0 oy
540 göst.
Diğer kategorisinde (132 puan) tarafından
Heryerde erkek çocuğu yaramazlığından bahsediliyor. Her gördüğümde çıldırıyorum. Benim kızım erkek çocuğundan beter. Her çocuk FARKLIDIR. Anlayamadınız şunu. Sinirlerim tepemde yazıyorum. Yok bez değiştirirken durmaz. Ben kızımı normal değiştiğimi hatırlamıyorum. Öyle kedi gibi beklemiyor değiş beni diye yani. Dönüyor gidiyor mücadele ederek değişiyorum. Yerinde durmuyor sürekli kalkıyor düşüyor haliyle sürekli yanındayım. Sallarken kalkıyor bırakıyor kendini bi anda yastığa. Yine sallarken kafasını yandan sarkıtıyor. Ayaklarıyla kendini yukarı iterek yastığın dışına sarkıtıyor kafasını. Uyuturken 50 kere düzeltiyorum en az. Uyurken kalkar dikilir ağlar. Gece sabaha kadar kesintisiz uyumaz belkide 50 kere kalktım. Yüzüstü yatıyor tırmanıp yatağın kenarlarına geliyor sonra ağlıyor. Çeviriyorum düzeltiyorum maksimum yarım saat dayanıyor. Uyurken de rahat durmuyor. Gündüz uykusu yok 15 dakika uyusa şükrediyorum. Dişlerini çıkarıyor peşpeşe huysuzluk hatsafada. Ben kafayı yemek üzereyim. İlk 4 ay gaz problemiyle her günüm zehir geçerdi. Sorsan kolik erkek çocuklarında olurmuş. Doktor söyledi doktooooor. Kolik işte cinsiyet mi seçiyor! 4 ayından sonra gündüz hiç uyumadı şuan 8 aylık olacak. Maksimum 15 dakika. Yürüteçte durmaz. Yere bırakırsın sürekli kalkmak ister. Düşmemesi için hep yanındayım. Ne temizlik ne yemek hiçbişey yapamaz durumdayım. Evime bi gelen birdaha gelmek istemez. Temizlik konusu beni çok rahatsız ediyor. Evi süpürmek hayal artık. Sıkıldım bunaldım pskolojik olarak çökmüş durumdayım. 

32 Cevaplar

+7 oy
(48,531 puan) tarafından
8 aylik bebegin ne zarari olacak ki gelmek isteyen ikinciye gelmek istemesin cogu bebek ayni davraniyo zaten hepsinin donem donem yaptigi seyler var bu kadar sinirlenecek ne var uykusu gazi kusmasi cok cektim bende
(1,045 puan) tarafından
Cok haklı bir durum öyle anlatmış ki abartmış bana göre hepsini hemen hemen bütün bebekler yapiyor
(48,531 puan) tarafından
yani her ay bir huylari oluyo mesela cevrenle konustugunda diyosun aa benimkide o zaman oyleydi yada ayni diye bebek ya daha minicik evet kucakta duruyorlar hep bizikliyorlar ama napsinlar ki ne bekliyorlar az oncede uc aylik.bebegine bagirani okudum . evet bazi çocuk daha hareketli oluyo geneldede erkek çocukları daha hareketli . kizlardada oluyor ama kizlarin cogu daha hanim.hanimcik.takiliyo
(1,045 puan) tarafından
Benim 2 ve 1 yaşında oğullarım var hep aynı yollardan geçiyorlar hepsinin dönem dönem özellikleri aynı bence gerçekten fark var ama istisnaları da vardır ama bu 8 aylıkken çıkmaz ortaya benim çocuklar birbirlerini yer güreş tutarlar hele küçük aklı ile bin yaşasın büyüğü halt eder ama daha çok küçükler Bende dişlerimi sıkıyorum susmaya çalışıyorum ömrümden ömür gidiyor
(48,531 puan) tarafından
oyy cok minikler ya ikiside bebek daha Allah kolaylik versin canim.abimle benimde bir yaş aramiz ikiz gibi büyüdük
sekiz ayda tutma kesfetme emeklemeye calisma sesler cikarma uyumama  diş sonra gene uyumama☺️☺️☺️
-Reklam-
+1 oy
(119,168 puan) tarafından
dur hele yaa o daha baby
+1 oy
(2,224 puan) tarafından
İyide bacım neden kendini bu kadar strese sokacak kadar dert ediniyorsunki hee de gec
+1 oy
(1,220 puan) tarafından
Yani bekeklim dönemi demiyorlar zaten buyudukten sona diyorlar üç yssindan sona aynı olmuyor işte kızla erkek çocuğu aslada aynı olmaz yaşayan biliyor 
+1 oy
(1,126 puan) tarafından
Ben konuya deil de 4 aydan sonra gündüz gic uyumadi max 15 dakika olayina takildim. Bir sorunu yada bir agrisi mi var acaba? 8 aylik bir cocuk 2 gündüz uykusu yapmalı fiziksel gelisim beyin gelisimi icin vs cok onemli bu 
(48,531 puan) tarafından
ela da uyumuyodu yağmur direniyodu bir saat zorluyodum on dakika uyuyup kalkiyodu degil iki bir uyku bile yapmiyodu. ben bir kez uyuyacak sanıyodum.ikiymis burda okumuştum iki uykudan teke dusureyim mi diye sormuslardi ☺️☺️☺️
(19 puan) tarafından
Benim kızım 9 aylık 3 uyku yapıyor yanlış mı yapıyorum acaba
(1,126 puan) tarafından
Gece uykusu 9 u geçiyorsa 2 uykuya düşür canım.
Ama 3 uykuya rağmen 9 ve öncesi uyuyor ise 3 uykuya devam et
(19 puan) tarafından
9u geçmiyor tam 8-9 arası yatıyor teşekkür ederim canım
+1 oy
(4,101 puan) tarafından

