0 oy
566 göst.
Diğer kategorisinde (2,891 puan) tarafından
Hamilelik döneminin kötü geçmesinin negatif kan ve kan uyuşmazlığı ile ilgisi var mı? Bilimsel açıklaması varsa bilen yapabilir mi?

Ilk bebeğimde dokuz ay bulantı kusma ile süründüm. 

Bu bebeğim daha 6 haftalik şimdiden bulantıdan eğilemez, ev işi yapamaz oldum eğildigim an midem çıkıyor 3 gündür.

Eşim, yemekler, deterjanlar ve bulaşıklar kısaca oğlum hariç hersey teke gibi kokuyor:(

Negatif kanlısn normal diyorlar çevreden de. Acaba gerçekten negatif kanlı olduğum için mi gebeliklerm bu kadar kötü geçiyor. . . Not üç gündür sadece yoğurt yiyebiliyorum ve emzikliyim de. Önerisi olan var mı bulantıya?

14 Cevaplar

0 oy
tarafından
+ oldugum için mi hicbirsey den tiksinmedim acaba :)
(2,891 puan) tarafından
Bence şans meselesi
tarafından
bende öyle düşündüm zaten canim sakasina yazdim :)
-Reklam-
0 oy
(656 puan) tarafından
Yok ya benim pozitif hamile.ve dogumlarim kotu geciyo  canim
(2,891 puan) tarafından
Buda çok kötü geçecek sanırım etraf öyle deyince merak ettim canım
(656 puan) tarafından
Guzel gecer insallah kuzum
0 oy
(103 puan) tarafından
Alakası yok benim ilk zamalsr kusma oldu koku vuruyodu ama şimdi iyiyim sadece midem yaniyo alakası yok canım 
(2,891 puan) tarafından
Ötekinde 9 ay belki günde 9 istifra ile geçti buda kötü olacak gibi bir arkadaşım öyle dedi de aslı var mı merak ettim
0 oy
(127 puan) tarafından
Benim negatf ve uyusmazlk var igne vuruldum ama hamileligim masallah cok cok rahat gecti karnm buyudukce hamile oldugumu anliyodm hic belrti yoktu
(2,891 puan) tarafından
Aynı bende öyleym ama kötü geçiyor demek ki bünyeden
(127 puan) tarafından
Tabi bunye ile alakali.hamileyken hep hareket et yuru rahat dogum yaparsn dediler pek hareket etmedim hatta hep yattm ama Allah nazardan saklasn pk zorlnmadm dogumda norml dgm yaptim rahatti
(2,891 puan) tarafından
Ben deli gibi çalıştım hamile iken yine doğumum çok kolay oldu ama o anki azim ve çaba ile ilgili doğum
0 oy
tarafından

Negatif kan grubum ama hamileligim pozitif geçti :)

(2,891 puan) tarafından
Benim birinci çocuğumda tek kolay olan doğum du öldüm dokuz ay sanırım buda aynı
tarafından
Hm anladım cnm Allah yardımcın olsun
0 oy
(64 puan) tarafından
Bende negatifim 17 haftama girdim daha hâlâ doğru düzgün yemek yiyemiyorum sadece meyve yiyorum benimde iyi geçiyo denilemez
(2,849 puan) tarafından
Geç döllenme oldugunu nerden anliyorsunuz yanlis anlamayin emzikliyim ve adetim gecti test yaptim ama negatif cikti o yuzden sordum hala adet olmadim
(2,891 puan) tarafından
Eski sorularıma bakarsan daha net anlarsın ama özet geçeyim 27 aralık son adet, 27 ocakda gelmedi 29 ocakda kan verdim üç gün geçe negatif çıktı. 1 şubatta idrar testi negatif adet hala yok
4 Şubat oldu sabah testi yine negatif. Yok yok derken 11 şubatta kanda 116 beta çıktı. 19 şubatta kese göründü yeni 5 haftalik olmuş dedi. 6 Marta randevu verdi kalp atışı görüntü ancak gelir dedi. Vaktinde döllenme olsa suan 2 aylık ortalama 9 haftalik hamile olacaktım ama suan 6 haftalik
(2,849 puan) tarafından
Benimde 25 ocak en son adet tarihimdi ben 24 subatta idrar testi yaptim cikmadi hala olmadim bekliyorum bakalim olmazsa pazartesi kan vercem
(2,891 puan) tarafından
Oğlun kaç Aylik? Benim ki suan 18 aylık korunurken Allah verdi nasip canım. Aksilik olmazsa 6 aylık olana kadar emzircem erken daha stres olabilir bebek daha küçükse emzirme sebebiyle olabilir. Düzenli miydi? Düzensiz ise de gebelik ihtimali düşüyo. Benim oğlan 7 aylıkken geldi 9  aylıktan sonra her ay saati saatine 30 günde gelirdi. Ama daha günü geçmeden idrarda çıkmaz. Normal döllenmede adetin ilk gününden en az 35-40 gün geçmeli ki beta idrara düşüp görülsun. Geç döllenmede adetin üzerinden en az 6 hafta geçmeden kana, 7 hafta geçmeden de çubuğa çıkmıyor
(2,849 puan) tarafından
Benim oglum 10 aylik ve 40 mdan sobra hemen hasta oldum
0 oy
(14,079 puan) tarafından
Yok ya daha neler çoğu kişinin pozitif ve çok zor geçiyor sanmıyorum öyle olsun 
(2,891 puan) tarafından
Ne bileyim komşu dedi bakınca bilincsiz bi kadın da değil. Kan grubunun gebelik şansına etkisi var rh faktörü de gidişatını etkiliyor diyor. Kendi de negatifmis ölmüş bitmiş falan hala anlatıyor suan
(14,079 puan) tarafından
Kulaktan dolma işte aslı yok
(2,891 puan) tarafından
Kan grubunun gebelik şansına gerçekten etkisi olduğuna dair araştırmalar varmış. Ama gebelik seyri ile ilgili birşey yok
0 oy
tarafından

