0 oy
565 göst.
Diğer kategorisinde (701 puan) tarafından
İkinci defa sezaryen olanlar nasıl daha iyi oluyor mu ilkine göre yoksa daha çok acı veriyor mu ? Toparlanma sureciniz ilkine göre daha mı iyi? Nedir tecrubeleriniz paylasirsaniz sevinirim. :)))

15 Cevaplar

0 oy
(1,462 puan) tarafından
Bende merak ediyorum ikinciye hamileyim durayım bende şöyle burda :)
(701 puan) tarafından
:)) dur canım
-Reklam-
0 oy
(484 puan) tarafından
Benim öyle bi tecrübem yok ama olan birisini biliyorum :) ilkinde 20 gün falan yatmış ikincide 1 hafta yatmadım ayaklandim diyo inşallah seninki de öyle olur 
(701 puan) tarafından
Teşekkür ederim inşallah bakalım merak ediyorum:))
0 oy
(6,978 puan) tarafından
Bende merak ediyorum, üste çıksın diye yazıyorum:)
(701 puan) tarafından
Sağolasın canım:)
0 oy
(901 puan) tarafından
3 sezaryan oldum daha iyi geçti doktora da baglı tabi 
(701 puan) tarafından
3 mü peki acı ağrı daha mı az yoksa ilki gibi aynı mı nasıl daha mı acıyor kesik. Üç kere aynı yeri kestiler ordaki his nasıl ay çok merak ediyorum biraz detaylı yazabilir misiniz teşekkür ederim şimdiden
(901 puan) tarafından
İlkinden daha rahat geçti benimki onlarda ilk ayaga kalktıgımda çok kötü idim ben bunda fazla zorlanmadım sık sık yürüdüm yürüdükçe gaz çıkardım büyük tuvaletimi hemen yaptım şükür doktor seçimi de önemli ama doktor 4 düşünme dedi bana ameliyat sayısı artıkça yapışıklık olup kanama fazla oluyor ameliyat ta dedi kistimi falanda almış varmış haberim olmadan ondan da kurtuldum
0 oy
(777 puan) tarafından

Canım çok şükür iki sezeryan sonrasında da hiç yatmadım.hatta doğruyu söylemek gerekirse ikincisi daha kolay oldu :)

(701 puan) tarafından
Nasıl kolay oldu peki hangi konuda ağrı sızı anlamında mı iyileşme sürecinde mı. Çabuk iyileşmek için ne gibi yol izlediniz :) teşekkür ederim şimdiden
(777 puan) tarafından
Aslına bakarsan başına ne geleceğini bildiğin için daha tecrübelisin ve ona göre davranıyorsun.ben ikinci sezeryandan sonra aklına gelen bütün işlerimi kendim yaptım.yemek bulaşık ütü bebek bakımı büyük oğlumun bakımı misafir vs.herşey.sadece pansumanlarımı doktorun anlattığı şekilde yaptım verdiği ilaçları saati saatine yuttum çok şükür bir sıkıntı yaşamadım.
(701 puan) tarafından
Çok haklısınız insan daha tecrübeli oluyor doğru çok teşekkür ederim inşallah ömür boyu sağlık versin Rabbim ailenize:)
(777 puan) tarafından
Amin cümlemize inşallah
0 oy
(1,491 puan) tarafından
4.sezeryan olucam inşallah bi sıkıntı yaşamadım diğer doğum larda panik atak dışında canım
(701 puan) tarafından
Kaç kez sezaryen ameliyatı olunabiliyor ben üç diye biliyordum en fazla maşallah .
(1,491 puan) tarafından
4 olacak benim işte canım 5,6 yapan da var
(701 puan) tarafından
Aa iyiymiş valla ya Rabbim sağlıkla kucağınıza almayı nasip etsin
0 oy
(174 puan) tarafından
Ilki spinaldi 2. Genel oldu mecburi.. cok cok zirlandim kesinlikle genel olmayin mecbur kalmafikca
(701 puan) tarafından
Himm teşekkür ederim. Belden uyusturmali demi ben halen ***** yürüyorum belden uyusturmali oldum
(174 puan) tarafından
Evet ilki oyleydi benm.. saga sola donemiyordum ama ayaklanmistim inan komple uyutulmak daha kotuymus
(701 puan) tarafından
Geçmiş olsun ya
(174 puan) tarafından
Sagol canm simdi 4 aylik olduk gecti gitti dsrisi size olsn
0 oy
(1,240 puan) tarafından
Biliyor musun insan ilk sezeryana karambole giriyor ne yasayacagini bilmiyor giriyor ve bazi seyleri gordukten sonra ikinci sezeryandan gozu kprkuyor;);)
(701 puan) tarafından
Evet ben çok korkuyorum ya. Karnım hala çok acıyor. İkinci nasıl olcak korkuyorum. Çocuğum kardessiz kalsin istemiyorum.
(1,240 puan) tarafından
Ben düşünmüyorum 2.cocuk yas olmus 30 anca bebegim 5 6 yasinda 2.dusunebilirdim ama yasim ilerliyor o yuzden ne ben ne esim istemiyoruz...Ben 7 kardesim cok da faydasini gormedim varsin kardesi olmasin herseyim onun olsun
(701 puan) tarafından
Haklısın bende öyle düşünüyorum. Kardeş den de fayda yok bazen ama bir tane daha olsun ya yine de
0 oy
(1,436 puan) tarafından
İlkinde daha rahattm 2. Çok zor oldu benim icin:( o günlerimi hatırlamak istemiyorum
(701 puan) tarafından
Ay neden zor oldu biraz ayrıntılı yazar isiniz
(1,436 puan) tarafından
İlk dogumda daha erken ayaga kalkmstim 2. De ayaga aglayarak kalkiyodum ameliyat yerim çok aciyodu
(701 puan) tarafından
Himm ikinciyi bünye kaldıramadı demek:/
0 oy
(335 puan) tarafından

Cevaplar hep olumlu... İnş benim de öyle olur :angel: bu defa beni neyin beklediğini bildiğim için çok korkuyorum. Aslında birincide 1 haftada kalktım normal devam ettim her şeye ama ilk 2 gün çok zorlandım. Herhalde onu unutamıyorum. 

