0 oy
337 göst.
Diğer kategorisinde (1,790 puan) tarafından

Kızlar bebeğim 7 aylık doktorum robatton geçirme yiyeceklerini catalla ez bütürlü gıdaya alıssın diyor ama benim çocuk ögüyor kusacak gibi yapıyor bir kerede kustu agzina pirinç corbasindaki tane gelince sizce zorla alistirmaya mi calisiyim yoksa şimdilik bilendir 'dan mı geçiriyim doktor robota alırsa sonra onsuz yemez diyor haklı da ama böyle çok zor yediriyorum napmalıyım??:ermm:

7 Cevaplar

0 oy
tarafından
Az az ver kuzum ilk başta bu kere yedir 1.2 saat sonra bidaha ver alissin
(1,790 puan) tarafından
Tamam canim teşekkür ederim haklisin
-Reklam-
0 oy
(25,224 puan) tarafından
Doktoru dinle cnm evet pürüzsüz alışırsa hiç yemez bir süre çıkarır sonra alışır bebişin isteğine göre hareket etme :) 
(1,790 puan) tarafından
Aynen canım banada öyle mantıklı geliyor ama mecbur alisacak yani başka yolu yok
0 oy
(1,455 puan) tarafından
Çatalla baya ez ilk başta sonra az az pütür yap cnm
tarafından
Çok karışık veriyosn canın ya bu kdr karıştırma ayrı sekikde versene
(1,790 puan) tarafından
Ayrı ayrı ilk hepsini verdim canım doktorum tavsiye etti böyle yapmamı o hatta içine beyaz peynirde koy dedi da daha koymadim
tarafından
Pes bunu Dr mu dedu ya ayrı yemesi her zaman daha iyidir sen yer misin öyle karışık şekilde ayrıca peynir yumurta ayrı yenecek besinler sen blrsn ben asla karışık vermedim ve şuan her seyu kendi eliyle ayrı yiyo hemde pütürlü şekilde
(1,790 puan) tarafından
Burda farkindaysan çok kişi post açtı canım bebegimin maması diye içine ceviz yumurta ne bulurlarsa koymuşlardı yani çoğu kişi böyle yapıyor artık yedirmek daha kolay olduğu için tercih meselesi tabi bazıları da vermeyebilir
tarafından
İlerde ne kdr zor olck onlar için bilmedikleri için .
Ceviz zaten cicibebe ile verilir içine terayg falan koyarsn ama peynir yumurta karışık verilmez ya yemeyen çocuklar için yapılıyo bu yol ama yanlış
0 oy
tarafından
9 buçuk aylık bende çok pütürlüye kaçmadan veriyorum doktorumuz iki yaşına kadar pütür yemesse sorun değil dedi
(1,790 puan) tarafından
Canım ama sonra çok sorun yaşıyorlar öyle yapanar tanıdıklarım var çocuk bir yaşını iki ay falan gecik gene yemiyo taneli
tarafından
Ben şehriye falan veriyorum pirinç.pilavı balığı tavuğu minik minik yapıp veriyorum takmıyorum ya zamanla illaki yiyecek
(1,790 puan) tarafından
Canım zaten yiyomus seninki daha ne yiyecek pilav yiyen çocuk Her şeyi yer bende dediğine göre yemiyor sandım ☺
tarafından
Kız neler yiyen çocuklar var ben pilav veriyorum korka korka kaç kere boğuluyor 8 aylıkken verdim şehriye falan
0 oy
tarafından
Bilendir kullanma alışır asla yemez pütürlü bu şekilde atarak yesin alışır merak etme zaten vitamin değeri azalıyor bilendir da
(1,790 puan) tarafından
Teşekkür ederim canım çok saol haklisinn sonra zorlanmaktansa şimdi zorlaniyim
0 oy
(964 puan) tarafından
Benim kızım da öyle yapıyor kusacak gibi oluyor. Bende yarım çay kaşığı pekmez koyuyorum sebzelerin içine.  O zaman yiyor. Bir verdiğim de koyuyorum sonra koymuyorum öyle kolay oluyor. Blander kullanmıyorum. Catalla eziyorum biraz zeytinyağı koyuyorum. Böyle yapınca güzel yiyor. Bi dene istersen. Henüz çorba ve pirinç tuketmiyoruz. O zamana kadar alışmis olacak inşallah pekmezsiz yemeye ☺
(1,790 puan) tarafından
Bu o numarayi da yutmuyor canım denediğim pekmezlede ama mecbur yiyecek yani başka yolu yok çok sağol
(964 puan) tarafından
Aynen canm pes etme putürlü ver yoksa çok çok zor olur sonrasi
0 oy
(66 puan) tarafından
Canim bu süreçte eliyle tutabilecek gıdalar ver bakalım ağzına götüre goture alışır bir süre sonra yemeye başlar ben öyle yapmıştı hemen alışmışlardı bir şeye ne kadar geç başlarsan o kadar da işin zorlaşır bir an önce alıştırmaya bak canım sonrası için çok zor oluyor malesef
(1,790 puan) tarafından
Mesela ne verebilirim canım eliyle tutabilecek?
(66 puan) tarafından
Havucu kabağa haşlayıp veriyordum elma dilimleyip veriyordum mandalina bi güzel suyunu emiyorlar evde kurabiye türü şeyler yap çubuk şeklinde verebilirsin daha sonra ben yemekleri önlerine koyuyordum kendileri alıp yiyorlardi evin her tarafı batıyor ama yapacak birşey yok hele iştahsızsa bebeğin daha da zor işin öyle öyle yemeği öğrenececek
(1,790 puan) tarafından
Elmayi dilimleyip verince büyük parça koparirsa  boğazında kalmıyor mu canım ilk çocuk bende çok korkuyorum isthasiz değil ama parcali gıda sevmiyor işte
(66 puan) tarafından
Canim korkularını yenmek durumundasin ALLAH 'ın izni ile bişey olmadı sen kontrolün altında tut çocuğu sürekli gözlemle boğazına kaçar korkusu yaşarsan bu çocuk katı gıda olayını öğrenemez. Bi tane programda kadın çocuğuna 3 yasına kadar katı gıda vermemiş böyle boğazına kaçar da boğulur diye telefona bağlanıp sordu doktora ooo dedi doktor siz çok geç kalmışsınız aynen ben şimdi bebekliktekı gibi yeme eğitimi vericem çocuğa dedi. Nette yaz bebeğim boğulursa ilk yardım olarak nasıl boğazındaki şeyi çıkara bilirim diye izle öğren birşey olursa uygularsın ama çok şükür kolay kolay bişey olmuyor elma dilimini kalın kes ince kesme ama yada bir yarim elma ver kemirsin

İlgili sorular

0 oy
7 cevap 116 göst.
10 Ağustos 2021 Diğer kategorisinde Elanur__ (462 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 51 göst.
17 Nisan 2024 Diğer kategorisinde ebrararslan (42 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 61 göst.
3 Kasım 2023 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 67 göst.