0 oy
700 göst.
Aile kategorisinde (10 puan) tarafından

Allah kaynanasyla yaşayan herkese sabırlar ihsan etsin.1 aya yakındır bizde doğum için geldi..dır dır dır dayanmak zor cidden...hele de kalp kırmak istemeyene

5 Cevaplar

+3 oy
(141 puan) tarafından
Inşallah doğumundan sonra kaynanan sende kalmaz canım. Yoksa bebeğin herbirşeyine karışır. En iyi niyetli kaynana bile yeni anne olan gelinine bebek bakmayı bilmeyen,cahil muamelesi yapıyor. Halbuki Allah anne olacak bir kadının hislerini o kadar kuvvetli yapmış ki bir anne bebeğiyle vakit geçirdikçe her sorunun üstesinden gelebiliyor. 
(141 puan) tarafından
Müsade etme canım. Bir bebeği annesi kadar kimse iyi anlayamaz. Onu doğuran, emziren, gece gündüz beraber olan biziz ve kimse bebeğimizi bizim kadar iyi tanıyamaz. Bu Allah vergisi bir şey. Bebeğinin ağlamasının bile kaç çeşit olduğunu bilen bir anneye akıl vermek çok saçma .
(13 puan) tarafından
Müsaade etmiyorum zaten canım su an kotuyuz kinci hepsi konuşuyoruz boyle daha rahatım birde evime cıksam konusmuyoruz zaten
(141 puan) tarafından
O da olur inşallah. Bu arada bi uyarı almışım ama uyarilacak bir şey yazdığımı düşünmüyorum
(13 puan) tarafından
Evet gördüm bende anlamadım neden acaba
(141 puan) tarafından
Belki aramızda hem kaynana olup hem de aynı zamanda yeni anne olan birileri de vardır:)))  birinin zoruna gitmiş olabilir
-Reklam-
+1 oy
(355 puan) tarafından

Kaynanamla ayni binadayiz cok zor walla yakin oturmak. Smdiki aklim olsaydi ewime bosuna 25binlik mobilya alacaqima yerde minderde otursaydm da kiraya ciksaydim diorum. Tabi ben mobilya alirkn borcn bize kalicaqini bilmiyordum bnde hewes ettim sacma sapn seyler aldim 3qunluk ewliydim kaynanm borc senetlerini kocama werdi sen odeyeceksin die smdi bu ewden cikmak istesemde borc odediqimiz icin cikamiyoruz.. Welhasil kaynana bi cumlede qeciyorsa o cmle qelin icin muhakkak zordur 

(10 puan) tarafından
Herşeye karıışan insanlara sinir oluyorum öz annem bile olsa...e bu kaynanalarda her şeye karışıyor gerekli gereksiz herşeye...Eşimin hatrına şimdilik susuyorum hep mi olur bilemeyeceğim...
(10 puan) tarafından
Allah sana da yardım etsin ...
(13 puan) tarafından
Yapacak bısı yok tatlım onların da kızı var onu düşünsun ler
0 oy
(1,204 puan) tarafından

AMİNNN ben beraber oturuyordum 3 sene sonra taşındı şimdi ayda bir geliyor ama.... :/ 

(10 puan) tarafından
Şükür kurtuldun inşaallah :))
(1,204 puan) tarafından
Arada bir geliyor acısını çıkarıyor
(13 puan) tarafından
Yasa bide bana sorun
(1,204 puan) tarafından
ALLAH yardımcın olsun
0 oy
tarafından

Allah kaynanamdan razi olsun bebegim 21 gunluk geliyor bana sormadan yatak odama girmiyor herseyi soruyor dolaplarimi bile acmiyor mutfakta  diyorum kendi evin gibi davran diye ama durmasi ggerektigi yeri biliuor emzirirken bile yanima ggelmiyor rahst emzireyi  diye

(10 puan) tarafından
Benimde 19 günlük bebeğim var emzirirken tepemde dikiliyor kendi evi gibi valla rahat yani
tarafından
cok zor oyle esimin ananesi var kayinvalidem diyor ona emzircek sen mutfakta dur diye bende kıyamıyorum yasli kadın gelsin anane geliyor kapiya kusura bakma geliyorum diyor
0 oy
(278 puan) tarafından

Valla kaynanamla alti ustlu oturuyorum iyiki oyleyim bana cok yardimci oluyor kapimi calmadan ben kapıyı acmadan asla iceri girmez girse dahi oturmaz ben rahatsiz olmuyayom die, soyle dir dir yapan kaynanalari anlamiyorum onlarinda kaynanalari vardi onlarda gelin oldu oda yasadi ve sana yardimci olmasi gerekirken neden boyle seyler yapio anlamiorum allah sana sabir versin canim sabret elbet evinden gider rahat edersin sık dişini

(10 puan) tarafından
Kimse kimseye kalmz elbet ama bebüimle ilgili herşeye karışmasına rahatsız oluyorum diğer türlü zaten bir şey diyemm hakkına girerim.Sadece anlayış isterim çünkü kendisi de bir zamanlar lohusa ve acemi anne oldu.  Vah vah diyeceğine geçer kızım her bebek böyle sabret demesini beklerim.Ninni dinletiyorum Kuran dinlet diyr aferin bebeğim diyorum diyor ki maşaallah de sanki ben bilmiyorum demem o ki gönlünü incitmek istemiyorum benm misafirimken yoksa susan biri değilim

İlgili sorular

0 oy
23 cevap 662 göst.
+1 oy
21 cevap 754 göst.
18 Ocak 2023 Diğer kategorisinde Hilay (322 puan) tarafından soruldu
0 oy
14 cevap 341 göst.
30 Temmuz 2021 Aile kategorisinde Kafanereyebizoraya (131 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 241 göst.
10 Haziran 2021 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu

377,334 soru

11,292,191 cevap

34,710 kullanıcı

...