+1 oy
509 göst.
Diğer kategorisinde tarafından
düzenlendi

Bugun yeni doktorumuza gittik vallahi kadin cok iyi ilgiluydi resmen sancaktpedeki pinar cakmak hicbirseyile ilgilenmiyordum simdi eedem hastanesjne fatos ozeleme gittim. bebegi inceledi iyicene digeri kalbi atiyormu tamam bukadar diyip gonderiyordu resmen ve ikiside özel yani neyseeeeee 

Bebisim gayet iyiii ve haftasina uyuyor geriden falan gelmiyor duzelmis kilosu 1114 27 haftada sizce nasil boyunu suan hic hatirlamiyorum ama kagitta yaziyordur hsralde ya. 

Birde seker yuklemesini yaptirmak istemiyordum. Ama kulakdan dolma laflara inanma dedi yaptiricam yani :/

En em onemlisi kizlar :( 10 kilo almisim ve doktor cok kilo almissin dikkat et beyazları hayatindan cikar sonra senin icin cok zor olur doğum seklin degisir dedi yani kizlar benim icin kilo onemli degill hic isterse 30 kilo olsun  ama ben normal dogum isriyorum y onu etkilerse sonra kadin bana sezeryan yapmak icin cok kilo almissin diyip isin icinden cikarsa :( kizlar ben nasil kilo vericem yaa napicam  birde bebisimin kilosu nasil

12 Cevaplar

0 oy
(1,939 puan) tarafından
Bende 20 kilo almıştım normal doğum yaptım şuan eski kilomdayım ama hamur işi yeme 
tarafından
Devlettemi yaptin  :/ genelde devlette normal dogum daha cok destekliyolar ama özelde daha cok para verilsin diye sezeryan diyolar hemen :(
(1,939 puan) tarafından
Evet devlette yaptım zaten özel gibi davrandılar orda da
tarafından
En guzeli yani normal dogumu destekliyolar olmalarii tabii iyi olan birsurru guzel devlet hastane var
tarafından
Ay benimki daha iki aylık belki gider zamanla
(1,939 puan) tarafından
Gidiyor emin ol hele bi emeklemeye başlasın da bak sürekli peşindesin
-Reklam-
0 oy
tarafından
Canım kilo verme diye düşünme sadece daha fazla almamaya çalış bol su iç hareket et bol bol yürü hem doğumun kolay olur hem kilo almazsın. Bebeğin kilosunu boyunu da karşılaştırma yapma ultrasonun yanılma payı olur son kontrolde bana 3500 gram dedi çocuk 3180 gram doğdu. 
tarafından
Valla hic yurumuyorum haklisin yuruyum artik buyuk ihtimal kilo veremem zaten ama almayaya calismak lazim
tarafından
Aynen vermeye çalışma zaten ama bol bol yürü mutlaka zaten havalar ısınır temiz hava almış olursun
0 oy
(119,577 puan) tarafından
Kiz bende toplamda 10 kilo almistim sakın kiloyu dert etme valla ben cok tattiydim basi vercem diye hastaneden eve gelip tartildim 8 kilo vermistim bugun 20.gun 10 kilo alip 12 kilo vermisim ben
tarafından
Bakma bacim aci ceksende en guzeli benim vucudum sezeryani kaldirmaz zaten ben yarya dayanamam :( ama hayirlisii tabiki mecbur kalirsak sezwryan olucaz :/
Ben sabah 5 dogurdum bende once gece 11 de bi flaman hatun dogum yapmis bebek 5kilo 780 gram inan benimki yaninda yavru civciv gibi kaldi ☺️ hatun duble dogurmustu ilk bebegi bide burda sezeryan yapmiyolar
tarafından
Ohaa sevda 6 kilo resmen la
Neden  ki normal yapmiyolarmi
Kiz bebegi gordum şok oldum 6 aylik bebe gibiydi duble yaa o kari normal dogurduysa herkes dogurur ölüm kalim olmadikca sezeryana almiyolarmis burda sagliksiz diyo gavurlar
tarafından
Haa ben normal yapmiyolar anladim ne guzel burda sirf sezeryan cok para diye hemen sezeryana alalim diyolar
0 oy
(25,224 puan) tarafından
Canım gözün aydın Allah dermansız dert vermesin. Bende 11 kilo almıştım 28.haftadayım ama 3 gündür hastayım ishal falan afedersin 1 kilo vermişim 10 kiloyla devam ediyorum suan doktorum iyi gidiyorsun suan dedi 15 e kadar almak normal zaten kiloyu cok takma bence. Haftan göre kilosunu bilmiyorum ama ben bugun gittim 28 haftalıgız 1309 kiloda 37 cm dedi olması gerektiği gibi gibi dedi
tarafından
Sagolll bacimm :( boyle diyince korktum normal dogum iariyorum iste bana dediki dogum seklin degisir oyuzden biraz taktim kafaayaa yurumuyorum ben oyuzden kilo aldim yuruyus yapaesam hem belki kilo verememde belki daha almam
(25,224 puan) tarafından
Doğum şeklini düşünme suan cnm sağlığınızı düşünün dogum şekline bebek karar veriyo biliyorsun sen istediğin kadar normal de :)
tarafından
Haklisin arkadasim evet :)
0 oy
(3,446 puan) tarafından
Pınar çakmak yaşı büyük bu doktor mu ?
tarafından
Yok yok degil
0 oy
(7,212 puan) tarafından
Hnagi erdemdesin ? Bende Çamlıca erdemde yaptim normal olsun diye ellerinden geleni yaptılar açıkçası ve normal oldu şükür 
tarafından
Cakmakdayim bende :) ilk defa bugun gittim
(7,212 puan) tarafından
Çamlıca hem daha uygun hemde daha tecrübeli doğum konusunda bence oraya git
tarafından
Bacim dur Allah askina valla öldum  zaten yer aramakdan bu camlik bile uzak bizede iste iyi diye gidiyoruz
0 oy
(12,264 puan) tarafından
Suanki kilonkilo kac peki canım  
tarafından
75. 400  bacim :/ 64 dum hatta yani ben 11e dogru gidiyorum resmen
0 oy
(1,455 puan) tarafından
120 kilo norml doğmmyaptm 
tarafından
Peki özeldemi dogum yaptiniz normaldemi :)
(1,455 puan) tarafından
Norml araştrmada cnm ama boyum170 ve hep liloluydum 90 100 hep o kilolardaym yani bana aksine daha zor iğleşir yaraların 1 ay yatarsn sezeryan olursan normal yapman daha iyi demişti çk şükür öylede
(1,455 puan) tarafından
Norml araştrmada cnm ama boyum170 ve hep liloluydum 90 100 hep o kilolardaym yani bana aksine daha zor iğleşir yaraların 1 ay yatarsn sezeryan olursan normal yapman daha iyi demişti çk şükür öylede oldu
tarafından
İste devlwt hastanesi bu konuda cok iyi cok zor durumda kalmadikca sezwryana almiyor
(1,455 puan) tarafından
İstesem sezeryan  yaparlardı ama ben norml için çok direrrim bebeğimde çok idealdi 3100 doğdu gzl bi doğumdu allah gönlüne göre versn cnm
0 oy
(1,491 puan) tarafından

