0 oy
821 göst.
Aile kategorisinde (201 puan) tarafından
Kendisini cok severim kotulugu dokunmamistir ama dusuncesizdir maalesef kayinvalidem.. beli tutuldu kac gundur ayaga zor kalkiyor bende zor bir hamilelik geciriyorum neyse dun beni aradi gittim sabahran kahvalti hazirladim kaynim mutfagi darma duman etmisti onu topladim yataklarini topladim gittim kucuk kaynimi okuldan aldim ordan geldim aksama bir suru insana yemek yaptim sofra indir kaldir derman kalmadi. Ayrica doktor istirahat etmemi soyledi rahim agzi sinirda cikti ama ben nazliymisim gibi duruyor. Esim telefonda annesine dinlensin anne doktor oyle demis diyincede hosuna gitmiyor esimin beni sakinmasi naptirdim sanki diyor ne yapsam gozune gelmiyor kendimi yirtsamda onun agzinda hep diger eltim.. cok calisti durmadi öldü yoruldu bana gelince sagol kizim. Dun gece inliyerek uyudum agridan neden bu kadar anlayissizlar. Onlar hamileyken calismislarsa tarlada biz ne yapalim bizdemi oyle olalim. Doldum biraz esimede bisey diyemiyorum ama artik bende tavrimi koymaya karar verdim.

14 Cevaplar

0 oy
(588 puan) tarafından
Eviniz ayrı sanırım eviniz ayrı olduğu halde sana neden yaptırıyolar bide hamilesin daha neler ya git kaynanala konuş canım yoksa çözülmez
(201 puan) tarafından
Ayri ama 2 sokak var aramizda bundan sonra cagirsada rahatsizim midem kotu diycem
-Reklam-
0 oy
tarafından
Gec bile kalmışsın kuzum anlattıklarına göre canın çıkmış yani bende beni beğenmiyor diye artık hiç yardım etmiyorum soruncada direk yüzüne diyorum anne sanki yaptıklarım gözünde değerli mi ki yapayım diyorum bana madalya takmayacaklar sonuçta
(201 puan) tarafından
Ben eltimede kiyamadigim icin biseu demek istemiyorim oda 5 haftalik hamile hali sirkeliyor olmamasi gereken herseyi yapiyor bendende oyle bir.performans bekleniyor iste
tarafından
E bacım oda yapmasın yani sanki zorla mı yaptırıyorlar bu arada kaynanan yaşlı mi ki
(201 puan) tarafından
Hayir 50 yasinda dinc bir kadin beli agridigi icin kalkamadi 2 gun elti calistigi icin beni cagirdi
0 oy
(2,104 puan) tarafından
Yarin sende yat yalandan geceden bas donmesi gbi yap mide bulantisi yasiyosun gbi yap madem yaptgnla yaranamiosan yapmicaksin eltin varmis O gelip yapsin
(201 puan) tarafından
Bende bugun ablama kactim diger ablamlada konusunca yorgunum diyince oda esimin yaninda gel kal bizde ayaga bile kalkma dedi belki biraz anlat oda
(2,104 puan) tarafından
Aynen iyi yapmissin valla eltin yapsin
0 oy
(135 puan) tarafından
Diğer eltini cagirsin o zaman 
(201 puan) tarafından
Diger eltim calisiyor ama ben ne yapsam ona yetisemem heralde
(135 puan) tarafından
Susan çoğu zaman kaybedendir bazende susmamak gerekir eşine tatlilikla derdini anlatmaya calis bence  sana inanmiyorsa doktora eşinle git gerçeği duysun
(201 puan) tarafından
Yok esim guveniyor ve dinlen diye kiziyor ama annesinin yaptiginida goz ardi ediyor sanki ben kendimi paraliyormusum gibi davraniyor
(135 puan) tarafından
Gitme canım o zaman sen diyomuyirsan eşin girsin devreye o desin rahatsız gelemiyor diye
0 oy
(7,441 puan) tarafından
Canım eşinin lafta demesiyle olmaz bu iş madem ayrı evlerde oturuyorsunuz eşin seni hiç gondermeyecek karımın dinlemesi gerekiyor gelemez diyecek oturacaksin  evde 
(201 puan) tarafından
Simdi bana kiziyor evde makina atma yemek yapma sadece uzan ben yaparim kim diyor sana kalk diye diyemeidm annen beni irgat gibi kullandiii ben degil diyemedim
(7,441 puan) tarafından
E öyle diyorsa niye gidiyon bacım sende kasiniyorsun valla yat evinde aksmaa kadar
(201 puan) tarafından
Beni cok yorgun gorunce dedi bundan sonra cagirsada gitmicem.neden dersede soylicem
(7,441 puan) tarafından
Kendinden baskasini düşünme canım hamilelikte
0 oy
(6,978 puan) tarafından
Kesinlikle tavrını köy canım, bebeğin söz konusu üstelik doktor demiş eşinde ne güzel arkanda, yan yat keyfine bak. Diğer eltini cagirsin
(201 puan) tarafından
Diger elti calisiyor tamam bakarim yardim ederim yeri gelir esim anneme yaoar ama burda saglik soz konusu goz ardi ediyor maalesef onemsiz gibi davraniyor
(6,978 puan) tarafından
Sende ciddi ciddi konuş varsın alınsın, sağlığından önemli değil 1 hafta dağınık kalsın evi bisey olmaz
0 oy
tarafından

