0 oy
295 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (1,084 puan) tarafından
8 günlük bebeğim maalesef meme tutmuyor sürekliuğraşıyorum ama almadı bir türlü sabrediyorum küçük olduğu için mecburen sağıp veriyorum 2 saatte bir ama göğüslerim acıyor artık sert sert makina tam boşaltmıyor mu anlamıyorum ne yapsam fayda eder 

7 Cevaplar

0 oy
(2,075 puan) tarafından
Yeni dogum.yaptigin icin cabuk.doluyodur ve elektrikli pompa degilse tam bosalmiyodur. Havluyu ütüyle ısıtıp koy goguslerine. Önüne dogru eğilip biberona dogru ellini C seklindr tut hafifce sıktır kendi kendine bile akar biberona. Elle sagmak daha yorucudur ama hem yara yapmaz hem daha iyi boşaltırsn. 
(1,084 puan) tarafından
Elektirikli kulanıyorum pompa 5 dakika süt geliyor sonra gelmiyor anlamadım gelmediği halde sağmaya devem mı etmeliyim ki
(2,075 puan) tarafından
5 dakikada bosalmaz kuzum göğsün. Benimki cok gex inerdi pompayla en az yarim saat sagardim tek göğsümü. Sagmaya devam et. Bi anda boşalmaya basliycak
(1,084 puan) tarafından
Bugün deneyeceğim artık pompa da can yakıyor kafayı yemezsem iyi
-Reklam-
0 oy
(52 puan) tarafından
Neyle sağıyorsun
(1,084 puan) tarafından
Elektirikli pompa
(52 puan) tarafından
Süt bitene kdr sağmıyor musun son damlaya kdr
(1,084 puan) tarafından
Zaten ilk 5 dakika geliyo sonra duruyo devam etmiyo süt gelmesi
0 oy
(1,446 puan) tarafından
Canım elektirikliyle sagıyorsan bebeğini emzirmeye çalış yoksa sütün azalır ve biter benimki öyle olmuştu.  Tutması için cabala açılmasını bekle emer
(1,084 puan) tarafından
Çabalıyorum zaten ama tutmuyor
(1,446 puan) tarafından
Sabret canım ama asla vazgeçme.  Insallah tutar göğüs ucun yoksa eczaneden alabilirsin bi süre alışana kadar
(1,084 puan) tarafından
Onu da tutmadı her markayı aldım
0 oy
tarafından
emzirmeyle en iyi bosalim oluyor bnde sagardim gogus ucu dene biberon aldiysa gogus ucu ile seni de tutar canim
(1,084 puan) tarafından
Onu da tutmadı
tarafından
Allah yardimcin olsun cnm bebisine uygun bir yol bulursun insallah tez zamanda
(1,084 puan) tarafından
İnşallah inşallah
0 oy
(395 puan) tarafından
Bence önce elinle sağ tamamen süt gelmeyene kadar boşalsın ikiside sonra emzirmeye başla derim vazgeçme hiç birde göğsünü verince tam dolu ise sadece ucunu tutup ememeyebilir o siyah yeri de emmesi lazım ama süt dolu olduğu için benek kavrayamıyor çenesi daha çok güçsüz ve göğsünü verirken göğsünü elinle desteklemeyi kesinlikle unutma çenesine değmesin göğsün değer ise çocuk yorulur ememez ve hemen uyumaya geçer o yüzden önce sağıyoruz güzelce sonuna kadar veriyoruz bebeğe sonra emme vakti gelince göğsümüzü kesinlikle unutma elimizle alttan destekleyerek bebeğin çenesine değmeyecek şekilde veriyoruz emmeye başlar kısa zamanda inşallah bunu dene sürekli biberonu anlamadan emmeye başlar iki üç güne Allah’ın iziniyle 
(1,084 puan) tarafından
İnşallah emer ama herşeyi denedik sağıyorum önce sonra tutturuyorum oda yok
(395 puan) tarafından
Vardır bir derdi sağlık ocağı günün gelir yakında yada gidebilirsen hemen git orda destek olurlar sana ebeler falan emziremiyorum tutmuyor de
(1,084 puan) tarafından
Yardım etmeye çalıştılar olmadı hastanede hemşireler emzirme hemşiresi yenidoğan hemşiresi herkes denedi olmadı zamana bıraktım artık
0 oy
(3,101 puan) tarafından
