0 oy
414 göst.
Diğer kategorisinde (5,324 puan) tarafından

Kızlar bugün bu konularda çok post açtım ama olsundu... :D

Bebeğinize yediklerinizden veriyor musunuz yoksa ona ayrı yemek mi hazırlıyorsunuz?

Kızım 7 ayını doldurcup 8 e gircek. Ona özel leyleri yine hazırlayacağım fakat arada kendi yemeklerimden vermemde sakınca olur mu?

Mercimek çorbası gibi...

12 Cevaplar

0 oy
tarafından
Ben veriyorum 7 aylık olacak yemege oturduğum zaman yanima alip tattırıyorum ekmekle ama yemeklerimi acısız ve çok az tuz atıyorum 
(5,324 puan) tarafından
Bende bundan sonra koyduğum tuzu azaltıp tattırsam ☺
-Reklam-
0 oy
tarafından
Mercimek çorbası gaz yapabilir hic vermedimm .

Kızım 8 aylık yaptığım yemeklerden ezip yediriyorum. Bazen püre pirinc unu falan yapıyom
(5,324 puan) tarafından
Bi iki çay kaşığı kadar tattırmıştım öncesinde bi sıkıntımız olmadı. Biraz doymalık yerse ne olur aceba yediren var mı diye merak etmiştim
0 oy
(588 puan) tarafından
Hiçbirşeyi kesinlikle vermiyorum 8 aylık bebeğim sabah öğlen akşam hep ayrı hazırlarım bizim yemeklerde tuz salça oluyo bide hep organik getirtiyorum hiç pazardan bişey yemiyo
(5,324 puan) tarafından
Birini pazardan almasak birini mecbur alıyorux canım
(588 puan) tarafından
Benim annem köyde canım imkanım var yetiştirmese bende alırım mecbur
0 oy
(178 puan) tarafından

Ben daha çok  yemek türü deilde çorba  türü veriyorum  tuz atmadan bir kepçe ayırıyorum mercimek tarhana çorbalarından gün içerisindede sebzelerden karışık bir sey yapıyom kavaltı yapıyoz o şekil gidiyoz bende ilkten yemekletin suyundan veriyordum hemsire tuz zararlı dryince kestim öyle vermeyi ne zmn verecesem:)

(5,324 puan) tarafından
Bi tanıdığım çocuğunun yemeğine 10 aylık olduktan sonra bir çimdik atardı hep kimyon falanda atardı
0 oy
tarafından
İlk mercimek sorusundan başlayayım ben emzirdiğim için halaaa içemiyorum ve bebeğime veremem asla.. Çünkü olan gaz x2 artıyor. 

Ama tarhana çorbası, yayla çorbası, sebze çorbası, şehriye çorbası 8.aydan itibaren ona özel yapmıyorum bunları beraber tüketiyoruz. Ama yiyemediği şeyler olduğunda mesela çorbasız menüler o zmaan ona özel hazırlıyorum. 

Ama yemeklerin sularına ekmek bandırıp kurufasülye bile çünkü o dokunmuyor, türlü, sulu köfte vs şeylerin patates ve sularından veriyorum. Doymalık değil ama yediği kadar yiyor miniğim. Aşırı yağlı ve salçalı olmadığı sürece paylaşın minnakla yemeklerinizi annesi :) 
(5,324 puan) tarafından
Çok teşekkü ederim ❤ benim cadı kızım kendisine yaptığım çoğu yeneği yemiyor benim yediklerime daha çok ilgisi var. Çok şükür gaz sıkıntımız yok patır patır atıyoruz ☺☺
0 oy
(2,849 puan) tarafından
Valla canim bn kendime ne pisirdiysem bebgime de verdjm 8 bucuk aylik ama bn tuzu yagi cok az kullaniyorum mercimek corbasini veriyorum hic sikinti yasamadim
(5,324 puan) tarafından
Teşekkür ederim canım az az tattırıyım diyorum bende☺
0 oy
(271 puan) tarafından
Benim kızım 7 aylik olacak bikac gün sonra ve ben ne pişirirsem veriyorum ona da mercimek çorbasına bayat ekmek basıyorum içini yani patates yapıyorum tavukla onu eziyorum sulu bi şekilde yoğurtla veriyorum çorbalardan veriyorum pilav yapıyorum onu yanındaki yemeğin suyuyla veriyorum kuru ise susuz yemekse yoğurtla veriyorum gaz problemi yoksa hepsinden ver seçici olur ben 4 buçuk aylıkken başladım iyiki diyorum şuan 7 aylık olacak ve bazı şeyleri yemek istemiyorum ağzını kaciriyor ben şimdi tadıma başlasaydım yetiremezdim yani hepsinden ver
(5,324 puan) tarafından
Gaz problemimiz yok şükür kendi çıkarıyor rahatlıkla ☺
(271 puan) tarafından
O zaman korkma ver hepsinden ıspanak yap yoğurtla ver ne eline geçerse ver ya elma rendele ver yarasın kuzuma
0 oy
tarafından
Brn bazen kendi yemeklerimden veriyorum :) 
(5,324 puan) tarafından
Bende az az tattırsam diyorum ona özel yaptıklarımı pek yemiyor ☺
tarafından
Tattır bence bir şey olmaz :)
0 oy
(2,064 puan) tarafından
Ben herşey den tattırıyorum zaten kendi yemeğinden çok benimkileri seviyor :) 
(5,324 puan) tarafından
Al benden de o kadar ☺☺
0 oy
tarafından
Ben veriyorum benim kızda 8.5 aylık geçen aydan beridir yumurta peynir reçel veriyorum çorba un çorbası kabak çorbası tarhana veriyorum patates veriyorum mantı veriyorum ") krep yiyor ondan sonramacigima pirinç unu yapıyorum veriyorum gece unutmadan önce onu yediriyorum evde kek bisküvi pasta börek yapınca veririm yediririm kuru kuru tabi yiyemiyor bu arada ılık su ile yada az bi çay ile ıslatıp veriyorum ağzına nefsi çeker yavrumun artık her şeyden haberi var ")
(5,324 puan) tarafından
Çok teşekkür ederim ❤ bende öyle yapsam azcık azcık bari
tarafından
Yap yap çok alerji riski taşımayan gaz yapmayacak şeyleri ver yesin alışsın yavaştan
0 oy
tarafından
Ben kendi yemeklerimden veriyorum özel yapmıyorum kuru fasulye nohut hariç her yemekten tattırıyorum 7 aylık oğlum 
(5,324 puan) tarafından
Ne güzel canım bende öyle yapsam bari ☺☺

İlgili sorular

+1 oy
14 cevap 165 göst.
12 Mart 2024 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Azizeak (115 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 61 göst.
24 Ekim 2022 Yemek-Tarifler kategorisinde Ysf. (171 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 151 göst.
3 Ekim 2022 Yemek-Tarifler kategorisinde Syvldc (229 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 130 göst.
17 Ocak 2022 Diğer kategorisinde Ysb (316 puan) tarafından soruldu

377,153 soru

11,287,195 cevap

34,692 kullanıcı