0 oy
745 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (1,114 puan) tarafından
Kızlar 3 gündür oğlumun burnu akıyo tıkanıyo surekli temizliyorum serumla bugün sbahtan iyiydi akşam üzeri öksürük başladı hafiften msafirim gelicekti bide msafirler geldikten sonra ateş başladı 38e yakın oldu calpol vermiştim zaten sonra biraz düşürdü ama burnundan nefes alamiyo ağzından nefes alıyor rhat uyuyamiyor ne yapabilirim rhat nefes alsın diye. Şuan uyudu burnunu temizledim ateş olunca fitil vermek zorunda kaldım. Yakasına Cold mix damlattim gece rhat uyusun diye napabilirim siz bitkisel olarak neler yapıyorsunuz. Bu arada oğlum 8 aylık

11 Cevaplar

0 oy
tarafından
Nekadarlik cnm oğlun geçmiş olsun. 
(6,978 puan) tarafından
Canım 8baylik bebeğe şeker verilmez mesela...ihlamur verdim bi kaşık ben geçenlerde
tarafından
Canik şeker verlmezde nasıl içsin onu çocuk ki öyle .  Valla yaoarsin yapmazsın cnm den bikirsin ben iki kızımı da öyle büyütüyor um.
(6,978 puan) tarafından
Olmadı az binpekmez katın canım ama zararlı bebek için, anneleri sizsiniz tabi bana sadece uyarmak duser
tarafından
Sağol cnm önerin için ama dediğim gibi ben böyle yaparim hep pekmezin de gerçek pekmez olduğunu da artık bilemiyor uz ki malesef
(6,978 puan) tarafından
Orası öyle tabi bize ailemizden getirenler oluyor, sağlıkla buyusunler
-Reklam-
0 oy
(2,011 puan) tarafından
ayva ve elma kabuğu kaynat ver birde anne limon veriyorum süper keçi boynuzu özü de çok iyi oksuruge
(1,114 puan) tarafından
Öksürüğü tek tük çok değil burnundan nefes alamiyo sürekli akıyo tıkanıyo
0 oy
(3,695 puan) tarafından
Nefesi açılsın istiyorsan soğanı ikiye kes ve karanfil batırıp  basucuna koy cok iyi geliyor canım. Rabbim sifa versin insallah gecmis olsun 
(1,114 puan) tarafından
Aynen bunu duydum denicem ama evde karanfil olup olmadığını hatırlamıyorum komşulara sorayım belki vardır
(3,695 puan) tarafından
Ama en kısa zamanda da doktora götür canım ihmal etmeyin.
(1,114 puan) tarafından
Zaten tekrar ilerlemesinden korkuyorum boğazlarına inmeden önlemini almak istiyorum bogazlara indiği zman daha zor atıyo atamadığı zamanda ciğerlere iniyo
(3,695 puan) tarafından
Iste o yuzden olabildiğince erken götür hastaneye kuxum.
(1,114 puan) tarafından
Gece götürdük cnm 5 gibi boğaz enfeksiyonu dedi antibiyotik verdi
0 oy
(2,078 puan) tarafından
Canım doktora götür bogaz enfeksiyonundan dolayı ateşi çıkmış, benim oğlum 3 aylıkken burun akıntısı ardından öksürük erkenden gittik sükür doktor iyiki getirdiniz dedi yoksa bronşıte cevirebilirdi, bogazında hafif kızarıkla atlattık 
(1,114 puan) tarafından
Eşim gelsin bu akşam götürelim bari iyice ilerlemeden
(2,078 puan) tarafından
Evet canım hemen götürün, bizi ilkon gün her akşam konrtole çağırdı ciğerlerine indimi inmedimi diye şükür hafif geçti
(1,114 puan) tarafından
Ocak ayında bizimde oldu burnundan bogazlara boğazlardan balgamla atamadı ciğerlere indi oda bronşite çevirmiş hastanede yattık hava verdirdi doktor 2 gece yatti bir haftada evde hava verdik düzelmişti çok şükür. Şimdi fark eder etmez hemen temizliyorum bogazlara inmemesine dikkat ediyorum. Ama şuan soğanlı karanfil koymuştum çok işe yaradı şuan deliksiz uyuyo maşallah sübhanallah
0 oy
(2,722 puan) tarafından
Canim buhar makinasi yoksa ketila su koy agzi acik yattigi yerde biraz kaynasin ben oyle yaptim su an oglum oksuruyo en azindan biraz daha rahat nefes alir ihlamur ver bide 
(1,114 puan) tarafından
Buhar makinem var ama soğuk buhar makinesi iki ay önce bronsitten yatmıştık eve de buhar makinesi almıştım
(2,722 puan) tarafından
Calistr canm rahat nefes alir
(1,114 puan) tarafından
Boş su mu koyayım cnm ilaçlarından yok iyileşince attım hepsini gerçi şuan soğanlı kafanril iyi geldi uyudu çok şükür
0 oy
(1,816 puan) tarafından
Buhar koydun mu cnm 
(1,816 puan) tarafından
Hi anladıdö cnm ben hastanede yatırmıştım o zaman vermişlerid bana hala kullanıykrum 8
(1,114 puan) tarafından
Bizde hastanede yatmıştık Ocak ayında bronşite çevirmişti balgam atamadığı için ciğerlere inmişti şuan bogazlarina inmedi çok şükür burnu akıyo ağızdan nefes aliyo şuan
(1,816 puan) tarafından
Çok şükür cnm benimkininde ciğerine inmemişti allahtan erken goturmuştum
(1,114 puan) tarafından
Bnde götürdüm üç hafta hastanelere götürdüm öksürüyo diye hava verdiler doktor da dozunu fazla vermiş balgamı çoğalmış bu sefer balgam atamadığı için ciğerlere inmis sonradan bende ihmal etmem hemen götürürüm ama doktor hatası bizimki biraz
(1,816 puan) tarafından
Anladık canım oluyo oyle çoğu kez
0 oy
(2,159 puan) tarafından
Canım acile giderseniz orda bebeğin sümüğünü temizlerler. 