Alakası yok ben pozitif kan olduğum halde resmen öldüm öldüm dirildim

(2,891 puan) tarafından
Bende ölüp ölüp diriliyorum yine
0 oy
(798 puan) tarafından
Hic oyle bisey duymadim. Bulantiya cig bademmsalata ilik bikac yudum sut iyi geliyor. 
(2,891 puan) tarafından
Matematik Öğretmenliği terkm bende üçüncü sınıftan. Hala çok iyi biyolojim ısrarla genetikden yıllık ödev isterdim:)
(798 puan) tarafından
Bende matematigi cok severdim. Uzuldim rerk etmene bitrseydin keske. Genetik en zor dersti universitede:)
(2,891 puan) tarafından
Olsun çok seviyorum trafik kazası geçirdim ve bu yüzden bıraktım mezun arkadaşlarımında çoğu atanamadı nasip ya
(798 puan) tarafından
Jadi ya gecmis olsun suan iyisindr umarim. Iyi atanmislar ben atanamadim kolejlerde calistim .
(2,891 puan) tarafından
Matematiğin bi derece gideri oluyor canım olacağımız o zaten yüzlerce binlerce mezun var
0 oy
tarafından

Valla benimki negatif degil ama cok agir geciyo mahfoldum 

(2,891 puan) tarafından
Aynıyız çok kötüyüm
0 oy
tarafından
Hıc duymadım ama olabılır cunku pozıtıfım 3.kez hamıleyım hıc bulantı yasamadım ama ucude erkek onla da alakalı olabılır 
(2,891 puan) tarafından
Galiba bünyeden
0 oy
(701 puan) tarafından
Bunye alakali bir sey olduğunu düşünüyorum. Kontrole gitiginde yine doktora danismalisin. Bir sey yiyemiyorsan bile yoğurt ve sütü tüketmelisin, sonucta oglun var. 
(2,891 puan) tarafından
Sabah öğle akşam süzme yoğurt canım öldüm valla
(701 puan) tarafından
Meyve de tüket. İnsallah en kisa zamanda bulantin gecer.
0 oy
tarafından
0 negatif benım 17 haftalık ikiz hamılelıyim 6.haftada başladı bulantı 10 da kesildi hatta hicbir belirtim yok 7 haftadır 0hamile degil gibi hissediyorm kendimi arada kasıklarda batma oluyor o kadar canım 
0 oy
(1,298 puan) tarafından
Alakası yok 0negatif im eşimde pozitif bulantı uzun sürmedi ama ödem vardı baya bende de

İlgili sorular

0 oy
4 cevap 120 göst.
22 Mart 2024 Diğer kategorisinde Yasmin65 (325 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 244 göst.
11 Mart 2024 Diğer kategorisinde Yasmin65 (325 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 87 göst.
10 Ekim 2023 Aile kategorisinde Kafanereyebizoraya (131 puan) tarafından soruldu
0 oy
11 cevap 2,011 göst.
31 Ekim 2020 Diğer kategorisinde ayse_132 (1,042 puan) tarafından soruldu

379,686 soru

11,365,773 cevap

34,845 kullanıcı

...