0 oy
474 göst.
Aile kategorisinde (242 puan) tarafından

Selamunaleykum hayırlı sabahlar canlar. :) birsey demek istiyorum bazi arkadaslar kadınlığın zorluk cekmemek aciz olmamak vs vs sanıyor. her neyse postunu gördüğünde ozellikle drama kraliçeleri size diyorum siz bildiginiz inandığınız yolda devam edin dua etmeyi hic bırakmayın her insan hata yapar ve düzelir birseyleri öğrenir pisman olur. Her dogru insanda bir anda bozulabilir hata yapan biri olabilir hatasiz kim var günahsız kim var sorunsuz kim var bu dünyada acaba ? Bazi arkadaslar var saniyor hatta bu kisiyi kendileri saniyorlar birde :D eger ki evliliginizde cok ciddi sorunlar yoksa ihanet özellikle.  Yuva yikmaya degmez hersey çözülür. Öyle kaynanam bunu yapti eltim bunu dedi diye yuva yikmak mi olurmuss hic. Bunu savunanlarda zaten normal degildir. Siddet mi ? Cok ciddi degilse bununda üstesinden gelinir . Siz yeter ki kendinize inanin böyle kadin olunur ota boka bosanmakla degil. Annelerimiz yada genelleme yapmiyorum kendi annemden orenk veriyim evet suan babamla cok mutlulular 29 yillik evliler nasil oluyor bu ? Hic kavgasiz hic hatasiz mi bu güne geldiler. ? Allah askina birak bu sahte dunya islerini tüm dunyalik isinize vurun tekmeyi siz ahiretinize hazirlik yapın. Kadin erkeginin omurgasindan yaratılmıştır. Kadin zaten üstündür kime neyi kanitlicaz ? Annem babaanemden cok cekmis ama annesi onu bunu yapti diye bosanmamis çünkü dogru olan bu. 4 tane eltisi var annemin ve suan hiç biriyle konusmuyor ama babamdan gene bosanmamis konusmayi kesmis bak bu kadar basit. Zorluk olmadan mutluluk huzur nasil olsun bir insan bunu nasil bekler cok komik gelmiyor mu ? Esin seni cahsice döver kötü yollara sürükler veya sana ihanet eder yuvani yikarsin ona kimse birsey diyemez sonuna kadar haklısın. Ama simdi 1 tane tokat bile siddet diye adlandırılıyor. Ve 1 tokat icin yuva yikilcaksa dunyada evli insan kalmazdi. Hep mi erkeklerimiz suclu ben cok merak ediyorum. Kisinin degismesi hem kendine hemde esim dedigine bağlıdır. Degisim fedakarlik ister ve sen bunu tek taraftan beklersen daha cok beklersin. Biz esimle nisanliyken cok kavga ettik bana tokat atti ama oymus hatayi aradim buldum suc bendeydi. Cok sinirliydi konusmamam gereken seyler konustum patavatsizca cevaplar verip küfürler ettim ve bana bir tokat atti. Bir erkege küfür etmek adamligina olsun sulalesine olsun farketmez basit bir sey degildir. Bunun karsiliginda sus siye bir tokat atmis cok mu . Ama noldu öğrendim sinirliyken konusmuyorum ikimizde sakinlesiyoruz ve oturup konusuyoruz. Ikimizde fedarkarlik yaptik ikimizde kazandik. Boyle cozumler varken bosanmak nedir. ? Yada bunu önermek nedir nerde yasiyor bu insanlar.. cok uzattim hakkınızı helal edin 

6 Cevaplar

+2 oy
(355 puan) tarafından

Bi bayan olarak bunlari diebilmen tuhaf qercekten. Bir tokat atmis ne olacak ki diebiliyorsun bi tokatla baslayip esine diski yediren adamlari qorduk esinin 8 saat basinda durup ilmik ilmk itinayla bicklayan erkekleride qorduk bi tokat deyip basite indirgememek lazim helede bi bayan olarak.. 

