0 oy
1,241 göst.
Diğer kategorisinde (1,449 puan) tarafından

Kızlar merhaba nasılsınız

Ben pek iyi değilim lorinin durumu için vok üzgünüm 

4 gundur geçmek bilmeyen ıkınmaları ve huysuzluğu vardı 2 ayri hastaneye göturdum ilk goturdugum de sadece lavman yaptılar ertesi güne biseyi kalmaz dediler ertesi gün olduğunda iyice artmıştı ıkınmaları başka hastaneye gittik orda da gaz birikmiş dediler film falan çektiler burda da lavman yaptılar ve  2 ayrı gaz damlası verdiler her iki gaz damlasinida deniyorum geçmiyor :( cok canım yanıyor lorini böyle görünce elimden bişey gelmiyor :( başka ne yapabilirim 

Sıcak su ile duş aldırıyorum poposuna zeytinyağı ile masaj yapıyorum karnına yine aynı şekilde ...bacak hareketleri yapıyoruz ama yok kaka da yapamıyor gaz da çıkaramıyor :(buarada lorin e kolik tanısı konuldu .... :(  verilen gaz damlaları da foto 

da

image

28 Cevaplar

+1 oy
tarafından
Sadece sabir bende çok üzüldüm ikindikca hastanelerde solugu aldım lavman yaptılar senin kullandıklarıni kullandım metsil sav simplex hepsini denedim en son 2 buçuk aylıkken zinco verdim sonra kesildi gazı tamamen Alahima şükürler olsun kendi çıkarıyor şuan 3 buçuk aylık ve o günler gececek sadece sabır hamak kullan o çok işe yarıyor İnternetten al hamak sayesinde gaz yer değişiyor bebek az etkiyle rahatlıyor başka çare yok zaman sadece ve sabır lütfen bebegine gülümse geçecek de ben öyle yapıyordum bebegı azarlasanda yazık ya o bütün bebeklerin başına geliyor sakın kızma annesi dediğimi yap başka tavsiye bilmiyorum ben böyle yaptim
-Reklam-
0 oy
(6,136 puan) tarafından
Geçmiş olsun canım kaç aylık oldunuz
(1,449 puan) tarafından
Bugün tam 40 günlük canim
0 oy
tarafından
Bize aguline vermişti gaz damlası olarak bide maflör vermişti doktor kolik için falan fayda etmişti doktoruna sor istersen
(1,449 puan) tarafından
Bir de onu sorayim sagolasin
0 oy
(13,723 puan) tarafından
Biogaia düzenli kullanıysm dimi neşecim? 

Ve dolapta tut mutlaka. 

İçinde canlı bakteriler var çünkü. 

Yoksa bozulur
(1,850 puan) tarafından
Evet tabikide damlayi isitamiycagima göre :)
tarafından
Açıldıktan sonra 4 hafta dışarıda muhafaza edebilirsiniz yazıyor eczacimi üretti bu damlayı
tarafından
Açıldıktan sonra buzdolabina koyarsan bakteriler ölür .
(7,208 puan) tarafından
Bize de eczacı dolapta muhafaza edilir demişti
(7,208 puan) tarafından
Ben kullanmadım orası ayrı
0 oy
(5,323 puan) tarafından
Canım ben zinco kullanmıştım. Çok iyi geliyordu. Ama bu gaz sıkıntısı 3 aydan sonra rahatlıyor için rahat olsun. Geçecek bunlar annesi, dönem dönem olur böyle şeyler
(1,449 puan) tarafından
:( ama doktor geçmez ise bagirsaklarinda başka problem olabilir dedi 2 gün oldu geçmedi :(
(5,323 puan) tarafından
Doktor telaşlandırmış seni. Bak yerine geldi 3 gün kakasınk yapamadığı oldu yeri geldi gazı varmış acili boyladık. Ama hepsi geçti . bunlar olabilen şeyler. Sen emziriyor isen kimyon da kat yemeklerine. Çok gaz yapıcı şeyleri az tüket. Mesela fasulye nohur yemeklerine bas kimyonu öyle ye
(1,449 puan) tarafından
Vallahi tarhana çorbası dışında bisey yemiyorum doğum yaptığımdan beri bi de kayısı suyu içiyorum korkuyorum herşey için gaz yapıyor diyolardi bu yememiş halim yesem kimbilir çocuk nasıl olurdu
(5,323 puan) tarafından
Bak ben emziremedim sağdım içirdim. Ama başından berş herşeydem yedim gaz yapacaklara da kimyon ekledim yedim. Kendini sakınır eğer sonrada yersen daha kötü.
0 oy
(3,617 puan) tarafından
Geçmiş olsun canim kimyon gaza birebir bnce
(3,617 puan) tarafından
40 günlükmuş bebeğin ona ver diyemm ama sen yemklerine kat sütünden onada gecer
(1,449 puan) tarafından
Kimyon nasil oluyor
(3,617 puan) tarafından
Canım bana dr demişti 1 su bardağı suya 1 çay kaşığı kimyon kat kaynat 2 3 çay kasigi bebeğe gerisini sen iç demişti ama ozaman benim oglan 3  aylıktı senin daha 40 günlük doktora danismadan bebege verme ama sen iç ve her yemeğine kat sütun yağlı gaz yapıdır havada yutuodur
0 oy
tarafından
Kimyon falan denedin mi bide yüz üstü birakiyo musun
(1,449 puan) tarafından
Evet yüz üstü yatırıp öyle de masaj yapıyoruz
0 oy
(2,634 puan) tarafından
Ben bi damladan daha küçük çörek otu yağıyla geçirmiştim gazı. Istersen dene. Midesi rahatlaması için doktorum 1 çay kasığından biraz daha az Zeytin yağı verebilirsin demişti aklında bulunsun. Bide eşarbı dürüp karnına bel bağcığı yapıyorum ben. Yani hem karnını hem belini sarıyorum sıcak tuttuğu için o gaz olmuyor çok şükür 
(1,449 puan) tarafından
Onu da deneyim teşekkürler canım
0 oy
(983 puan) tarafından
Canim bebegim daha dogmadi tecrubem yok ama bebek bakimiyla ilgili cok arastiriyorum  bir havluyu ütüyle ısıtıp karnına koyabilirsin dene bunu rahatlatır
(1,449 puan) tarafından
Onu da denedik :(
(983 puan) tarafından
Sık sık emzir canim karnina masaj yap arkadasima doktor bunu onermisi bebegi cok kucuk 1 haftalik ama cok agliyor sancidan masaj cok etkili demis saat yonunde
(1,449 puan) tarafından
Masaj yapmaya devam o zaman :(
(983 puan) tarafından
Evet canim Allah iyilik versin bebisine insaAllah rahatlar
(1,449 puan) tarafından
Sağol canım inşallah
0 oy
tarafından

