0 oy
731 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (16,032 puan) tarafından

Yatisimi yaptım. 4 cm açıklık vardı hala 4 cm mis ağrılarım var ama hissetmiyorum şimdilik nst de çıktı sadece. 

Kuzenimle birlikte uyku tutmayınca abur cuburlara daldık. Çikolatayla başladık yemeye :D:P

image

9 Cevaplar

0 oy
(2,891 puan) tarafından
tarafından seçilmiş

En İyi Cevap
4 cmde sancı yoksa benim gibi bi anda vuracak demek kki. Suyun geldi mi? Bana yemek yasak demişlerdi geldiğim zaman sancim yoktu lavma da yaptılar ama geldiğimde 4 cmdi zaten. 6 da sanci 15dakikada birle başlayıp yarım saat içinde 5 dakikada bişe düştü ve 2buçuk saatte doğurdum çıktım. Yani her an hersey olabilir:) sağlıkla ve kolaylıkla inşallah Hz yunus duası oku faydası çok
(2,891 puan) tarafından
Sancı Çıldırmis ama ben duymuyordm canım eşiği yüksek dediler sende öylesn
(16,032 puan) tarafından
Hmm kızımda da bütün Sancı mi evde çekmiştim ama ben sancı cektigimin farkında değildim :D
(2,891 puan) tarafından
Suyunda mı gelmiyor? Kasılma yok mu? Benim su patlar kasılma olur sancı olmaz canım
(16,032 puan) tarafından
Yok canım bu hamileliğim çok farklı geçti hep ne nisan geldi ne su geldi
(2,891 puan) tarafından
Kendi patlasa iyiydi canım Hazar gelecektir son saatte sancı.
-Reklam-
0 oy
(12,859 puan) tarafından
Yasak değil mi canım 
tarafından
Banada çorba incirdiler ama lavman yaomadilar
(12,859 puan) tarafından
Özel hastane de doğum yaptım emirim doğum sırasında büyük abdest yapmamak için bağırsakları boşaltmak için yapılıyor ben gece 2,5 da gittim o yüzden içirdiler :)
(776 puan) tarafından
Hayir lavman bagirsaklarin anusten 10 cm kadar mesafesini temizlemk icin yapilir normal dogum olursa ikinirkn diskilama olmasin diye sezeryandan once anne dogum sonrasi karin agrisi cekmesin diye yapilir yapilmasi sağlıklı bir sey anne icin cok da kolay acisiz bir islem
(12,859 puan) tarafından
Sen normal doğum yapmadın mı :))
(9 puan) tarafından
Bende normal doğum yaptım  lavman yapıldı suyum parlatildi Allah kolaylık versin doğum yapacaklara
0 oy
(434 puan) tarafından
Afiyet olsun ama belki yemek yeme diyebilirler demediler mi?
(16,032 puan) tarafından
Yok canım demediler
0 oy
(353 puan) tarafından
Hayırlısıyla al kucağına yavrunu inşallah :) 
(16,032 puan) tarafından
Amin canım sagol
0 oy
(1,455 puan) tarafından
Maşallah cnm allah bi avazda kurtarsn cnm :*
(16,032 puan) tarafından
Sağol canim benim
0 oy
(3,617 puan) tarafından
Sağlıkla kucagina al canım :)
(16,032 puan) tarafından
Teşekkür ederim tatlim
0 oy
(5,436 puan) tarafından

Rabbim bi avazda kurtarsın benim 4 cm acilmam varken hastaneyi yıkmıştım :D kişiye göre değişiyor demekki 

(16,032 puan) tarafından
Sancı yok ki kuzum hastaneyi yıkim  :D
Ama piskolojim bozuldu geceden beri çığlık atan atana yaa
(5,436 puan) tarafından
Hala yokmu kız ne güzel ne garip
(16,032 puan) tarafından
Valla yarim saattir karnimla sırtım ağrıyor galiba başladı yavaş yavaş
(5,436 puan) tarafından
Cnm nasıl oldun
0 oy
(179 puan) tarafından
Ilk doğumum böyleydi benim güzel geçmişti hafiften adet olacakmışım gibi bi ağrı vardı bende sabah doktora gitmiştim 3 cm açılmam olduğunu söylemişti yatış verdi kabul etmedim eve gideyim sancı devam ederse geleceğimi söyledim. Her neyse eve geldim saat 12 gibi falan birşeyler yedim eşimin dayısı adanadan bize geldi kaynanamla oturduk çay kahve derken akşam yemeğini de hazırladım dedim yoruldum enerji gelmişti geceden sanki yerimde duramıyordum. Duş aldım saçımı falan kuruttum arada kasılma oluyordu bu beni çok rahatsız ediyordu karnım taş kesiliyordu ama ağrı yoktu 10 dk da belki 4 kere karnım taş kesiliyordu.neyse o arada çantamı falan kontrol ettim herşey hazırdı kaynanama dedim eşimi arım gelsin hastane gidelim kadın bi panik oldu sevinçten. Eşimi aradm eve gel diye sonra markete gideyim diye merdiven inmeye başladım 6 kat asansör yok market alt katta. Tam merdivenleri bitirdim altıma yaptım sandım kala kaldım döndüm resmen bi an. Ve o anda inanılmaz sancılar başladı ama nasıl bişey dakikada 1 sanki karnım taş belim kırılacak gibi ve sanki bişey çıkmak istiyor gibi yürüyemez oldum bağırdım hemen zillere basmaya başladım gelişi güzel çünki ayakta duramaz olmuştum. Kaynanam merdivenden düştüm sandı aşağı indiler baktılar doğuruyorum komşum o sırada arabaya biniyordu gördü koştu çantamı falan aldılar yukardan hastane gittik eşim bizden önce ordaydı 3 dk içinde hastaneye vardık ve yarım saatte kızım doğmuştu. Keşke herkes böyle doğursa diye hep dua ettim durdum. Ama 2. Ci dogum 'da da eziyet çektim tabi 3 gün sancı çektim son gün de suni destekle karnıma baskı yapa yapa zorla çıkardılar oğlumu çıkmıyordu defalarca ıkınmada bile doğmuyordu 3 doktor girdi doğuma kestiler en son alttan 15 dikiş atıldı sonra 1 kolay bi zor doğumum oldu şimdi ki nasıl olacak Allah büyük kimseye kaldıramayacağı yükü vermez RABBİM 
(16,032 puan) tarafından
Benim de ilk dogumum kolay geçti nisanim suyum geldi sonra kendi sancılarım geldi evde çektim hepsini ama bunda günüm doldu ve 4 cm açıklık olunca doktor yatış vermek istedi
(179 puan) tarafından
Hayırlısı gülüm inşallah sağ salim alırsın kucağına biran önce
(16,032 puan) tarafından
Amin canım çok sağol

İlgili sorular

0 oy
2 cevap 59 göst.
19 Kasım 2023 Diğer kategorisinde Panikanne (411 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 249 göst.
0 oy
16 cevap 449 göst.
28 Aralık 2022 Alışveriş-Hediye kategorisinde Aytencelik (4,277 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 98 göst.
3 Aralık 2022 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu

380,730 soru

11,399,325 cevap

34,924 kullanıcı

...