0 oy
484 göst.
Diğer kategorisinde (149 puan) tarafından
Demez olaydim youtubeden actm tarifi yaptim sandim su gibi oldu vaktimde kısıtlı misafr gelcekti hemen onu döktüm yerine mercimek corbasi yaptm yaa ben bu yogurt corbasini niye beceremiyorum:(

12 Cevaplar

0 oy
tarafından
Yumurta kırmıyor mısın cnm
(149 puan) tarafından
Youtubeden baktm aynisini yPtim olmadi
tarafından
1 su bardağı yoğurt 2 kaşık un 1 yumurta kıvamı iyi oluyor ben böyle yapıyorım
-Reklam-
0 oy
(6,828 puan) tarafından
Nasil yapiyorsun ki canim 
(149 puan) tarafından
2 kaşik un 3 kaşik yogurt yumrta sarisi bu sekilde
(6,828 puan) tarafından
Hmm icind ne koyuyorsun yarma mi bence 3 kasik yogurt az bana gore ben hep gpz karari yaparim
(370 puan) tarafından
Selma43 yoğurdu az koymuşsun. 1 su bardağı koy dene en az
(149 puan) tarafından
Tamam cnm denycem
0 oy
(314 puan) tarafından
Yanlız olmadığıma sevındım 
(149 puan) tarafından
Ahahha:)))
0 oy
(419 puan) tarafından
https://www.instagram.com/p/BjfAH7ihNcm/?igshid=16bhtil540v09 bide bunu dene hem pratik hem güzel oluyor :) 
(149 puan) tarafından
Denycem kuzum insallah basaririm
(419 puan) tarafından
Yaparsın cnm kendine güven :)
0 oy
tarafından
Çok kolay aslında ama insan bazen cidden en kolay şeyi bile yapamıyor niyeyse bende çoğu zaman böyleyim 
(149 puan) tarafından
Daha oncd hic yapmadim
0 oy
tarafından
Ben yumurtasız yapiyrm. Bi avuc içi kadar pirinci 5 6 bardak su da hasliyrm. Pirinçler yumuşaynca 1 corba kasesi süzme yada yorgudun kati kısmına 2 yemek kaşığı un ekliyorum. Yogurt kesilmesin diye pirincin suyundan alip yogurdu ılıtıp suya yavas yavas ekliyrm. Corba yogunlasinca tereyaginda 1 tatli kaşığı kadar nane kavurup yağı ustunde gezdiriyorum
0 oy
tarafından
Az durunca koyulaşır o :) keşke bı kenarda bekletseydin 
(149 puan) tarafından
Ay beklettm canm duruşunda hayir yoktu:)
0 oy
(2,596 puan) tarafından

Bi yoğurt çorbası yaparım ki canım parmaklarını yer herkes. Yapacağın şey şu. Yoğurdu koy tencerenee içine bir yumurta kır bir iki kaşıkta un koy sonra hızlı hızlı çırp.. koy ocağın üstüne. Üzerinr de karıştırmayı hiç bırakmadan su koy devam et çırpmaya ama hiç bırakma ki kesilmesin.. kaynayana kadar çırpmayı bırakmadan devam et. Sonra içine ne koymak istersen koy. Et parçası tavuk parçası dövme nohut ne istersen canım. Sonra da ayrı bir yerde yağ ve nane kızart dök üstüne bi kere karıştır kapat. Bitti :D

(149 puan) tarafından
Yogurdu ne kadar koymalym
(2,596 puan) tarafından
Canım ben hep büyük tencere yaptığım için bi iki kilo kadar yoğurt kullanırım.. sen ne kadarlık yapacaksan ayarla ona göre. İki günde kalsa ısıtır yersin çokta güzel olur bu soğukta
0 oy
(360 puan) tarafından
Hatice mazinin terbiyeli tavuk çorbasını dene canım sürekli yaparım ama (şehriyeyi çok kavurmadan) 
0 oy
(5,436 puan) tarafından
Hic denemedim ama cesaretimde yok :/
0 oy
tarafından
Bak bidde bzim buranin tarifini vereyim kUzum once 4 su bardak yoğurt koy icine yumurta kir bitane bi yemek kasigi un koy ve guzelce cirp sicak su koy özünu ayarlayark bi tane bulyon at yarmani koy bi kase istersen onceden azar azar fasulye ve nohutta haslayabilirsin icine daha sonra nanesini yak bu kadar afiyet olsun ❤
0 oy
(742 puan) tarafından
 Once 1 çay bardağı  pirinci iyice yıka  tencereye  7 su bardağı  su koy  sonra pirinçle  suyu iyice kaynat pirinç iyice piştikten sonra  kasenin içine  1 bucuk  yemek kaşığı süzme  yoğurt köy bi yumurta kir 1  yemek kaşığı un köy bunları iyice karıştır  sonra  kaynayan pirinç suyuyla   kasedeki birleştirdiklerini  karıştır sonra bu karışan yoğurtlu karisimi    yavaş yavaş pirinçli  suyun üstüne çok yavaş yavaş karıştıra karıştıra  10 devam  et  ha bide  1 tane tavuk bulyon at iyi  olur sonra  da biraz nane  biraz kırmızı pul biber koy  5 dakkada oyle karıştır  altını kapattıktan sonrada tuzu ekle  isteğe gorede  bi kucuk  tavada tereyağ  kırmızı  biber    ekle  iyice yağ kavrulduk üstüne  ekle afiyet olsun 

İlgili sorular

0 oy
4 cevap 163 göst.
10 Ocak 2024 Diğer kategorisinde 1Gozbebegimmm (2,804 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 88 göst.
10 Ekim 2021 Aile kategorisinde Aybikesaglam (265 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 316 göst.
4 Eylül 2021 Diğer kategorisinde Hicrannn (1,076 puan) tarafından soruldu
0 oy
16 cevap 1,254 göst.