0 oy
772 göst.
Aile kategorisinde tarafından
Kızlar oğlum bronşit olmuş nefes alamıyor çok kötü balgamını atamıyor damar yolunu iki gündür uğraşıyorlar bulamıyorlar bi kere oldu dediler serum taktılar olmadı serum gitmedi ayakları koları ellerinin  üstü bileğinin iç kısmı bile delik deşik oldu kaç kez denediler çocuğumu artık uzatamıyorum o kadar ki korkuyor ağlıyor morarıyor oksijen maskesinden de korkuyor artık onada izin vermiyor bense bittim ağlamaktan tek başıma kimsemde yok buralarda mahfoldum yorgunluktan ağlamktan oğluma üzülmekten lütfen dua edin iyleşsin eve gidelim başka bi şey istemiyorum

33 Cevaplar

0 oy
(25 puan) tarafından
Geçmiş olsun iyi olur inşallah
-Reklam-
0 oy
(1,381 puan) tarafından
Çok geçmiş olsun Rabbim şifa versin inşallah Dr açıyor hemşireler açamazsa damar yolunu izin verme hemşirelere 
tarafından
Doktor hiç oralı olmuyor serviste yattığımız yörede uğraştılar olmadı acilde uğraştılar olmadı dün bu şekilde bu günde yine iki yerde de uğraştılar yarın yine olacak ama ben dayanamıyorum artık
(1,381 puan) tarafından
Onların işi o başhekime kadar gidin bu sağlık ya lütfen hakkınızı arayın bebeklerde çok zor damar yolu bulmak kendi kızımdan biliyorum 1 hafta bizde yattık hastanede çok geçmiş olsun
(3,760 puan) tarafından
Sesini çıkar cnm yoksa ilgilenmexler bu  çocuk kendin olsa neyse dayanirsin aynen şikayet ederim de güne boyle de
0 oy
(3,198 puan) tarafından
Rabbim acil şifalar versin canım benim :/
0 oy
(400 puan) tarafından
Kıyamam yavrum ya inşallah bulurlar işin ehli biri denk gelir canım bulamazlarsa da bilen biri gelsin yazık çocuğa delik deşik olmuş 
0 oy
(119,153 puan) tarafından
kiyamam yaa gecmis olsun
0 oy
(7,230 puan) tarafından
Rabbim şafi ismiyle şifa versin ya bebek hemsiresi bakmiyormu ki nasil o kadar bulamiyorlar yavrum tramva oluşcak çocukta
tarafından
Bakıyorlar ama bulamıyorlar
0 oy
(23 puan) tarafından
O çaresizlik hissini bulunamayan, iğne ucu değdiği an patlayan damarları öyle iyi anlıyorum ki benzerini yaşadık 1 yıl önce. Allah yardımcınız olsun. İlaçları ağızdan verseler olmuyor mu beslenmesi için bir zorunluluk yoksa? Bir de 2 yaş altıysa süt çocuğu ya da yoğun bakım hemşiresi çağırmasını isteseniz çünkü onlar daha iyi buluyor.
tarafından
9 aylık daha bi de beslenmesini yapıyorum serumla yapılamıyor antibiyotik verilecekmiş damardan normal veriyorlarsa versinler veriyorlarsa da yeni Doğan'dan hemşire istiycrm artık yarında bu travmayı yaşamak istemiyorum
0 oy
(446 puan) tarafından
Ya çocuklar hasta olmasa keşke gecmis olsun :((
0 oy
(6,203 puan) tarafından
Çok geçmiş olsun.Yenidogan hemsiresinin açmasını isteyin izin vermeyin sürekli yapmalarına ya bilen birini çağırın ya da damar yolu açmayın diye uyarın 
0 oy
tarafından
Rabbim Peygamber Efendimiz(s.a.v) in yüzü suyu hürmetine Şifa versin kuzum
tarafından
Aminnn aminn inşallah
0 oy
(288 puan) tarafından
RABB'İM şafi ismiyle şifa versin insALLAH cnm 
0 oy
(1,048 puan) tarafından
Canim bebek hemsiresi iste olmadi bashakime kadar git bu eziyeti crktirme ogluna
0 oy
tarafından
Bence başka bı hastaneye git damarsizmiki bulunmasın becerememisler bide açtıkları zaman  deki öyle heryerin delmenize müsade etmiyorum doğru düzgün bulun açın bunun için eğitim aliyolar çok geçmiş olsun kuzum
(1,143 puan) tarafından
Bebeklerin damarları çok ince oldugu için olmuyor çoğu zaman. Hemşirelerde insan , anne  onlarda istemez el kadr yavruların canını yakmak.
tarafından
Bak cnm o kadar çok hastaneye gittim ki herşeyi öğrendim evet damarları ince ama bunun için çocuk hemşireleri var öyle kafasına göre damar bulmak için heryerini delemezler gerekirse bulamiyosa çocuk doktorundan yardım isterler bunu bizzat devlet Hastanesi'nde kendi kızımda yaşadım açık açık desim kızımın heryerini delmenize izin vermiyorum 39 derece ateşi var kolay kolay görünmez incele bak ona göre aç damar yolunu canı yandıkça vücut ısısı artiyo ve damar iyice gozukmuyo dedim oda bulamadı başka hemşire geldi oda bulamayınca doktor geldi ve buldu bu kadar basit
0 oy
(1,143 puan) tarafından
tarafından düzenlendi

