0 oy
1,320 göst.
Aile kategorisinde tarafından
düzenlendi

Kayınpederim eşimin bekarken 2.500 gibi bir kredi kartını ödemiş neyse kendisinin de eşime 7000 tl gibi bir borcu var hala. evlendigimizden beri eşime verdiği parayı istiyordu kendi borcunu odemiyor ama. eşim de araba almıştı altınları onun kredisine verdik araba da bizim sonuçta onda değilim yani elimde sadece kendi ailemin taktigi takılar var onları da satmak aklımın ucundan bile geçmiyor tabi ki kayınpederim de sürekli altını boz borcunu ver diye tutturmuş ben de 28. Haftama girdim daha çocuğa bir şey alamadık biraz toparlayalım diye. eşime de ek para yatmış 3.500 gibi eşim bana 500 lira yattı 200 yolladım diyor taksit taksit ödeyeceğim diyor ama dün ağzından kaçırdı hepsini vermiş ve bana öyle diyeli baya oluyor ağzından kaçırmasa haberim olmayacak ben de çocuğa bir şey alamıyoruz diye üzülüyordum bundan sonra da kimseye acımayacağım cocuguma en iyilerini yapacağım kimsenin bizi düşündüğü yokmuş çünkü uzun oldu hakkınızı helal edin

8 Cevaplar

+1 oy
(2,931 puan) tarafından

Laf arasında gülerek soyle baba soyleye soyleye aldin borcunu bizim 7000 nolcak de laf sokarak :-) hic degilse bebegin arabasini pusetini flan alin de .d oyle insanlardan ne koparirsan kar valla eşine bisey deme kizarsada aa şaka yapiyorm kocacim de naz yap disiligini kullan :-) 

tarafından
Ben onu bi doğduğuna pişman ettim önce şimdi devami yolda hakedene hakettiği gibi davranicam artık hiçbir seyimden kismicam :)
(2,931 puan) tarafından
Geçim zor ama karşıdaki böyle davraninca insan hırs yapıyo :-)
tarafından
Hakediyorlar cidden iyi niyeti haketmiyorlar
(2,931 puan) tarafından
Herkesin bi kötü huyu var işte napcan Rabbim dha kötusunden korusun bunada sabrederiz artık
tarafından
Aynen öyle Rabbim bu günümüzü aratmasin
-Reklam-
0 oy
(2,891 puan) tarafından

Bende bıktım gerçekten para konusundan da lafından da iyi ki bi cocuk yapalım dedik sanki hiçbi şeye hakkimız yokmuş gibi oluyor

tarafından
:)))  anlayipta uygulayamadiklarimizdan buda
tarafından
Akillanmak önemli olan diyim ya hic akillanmasaydik :)
(78 puan) tarafından
canım benim cok zor seni cok iyi anlıyorum da esler hatrına susuyrsun millete karsı esine karsıda saygıdan sevgiden susuyrsun sahsen ben öle yapıyorum düşünmeyip alacam diyorum hersefinde sonra diyorum onun borcu beni de üzecek diye düşünüyorum yine
tarafından
Ben böyle şeylerde saygıdan susmuyorum agzima ne geliyorsa söylüyorum esim gönlümü alana kadar uğraşıyor biraz sürüyor bu durum sonra mecbur düzeliyor aynı evdeyiz sonuçta. düşünmüyorum da her şeyi listeledim seçtiğim zaman hepsini de bu ay alicam bölmeyeceğim de eşime de dedim mecbur kabul etti kendisine de dedim benim cocugumu kimse düşünmüyorsa ben de kimseyi düşünmem diye. hepsini birden aliyim de görsün öyle hazır parayı saçmayı. aklı başına gelir belki
(78 puan) tarafından
kndin bilirsin cnm
0 oy
(49 puan) tarafından

Bizim de evlenirken esyalarimizi gorumcemin kocasi aldi kendi teklif etti bebek yolda geliyor 1 ayi kalmis parasini istiyor nasil verelim bebekten once isteseydi bi sekilde ayarlardik insanlar ne kadar dusuncesiz benimde altinlarim var ben o adam a su zamanimda altin maltin bozmam valla keske esinde simdi vermeseydi birde babasi yani insan ogluna bole yaparmi

tarafından
Her telefonda konuştuklarında lafını yapıyordu bi de bana sormadı bile verirken kızınca trip atınca da ben suçlu oluyorum herkes pamuk zaten bu hayatta bi ben kötüyüm böyle bir şey yapmış söylemem laf sokmam kadar doğal bir şey yok bence
0 oy
(645 puan) tarafından

Valla eşinde olsa ihtiyaç ise hiç acıma bebek alışverişini yap eşinde ilginç senden niye saklıyorsa valla insan bazen kendine acıyo Allah yardım etsin can sıkıntısı 

tarafından
Eşime güvenim kalmadı zaten bundan sonra acimicam nasıl bakiyorsa bize pasa pasa bakacak kendime de cocuguma da hicbir şeyi esirgemicem artık
0 oy
(29 puan) tarafından

Cnm sey yyapsana maas aldigi bankanin cep subesini sende indir telefonuna herseyi sende gorebiliyosun ben oyle yapiyorum. Kaynbnn da yaptigi cok ayp 3 kati fazla borcu war kendi otrp onu odesn. Sakin ol sen Rabbim yardm eder elbet hersyi olur bebisin kismetyle gelsn insallah

tarafından
Ara ara onun telefonundan birlikte bakıyoruz ama benim de indirmem şart oldu bi de her şeyi söyleyen insandı ona göre doğuma kadar bütün borçlar bitsinmiş ama karşıdaki insanın borcu varken ne acele ediyor yani herkesin evi barkı gecimi ayrı ayıp ediyorlar
(29 puan) tarafından
Yani cok haklisin gercekten ayip bide kendi oz oglun dogacakta senin torunun su donemde para lafi etmek ne kadar dogru. Dusuncesizlik ediyor
0 oy
(160 puan) tarafından

Baba evlattan borç istermi arkadaş yani insan oğluna verdiği parayı borç mu verir ne biçim insanlar var.

tarafından
Vicdanları yok ki nasıl geçiniyorlar demiyorlar hiç
0 oy
(192 puan) tarafından

Çok haklisin canım ne diyeyim bebeğine iyi bak 

0 oy
(475 puan) tarafından

Allah öyle paragöz insanları cümlemizden uzak tutsun inş ben böyle şeylere dayanamıyorum ya.....

İlgili sorular

0 oy
32 cevap 516 göst.
26 Kasım 2023 Diğer kategorisinde Prenseees Annesi (131 puan) tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 228 göst.
9 Ocak 2022 Diğer kategorisinde Miniminnaķ (2,793 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 175 göst.
22 Mayıs 2021 Diğer kategorisinde Hawa (1,552 puan) tarafından soruldu
0 oy
17 cevap 404 göst.
6 gün önce Diğer kategorisinde Es-Es (804 puan) tarafından soruldu

374,577 soru

11,202,876 cevap

34,501 kullanıcı