Erkek. Cocukla ne alaka ki?  Ama senin kiz istisna olmus:)). Benim kizim omur torpumdu ve ölürumde ikinciyi yapmam. Manyakmiyim diyordum. Kizim 4 yastan sonra insana dönustu. Anasinifina giderken kazayla hamile kaldim ikinciye. Orda inan net sekilde goruyorsun 5 yaş cocuklari. Kizlar insan gibi oynarken erkekler ataturk bustune kapilara park edilmis ogretmen arabalarina tirmanip tavandan yere atliolardi. Rabbim madem verdin ikinci cocugu bari kiz ver diye okadar dia ettim ki anlatamam. Ama erkek oldu . Onunda bebekligi sakindi. Hatta dedim ki ilk oglum olsaymis belkide ikinci cocugu isteyerek dusunurmusum diye. Ama 1 yastan sonra resmen beni yerle bir etti çöktum yaşlandim. Bir sene icinde yuzumun hali harap . Gercekten erkek cocuhu insani okadar yipratiyorki kizina yatip kalkip sukredersin emin ol ben kizimda 4 yastan sonra rahata ermistim.  Simdi oglan kucukken 48 ay icin safak sayiyodum ama bu cck 6 yaş 7 yastan once adama donmez. İlk 48 ayi atlatim gerisi kolay diyemiyorum artik

