0 oy
557 göst.
Alışveriş-Hediye kategorisinde tarafından
Kizlar benim bildiğim gram altın 24 ayar olur ve fiyatı satarken zarar ettirmez eşim bugün 22 ayar gram altın almis 320 tl ye kizlar eşim kaldırıldı mı altınla pek arası yoktur 

9 Cevaplar

0 oy
tarafından
Ya biz de almıştık 22 ayar çok az kâr ettik lazım olmuştu satarken 5 tl kâr koymuş sadece 24 ayar alsaymış keşke biz de bilmiyorduk akıllandık 
tarafından
24 ayar aynı fiyat mi peki canim
tarafından
Biz 270 e almıştık baya zaman geçmişti tam hatırlamıyorum satarken 275 ti o zamanlarda 24 ayar 294 tl y di
-Reklam-
0 oy
(1,164 puan) tarafından
Fiyatı o zaten canım evelsi gün bozdurdum o sırada bakmıştım 333 tl idi
0 oy
(2,159 puan) tarafından
Canım kandırılma yok.

Senin dediğin 24 ayar altın işlenmemiş ve altının en saf hali eline alsan un gibi dökülür elinden. Altını işleyerek 22 ayar haline getiriliyor 24 ayar altını kuyumcuda bulamazsın zaten o vitrinlerde gördüğün altınların hepsi 22 ayar için ferah olsun kandırılma yok. 
tarafından
Yok canım olmaz mı 24 ayar altın dolu kuyumcularda biz alırken eşimle hep 24 ayar 0.05 alıyoruz küçük gram şeklinde ve külçe şeklinde var 10 kuyumcudan 8 de var☺️
(2,159 puan) tarafından
Canım biz yatırım amaçlı altın alıcakyık 24 ayar sorduk yok dediler bikenzik almıştık ve 24 ayar bikenzik te yok yani 22 ayar hep işlenmiş oldukları için. Sonradan akıllandı yatırım için anca gram altın yada ata lira daha iyi oluyormuş. Ata lirayla devam ettik.
Şimdi çok yükseldi altın.
Düğün zamanında evleneceklere Allah yardım etsin.
tarafından
Var canım.olmaz mi İzmir'de yasiyorum ben olmayan kuyumcu yok nerdeyse bankadan altın hesabı açarsan ordanda alırken 24 ayar alırsın hep bankalar 22 ayar üzerinden satış yapmaz. Nerde yasiyorsun bilmiyorum ama küçük bi yer ise bankadan al sat yapabilirsin. İstersen int araştır kuyumcular odasının sayfasında da var 24 ayar kolay bulunabilir bir altın☺️
(2,159 puan) tarafından
Yok canım aldık artık almıycaz. Evet banka hesabında duymuştum en mantıklısı banka aslında en azından çalınma ihtimali olmaz
tarafından
Allah yine almayı nasip etsin hepimize inş❤️
0 oy
tarafından
Ben canım altın ilgi alanım evet altın alırken yatırım.amacli 24 ayar saf altın alırsan bozdururken makas farkı daha az oluyor. Eşine velince kandirilmamis 24 ayar alsaydı 320 den alamazdi zaten 24 ayar 22 ayara göre daha pahalı. Uzun vadeli aldıysanız 22 ayar altında kesinlikle zarar etmezsin canım . Yalnız eşin 22 ayarı 320 ye alırken 22 ayarın marj olmadan fiyatı nekadardi kuyumcu nekadar marj koymuş o da önemli tabi.
tarafından
Marj nedir canim
tarafından
Ben bankaciyim kuzum YKb de çalışıyorum marj makas farkı demek eşin zarar etmez merak etme 24 ayar altin alsaydı 320 ye alamazdi. Ayrıca 24 ayar hem kuyumcularda hemde bankalarda satılır bankalarda altın hesabı açarsanız eğer ordan altın alırken hesap üzerinden 24 ayar alırsınız
0 oy
(95 puan) tarafından
Çok farketmiyor  anım 5 10 tl bişey farkeder 1 sene kuyumcuda çalıştım 
0 oy
(7,441 puan) tarafından
Yok canım kandirilmadi piyasada 24ayar satılmıyor ki 24ayar çok yumuşak bir altın dir 22den başlıyor altın türleri 
0 oy
tarafından
22 ayarda kâr ettiri canim ama saticgn zamani bilmen lazim 24 ayar onun bir üstü altin her zaman kar ettirir yeterki el işçiliği olmasn
0 oy
tarafından
22 gram altın satış fiyatı 282 falan gram altın 325 tl yani 22 ayar altını normal gram fiyatı gibi almış başka kuyumcuya sormalısınız kesinlikle 24 ayar bir bilezikle 22 ayar 18 ayar 14 ayar hepsinin fiyatı farklı ve gram fiyatı farkli

İlgili sorular

0 oy
0 cevap 37 göst.
2 Nisan 2023 Diğer kategorisinde G.ll0 (1,546 puan) tarafından soruldu
0 oy
16 cevap 267 göst.
0 oy
8 cevap 4,641 göst.
0 oy
20 cevap 798 göst.
10 Haziran 2020 Aile kategorisinde Malefiiiz (9 puan) tarafından soruldu

381,229 soru