(701 puan) tarafından
Ben ayaklandim ama beynim error veriyordu. Bardak bile yıkamayi unutmuştum. İş yapamiyodum ama cocuguma iyi bakabiliyordum.
0 oy
(314 puan) tarafından
İlkı bana çok zordu ikinci daha zor diyenler var ama daha bilmiyorum kızım 2 aylık :))) 
(701 puan) tarafından
Himm Allah yardimcin olsun inşallah ikinci kolay olur.
(314 puan) tarafından
Cümlemizin canım saol
0 oy
(2,039 puan) tarafından
Bende ikinciye sezeryan olcam üstelik 2 yıl bile değil arası sezeryandan değilde sonrasından biraz korkuyorum ilkinde çok gaz sancısı çekmiştim inşallah bu sefer olmaz 
(701 puan) tarafından
Aa peki bebeğinizi nasıl tasiyosunuz karninizda zor mu ilk hamilelikten
(2,039 puan) tarafından
İlkine göre biraz daha zor canım ama dikislerle alakalı sorunum olmadı hiç bebeğin pozisyonu farklı ve ilkinde hiç sıkıntım olmamıştı mide bulantısı halsizlik yorgunluk gibi ama bunda hepsini yaşıyorum
(701 puan) tarafından
Mevlam dağına göre kar verirmis inşallah sıkıntı olmaz hiç kaç sene ara verdiniz gebeliğe
(2,039 puan) tarafından
Kızım 1 yaşındaydı hamile kaldım canım 20 ay filan olacak iki sezeryan arası
0 oy
(359 puan) tarafından
Ilkinde geç açıldım  ayağa kalkarken çok ağrım olmuştu ama ikinci de odaya gelince direk açılmaya başladım ve çok ağrım oldu ama ayağa vok rahat kalktım toparlanma konusunda da ıkisinde de çok çabuk toparladım 
(701 puan) tarafından
Anladım ilki nasılsa ikinci de aynı gibi
0 oy
(12,513 puan) tarafından
Bu kisidn kisiye değişiyor canım yengem 3 sezaryen oldu çok rahattı. Bi arkadaşm ikinci sezaryendd zorlandı. Benim ilk sezaryenim zor geçti ama ikinci normal doğumdu çok iyiydi. 
(701 puan) tarafından
İkinci normal doğum mu nasıl yani detaylı anlatabilir misiniz sezaryen sonrası vajinal doğum mu oldu peki süreç nasıldı
(12,513 puan) tarafından
Evet sezaryen sonrası vajinal doğum canım. Ben İlkinde de normal istiyordum ama nasip olmadı ikinci de destekleyen Dr buldum. Sağolsun kendisi.. İlk gebeliğimde tecrübesizdim yürüyüs plates vs yapmadım hic. Sancı vs yoktu ilk doğumumda normal diye girdim sezaryene alındım. Bunda da 39+3 sancılandım zaten o gün muayenem vardı hafifti sancım gittim 2 cm açıklık var dedi ben şok :) gece artmaya başladı sancım bekledim evde Dr haberleşiyoruz tabi. Sabaha doğru hastaneye gittim 4 cm dediler acıklık öğlen ezanında da doğum gerçekleşti. Son ayımda düzenli olarak yürüdüm plates yaptım squat yaptım kegel egzersizi yaptım dikişsiz normal doğumu oldu epidural de almadım çok güzeldi. En şiddetli sancı da bile bunları yaptım pes etmedim inandım kasmadım kendimi sancı gelince ☺️Eğer şartlar uygunsa Dr bulup denemeni tavsiye ederim. Benimkiler arası 3 yaş 3 ay. Bi arkadaşım 1.5 yas ara ile yaptı ssvd. Ama en az 2 yıl öneriliyor
(701 puan) tarafından
Ay çok güzel olmuş maşallah ya bende öyle yapacağım ya bir daha sezeryan sonrası yaşamak istemiyorum üç ay oldu anca kendime geldim ya depresyon a girdim.resmen
(12,513 puan) tarafından
İnşallah yaparsın canım önemli olan destekleyen doktor bulmak, gerekli şartların oluşması ve elinden geleni yapman. Her sey gönlünce olsun ❤️
0 oy
tarafından
Ben 2. De çok mutlu girdim ertesi güne çok rahat toparlandım eve gittiğimde hiç yatmadım şimdide 3. Kez sezeryan olcam inşallah 2. Gibi çok rahat geçer 

2. Daha kolay geçiyor 
(701 puan) tarafından
Ay çok sevindim o zaman psikolojik olarak . Peki çabuk toparlanmak için neler yaptınız.

İlgili sorular

0 oy
7 cevap 193 göst.
30 Ağustos 2021 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
30 cevap 695 göst.
0 oy
7 cevap 289 göst.
15 Nisan 2020 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
10 cevap 188 göst.
3 Nisan 2023 Diğer kategorisinde 1tirtil1cicekannesi (1,248 puan) tarafından soruldu

380,174 soru

11,381,163 cevap

34,874 kullanıcı

...