Yaa çok zor bir durum rabbim yardımcınız olsun inşallah. Ancak bir hemşire olarak söylüyoeum bizlerde anneyiz burdaki diğer yazanlar gibi bizlerde çok üzülüyoruz bulunamadıgında ama bebek ve yaşlılarda malesef bu durum hep yaşanıyor. Damarlar ince olduguniçin patlıyor. Bu illa hemşirenin beceriksizliğinden vs değil. Ayrıca damaryolu açmak bir hemşirenin görevi olsugu için çoğu zaman bu işte doktorlrdan daha iyiler. Emin ol onlarda istemez böyle olmasını el kadar bebekelrde çocuklarda .... insnalar yolunda gitmeyen şeyleri bi başkasının üstüne atmayı çok seviyorlar direk suçlamalara başlıyorlar bunu en çok yasayan meslekelrden biride hemşireler ne yazık ki..  çok acımasız oluyor insanlar hemşirelere. Anlıyoeum orda canlaırndan bir parça acı çekiyoe ama Allah hemşirelerede kolaylık versin. Açıkcası ben dayanamadım bu mesleğin nankörlüğüne ve işimi yapmıyorum bile Allah yapanlara yardım etsin. Orda hasta olmak kadar hemşire olamkta zor gerçekten iki taraftanda bakabiliyorum olaya gerçektne kolay değil. Evladın hastaymış başını şişirmek istmem ksuura bakma bu sitemim sana değil gördüğüm cevaplara yorumlara :( allah evladına tez zamanda şifasını versin inşallah . Keşke bebekler çocujlsr hiç hasta olmasa :(

tarafından
Evet bende çok üzülüyorum bebekler hasta olmasın
0 oy
(3,551 puan) tarafından
Damar işi ine işi sıkıntı herşeye müsade etme. Ufacık bir hava gitse bebeğin oracıkta ölür. Kimse kurtaramaz. Adam gibi bilen biri yapsın. Hastaneleri biliyorum stajyerler asistanlar Bi bokdan anlamaz mahvedereler yavruyu. İnsan değil çogu. 
0 oy
(1,314 puan) tarafından
Ya arkadaş yorumları okurken ben utandım mesleğin nankorlugunden hemsirede bir insan doktor acsinmis peh hangi doktor damar yolu açıyor ya 10 senedir bu işi yapıyorum daha görmedim ki yenidoğan hemsireligide yaptım mesleğin ilk iki senesi inşallah bulunur canım ama vücut ısısı yüksekse bulunsa bile çabuk patlar önce ateşi düşürmek gerekir yoğun bakım ve bebek hemşireleri ve anestezi ekibi bu konuda daha iyidir onlardan biri gelebilir rica edersen burdan o acımasızca yorum yapan arkadaşlara da söyleyeyim onlarda gelmek zorunda değil ama insan ya onlar çoğu zaman gelir 
tarafından
Ateşi yok ama damarları çok ince hemen patlıyor damarlar yeni doğana götürecez inşallah orda olur artık
0 oy
(3,760 puan) tarafından
Allah şifa versin tez zmnda Rabbim ya şafi hürmetine derdinin devası versin
0 oy
tarafından
Allah şifa versin inşallah. Içim yandı ya :( cani çok yanıyordur 
0 oy
(2,795 puan) tarafından
Cok geçmiş olsun Rabbim şifa versin inşallah cok iyi bilirim bu duyguyu kızım 2 buçuk aylıkken bronşit oldu hastanede yattık damar yolunu bulmya çalıştı bi hemsire bulamadı baktım kızımı delil deşik edecek yavrum ağlyor ben ağlıyorum bebegimi aldım elinden çocuğum mahvoldu sen bilmiyorsan başkası gelsin yeter artık dedim hemen başkasını çağırdı gelen kişi ilk denemede serum taktı hemen bu tür durumlarda sert ol canım çoğu stajyer insanları deneme tahtası gibi kullanyorlar
0 oy
(5,134 puan) tarafından
Geçmiş olsun canım yenidoğan hemşireler açıyor

İlgili sorular

0 oy
13 cevap 175 göst.
7 Ocak 2022 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 78 göst.
5 Aralık 2022 Diğer kategorisinde HASRETiM160121 (2,297 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 151 göst.
26 Ekim 2021 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Prenseslerinannesi! (578 puan) tarafından soruldu
+1 oy
9 cevap 322 göst.
22 Eylül 2021 Diğer kategorisinde Emine S (15,854 puan) tarafından soruldu

378,371 soru

11,325,634 cevap

34,778 kullanıcı

...