0 oy
581 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde tarafından

Bebeğime serum takıldı yüksek ateş dolayısıyla ayaklarından damar bulamadılar çok acıyor sanırım ayaklarını sürekli çekiyor uyumadı 8 saattir. Nasıl geçer bu damar yolu acısı ne olur bilen varsa yazsın. :'(

8 Cevaplar

+2 oy
(1,635 puan) tarafından
seçilmiş

En İyi Cevap
Morluk falan yoksa acımıyodur canım. Bebeklerde refleks oluyo damar yolu sonrası. Sanki tekrar iğne batırılacakmış gibi düşünüyolar 
(1,635 puan) tarafından
Morluk varsa acıyodur kesin canım. Hemşireyim ben. Eğer morlukla beraber şişlik varsa alkollü bez koyman lazım. Yani kolonyalı bez koy şişliğini alır. Sadece morluk varsa buz koymaya çalış acısını hafifletir.
Benim oğlanında bulamadılar damar yolunu elleri ayakları hep morardı. Hirudoid diye bi jel var onu al mor yerlerine sür daha çabuk geçer morluklar inşallah
tarafından
Çok çok teşekkür ederim canım Allah razı olsun kolonya denedim de olmadı ama buz denemedim deneyim şimdi inşallah faydası olur. Jeli de alıyım hemen buzun faydası olmazsa
(1,635 puan) tarafından
Buzu damar yolu çıkar çıkmaz koysaydın morarma olmazdı. Kolonya şişliği indirir morarmaya etki etmez. Buz koy biraz acısını hafifletir. 30 saniye koy 30 saniye ara ver. Cildi hassas bebişlerin bi de buz yanığına sebep olma. Morarmaların çabuk geçmesini istiyosan al o jeli de. Yoksa acısını almaz pek o jel. Geçmiş olsun canım. Bişey değil
tarafından
Allah senden bin kere razı olsun canım buzu denedim olmadı kremi aldık 10 dk sonra uyudu yavrum tam 9 saat sonra. Rabbim gönlünden geçirdiğin tüm güzel dileklerini nasip etsin sana çok çok teşekkür ederim.
(1,635 puan) tarafından
Ayy işe yaramasına çok sevindim. Gece gece güzel dualarında ayrı mutlu etti beni. Rabbim senden de razı olsun. Güzel güzel uyusun minik kuş inşallah. Yarına hiç bişeyi kalmaz umarım. Allah'a emanet ol. Ettiğin bütün güzel dualar seninde olsun inşallah
-Reklam-
0 oy
(516 puan) tarafından
Cok gecmis olsun sorun üstte kalsin die yazdim. Insallaj tez zamanda geçer acısı 
tarafından
Çok teşekkür ederim Allah razı olsun
0 oy
(434 puan) tarafından
Hic bilmiyorum  kuzum emziriyorsan al emzir kucaginda uyusun olmadi 
tarafından
Denedim canım acıdan doğru düzgün emmiyor bile acı geldikçe de ısırıyor çok ağrıyor uyumuyo kucağımda
(434 puan) tarafından
Arkadaslarin dedigi gibi belki baska biseydir gaz olabilir. Bide doktor agri kesici verdi ise zamanj gelince  agri kesicinin ver iyi gelir rahatlar biraz
tarafından
Verdim ağrı kesici canım emmiyor ki doğru düzgün gazı yok ama çıkarıyor az bişey emince de
(434 puan) tarafından
Bebeklere uygun  morluk ve darbeler icin krem varsa eczaneden al istersen kıyamadim canim ya Allah yardimciniz olsun sifa  versin insallah
tarafından
Allah razı olsun canım evet arkadaş yazmış az önce buz koycam olmazsa hemen krem alıcam
0 oy
(366 puan) tarafından
Canım benim bi şişlik morarma olmadığı sürece o kadar ağrımaz damar yolu başka bi sıkıntısı olmasın geçmiş olsun Allah şifa versin insallah 
tarafından
Allah razı olsun canım morluk var bayağı iğnenin girdiği yer kadar morluk var sokup sokup çıkardılar iğneyi.
(366 puan) tarafından
Kiyamam kuzum ya benim oğlana da geçenlerde 4 yerinden denediler sokup sokup çıkardılar aynı yere allah şifasını versin inşallah masaj yap annesi geçer inşallah
tarafından
İnşallah geçer canım onların acı çekmesi çok kötü etkiliyor
0 oy
(3,617 puan) tarafından
Cok gecmis olsun canim bisede yapilmaz ki yarina gecer insallah
tarafından
Allah razı olsun canım inşallah geçer :'(
(3,617 puan) tarafından
Insallah  canm
0 oy
(776 puan) tarafından
Masaj yap guzelce öp rahatlasin geçti de sürekli 
tarafından
Yaptım biraz canım da dokununca da acıyor heralde ağlıyo devamlı öptüm kokladım yavrumu onun acısı benim olsun :'(
0 oy
(12,859 puan) tarafından
Şişlik var mı canım 
tarafından
Yok sadece morluk var canım ama hallettik çok şükür arkadaşın önerdiği kremle
0 oy
(353 puan) tarafından
Bebeğin nasıl oldu kuzum? Daha iyi mi??
tarafından
Evet canım hamd olsun iyi bugun ama dün gece kesinlikle kremin faydası oldu Allah razı olsun arkadaştan yavrum 9 saat sonra uyuyabildi. Çok teşekkür ederim sorduğun için canım❤️
(353 puan) tarafından
Rica ederim ne demek. Şifa bulabildiyse kuzu, rahat bi nefes alabiliriz biz de :)

İlgili sorular

0 oy
3 cevap 80 göst.
5 Aralık 2022 Diğer kategorisinde HASRETiM160121 (2,297 puan) tarafından soruldu
0 oy
33 cevap 796 göst.
7 Ocak 2022 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
13 cevap 177 göst.
7 Ocak 2022 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 155 göst.
26 Ekim 2021 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Prenseslerinannesi! (578 puan) tarafından soruldu

380,706 soru

11,398,605 cevap

34,923 kullanıcı

...