Gidip yapio geliyorsun ve o rağmen emeğin göz önüne gelmiyorsa ALLAH a birak

(201 puan) tarafından
Aynen oyle bende o kadar yapiyorim ama misafir gelince diger eltimi hizli diye over beni biraz isi agirdir diye gomer zorima gidiyor artk
tarafından
Ya her insanın farklı bir yapısı var kaynanin düşüncesi çok saçma , boşver sende gitme artık madem küçük dusurecekse gitme
(201 puan) tarafından
Aynen artik yapsamda adim yavas yapmasamda yavas en iyisi yapmiyimda o hakli olsin bende rahat
tarafından
En iyisi ...
0 oy
tarafından
Ne yapican kız soylıyımi hiç bisey yapmiycan ben çok kötüyüm agrım var deye yatıcam zaten yapsanda yaranamıyorsun bu insnalar en iyisi hiç bisey yapmamak insanları memnun etmeye çalışma hiç memnun olmazlar senden daha fazlasını isterler 
(201 puan) tarafından
Tabi ama sonra konustuklari kulagima gelince sessiz kalmak daha fazla sinirimi bozuyor beni hep agir ve beceriksiz gibi goruyor ama isi dustumu herseyi yaptiriyor. Gune gider tatli yaparim borek yaparim misagir gelir yardima giderim ama derki diger eltime cok hizli bana yavss
tarafından
Kız ne dese desin umursama bana ne de ohhh keyfine bak zaten yapsanda yaranamıyorum diyorsun
(201 puan) tarafından
Aynen Allah kotu gelin vermemis memnun olmuyor iyilerden iste
tarafından
Aynen sen boş ver dinlen bebeğini düşün
0 oy
(742 puan) tarafından
Büyük konuşmak  gibi olmasin  lakin nisanda  esimin izini  var konyaya kayinvalidem  gidecem  yapmayacam bi iş  hamileyim sonuçta oraya gezmeye  mi   is yapmaya   mi gidiom  hadi  gebe değilken  yapiodum da simdi  hamileyim 
(742 puan) tarafından
Valla gecen gittim  kayın validem  gelcem die bi ton hazırlık  yapmis  yedim içtim kendi  topladı  hic bi iş yaptırmadı sag olsun  sonrada  görümcemde kaldim  eşi olmayınca  9 günde  annemde kaldim geldim
(201 puan) tarafından
Tamamen anlayisla ilgili bir durum maalesef bizde hizmet bekleniyor gelin demek.hizmetci demek
(742 puan) tarafından
Aynen  bizdede  aynı durum söz konusu  ama  ben   fena olma   yolunu seçtim  böylede  rahatım ne yalan deyim
(201 puan) tarafından
Bazende yapilmasi gerekiyor istee
(742 puan) tarafından
Valla aynen oyle  yapsamda yaranacagin  kadar  yaraniyon  yapmasanda  bem kendimi yırtsamda   sevdiği kadar sevecek  yirtmasamda  canıma yazik mi degil
0 oy
(1,939 puan) tarafından
Bence o her aradığımda bi bahane bul ve gitme kendine yazık bebişi de yazık. 
(201 puan) tarafından
Bende oyle yapicam evde yokmusum gibi davranicam yada hasta numarasi
0 oy
(1,240 puan) tarafından
Bastan nasil gidersen devami oyle gelir...Benim kayinvalidem de iyidir kayinbabamda vs vs hamileydim riskim yoktu fakat hic bir islerini yapmadim  yapamam da ben kendi evimde yapamiyordum
(201 puan) tarafından
Bende kendi evimde yapamiyorum ama emrivakiyle kendi evlerinde yaptiriyorlar gelin hizmetcilik
(1,240 puan) tarafından
Yapma yada bastan savma yap daha sana yaptırmazlar neyi sen herseyi dort dortluk yaptikca sana herseyi kitlerler yarim yamalak yap
0 oy
(9 puan) tarafından