Hickimse bosanmak icin ewlnmiyo zaten herkes buyk hayallaer kuruyor ewlenirken ama kaynana sorunlarinida basite indirqemeni acikcasi anlamadim.. Oyle kaynana warki qelineneziyet ediyor istemiyor qitmesi icin elinden gelen herseyi yapuor kocada kaynanayi durduramiyor qelin o ewin icinde ezildikce eziliyor kndini deqersz onmsiz hizmetci qibi hissediyor we sonuc olarak cikar yolu bulamayp kndi canina kiyan qelinleride cok qorduk duyduk okuduk. Kaynanasi eziyt etsin oda napim benm kaderim bi deyip sineyemi ceksin geri kalan omrunu heba mi etsin. Benim annem 45 yillik ewli kaynanasi annemin o kadr saclarini yolmuski annmin kafasinda sac yok suan 70 yasinda we diorki keske cekmesydim bosuna hayatimi karartmisim dio. Ewet annmde susmus sabretmis ama sonuc olarak elinde koskocamn bir HIC kalmis. 

Bence insan en basta kndine deqer wermeli ben bu dunyaya kaynanama hizmet etmk kolesi olmak weya onun eqolarinu tatmin etmeye qelmedim. Benim annem beni bu gunlere kocamdir 1tokattan bisey olmaz demek icinde qetirmedi. Kimse bna tokat atamaz kimse bna emir weremez ewet kaynanmdr kocamin annesidr sayqida kusur etmemeye calisirim ama bana orneqin balkonda bagirip butun mahallenin onunde yilansin sen senin yuznden bnm duzenim deqsti diebiliyorsa bnde aman kaynanamdr ne olacak demem. Bu en basta kndime sayqiszlik olur. Senin goruslerine sayqi duyuyorum umarim kndi yonteminle uzun suren mutlu bi ewlilik yasarsin.. Ama ben kaynanamin bana o sekilde baqrmasi uzerine esimi arayp ben qidiorum demem uzerine esimin isten kosa kosa ewe qelmesi we kaynanami susturmasi ve akabinde kaynanamin bnden defalarca ozur dilemesine raqmn 20 qun knusmamamin sonucunda suan kaynanam bnmle qayet sewiyeli olan diyalogumdan gayet memnunum.. Buqn yilana sussaydim yarin enwai cesit haywan sifatlariyla anilacaktim.. 

(242 puan) tarafından
Cok güzel yazmis ve cok güzel aciklamassin ben tabikide herseye susacaksiniz demiyorum benim sorunlarim yokmu var kaynanamdan cekmiyormuyum azda olsa çekiyorum. Ama bunlar bosanmaya sebeb degiller ben onu söylüyorum.  Diğer postta hemen bosanin cekmeyin falan gibi bir sürü zirva vardı ona karşılık bu postu açtım. Bak ne güzel basetmissin bende öyle yapıyorum. Benim anlatmak istedigim zaten bu elinizden geleni yapin artik yapacak birseyiniz kalmadiysa ve düzelen hic birsey yoksa boşanın. Kaynanan sana yılan dedi hadi sosanin evinizi acın aciz degilsiniz güçlü kadin olun falan filan di diger post . Ayrica o bir tokat hala ayni fikirdeyim. Esimin oymus baska yapmadi yapamadı. 2 yillik evliyim ayni seyleri tekrar asla yasamadim cok şükür. Öldürülen kadinlarin hepside masum değildir buna emin ol. Daha dün haberlerde gördüm kadinin kocasi isten erken geliyor karisi kapiyi acmiyor oyaliyor falan sonra adam suphelenip eve geziyor ve yari ciplak bir adam buluyor karısı aldatiyormus ve 2 cocuklu bir anne . Simdi bu kadina ne yapilmali ? Bence ölümü hakeden o adam degil karısıydı.. boyleleride var malesef ama masum olup ölen kadınımız olmadi mi oldu cok oldu devlet yardim etmedi korumaya almadi falan filan gec kalinmis bir sürü şey. Benim lafim onlarada degil ama bu kadar basit seylere yuva yıkılmaz. Dedigin gibi kimse bunlari yasamak icin evlenmedi ama kimsede evlenirken herseyin tozpembe olucagini hic zorluk cekmeyecegini bir prenses olacagini düşünmedi herhalde öyle degil mi ? Bu arada annenide tebrik ederim ve elinde o lan kocaman bir hic degil senin annen cok sey kazandi ama bu dünya icin geçerli degil buna emin ol. Allaha emanet ♡
(242 puan) tarafından
Ayrıca aldatmanın şeri  hükmü idamdır. Kadin erkek farketmez her iki cins icinde cezasi ölümdür. Bu asla kabul edilmeyen bir suçtur.
-Reklam-
+1 oy
tarafından