image

bu ikisini kullaniyorum ama su soldaki takviye yani sen de kullanabilirsin cok iyi geliyor gecmis olsun 43 gunluguz biz de.
(1,449 puan) tarafından
Teşekkür ederim sırayla deneyeceğim artık
0 oy
(887 puan) tarafından
Cnm bildigim kadariyla bebegin daha kucuk ve anne sutu aliyor .kac gundur yapmiyor tuvaletini .benimki yedi sekiz gunde bir yapardi .bnde ilk zamanlar bilmedim doktora goturdum iki kere lavman yaptilar yavmandan sonra daha cok gaz birikiyormus doktorlar bunu biliyorlar ama hemen yapip yapip gonderiyorlar.lavmamdan sonra kotulesmesi normal bi daha yaptirmamani tavsiye ederim .biagaiayi bende kullandim ve harika bi damla bir suri damala denemistim ama bu birbebir geldi gazini filan kesmisti .ama lavmanda sonra iki uc gün o aşırı gaz sikintisini bizde cektik .gunde bes damla ogleden sonra saat ucte veriyordum dokturum saatini saşmazsan gaz skntisi yasamazsn demisti ve gercktn yasamadk bu ilactam once oildigin top gibi kivrilip mosmor oluyordu cocuk .tuvaletinide sadece anne sutu alan cocugun cn gune gune  yapmamasi normal kabul edilir ve guzel kilo aldigini gosterir demisti ve bnm oglum yedi sekiz gunde bir yapardi ve ilk alti al her ay 1 kilo ve ustu aldi
(1,449 puan) tarafından
Evet ama aptamil de vermişlerdi onu kestim
(887 puan) tarafından
Anlafim cnm bn bebegim bir ay kuvezde kaldi hergun kac kere yapiyo diyolardi eve geldi kirki ciktigi gun yapti bir sonrakinde 48 gunluktu doktorumda artik kilo almaya dönüyor vucut demisti ama  .kesin bundandir deyipte yaniltmakta istemem baska bi sıkıntı varsa gec farkedilmesine sebep olupta vebalini alamam
(1,449 puan) tarafından
Sağol canım yine de
(887 puan) tarafından
Poposundan uyarmak dpgri degil diyebiliyorum canim oyle alisincan surekli uyarilarak yaoarmis
(887 puan) tarafından
Pardon cnm ben hep anladim ozur dilerim
0 oy
(1,865 puan) tarafından
Bende ikizlerimde yaşadım aynı sorunu farklı zamanlarda. Biogaia kullandım akşamda 10da ve motiluim ile sapsimpyeks kullandım sindirim sistami için. Hep aynı saatte verirsen etkisini görtrsün bence. Ayrıca ben hep mamayla besledim. Biberoh kullanıyorsan antikolik ve doğal akışlı olanı kullanmalısın bu sayede bebiş çok hava yutmaz. Birde bebişini yüz üstü yatırmayı dene sen yanındayken. yüz üstü yattıklarında da rahat gaz veriyorlar. Bunun dışında bebişine bol masaj ve bacak hareketlerini tavsiye ederim ve bacak hareketi içinde mümkün olduğunca rahat,giydir ve bezini çok sıkı bağlama. Böye bir,dönemden birazda kendi çabasıyla geçecek
(1,449 puan) tarafından
Hepsini deniyorum :( inşallah geçer bir iki güne teşekkür ederim
0 oy
(1,794 puan) tarafından
İki damla da bizde ise yaramadı canım. Zinco biraz daha iyi gelmişti. Hergun kimyon demleyip veriyordum doktor tavsiyesiyle. Tamamen düzelmiyor kolik olunca ama biraz rahatliyordu. 4. Aydan sonra hepsi geçti. Yolun uzun güçlü ol
(1,449 puan) tarafından
Allah askina kimyon nasil demleniyor bilmiyorum
(1,794 puan) tarafından
Bir çay bardağına bı çay kaşığı kimyon atıp üzerine kaynar su koyup bekletiyordum. Soğuyunca tülbent le süzüp 3-4 çay kaşığı bebeğe içiriyordum kalanı da kendim içiyordum. Doktorumuz kendi çocuğuna da yapıyormuş hatta biraz şeker de atiyorduk dedi de ben kullanmadım şekeri.. Bir de yemeklerden önce bir çay kaşığı kimyon yutmaya calis
0 oy
(352 puan) tarafından

