0 oy
917 göst.
Diğer kategorisinde (72 puan) tarafından
Hamile kadın ciğere çig ete degmesin diyolar ama bâya bi degdim yemek yaparken habeerm yoktu bebekte iz kalyomus dogrumu

36 Cevaplar

0 oy
tarafından
tarafından seçilmiş

En İyi Cevap

Annem denemek icin yapmis dalak yemis ayagina sürmüs suan ayagimda kocaman leke var bakkkk

image

tarafından
Etle dalak ayni degilmi :D tamam ama olmus bak dimi
(6,136 puan) tarafından
:))))) Ete dokunabilirsin yiyebilirsin ama halk arasinda özellikle ciğere dokunma yeme derler
Bide aseripde ne yiyemediysen bebegin vücudunda o leke olur derler bende midye ıstakoz resmi olur dedim ama hayal kırıklığına uğradım :)))))
tarafından
Bende mandalinin yesil haline asermistim birde kucuk oglumda ise limon yedim cok :D kiz Allahtan manav bar bizim deli gbi meyve yerim ben baska biseym olmasin ev meyveyle dolsun hahahaa
(6,136 puan) tarafından
:)))))) daha ne işten ama bebikinin vücudunda bir yerde çilek elma kiras lekesi olabiler öyle de var özellikle çilek
tarafından
:D bilmiyorum bizde yok iki oglumdada cok meyve yedim yok
-Reklam-
+1 oy
(3,446 puan) tarafından

Yalan

12 karakter:)

(3,458 puan) tarafından
Aynen ya ne saçma hurafeler var. Ben nar yerken üzerime döktüm çilek yedim ellerimi yukamadım zaten devamlı yemek yaptım etli çıplak elle bişey de olmadı oğlumun hiçbir yerinde ufacık ben bile yok ALLAH İn izniyle
(3,446 puan) tarafından
Ooo valla duyduğumuz her şey gerçek mi diye düşünsek kafayı yeriz
Aç kalır ölürüz:ad
+1 oy
(119,343 puan) tarafından
Hurafeeee bunlarr
0 oy
(112 puan) tarafından
Ben yiyip de bir yerlerine tesadüfen yani habersiz değersen iz kalıyor diye duydum ama ne kadar doğru bilemem aynısını nar icin de söylerler :)
0 oy
tarafından
Yok canım ben hep  ciger alıb temizliyorum yiyorum kurbanda et parçaladım öyle saçma şeylere inanmayın 
0 oy
(434 puan) tarafından
Ben hamileyken kurban eti doğradım hiçbir şey de olmadı
0 oy
(54 puan) tarafından
O.bi batil.inanc ama benim ninemin annesi hamileyken gul yemis gozunun altini kasimis oda pembe olmus 
0 oy
tarafından
Hamileyken nar ayikladim suyunu sktim yuzum gozum nar suyu scramisti resmini cekmistim :) bana kizdilar hamileyken leke yapcak seylere dokunulmaz cocukta cikar die. Oglum dogdu bacagnda minicik kirmizi bi dogum lekesi var ama ondan ama degil bilmiyorum
0 oy
(1,983 puan) tarafından
Eğer degipte biyerlerine dokunursan iz kalır diye biliyorum canım 
0 oy
tarafından
Ben dokundum ciğere bişey olmadı
0 oy
(774 puan) tarafından
Yok yaaa öyle olsa benim kızım izden ibaret olurdu. Hamileyken dokunmadıgım şey kalmadı
0 oy
(2,479 puan) tarafından
Benim oğlanın ayağında kocaman simsiyah bir doğum lekesi var gören herkes ciğer yemişsin diyor ne kadar doğru bilmiyorum 
0 oy
(798 puan) tarafından
Bakteri taşıdığı icin dokunmayin derler hamilelere hastalik bulasmasin diye. Yoksa oyle sey olmaz
0 oy
tarafından
Hep duyarim da aslını bilmiyom
0 oy
(3,859 puan) tarafından
Ben çok elledim alakası yok cnm
0 oy
(65 puan) tarafından
Öyle birşey olsa heralde tüm bebeklerde leke olması lazım sonuçta hamileyken yemek yapanlar et tavuk ciğer birşeyler yapmıştır:) 
0 oy
(3,617 puan) tarafından
Oğlumda rahat 4 5 kg ciğer doğradım kurban bayramıydı bise olmadi 
0 oy
(10,411 puan) tarafından
İz kalmıyor canım eve söyledi et çabuk bakteri ürettiği için ekleme dedi hani algınlığına gelir eşini yılmadan bişey yersin bakteriler böylelikle vücuduna girer ve bağışıklığını zayıflatıp hasta olursun demişti
0 oy
tarafından
Değil cnm okdr çok dgrdm yedmki ciğer bebek bembeyaz  bitene leke yok kiz
0 oy
(156 puan) tarafından
Ben de hamileyken değmiştim hiç bir şey olmuyo 

İlgili sorular

0 oy
16 cevap 1,193 göst.
30 Kasım 2019 Diğer kategorisinde Rsibel (427 puan) tarafından soruldu
0 oy
16 cevap 322 göst.