0 oy
1,278 göst.
Diğer kategorisinde (3,617 puan) tarafından
Ya aklıma takıldı geçen arkadaşım geldi ev sahibim geldi arkadaşım yan komşun benden küçük neyse benim başım acıktı yani biri annem yaşında kadın biri bacım gibi yazma örtmedim evde erkek yok bi oğlum var bide onun 2 oğlu 2side küçük 1i 1.5 yasinda 1i 4 neyse dediki sen nie basını ortmuyosun çok günah eve melekler girmez yatarken bile basını ört dedi bana sacma geldi ama kafama takıldı sonra ben kendisine gittim evde basi açık dedim ogun sen bana bunu dedin sen nie ortmuyosun cocuk acmis dedi yazmayı çekmiş dedi aldi örttü ama dikkat ettim evde hep açık :D neden başkalarının giyimine karışır insan anlamiyorum...

16 Cevaplar

+2 oy
(7,412 puan) tarafından
Evde kimse yokken kapali durmak edeptendir canim. Hani kimse yokken acik durmak caiz olsada kapali olmasi daha iyidir. Cunku dogru rahmet meleği girmez. Hz. Hatice validemizin, Peygamber efendimize (sacimi acarim, melek ise gider cin ise durur) dedigi bildirilmistir. 
(3,617 puan) tarafından
Belki doğrudur kuzum ama insan yapmadığı biseyi neden başkasına soler ki
(7,412 puan) tarafından
Oyle canim tabi evvela yapacaksın ki karsidakini uyardiginda oda dicek bak kendide yapıyor hemde uyariyor saolsun diye. Ama o uygulamasa bile dogru dogrudur canim.
(3,617 puan) tarafından
Bo arkadaş paylaşmış canim asagida dedigide dogru degil pek
-Reklam-
0 oy
(1,121 puan) tarafından

Sırf burnunu sokmak icin bence canim sırf. Kıskançlık mıdır nedir bende de var oyle arkadas açık arar durur bulamazsa o da saçmalar kendince :D

(3,617 puan) tarafından
Valla banada öyle geldi herşeye bise buluyo cozemedm kendisini ben cok merhametiyim kendisini bacim yerine koydum ama olmuyo anam bazı insanlar hak etmio
0 oy
tarafından
Canim aslinda dogru demis oyle ama biz kimse yok.deyip aciyoz
(3,617 puan) tarafından
Kiz istesemde her dk başımda olmuyo ki Bide yatarken hic rahat etmem ki bilemedim valls ama bana diyip kendide acio ozaman once kendi uygulamalı dimi
tarafından
Valla bende aciyorum ki kendiside aciuodur yatarken
(3,617 puan) tarafından
Kiz aydır burda oturuom senem dolcak martta kendisini tanıdığım günden beri evde basi laf olsun die soluyo bence
0 oy
(12,264 puan) tarafından

Tövbe  yaaa 

Onane 

Evet oyoe derler eger öyleyse  valla allah afetsin brn hrp evde saçım  açık  

Ne alâka  ya sana laf söylüyor  kendisi  de aynisini yapıyor  :ermm:

