gibi heryer ne kötü bi gece Allahim yardim et o insanlara kimseyi bu sogukta çaresiz birakma allahim
0 oy
(10,411 puan) tarafından
VALLA ben dr bunlardan bıktım pire gibi her yerden çıktılar korkuyorum diye .
(2,423 puan) tarafından
Ya bende korkuyorum  allahın  afetinden kim korkmaz ama kimisi  de korkusunu paylaşarak azaltıyor napalim ni gece de girmeyiversinler
0 oy
tarafından
Vala iki gn önce bnde paylaştım Manisa Akhisar depremini hemen Bi itirazlar söylüyoruz ki korktuk paylaşmak istedik dmi ama yooook illa kendni belli edenler çkıyo neymiş Bi odadan diğer e gideniyomuş gece ya ondan sabh paylaşılsa korkmuyacan mı gecenin Bi özelliğini var??? 2 gnde 490 küsür deprem oldu sadce şu Akhisar da ve 1 hafta içinde dha büyüğü bekleniyor bak insan korkuyo dmi ama napalm duadan başka ne geliyo elden? Hep Bi kalp kırma peşindeler 
(2,423 puan) tarafından
Ama yok kalbi kıran ben oluyom  prenses deyince tamam yalnis kelimedir bilemem genelde böyle  konuşmam ama gerçek ten çok üzgünüm 18 ölü  553  yaralı diyo ya :(
0 oy
(1,639 puan) tarafından
Çok hak veriyorum sana
(2,423 puan) tarafından
Sağol canım.  Allah yardımcımız olsun
0 oy
(214 puan) tarafından
Aynen ben yurt disindayim ve gözümü tvden ayirmiyorum heryerde yazilar yaziyor ozaman girip bakmayin yanii noch canlar yandi etsiz kaldilar bu kista dua edelim rabbim korusun 
(2,423 puan) tarafından
Amin rabbim  bidaha yasstmasin:((
0 oy
tarafından
Vicdan vicdan vicdan der susarım.  Turkiyenin ciğeri yandı milletimiz ailesini kaybetti . Müslümanlar öldü kardeşin öldü.  Gözyaşları sel olmuşken sen hala korkudan bahsediyorsun senin yasadigin korkuyu millet can çeke çeke yaşadı.  
(2,423 puan) tarafından
Korku ne ki korku geçer  ama canlar geri gelmicek  o anı yaşayanlar unutamicak :(
tarafından
Hâlâ uyku tutmadı beni . Bütün dualarım onlarla izledikce onlarla birlikte ağlıyorum aynı korkuyu yasayan bilir nasıl bi duygu olduğunu. Istanbulda 5.8 oldu o kadar korktuk ki geceyi dışarda geçirdik onlarda can kaybı oldu onların acısı ne kadar büyüktür allah bilir .
(2,423 puan) tarafından
Soğukta sokakta olana mi yanarsın  ölene  mi yaralananamı   enkazin altindan yakinini sag cikmaisni bekleuene mi kendini  siper eden babaya mi yerle bir olan şehre mi hangisine aglacağını  şaşırıyor insan :'(  rabbim  ni daha yasstmasin  :((
tarafından
Ölümün anı olduğunu ne kadar boş bir dünya olduğunu bir kez daha anlattı rabbim. Uyan kulum koy başımı secdeye bana yönel diye sarsıyor resmen binalar yıkıyor belki şehri yok ediyor dönüş bana diye ama gel gör ki hala iş güç mal mülk peşindeyiz rabbim affetsin inşallah
0 oy
(751 puan) tarafından
Çok çok haklısın semoşummmm. 
(2,423 puan) tarafından
Sağol canım  benimmm❤

İlgili sorular

0 oy
4 cevap 240 göst.
16 Ekim 2022 Aile kategorisinde Buket masal (2,357 puan) tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 531 göst.
6 Ocak 2024 Aile kategorisinde Sevgi344 (229 puan) tarafından soruldu