Bnim yeğenime aynı şekilde burnu tıkalıydı sürekli acile götürdük ordan Bi aletle bebeğin tüm sümüğünü çektiler bir sürü sümük çıkmıştı.
(1,114 puan) tarafından
Bnde evde sürekli çekiyorum ama nefesim ne kadr yetebilirse bı kere hastanede çekilmişti o zman daha rahatlamıştı olmazsa eşim gelince götürürüz bu akşam
0 oy
(496 puan) tarafından
Yan yatır ve 45 derecelik egimle yatir geriye akıntı olursa bronşit olur Yanına da bir havluyu islat sık yakın bir yanına as havayı nemlendirsin ayrıca çok sıcak tutma odasını burnu kurursa daha tıkanır 4 yıldır uğraşıyorum kızımla şükür geniz etini aldırdım da rahatladik
(1,114 puan) tarafından
Şuan bizim yattitimizla yastıkla yatırdım başı yüksek dursun diye petekler de en kisiginda üzerinde bı kat gecelik var sadece
0 oy
(76 puan) tarafından
Burnu icin sterimar oneririm bebekler icin olani cok iyi hemen almalisiniz
(1,114 puan) tarafından
O nasıl cnm hiç duymadım
(76 puan) tarafından
Burnunu aninda açar canim dogru uygularsan
(1,114 puan) tarafından
Araştıraym cnm netten bakıyorum şimdi
(1,114 puan) tarafından
Ya aslında açık burnu ama sürekli akıntı var nesle gibi gözleri yaşarıyo
0 oy
(664 puan) tarafından
Grip olmuş bi doktora git canım grip için şurup verir akıntısına ateşine iyi gelir geçmiş olsun 

İlgili sorular

0 oy
7 cevap 93 göst.
0 oy
13 cevap 157 göst.
0 oy
8 cevap 543 göst.
25 Nisan 2020 Diğer kategorisinde Sdfhkn (413 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 156 göst.
31 Ağustos 2021 Diğer kategorisinde Biriiste (412 puan) tarafından soruldu

380,493 soru