Şuan söyle bı 8 ay öncesine götürdün beni gözümün önünden geçti acillerde lavman yapılması için beklemem cocugumu o halde görmem sesi kisilasiyw kadar ağlaması benim caresizligim ;(

Eğer karşı degilsen canım kimyonu demleyip hem kendim iciyordum hemde kızıma iciriyordum bı şırınga çekip sabah öğlen akşam düzenli olarak verdim ve metsil gaz damlası 8 er damla sabah öğlen akşam verdik ve kurtulduk bu illetten ❤️
(1,449 puan) tarafından
Şu kimyon nasil demleniyor nasil içiliyor bi söyleseniz bu bildiğimiz kimyonmu
(352 puan) tarafından
Evet canım bildiğimiz kimyon bir su bardağı kaynar suya bı tatlı kaşığı atıyoruz beş dakika dinlensin için bı şırınga da bebişe ılıtıp verin şifa olsun inşallah
0 oy
(119,526 puan) tarafından
Cok gecmis olsun hayatim 
(1,449 puan) tarafından
Sağol canım benim
0 oy
tarafından
Allah sabır versin canım seni en iyi ben anlarım benimde bebeğim kolikti normal gazlı bebek değil ayrıca kolikti .

Evet bu ilaçlardan bende kullandım . 

Sakına dolaba koyma üzerini tekrardan oku ,bizim türk insanları yanlış anlıyor malesef yada arkasindaki yaziyi okumak istedigi gibi  okuyor acılana kadar dolapta açıldıktan sonra dışarda bırakabilirsin .

Gaz ilaçları malesef bir ise yaramadı daha çok gaz yaptı ağrı çekti 

Tek ise yarayan telefondan piş piş sesi ve supurge sesi oldu .

Sicak duş çok ise yariyor. 

Bisiklet hareketleri yaptır . 

Biberon veriyorsan çalkalama kaşıkla karıştır  calkalayinca gaz oluyor cunku .

Ve sakina sakin o ağlarken masaj yapmayı deneme daha çok ağlar karni sertken canı acır 
0 oy
(10,570 puan) tarafından
Canım bi zinco 'yu mu denesen kimnyonun çok faydası var onu kendi.yemeklerinde kullan ve kendini de sıcak tut çocuğun marina tülbent sar hafif sıcak tutsun :(geçmiş olsun cnm en kısa zamanda geçer ınşaallah rabbim şifa versin :(
0 oy
(1,816 puan) tarafından
İnşallah geçer cnm ya çok üzüldüm 
0 oy
(1,850 puan) tarafından
Benim bebegimde kolik yeni yeni atlamaya başladik bizde biogaia bende kullandim 2 damla ile basladim işe yaramadi 4 e cikarttim faydasini gördüm ki zaten 5 DAMLA veriliyo normalde birde anason çayı ver 10 cc kadar ya da rezene fark etmez 
0 oy
(12,861 puan) tarafından
Kendi yediğin yemeklere kimyon ek öyle ye

1 bardak suyu kaynat içine yarım çay kaşığı kimyon koy 5 dk demlensin ılıyınca yarım çay kaşığı lorine var günde 3 defa ver sende içebildiğin kadar iç 

Rezene içiyor musun canım 

İlgili sorular

0 oy
4 cevap 194 göst.
3 Aralık 2021 Diğer kategorisinde nurdandde (239 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 126 göst.
31 Mayıs 2021 Aile kategorisinde Oznur13 (73 puan) tarafından soruldu
0 oy
23 cevap 1,015 göst.
5 Nisan 2020 Diğer kategorisinde Nese&Lorin Eva Lolom (1,449 puan) tarafından soruldu
0 oy
18 cevap 523 göst.
25 Aralık 2019 Diğer kategorisinde Nese&Lorin Eva Lolom (1,449 puan) tarafından soruldu

381,422 soru

11,419,097 cevap

34,975 kullanıcı

...