Bence diğer postta hemen en ufak şeyde bosanmakla ilgili değil çok ciddi şeyler olup kaynanadir bu her şeyi diyebilir eştir döver diyenler için açılmış post kimsenin evliliği mükemmel değil tabiki benim de eşimle anlaşamadığım noktalar oluyor o bana bağırıyor mesela boşanıyor muyum hayır ama hakaret, şiddet, bir şeyleri fırlatma bunlar olursa tabi ki tepki gösterilir bu boşanmak yönünde mi olur yoksa kişiyi adam etmek yönünde mi olur bu kişinin tercihi bence bazı şeyleri işinize geldigi gibi anlıyorsunuz kimse ufak bi kavga edildiği zaman kimseye boşan demiyor sadece kadınların kendini ezdirmemesi gerekiyor ailesine küfrediyor kocası susuyor kaynanası geliyor huzurunu kaçıracak şeyler söylüyor susuyor kayınpederi aşağılıyor susuyor her şeye susulursa bir süre sonra tepelerine binerler de is isten geçer

0 oy
(49 puan) tarafından

Herkesin yapısı ruhu aynı değil o bi r tokat Kim bilir o kişi için neler ifade ediyo ruhunda ne yaralar açıyor zamanla bu alışkanlık haline gelip her tartışmada bi tokat daha yerse nolcak yada ağzını bile açmadan ottan sebeplere kavga çıkartan insalar var dövmese bile psikolojik şiddet uygulayan asagilayanlar var onlara ne demeli böyle yaşanırmı yada eviyle karisiyla ilgilenmeyen evi otel.gibi kullananlar ne yaparsan ne söylersen söyle seni umursamayanlar ve daha niceleri mesela benim.alt komşum vardı ara ara bayılirdi ve kocası ilgilenmezdi komşular alıp hastaneye goturuyolardi bukadar olurmu yani şimdi kadın iyi yaptı boşanıyor çocuğu da olmuyor diye kadını eziyordu dayagi varniydi biomuyorim ama dengesiz bi adamdı biz bunu dışardan bile görüyoruz yani bütün apartman ona cevap vermeyin takmayın diyor geçen aksam eşim. Evde yok kapıya geldi abla açarsın bişeye bakacam diye salakmidir nedir eşim. Evde yok açamam diyorum.anlamiyo derdini de söylemiyo meğerse aşağıya su akiyo muş ona bakacakmis falan filan normal bi adam kapıya gelmeye utanır akşamın 10unda neyse işte her adamın kahrı çekilmez dayagi aldatması yoksa bile başka kötü huyları vardır aşırı kıskanması vardır sana hayatı zindan eder vs....