Kendi kendinizi ezdirip eşinizden mağfiret dilemeyin lütfen , onun sizi sakinmadigi yerde siz kendinize yetersiniz , kaynanaya ne yaparsan yap , ikram olarak görmez yaptığını , yapmak zorunda olduğun için yapıyorsun diye düşünür, hakkını savun ,evinde kal sadece eşine hizmet etmekle yükümlüsün, gerisi laf
(201 puan) tarafından
Ayne  oyle yukumluluklerimiz evimizin ici kadar disarisi bizim yukumuz degil ama.maalesef aile oyle empoze ediyorki gelin hizmet eder gelin bakar gelin yapar arka toplayan bir hizmetli misali
(9 puan) tarafından
Bizde de öyle , ama sıkıntıyı aile çekmiyor işte sen çekiyorsun kimse senden önemli değil varsın saygısız desinler , kocan senden memnun mu ? Sen ona bak ..
(201 puan) tarafından
Memnun sukur bende ondan zaten onun hatri olmasa cok seye konusurdumda hep ona laf gelmesin diye sustum ona ragmen yaptigim isi begenmedigimi esime anlatmis amaci ne hic anlamadim esime eli yavas demis amac ne anlamadim ama madem.kotuyum gercekten kotu olayimda bitsin bu cile
(9 puan) tarafından
Esin de cevabını verseymis keşke , üzülme , eşinle konuş güzelce , seni anlar , hak verir , saygısızlık yapmadan cizgini koymuş olursun , çok samimi olmak da iyi değil işte yaranamiyorsun neden ? Çünkü el kizisin
(201 puan) tarafından
Aynen oyle daha oncesinde bu isi konustum aynisini onun yasadigini dusun dedim bacanaginla karsilastirilip annem boyle dedigini dusun dedim bir kac gun annesine tavir aldi annesi cagirdi gitmedi bisey demedi ama gitmek istemiyordu ben hadi gidelim diyordum yok diyordu ama en azindan onun yanimda oldugunu biliyorum. Aynen oyle el kizisin ne yapsanda yaranamazsin en iyisi kendisidir.
0 oy
(9,652 puan) tarafından
Canım yapsanda kıymetini bilmiyorlarsa hıc yapıp kendini evladını riske atma..  eşine de şöyle çok dikkat etmem lazım araştırdım evladımızın vebaline girmeyelim bi süre dikkat edeyim tehlikle bir durummuş diye anlat evet az iş hamile olmasam seve seve ama şuanda korkuyorum diye tatlılıkla izah edebilirsin bence
(201 puan) tarafından
Hamilelikten oncede cok yaptim bir misafire yanimda bu gelin yavas dedi simdide yapiyorum eminim yine aynisini diyordur. Esim durumun ciddiyetinin farkinda bana yorulma diyor ama yoran annen diyemiyorum maalesef
(9,652 puan) tarafından
Gitme canım birlikte otyrmuyosaniz her güne bahane bul nasıl her türlü kıymet bilmiyorlarsa gitme.. klasiktir zaten bizim zamanımızda doktor yoktu tarlada doğururduk falan fişman..  nazlaniyosun demeler falan..sen elinden geleni yap evlâdın için çok yorma kendini
(201 puan) tarafından
Aynen oyle bundan sonra evimden cikmicam merak edende arar sorar. Aynen oyle kendileri tarlada dogurmus aman neki olabilir ama.bir dusugum var zaten bende boyleyim ne yapalim istiyorlarki karnimizdna bebe elimizde is eksik.olmasin irgat misi
(9,652 puan) tarafından
Zaman farklı koşullar farklı..  eskidende varmış düşükler ama bilincsizlikten beklemeden gene gebe kalırlarmış..  sen kendini ve evladını düşün canım üzme kendini
(201 puan) tarafından
Aynen oyle yapicam

İlgili sorular

0 oy
14 cevap 709 göst.
0 oy
10 cevap 1,741 göst.
9 Ağustos 2018 Aile kategorisinde Dilekk. (73 puan) tarafından soruldu
0 oy
13 cevap 432 göst.
23 Nisan 2023 Aile kategorisinde Manas (880 puan) tarafından soruldu
0 oy