Bugün banada Dr kilo ver dedi 9 kilo almışım 23 haftalık olduk daha başında  bukadar aldıysan diyo:D

tarafından
Yuruyelim en iyisi bacim bol bol
0 oy
(7,441 puan) tarafından
Aslında kilo aldın diye değil kilonun oluşturduğu sorunlar yüzünden normal doğumu engelliyor mesela çok kilo alımı şeker ve tansiyonu tetiklediği için normal doğumu uygun görmüyorlar 
tarafından
Mantikli haklisin zaten bana dedikkii kilo alman iyi degil herseyi dogurabilir zehirlenme vs dedi
(7,441 puan) tarafından
O yüzden dikkat etmelisin burda söyleniyor aman kilo alınır da verilir de bebek sağlıklı olsun falan diye ama işte kilo alınca sağlık sorunları da ortaya çıkıyor sen sağlıklı beslenirsen kilo almazsın sadece bebek alır kiloyu beyaz ekmeği kesmelisin oncelikle.onun kardeşi bunu teyzesi çok kilolu normal doğum yaptı diye senin başına birşey gelmeyeceği anlamına gelmiyor bu :-)
tarafından
Tabiki haklisiniz birde ben cok zayif biriydim onceden saglik sorunu cikma olasigi cok yuksek
0 oy
tarafından

Allahım iyice saçmalıyor bu insanlar yaaaa görümcemin gelinleri masallah duba gibi 90 kilo en küçüğü düşün mis gibi de gitti dogurdu geldi inanma yaaa sen zayıflatsan bebek de etkilenir bugün bana görümcem iyi olmuşsun İlknur dedi çok zayıflamıştım ilk kızım da yiyorum abla dğt olsum diye dediö mecburuz yani anneyiz herşey bekler için inanma ya böyle şeylere sinir oluyorum :angry:

tarafından
Yok bacim zaten zayufliyamam daha nasi vericem ama kilo almamaya calisabilirim sadece birde ben hep evde gecirdim hic yuremedim onsanda oldu
tarafından
Aman sağlık olsun da onlar hiç giderler merak etme ben hastaneden çıkana kadar gitmişti  9 kilo istemediğim halde

İlgili sorular

0 oy
6 cevap 161 göst.
14 Haziran 2022 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Araszerya (308 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 127 göst.
8 Eylül 2021 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Minikmucize (2,565 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 69 göst.
30 Ağustos 2021 Diğer kategorisinde Tuğçe ALATAŞ (662 puan) tarafından soruldu
0 oy
21 cevap 629 göst.

381,691 soru

11,426,259 cevap

34,985 kullanıcı

...