0 oy
679 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (54 puan) tarafından
Kızlar bebeğim çok şükür emiyor ama göğüslerim pert oldu. Sağ göğsümde noktacıklardan biri mor gibi siyah gibi oldu. Sol göğsümdeki noktacıklardan birkaç tanesi de sarı gibi oldu, sertleşmiş hatta. Bebeğimi emzirirken resmen ağlıyorum. Lansinoh krem kullanıyorum ama hala aynı göğüslerim. Bugün kendi sütümle ovup üstüne zeytinyağı sürdüm. Umarım geçer. Yardımcı olabilecek birileri var mııı, bu acı çok başka resmen içime dökülüyor. 

14 Cevaplar

0 oy
tarafından
Cnm benim yengemin öyle olmuştu  bal sürmüştü  iyi gelmişti 
(54 puan) tarafından
Balı sürdükten sonra silmek gerekir ama dimi canım. Dokunamıyorum bile göğsüme, çıkarmak çok zor olur :(
tarafından
Cnm bilmiyorum ama  hic unutmam yengemin ilk gebeligiydi göğüsleri yedi yerden delik delik oldu resmen süt yerine kan geliyordu annem bal surup koyardi bir beze sürerdi uzerine koyardı Rabbim yardımcın
-Reklam-
0 oy
(91 puan) tarafından
Canım fito diye Bi krem var bana o iyi gelmişti
(54 puan) tarafından
Aynı şeyleri mi yaşadın sen de canım, acısı içime oturuyor çok kötü oluyorum.
(91 puan) tarafından
Evet canım, bağıra bağıra ağlaya ağlaya emziriyordum kopacak sanmıştım çok acayip Bi acı ama şükür şimdi daha iyiyim dediğim krem iyi geldi arkadaşım vermişti, bir de bol bol emzir canım emzirdikçe düzelecek Bi süre sonra da acıya alışıyorsun
0 oy
(119,286 puan) tarafından

Bi kac gun once senin gibiydim sabaha kadar agladim acidan esim sabah ilk is bunu aldi kendime geldim hemen al inan cok rahatliycan

image

(91 puan) tarafından
Canım senin postunu görmüştüm yeni doğum yaptın galiba hayırlı olsun, sağmak iyi oluyor ama emzirdikçe düzelir canım gögüslerin ben de aldırmıştım pompa ama emzirmeye alışınca daha rahat oluyor emin ol gögüslerr de alışıyor emzirmeye acı gidiyor, sadece küçük bir tavsiye :)
(2,104 puan) tarafından
Kizz senin zombi gelmemis ismini kim koyduuu ☺️☺️☺️ ismini koydurmadin diemi gelmedii
0 oy
(1,093 puan) tarafından
Lansinoh gögüs kremi ile fito kremi karıstır sür.. Bebek emmeden yıka.. Gögüslerin hava alsın bir kac gün südyen takma.. Anne sütünüde sürebilirsin.. İnsallah gecer.. Emmeyi istersen bıraktırma dayanabilirsen benim bebegim cok kücük dogdu emme refleksi yoktu uzum hastanede kaldı biberona alıştı emmedi beni sagdım ama sütüm bitti.. Allah yardımcın olsun.. 
0 oy
(4,237 puan) tarafından
Fito ve fucidin vermsti dr ikisi muhtesem ikili canm
0 oy
(12,856 puan) tarafından
Zeytinyağı sür üzerini streç film ile kapat her emzirmeden sonra sür kapat inşallah sana da çok iyi gelir yıkamana da gerek yok canım
0 oy
(1,144 puan) tarafından
Gümüş göğüs kalkanı kullandım hiç sıkıntı yaşamadım. Yara olup kullanınca rahatlayanda çok olmuş bir araştır derim silverette markası
0 oy
(13 puan) tarafından

Keske benimkilerde oyle olsaydi cocugumu emzirseydim o kadar erken birakti ki icim yaniyor oyle guzel postlar okuyunca :'(:'(

0 oy
(12,264 puan) tarafından
Cok geçmiş  olsun canım  

Kantoron  otu yağı  sur
0 oy
(434 puan) tarafından
Travacord benim gogsumu gecire tek kremdi baskada yaramadi ama emzirmeden once silmen gerek 
0 oy
(701 puan) tarafından
Bende ağladım çok canım acıdı kastım kendimi sütüm azaldı. Sakın kasma kendini dayanmaya çalış. Süt üzüntüye gelmiyor. Ayrıca bebeğin emmeyi bitirdikden sonra biraz sütünü sıkıp göğsüne sivazla ve 15 dakika havalandır sonra lansinoh kremi sür . Göğüs pedi koyarsan yarana yapısir o nedenle göğüs pedine zeytinyağı sür . Eczaneden silikon meme ucu alıp onu koyabilirsin göğsüne böylece sütyen ve göğüs pedine temas etmemiş olur. Bide karbonatlı suyla sil veya dayanabilirsen yıka meme ucunu her emzirme sonrası. Ah ben neler çektim tavsiyem bu canım geçmiş olsun az sık dişini. Benim doktorum bayerin madecassol kremini verdi bana onu da gece yatarken sürdüm emzirmeden evvel yıkadım sildim meme ucumu. Yıkamak da can yakıyor . Bebek bakım pamuğu ile karbonatlı suya batırıp sildim o yüzden. Ayrıca karında kalan çatlakları azaltıyor bu krem iyi yanı ben sezeryan yarama da sürüyorum iyi geliyor
0 oy
(1,422 puan) tarafından
Bana da zeytinyağ iyi gelmişti canim hep sur bide göğüs kalkanı kullanmıştım bn kıyafete değip tahriş olmasın diye
0 oy
tarafından
Kremı surunce gogsune poset koy canımm 2 gune faydasını goreceksın

İlgili sorular

0 oy
4 cevap 172 göst.
0 oy
2 cevap 83 göst.
0 oy
7 cevap 297 göst.
0 oy
14 cevap 335 göst.
31 Ekim 2020 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Kurabiye canavarim (703 puan) tarafından soruldu

379,546 soru

11,362,063 cevap

34,839 kullanıcı

...