(3,617 puan) tarafından
Ya mevzide o bana dio kendide acio :D tm belki doğru dediği ama kendi yapmadığı biseye nie başkasına der ha bide namaz nie kilmion sen hamilesin namaz kıl dio bakiom kendide kılmio sen nie kilmion reglm dio 1 ayın 28 günü insan regl olur mu ve aylar sürer mi laf olsun die konusuo gibi
(12,264 puan) tarafından
Kenid yapmadığın  bir seyi nasil ALLAH  tan korkmadan baskasina soykeyebiliyiralr  
Allah sormaz  mi sen ona oyke dedin ama sen ne yaptın  diye
(3,617 puan) tarafından
Ama bidaha öyle görün yüzüne vurcam bizim eve melek gelmio sizin evin önünden gecmio :D
0 oy
tarafından
.kendisinin uygulanmadığı şeyi niye sana söylüyor anlamadım valla bende duydum bu lafı başı açıkken melekler girmezmis eve diye hiç araştırıp ta  bakmadım a araştıracak inşallah
(3,617 puan) tarafından
Ya ben ole degilde çıplak uyumaz melekler gelmez die duydum başı açık duymadm dogru olabilir belki ama kendi nie uygulamio bana dio onu anlamadm bide birak onu bi yazma ortuyo her yerden saçı gözüküyo dışarda ole bari ben dışarı çıkarken duzgun ortuom evin icinde aciom
tarafından
O zaman kiskancligina demiştir cnm seni sınır etmek için takma boşver yani tesettirluyum diye geçiniyorlar tabi benim haddime değil yargılamak ama kapalıysa hakkını ver dimi benimde etrafımda var daracık pantolon bir penye uztune yazma oh kapalı oldu böyle markete bakala gidilir ya anlamıyorum kapalıysa hakkını ver katılıyorum sana cnm
(3,617 puan) tarafından
Hani bekarkende babamin bi sizi vardi evde nasıl giyiniosanz giyimin ama dışarıda kendinize yakıştığı gibi giyimin dinizime uygun giyimin hep o soz gelir ki bekarken aciktim ben oğlum 8 aylıkken kapandım elimden geldigince dogru giyinmeye calisiom ama evin için bu ya ne bilim zaten hamisim rahat etmiom ki darlaniom istesemde ortemiom
tarafından
Ne güzel demiş baban Allah uzun ömür versin inşallah cnm ben evi için değil hani böyle giyinip ye dışarı çıkanlara diyom Allah seni bir avazda kurtarsın inşallah ❤️
(3,617 puan) tarafından
Amin kuzum alalh razi olsun :*
0 oy
tarafından
. Çünkü canım başkalarını yargılamak daha kolay geliyor millette 
tarafından
Tüüüü :))) bende seni yargılıyorum☺️
(4,875 puan) tarafından
Asıl sana tüüüüü hemde balgamlı ☺️☺️☺️ hahahahah
tarafından
O zaman sana çift balgamlı tüüüüü☺️
(4,875 puan) tarafından
Pissss ☺️☺️☺️
(3,617 puan) tarafından
Galiba öyle geliyor halamin kızları hafız bi onlara yine soracam bugün
0 oy
(987 puan) tarafından

Oldu canım, gece gündüz yatarken başımı örtsem (ki bekarlığım öyle geçti baba evinde) saçlarımla saç derim bir olur, saç diye birşey kalmaz kafamda :D Allah'ın haram kılmadıpına insanlar niye haram diyor? Asıl büyük günah bu. Biz kadınlar birbirimizin yanında çocuk emzirebiliriz ki günah değil. Kaldı ki saç yani 

(3,617 puan) tarafından
Doğrudur canim ama yapmadigin biseyi başkasına yap demek yanlış sadece
(987 puan) tarafından
Evet onun içsel bir sorunu var bence
(3,617 puan) tarafından
Asagida bi arkadaş banyoda da bile kapalı olcaksnz demis bu konuda fikrin var mı ben bunu ilk defa duydum
(987 puan) tarafından
Aaa o nasıl oluyor?
(3,617 puan) tarafından
Bilmem banyoda bile çıplak olmican demis en son yoruma bak
0 oy
(13,702 puan) tarafından

Ya o kadar uyz oluyrm ki böyle knuşanlara. 

Kendin ört arkadaşım, istersen tuvalette bile ört ben evmde, erkek gelmediği sürece açığım. 

Askılıyla, tişörtle, taytla geziyorum. 

Kime ne? 

Evim benim mahremim. 