(6,200 puan) tarafından
Sonuna gelene kadar gülerek okudum:)
(4,101 puan) tarafından
Kiz hatim indirdim nerdeyse rabbim sen bana acimadin bitane daha cck verdin bari bundan sonra şu gariban kulunun yuzune bak da bari kiz nasip et diye yalvardim Allaha resmen:)
+1 oy
(1,575 puan) tarafından
Bence mevzu kız erkek degıl sen cocugun dan baya sıkayetcısın ama şunu bıl kız erkek farketmeksızın her anne bunları yasıyor donem donem burnumuzdan gelıyor 2 gun ıyıysek gunlerde pert oluyoruz.. Bu kadar sinirlenmen asla normal degıl saglıklı oldugunu dusunmuyorum benımde oglum var kızlar uysal derler ama cevremde cok fena kızlar da gordum bu cınsıyet degıl fıtratla alakalı kaldı kı senınkı asla cınsıyet le alakalı olamaz daha 8 aylık gazı dişi sancısı agrısı uykuszlugu aşısı her bebekte olan seylerı yasıyorsun bu kızlar fena olayı buyuyunce yapılan yaramazlıklar acısından daha cok soylenıyor 
(1,871 puan) tarafından
Valla canım benimki 27 aylık hala duş yok yemek zor yiyorum oyun oynayalım diye tutturur biraz dediğim dedik bir bebek illa her dediği olsun istiyor ,bebeğime yemek yedirmek ayrı bir sıkıntı ikinciyi bende düşünmüyorum yok yıprandım büyütürken kolikti oğlum ama bunlar için kızmadım hiç bebeğime yaramaz bizimkide ben sadece normal şeyler bilerek dünyaya getirdik yani daha sekiz aylık normal diyorum bayana sadece
(532 puan) tarafından
Hale01 yukarıdaki kişi ne demiş vuruyorum dövüyorum mu demiş ne demiş ya.Anlayıp destek olamk gerek yok sen normal değilsin yok anlayışını değişti,herkes yaşıyor her bebek aynı vs ben bu düşüncelere söylüyorum.Neden birşeyleri normalleştirmeye çalışıyorsunuz ya da minimalize etmeye.Benim ilk kızım çok zordu ve hala zorlukları var ben.Doğmadan önce bilseydim doğurmazdım belki de ya da bilseydim bu denli zor çoçuklar var defalarca düşünürdüm çoçuk sahibi olmak için.Benim arkadaşlarım sen iyi sabırlısın diyorlar.Ne kadar tolere edebilirsin ne kadar anlayışını yükseltebilirsin zaten nirvanadasın.Kaldı ki tahamülünü yükseltin filan ne demek ya.O insan bilmiyor mu sadece siz mi biliyorsunuz.Ben ne yaptım eşime de verim 2 saat beni ellemeyin dedim.Hiç susmaya çoçuk ne demek bilir msnz ya da uyumayan dönem dönem demiyorum bak hergün diyorum.Burda yazıyorlar görüyorum atak zamanı çoöuğum değişti uyumuyor huysuz vs ya sen bu atak zamanı dediğin şey bazılarının normali.Bunu anlayın.Kendi çoçuğunuza göre burda insanlar yok tahammülünü yükselt yok o çoçuk bilmem ne biz de biliyoruz çoçuğa biriey diyen yok zor bunu diyor kadın.Eşimden annesinden bir yakınından destek almalı buna ihtiyaçı var bu kadar basit.Hemen anneliğe vs soyunmayın o da bir anne ne kadar sinirlense de öfkeliyse de en iyi çoçuğunu o düşünür  olayı anneliğine bilmem neye bağlayıp insanları daha da germeyin.bir önceki yorumum sana değildi buarada Oylumm a yazmıştım
(1,871 puan) tarafından
Esma yaşar sanki öyle anlatiyorsun ki ,bence sen çok gerginsin ,normal yasantin da konuşma şeklinden onu cikariyorum bir çok anne bu sorunları yaşıyor arada sakin bebekler nadirde olsa vardir illa , biraz annenin tahammülüne kalıyor bu olaylar, yoksa şuraya sorsak yani 100 anneden 80i uykusuz ve  yorgun yaşıyor,sen öyle bir yaziyorsun ki ben bunada cok karşıyım , sanki dünyanın en yaramaz çocuğunu siz büyütüyorsunuz tek anne sizmissiniz sizden başka hiç zor çocuğu olan anneler yokmuş gibi yakinmak da bana çok ters geliyor ,biraz tahammül ile alakalı bu meseleler bazı insanlarda tahammül eşiği düşük oluyor sonra gergin oluyor çevreye yakınıyor yani bebek bu kabullenip ona göre yaşamak en iyisi
(532 puan) tarafından
Beni gerginleştiren şey bazı söylemler onlarıda yukarıda belirttim.Burda yazdığım yazdıdan, normal hayatımda gergin olduğumu çıkardın demek.Çok zekice ! Tek zor çoçuk benim demiyorum herkesin zorluğu farklıdır.Kimsenin ne acısını ne sinirini ne de zorluğunu küçümsüyorum saygı duyuyorum bir çoğunun aksine.
(1,575 puan) tarafından