(135 puan) tarafından
Sanada katiliyorum canm zaten bu oxellikteki adamlar cekilmez herseyede tokat atilmazmo ben kendim diyorum esim bana tokat atarsa ben birdaha knun yaninda yatmam diyorum. Ama ne bende kadinligimi bilip susmam gereken yerde suscam.
(242 puan) tarafından
Bence o biraz rahatsızmış. Kıskançlık konusuysa o olmadan olmaz ki. Namahremdir özelidir tabi kiskanicak.  Ben esimi cok kiskaniyorum sevmedigim pantolonlarini bile yaktım giymesin diye :)) hersey imtihandir elbet gecer iman etmek gerek . Rabbimize inanmak güvenmek gerek büyük seylerin dışında hersey çözülür. Ihaneti kabullenmem bende bak bunda buyuk konusuyorum. Ama bu dinende seriata gorede böyledir ben neden kabul edeyim . Digerleri imtihandir gecer baktin ki gecmiyor o zaman farkli ama elinden geleni once yaparsin.
(49 puan) tarafından
En yakın arkadaşım kaç yıldır kahrını çekiyor adamın şimdi açmış ağlıyor bana bir hafta iyisi bir hafta kötüler adam bi tartısma olsun saatlerce uzatıyor sakız gibi çok seviyo ama takıntılı sapkın aşık gibi nerdeyse 10 senelik evli bukadar da olmaz yeni evli gibi davranıyor ama kadın bunalıyorum ısteniyorim diyor hele bi ara yolda yürürken şu adam niye sana baktı diye kızın burnundan getirdi yok sen onun tanıyorsun bilmemne olmayan şeyleri oldurup kavga çıkartıyo yani buda işte çocukları için katlanıyor bakalım nereye kadar gidecek .bazende bazı kadınlar haksız tabi susmayı bilmiyorlar adamın huyunu biliyorsan susman gerek gereksiz uzatma ya gerek yok bazı şeyleri herkesin durumu farklı canm sen kocana bazı şeylerini idare edebilrisin ama kimse kimsenin yaşadığını bilmez Allaha şukur esimle çok iyiz biz ne tokat ne bişey gördüm. 8sene lik evliyim ama etraftan bişeyler duyunca ben katlanamıyorum sinir oluyorum karakter meselesi sabırlı sakın bir yani varsa katlanmak daha kolay..
0 oy
(135 puan) tarafından

Cook haklisn canm gecen bitanesi esim siddet uyguladi dedi duygusal filim izlemis esini cagirmis gelmemis gelince kapiyi acmamis ve sonuc siddet oldu. Ya Allah askina karsinizda bir adam var gururu olan siz ona vursaniz ona kufretseniz erkekligine laf etseniz iceri almazani inanin dayagi hak ediyrosunuz. Onlar erkek istesenizde istemesenizde Onlar bizden gucli onlarib damarins basinca olanlsr oluyo. Habrlerde goruyoruz kadin kocasini aldatiyor koca kadini dovuyo olduruyo sucli adam bu ne bicm adslet.... sozum kotu eslere degil sadece kadinlarda adami kiskirtiyorsa o dayagi hak ediyor. Benim dayim inadi hic sevmez yengemde bir okadsr inatci kax kez bosanma seviyesine geldiler. He siddet yoktu ama bagirma cagirma borsuru vardi niye inat ediyorsun niye huzurunu bozuyorsunki mutsuz olmak isteyen kocasinin dikine gitsn oyle cok guzel mutsuz olunur. Ama bazilarida var iyi ama ssi kotu onlara sozum yok sozum sadece adami kotu gosrerende

(242 puan) tarafından
Allah razi olsun bacim . Bana tercüme olmussun ben bunu anlatmaya çalışıyorum zaten ama anlamyanlar vsr cok basit sanıyorlar. Bizler melek adamlar günah kecisi olmus bu devirde herkes önce kendine batırmalı çuvaldızı baktı ki canı yanmıyor sonra karşısındakine batırmalı.
0 oy
(111 puan) tarafından

Esim bana vuruyordu bende ona karsilik vermeye basladim tirnaklarim uzundu hep ona geçirdim yüzünü tirmaladim sonra sonra sakin vurma tirnak oluyor iz kalıyor demeye başladı suan vurma yok oda zaten agzimi burnumu kirmazdi ama yinede siddetmi siddetti sonucta karşılık verince oda istememeye basladi ona vurmami boyle boyle atlattik o günleri 