Benim böyle konuşan ve cemaatte olan kuzenim evlendi, şmdi şortla geziyo :D

(3,617 puan) tarafından
:D ay ne güldüm kiz deli valla kendide kocama ile kafasi acik ne kadar gittiysem ozaman pardusuyle otur evde :D
0 oy
tarafından
Benimde bi tanıdığım var çocuklarının yanında ve yatarken bile başörtüsüz olmazmış. Bende duyduğumda şaşırmıştım. Kapalıyım ama evde açık yani ve bayan bayana olduk muda kafam açık olur bilmiyorum günah mı? 
(3,617 puan) tarafından
Ya sorun gunahi sevabı degil insan yapmadigi biseyi neden baskasina soyler ki
tarafından
Hayır ben merakımdan sordum günah mı diye. Bazıları kendi yapmaz ama karşıdakine yapıyormusun falan diye sorar yani var böyleleri.
(3,617 puan) tarafından
Aynen canim iste çok saçma geliyo insan once kendi yapar yapmiosam kalkıp kimseye yap diyemem hoş yapsamda demem banane başkasından ben kendimden evimden yukumluyum
tarafından
Tabi canım herkezin günahı sevabı kendine. Kimsenin haddine değil sorgulamak. Bide kendi yapmayıp ahkam kesmesi komik
(3,617 puan) tarafından
Cins insanlar genelde beni bulur :)
0 oy
(664 puan) tarafından
Kendisi yapmasa da söylediği doğru banyo da dahil çıplak durmamak gerek banyo iki kolunu açamayacağın kadar küçükse sorun yok ama büyükse üzerine birşeyler giymelisin öyle hassas bi din yaşıyoruz elhamdullah 
(3,617 puan) tarafından
Valla eski olarak en yaşlı babaannem 80 kusur yasinda oda ortunmuo yıkanırken ama kendi yeni hacdan geldi sohbetlerden çıkmaz namazını birak kaçırmayı bu yaşta sürekli namaz kılar kazalarını yapar hic ondanda duymadm
(107 puan) tarafından
Doğrudur duymamış bilmemiş olabilir , bu benim çok küçükken duyduğum birşey ki dini şeylerden anlamaz iken yani..daha sonra büyüdüğüm de adap edep olarak yapılması güzel birşey olarak öğrendim . Evde ki baş kapalılığı da yine edeptendir. Komşunuz günah demiş günah değil .
(3,617 puan) tarafından
Şimdi bi kaç  hocadan da dinledim tercih meselesi dio belkide buyuzden duymadm yani örtülü olsa daha iyi olur ama günah değildir dio ama avret yerini örtmek daha iyidir ama mesela temizlik yapcan avret yerini mecbur açacan ozamanda oturarak temizlenin dio yani günah veya caiz die bise diyen yok
(107 puan) tarafından
Aynen günah denmiyor böyle olması daha iyidir deniyor,  komşunuz da art niyetten değil de , hani maalesef bizim toplumda herşeye günah sevap demek kolay..ağız alışkanlığı oldu..bundan demiştir
(3,617 puan) tarafından
Öylede canim kendi yapmadığı biseyi başkasına yap demek günah demek abez degil mi
0 oy
tarafından

image

image

yok daha neler artik herseyi cok biliyolar :///
tarafından
Hee afiyet olsun canim bende hic yapmadim :)))
(3,617 puan) tarafından
Valla esim 1 aydır yap sen yaparak die die en son gaza geldim yaptim :) mikemmel oldu
tarafından
Iyi yappissin canim :Ddd
(7,412 puan) tarafından
Ellerine saglik canim icli koftede lbende iyiyimdir ☺☺
(3,617 puan) tarafından
Valla ilk defa yaptim hic dağılmadı ama azıcık ince olaydi daha Hos olurdu kapatmada çok zorlandım bide :)
0 oy
(156 puan) tarafından
Bende anlamıyorum böyle insanları herkes nasıl giymek nasıl yaşamak istiyosa öyle yapsın 
(3,617 puan) tarafından
Aynen canim cok haklisin
0 oy
tarafından
Kapalı durmak iyidir ben arkadan bağlarım ama sonuç olarak yine kapalı durur. Yani sorun olmasada en makbul olani kapali durmak. Boneyle vs kendini sıkmana gerek yok evde illaki hava almali sacimiz nihayetinde.
(3,617 puan) tarafından
Yani canim
0 oy
tarafından
Dediği şey doğru canım ama kendisi uygulamiyor niye seni uyarıyor 
(3,617 puan) tarafından
Bir anlasam canım dile demek kolay uygulamak zor sanirim
0 oy
(2,722 puan) tarafından
Boyle dengesizlere sinir oluyorum evimde istedigim gibi dolasirim canm mahrem biri olmadigi surece surunda yok bende erkek misafrim gelemdigi surece bayanlarin yaninda hic ortmem basimi 
(3,617 puan) tarafından
Ya bende öyleyim yani orttugumde oluyo ama genelde örtmem sonuçta kadınlara nikah dusmuyo ki
0 oy
(586 puan) tarafından
Bende bunu biliyorum doğrudur ama kimseye karışmam bacım ne işim Hadim değildir 
(3,617 puan) tarafından
Yani sen yapion canim ama arkadaş yapmadığı şeyi yap dio o kısım sacma
(586 puan) tarafından
Aynen benim yapmadım şeyi kimseye söylemem
(3,617 puan) tarafından
Yani canim

İlgili sorular

0 oy
6 cevap 137 göst.
21 Aralık 2022 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde rkelleci (81 puan) tarafından soruldu
0 oy
14 cevap 906 göst.
5 Aralık 2020 Moda kategorisinde 2prensannesi!! (129 puan) tarafından soruldu
+1 oy
8 cevap 305 göst.
14 Nisan 2024 Diğer kategorisinde Hfee6oolhddd5u (110 puan) tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 405 göst.

380,333 soru

11,387,948 cevap

34,891 kullanıcı

...