Canim sen en az yarimşar saat sag goguslerini.ben bitti derdim devam edince yeniden gelirdi.bende sagarak besledm kizimi 6 ay cok skur.onada sukur.ve surekli sag.ilk 1 2 ayda oturur sutun.gece muhakkak sag.g3ce nekadr sagarsan okadar artar sutun.dinle beni.ben son zamanlarda uykuda kaliyordum gece sagmasinu azalttgim icin bitti sutum.bool bol sutun olsn insallah.ama yine emzirmeyi sene ben aylarca denedim bi bakarsin tutuverir.
(1,084 puan) tarafından
Hiç tutacağa benzemiyor valla sağıyorum ama5 dakikadan sonda damla damla geliyor bi süre sonra da kesiliyor
(3,101 puan) tarafından
Sen en az 30 dk sag canm
0 oy
(3,034 puan) tarafından
İlk 10 gün bende hep elektrikli makinayla sagdim. Sağmadan önce sıcak su torbası koyuyordum 10 dakika filan sağmaya başlayınca da sıcak su torbasını koltuk altımdan göğsüme dogru sıcaklık gelecek şekilde kıstırıp bir yandan da göğsüme masaj yapıyordum. Ovaladikça süt iniyordu. Sağımdan sonra yumuşardi sert kalmazdı. Göğüs ucum yoktu ne yaptıysam tutmuyordu. Göğüs ucu aldim onu da tutamıyordu. Ama yılmadım pes etmedim her sagimdan once yarım saat uğraşıyirdum emzirmek icin. Ama ağlatarak değil agladikca annem kucağına alıp sakinleştiriyordu tekrar teklif ediyorduk. Bu şekilde sürekli ısrarcı oldum. Aglayinca hemen birakma biri sakinleştirsin tekrar emzirmeye çalış. En sonunda ben emzirmeye çalışırken annem oğlumun başını okşayıp em kuzum em kuzum diye tekrarladı. Ve başardık. Bir iki gün annemle beraber emzirdik o başını okşadı bi tarafdan em kuzum sesleri falan derken sonra kendisi zorlanmadan tutdu. Ama slikon göğüs ucunu tutdu öyle emdi olsun dedim emsin de önemli olan o. 2 aylık olduk şimdi göğsümu de tutuyor. Sende pes etme her yolu dene. İlk başlarda üstümü çıkarıp öyle emzirdim. Biberonla süt verirken de hep üstümü çıkarıp biberonu göğsüme dayayıp verdim. Sana tavsiyem Nasilsa biberondan içiyor deyip sütünü başkası içirmesin süt ve senin aranda bağ kurması için biberon da olsa sen içir göğsüne yakın tut. Uzun oldu kusura bakma. Ama inşaallah faydalı olur. 
(1,084 puan) tarafından
Tutmak için çabalamıyor bile her seferinde deniyorum ama nafile şimdi tekrar deneyeceğim resmen iğreniyor gibi yapıyor suratını göbeği düşse komple soyup yatıracağım göğsüme inşallah tutar ama
(3,034 puan) tarafından
Karnı çok tokken deneme canım. Bende ağlamasın diye tokken deniyordum almıyordu. Açken dene ağladıkça sakinleştirip tekrar ver. Ennaz yarım saat uğraş böyle. Almazsa biberonla ver. Sonraki beslenme saatinde yine aynı şeyi yap. Bide ben biberon olarak akışı zor biberon kullandım. Kendisi emmedigi sürece biberondan süt akmıyordu. Emzik de kullandım emme refleksi gelişsin diye. Nazar da olabilir okuyun bol bol. Ninniler dinletirdim esmaül hüsnayı açardım internetten kendimde söylerdim sakinleşirdi. İlahiler söylerdim. Benim karga sesimi tej oğluşum sevdi dinledi:)
(3,034 puan) tarafından
İgreniyor deyip pes etme igrense sütünü de içmezdi. Her çocuk emecek diye bir kural yok. Emmiyor olmasi seni sevmediği istemediği anlamına da gelmez moralini bozma. Ama denemekden de vazgeçme. Ben neler yaptım alsin diye görsen ayakda gezerek vermeyi denedjn dualar yazdırdım. Adaklar adadım. Şükür oldu
(1,084 puan) tarafından
Allahım inşallah bana da nasip eder deniyorum her seferinde deniyorum inşallah alır tek isteğim bu

İlgili sorular

0 oy
4 cevap 172 göst.
0 oy
8 cevap 142 göst.
27 Aralık 2023 Aile kategorisinde Aylin976 (15 puan) tarafından soruldu
0 oy
10 cevap 185 göst.
0 oy
6 cevap 353 göst.
18 Kasım 2021 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Nur5555 (181 puan) tarafından soruldu

378,191 soru

11,319,195 cevap

34,765 kullanıcı

...