0 oy
227 göst.
Aile kategorisinde (52 puan) tarafından

Kızlar nişanlıyken ve yeni evliyken diyordum aslında ama yeni doğum yaptığımda çok şeyler oldu 2 sene konuşmadık sonra barıştık ama içimden artık anne demek gelmiyor. Geçen gün eşime demiş benim kim olduğumu bilmiyor herhalde hep sen diye hitap ediyor 1 senedir ağzından anne lafı çıkmadı. O tartışmada yaptıklarının yanlış olduğunu anladılar yani şuan iyiyiz gelir birşey söylediğimde yapmaya çalışır elinde varsa verir kızım der hep bana ama ben anne demek içimden gelmiyor. Eşim anneme anne diyor. Birde en çok şeyden korkuyorum hani derler ya insan yaşattığını yaşamadan ölmez zoruna gidiyor demek ki eşime söylemiş anne demiyor diye. Vallah korkuyorum ya oğlumun eşi de bana böyle yaparsa :) sonra diyorum 3 yaşında ki çocuk evlendi de eşi anne demedi neleri düşünüyorsun. Yani aslında konu anne demek değil benim için saygı yani bizde böyle anne diyceksin başka şansın yok eşim birşey demedi ama üzülmüş belli 

12 Cevaplar

0 oy
(625 puan) tarafından

Ben hiç demedim. Kendisini de pek sevmem zaten:)

-Reklam-
0 oy
(5,837 puan) tarafından
Yanlış şeyler yapınca için soğumuştur haklısındır bi nebze anne kolay bir kelime değil sonuçta ama yapılanlar affedildiyse düzene girdiyseniz eşinin hatrı için içinden gelmesede söyle 
(52 puan) tarafından
Aynen öyle oldu barıştık affetim mi bilmiyorum ama şuanda iyiyiz bana iyi davranıyor bende ona. Dün söylemeye çalıştım ama çıkmadı ağzımdan işte. Sonra diyorum eşim rahatsız ama bana bir tepki göstermiyor boşver ama haksızlık yapıyorum o benim anneme anne derken ben demiyorum
(5,837 puan) tarafından
Bence eşinin bir hatrı olması lazım.. Senin annen nasılsa seninse onun anneside onun.. Yani sana tepki göstermiyor olabilir ama içten içe çok üzülüyordur emin ol söyleyemedim diye bişey yok annecim diyip boynuna atlamicaksın anne diye hitap edeceksin
(52 puan) tarafından
Evet haklısın bi bu gün demeye çalışayım
0 oy
(13,821 puan) tarafından
Her sey iyiymis hatasini da anlamis belki icinden atamiyorsun ama sonucta konusuyorsan devam ediyorsan ki o da sana iyiyse demeye calis gecmisi dusunup yol alamazsin 
(52 puan) tarafından
Geçmişi düşünmüyorum aslında ama ağzımdan çıkmıyor işte
(13,821 puan) tarafından
Kirilmissin belliki evet ama yola devamsa kendi huzurunuzu da dusun
(52 puan) tarafından
Evet haklısın
(13,821 puan) tarafından
Hayirlisi olsun insallah
(52 puan) tarafından
Amin canım sağol :)
0 oy
(3,662 puan) tarafından
Oğlumun eşi mümkünse bana anne demesin. Onu ben doğurmadım, onun kendi annesi var. Bana ismim ve sonunda Hanım diye hitap etmesi yeterli. 

Bana gelince ben de kaynanama anne demem. Ortaya konuşurum. Alınıyor ama gururundan hiç bir şey söyleyemiyor. 
(52 puan) tarafından
Yani ben öyle düşünmüyorum aslında eşimin annesi tabi ki anne demeliyim aslında nasıl o benim anneme anne diyorsa ama biz tartıştıktan sonra söyleyemedim
0 oy
(48,667 puan) tarafından
benimki iyi yedi yillik evliyim ama cikmiyor soyle agiz dolusu anne kelimesi
(52 puan) tarafından
Yani ağız dolusu olmasa da olur desem bi :)
(48,667 puan) tarafından
iste zor cikiyo kirk.yilda bir diyorum
0 oy
tarafından
İsmiyle anne diyorum. Daha kolay oluyor.
(52 puan) tarafından
Ben baştan direk anne dediğim için şimdi öyle desem iyice saçma olur
tarafından
Olabilir ben başta beri öle diom.
0 oy
(1,022 puan) tarafından
Allah baska dert vermesin
0 oy
(1,070 puan) tarafından
Bence sırf eşinin hatrına bile olsa anne demelisin yani canım annem diyip öpüp kokla demiyorum ama anne diyebilirsin 
0 oy
(13,007 puan) tarafından
Yine araya fitne sokmak istemiyorum ama bu durumu eşine şikayet etmek yerine seninle konuşsa daha yardımcı olurdu sanki. Kötü şeyler yaşadığımızda kırıldım o yüzden zorlanıyorum dersin 
0 oy
(5,868 puan) tarafından
Bende ilk zamanlar derdim sonra doğum yaptım araya çok zaman girdi görüşmedik bende en zor zamanımda annelik yapmadı diye hiç anne demiyorum artık benim bir tane annem var diyorum eşime de
0 oy
(123 puan) tarafından
Ya insan kavga edip araya sogukluk girince diyesi gelmiyo benim 5 yil oldu ayni sekilde nişanliykende yeni evliykende severdim anne derdim sonra tartismalar basladi bide ayni evde oturuyoz hicccc icimden gelmiyo mecbur kalmadikça konuşamiyorum bile ama çok şeyler yaptı çok kinlendirdi beni hala ayni evde yaşıyoruz içim ısınamadı seni cok iyi anliyorum ayni şekilde benimkide demiş eşime anne demiyo bana diye ama deme şekli bile yanliş kaynanam kocasiyla kavgaliydi kocasi kustu kaynanamla gitmiş odasinda agliyomuş eşim yatarken yanina gitti annesi agliyomuş sormuş noldu diye karın bana anne demiyo diyomuş yaa derdi başka esiyle arası kotu onlardan dolayı ağlıyo numara yapiyo benim saf kocamada gelin bana anne demiyo diye agliyom diyomuş insan bu kadar fesat olamaz kendileri esiyle kötüler diye bizide kotü etmeye uğrasıyo böyle daha birsürü iftirası var anlatsam ağzin acik kalir valla banada hiç bi zaman kızım diye konuşmaz gelin der hep
0 oy
(1,849 puan) tarafından
Ya arası iyi de olsa anne baba demek çok saçma bu geleneği kim uydurdu bende merak ediyorum anlamsız istek ve beklentiler. Sen onun kızı değilsin oda senin annen değil. İstisnalar dışında erkek annelerinin bu saplantılı düşünceleri bana hastalık gibi geliyor

İlgili sorular

+2 oy
40 cevap 719 göst.
8 Haziran 2021 Aile kategorisinde 3prensannesi (1,493 puan) tarafından soruldu
0 oy
10 cevap 279 göst.
11 Ağustos 2022 Diğer kategorisinde yesmesn (747 puan) tarafından soruldu
0 oy
31 cevap 2,154 göst.
16 Ocak 2021 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
10 cevap 1,751 göst.