Ben hıcbırseyı kucumsemedım esmayaşar yorumların tamamını okudum ve hala aynı dusuncedeyım 8 aylık bebekten bahsedıyoruz tamda öyle bır bebek buyuttum ne gecem ne gunduzum vardı ustelık yeni kanser atlatmısken o bünye ıle baktım  bunu ben ıstedım bebegım degıl huysuzlugunu aglamasını bırak Allah korusun saglık sıkıntısı olan ozel bır bebekte olabılırdı benim bu yuzden bu kadar gergın agresıf sınırlı olmaya hakkım olamazdı cunku o bebegı ben dunyaya getırdım ben ıstedım Allah nasıp ettı evet ama ben vesıle oldum yapmasak olmazdı degıl mı?  sadece bu kadar sınırlenecek bırsey yok bu lafta diyorum cunku herseyı gec bu laf cocuklar ıcın yaramazlık baz alınarak söylenen bır laf bebeklı donemının kızı erkegı olmaz bu kadar gerilecek bırsey yok kı ortada soyleyende soylesın herkes kendı cektıgını bılır ama öyle bır sinirle açılmıs kı post sankı canından can gıtmıs gıbı feryadı ıcınde sacma geldı bana acıkcası ve yorumumu yaptım bu yuzden saglıklı bır ınsan psıkolojısı de degıl bence destek al demekte kotu bırsey degıl aksıne ıyı bırsey psıkologa gıden ler delidir kafasında mısın bılmıyorum ama destek al demek neden zorunuza gıdıyor anlamıyorum alsın kı aşabılsın sakinlesin
+1 oy
(2,738 puan) tarafından
Kolik erkek bebeklerde olmaz sadece, erkek bebeklerde görülme oranı daha fazladır sadece. Bizim doktorumuz da bunu söylemişti. Bahsettiğin süreçleri herkes yaşıyor, her tuvalete gittiğimde mutlaka düşmüş oluyordu kalkmaya çalışırken, tuvalete gidemez olmuştum. Evet yorucu süreçler ama daha yürümüyor bile. Bundan bu kadar bunaldıysan ilerisinde daha da zorlanırsın gibi görünüyor. Uyku konusunda madem çok hareket ederek uyuyan bir bebek al bir yer yatağı geniş istediği gibi dönsün dursun, beşiğine çarpmayınca uyanmaz da. Evine bir gelen bir daha gelmiyorsa bırak gelmesinler. Sen, bebeğin ve senin SAKİNLİĞİN çok daha önemli. Birilerinin desteğine ihtiyacın var gibi. Eşin ya da ailenden birileri biraz seni rahatlatsa iyi olur. Biraz dinlenmen ve kendine vakit ayırman lazım. 
(3,055 puan) tarafından
Katılıyorum benimde kızım beşikte hiç rahat etmezdi hep çarpıp uyanırdı bende kocaman 2 kişilik yatak yaptım ona o günden beri çok çok daha iyi uyuyor
(2,738 puan) tarafından
Benim oğlımda hiç beşiğini sevmedi, aldım katlanan çift kişilik yatak, düşme derdi olmadan döne döne yatıyor.
0 oy
(1,478 puan) tarafından
benim iki oğlum var büyük oğlum 4.5 yaşında cook gazlı bir bebekti 6ayi bitti o gitti yerine bambaşka biri geldi akıllı sakin yok boyle bisey gören bu çok sesiz derdi ikinci oglumda suan kızının bi kısmını yaşıyorum ha gaz sorunu yoktu uykusuzluk sorunuda yoktu ilk 6 ay akşam uyur sabah uyanırdı şuan 10 aylık asla eskisi gibi değil yani bunun kızı erkeği yok zaman zamn çocuklar huylarını degistiriyo 
0 oy
tarafından
Canim senin cocugun daha 8 aylikmis anladim kadariyla o yaramazlik dil o huzursuzluktur benim oglum 8 aylikken cok huzursuzdu ama inan cocuk 1 yasindan sonra oyle bi degisti ki boyle bisi yok olmicak seyler yapyor oyle seyler yapyorki ayagini bile kirdi dusun suan 3 yasini bitirecek nerdeyse asla degismiyor gun cetikce yaramazliklari artyor yani huzirsuzluk yaramazlik farkli seyler milltin  cocugu dover mesela oyuncaklarini gasp eder bi yere cikamyorum asla rahat vermez milletin cocugu parkta oynar o toz topragin icinde yuvarlanir yani anlatamam gercekten
0 oy
(583 puan) tarafından
O kadar haklısın ki işte boyld empoze ediliyor benim oğlum da uysaldir mesela hani yaramazlık yapar her çocuk kadar yapsın da ama öyle nette gösterdikleri yaramaz erkek bebekleri yok evde beslenmez esprileri kadar değil yani bende bu durumda çok sinir oluyorum benim arkadaşımın kızı var oğlumun 5 katı hiç durdurak bilmez annesi perişan hani kizlar sakin oluyordu diyor hep 
0 oy
(4,220 puan) tarafından
Yani fıtrat olarak bile farklilar yanj kız çocuğu daha narin daha kirilgan daha sakinken erkek çocuğu daha kuvvetli daha uçarı olur yani bunu kendine niye dert ettin ki sakin erkek çocuğu da olabilir yaramaz kız çocuğu da genelleme yaparken herkes gözünün önünde olan örneği baz alır benim bir oğlum bir kızım var oğlum çok yaramaz kızım çok sakin ha tam tersi de olabilirdi çok takma yani
0 oy
(12,486 puan) tarafından
Bunu niye dert ettin kendine şuan ve ayrıca senln kızın daha bebek her bebeğin olur dönem dönem böyle şeyleri bu kadar sinirlenecek ne var anlamadım