(242 puan) tarafından
Çok şükür. Allah razi olsun tamda buydu iste bak bir şekilde çözülmüş ve artik yok. Ama herkes kolay saniyor bosanmayi hemen bosan ev ac kur güçlü kadin ol . Oldu canim baskaa ?? Cok güzel anlatmissin canim agzina sağlık.  Isteyince oyle yada böyle çözülüyor demek ki . Gayret,fedakarlık ve yapıcı olmak yeterli
(111 puan) tarafından
Ben yapıcı biri degildim tam 2 kere ailemin evine gittim esim ustume dusmeye başladı böyle anladim ki esim beni seviyor ve ben ne istersem parasi el verdigince yapar ama insan sinirliyken ne kadar sevildigini göremiyor bende esim beni sevmiyor sanarken beni ne kadar sevdiğini anladim aileme gittiğimde ve ayri evi bile kabul ettirdim ona karşılıklı sevgi olur elbette ama saygı çok önemli inanin erkekler kolay evlenmezler eğer evleniyorsa sizinle kesinlikle sizi seviyordur sevmiyormu düşüncesi insanin beynini yer sevse bile sevmiyor görürsünüz o yüzden hep beni seviyor diye bakarsaniz hersey daha toz pembe görükür en azindan esinize sayginiz bitmez bana küstüğünde barismak icin cabalarim biterse amann banane diyip sonuc bosanma olur ama alttan alip gidip öpüp barismak istersem barışır hep ben niye alttan alayim demeyin hanimlar alin boşverin belki esiniz ilgi istiyordur ilgiden boyle yapıyordur yuva yikmak inanin cok kolay kendimden biliyorum 2 kere aileme gittim ikisindede esim sagolsun pesimi birakmadi demekki birşeyler hala bitmemiş i yuzden sahip cikin yuvaniza sevgi kolay bitmez zaten siz saygiyi yitirmeyin yeter
0 oy
(351 puan) tarafından

Kimse kimseden üstün değil. O da toprağın altına girecek ben de. O da Allahın kulu ben de. Sırf o erkektir diye bana tokat atma hakkına sahip değil. Allah katında ikimiz de ayniyiz. Ben de bi anlık sinirle yapistirayim o zaman tokati ona sonra cok pişman olayım affeder mi ? Bi kadin erkege tokat vursa erkeklik gururu varmis peki kadinin benligi gururu yok mu ? Onun erkekligi varsa bizim ki kadinlik gururumuz yok mu.. Onun benden ne üstünlüğü var da bi tokat atma insiyatifi  olabiliyor ? Kadınlar erkeklere Allahın emanetidir. O tokat emanete hiyanettir. 

(355 puan) tarafından
Kesinlikle sana katiliyorum. Bi bayanin bunu soylemeside ayri bi uzuntu bnce. Sen once kndine deqer wericeksin senden baska deqrli hicbisey yok sen ewinin kadini bebeqinin annesisin yarin bebeqin seni ornek alacak kizin mesela senin dik durusunu ornek alacak belkide oda kndini kimseye ezdirmicek.. Benim annem ezilmiste ezilmis yillarca siddete hakarete maruz kalmis ama biz cocuklarina en onmli ogudu herzamn kndini ezdrmeyin kocamdr yapar demeyin olmustur en azndan ben boyle buyudum.. Bizim mah esimin arkadasi war bi tane ewli 1tane cocuqu war ama adam ewe ugramio icmeye qidio karisini dowuyo eziyo aldatiyo kadin ewde 24 saat kaynanasina hizmet edior ama adamin qoznde deqeri yok we kadin hala dior ki kocamdr yapar qider qezer dolanir sonunda yine benim yataqima qelir dio onun yuzune bisey demiorum kocasina soylerde kocasida karin karimi dolduruor deyip kocama satasmasin die ama kesinlikle kocamin o adamla arkadaslik kurmasini istemiyorum we izinde wermiorum bi ortamda o warsa esimi hayatta yollamam. Cunku esime dior karina deqer werme werdikce karini tutamazsin falan die. Postu paylasan kisiyi okuyunca aklima o kiz qeldi we uzuldum qercekten...

İlgili sorular

0 oy
3 cevap 77 göst.
21 Haziran 2021 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 358 göst.
14 Temmuz 2020 Diğer kategorisinde Beyzanurw (389 puan) tarafından soruldu

377,142 soru

11,286,775 cevap

34,694 kullanıcı

...