Gelmek istemeyen de gelmesin dert etmeyin kimse çocuğunuzan kıymetli değil 
0 oy
(1,016 puan) tarafından
Benimde 1 yasinda biride 3 yaşında kızlarım var bende saldım artık elbet büyüyecekler
0 oy
(3,055 puan) tarafından
tarafından düzenlendi

Uyumaması dişten olabilir kehribar kolye iyi geliyor diş sancısına ben kullanmadım geç öğrendim ama kullanan arkadaşlarım memnundu. Tetagil diş granül temiz içerikli küçük toplar ağızda eriyor o da iyi geliyor çoğu çocuğa (bize fayda vermiyordu ama :D baya çektik bizde dişten). Eline soğuk bir şey verebilirsin havuç vs iyi geliyor. Tabi yanında duracaksın verirken. Bunlar fayda etmiyorsa Turkiyede satışı yok ama olur da yurtdışında gelen giden olur osanit diş jeli satılıyor ancak o bize iyi geldi bizde bayaaaaa çektik dişten. Bizimki yine uyurdu ama diş çıkarırken tamamen yemeden içmeden kesilirdi sabahtan akşama kadar ağlardı ne yap et asla susmazdı ve kucaktan inmezdi. 

Diğer konularda gelince hiçbir çocuk bez değiştirirken rahat durmaz o sorun bi senin bebeginde yok :D 

Kimi çocuk daha zahmetsiz yer içer oturur oynar uyur kimi çocuk da zahmetli zor oluyor işte kızımı kalkıp sana anlatsam bebeğine şükür secdesi kılarsın o derece zor bir çocuktu. Bak tuvalet eğitimi bile her çocuk max. Bir haftada ogrenir 2.5 ay oldu halen yerlerden çiş temizliyorum :)))

0 oy
(6,251 puan) tarafından
O aylarda bizde aynıydı canım bu kızının ya da erkek çocuğunun yaramaz olduğu anlamına gelmez. Gelişiminin normal ilerlediğini gösterir. Bende 2-3 yaşında sandım çocuğunu. Şu an kıyaslama yapma yapanada aldanma. Yaramazlık için erken bir yaş hatta yaşında bile değil yani 8 aylık nedir ki :)))
0 oy
tarafından
Bende sana katılıyorum erkek çocuğu yaramaz olur kız daha sakin olur diyorlar asla alakası yok kuzenimin kızı var erkek çocuğundan beter o kadar yaramaz. 
0 oy
(17,659 puan) tarafından

Bu bencede yanlis bi dusunce erkek kiz bu devrin cocuklari folik asittenmi neyse saniye hizi ile hareket ediyolar benim oğlan sabah erkenden uyanmis birbucuk yas mutfagi talan etmis annemdeyim bende annane dedi anneme gider dedim arkasindan bakmasam neler olurdu neler :D

0 oy
(2,467 puan) tarafından
Bu saydiklarinin yaramazlık olmadığının farkındamisin bu huysuzluk o daha bebek 
0 oy
(643 puan) tarafından
Benim oğlum da 10 aylık olmak üzere biz 7 aya kadar sabaha kadar gaz problemi yaşadık hep kucakta olmak ister ve benim kimsem yok gurbetteyim eşim asker yüzünü gördüğümüz yok zaten ben de bıktım oğlumun süt alerjisi vardı mahvolmustik hastanede çok yattık aynen gündüz 15 dk uyusa sevinçten ölüyorum o uyurken yemin ederim lavaboya gitmediğimi bilirim ses olur uyanır diye çok çöktüm yüzümde çizgiler oluştu uyku en büyük sorunumuz çok sıkılıyor evde olduğumuz yerde a101 den başka gidecek yer yok diş problemi bizi öldürmüş hiç duzene giremiyoruz  hamilelik çok zor geçti son 3 ay evden çıkmadım dogdugindan beridir de 9 ay çıkmadim yani bir yıldır evde kafayı yemişim eşim de gezmekten nefret eder biz hep evde ben sinir krizi geçiriyorum artık çocuk korkuyor ama bikmisim tukenmisim artık çok zor 40 çıksın 3 ay olsun 6 olsun 9 olsun geçer diyen ve geçmeyen gittikçe geriye sarmak mi dersin ya da dost görünüp bunlar iyi günlerin diyen mi dersin kimsenin beni anladığını ve ya anlayabileceğini zannetmiyorum eşimle çok iyi anlaşrken her gün tartışma her gün kavga moduna geçtik çok yorgunum 

İlgili sorular

0 oy
8 cevap 1,334 göst.
2 Ekim 2018 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 230 göst.
9 Ocak 2022 Diğer kategorisinde Miniminnaķ (2,870 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 171 göst.
8 Aralık 2022 Diğer kategorisinde Deniz. (27 puan) tarafından soruldu
0 oy
10 cevap 452 göst.