0 oy
369 göst.
Diğer kategorisinde (170 puan) tarafından
En ufak detaya kadar yazarmisiniz neler yaptnz temizlk olarak ( ev yani) ve kac haftalikken başladiniz

10 Cevaplar

0 oy
(25,224 puan) tarafından
Daha yapmadım yapacaklarımı sayayım. Badana olucak 2 hafta sonra inşallah sonra camlar kapılar silinecek halılar yıkamaya gidicek koltuklar silinecek o kadar. Normal temizliği 2 günde bir yapıyorum zaten. 
(22,070 puan) tarafından
Doğum temizliği diyo evi demiyor sanirim :d ben öyle anladim
(170 puan) tarafından
Ben 10 aylk evlym badanaya gerek varmi temiz duvarlar
(170 puan) tarafından
Ev canm
(25,224 puan) tarafından
Duvarların temizse tabi gerek yok canım benim kirli 3 senedir badana olmadı o yüzden yapcaz.
(170 puan) tarafından
Saol cnm
-Reklam-
0 oy
tarafından

Daha hiç bişi yapmadım ..  

(170 puan) tarafından
Bende
0 oy
(1,422 puan) tarafından
Tülleri yıkadım halıları yıkamaya verdim ev temizliği içinde yardımcı abla gelmişti kapı cam sildi bunun disinda süpürge yer silme toz alma filan rutin işleri yaptı keşke mutfak dolaplarını da silmesi için rica etseydim ama ona pişman oldum sonradan
(170 puan) tarafından
Şimdi sildir canm
(1,422 puan) tarafından
Oğlumun uyku saatleri çok degisken canm ablaya gel desem saat veremem çokta onemsemiyorum zaten olduğu kadr gelen giden de olmuyo süpürüp silmk yetiyo
0 oy
(664 puan) tarafından
Önce halıları gönder canım daha sonra oda oda git mesela yatak odasından başla gardırop ve çekmeceleri bazayi iç dış temizle düzenle yatağını güzelce sil avize cam kapı sil çık odadan daha sonra salona geç perdeler koltuklar avize duvarda süs varsa onlar tv ünitesi varsa o eğer dantel yada örtü kullanıyorsan onlar ve oda kapısı hepsini temizle daha sonra mutfak önce dolap içlerini boşalt sil düzenle daha sonra dolapların üstünü yüzünü ve altını sil mutfaktaki beyaz eşyalarını çek arkalarını sil beyaz eşyalarını sil temizle duvarın fayans ise onları sil yerler cam kapı sil çık başka odan varsa orayı da aynı şekil de balkon da güzel ce yıkanmalı eğer fayans ise balkon ki yeni ev ise fayans dır fayans arası temizleyici dök beklet sonra güzelce yika daha sonra koridor avize ve yerler eğer girişte fortmanto varsa onu da temizle daha sonra dış kapıyı guzlece sil en son banyo tuvalet i bırak bez yika kova doldur boşalt derken sürekli kirlenecek o yüzden sona kalsın banyoyu da guzlece temizle daha sonra elektirikli süpürgeyi iç dış temizle temzilik bezlerini çamaşır suyuyla guzlece makine de yika viladayi da çamaşır sulu su da beklet çamaşır makinesi ve bulaşık makinesi temizleyici al ve koy daha sonra lavabo açıcı al mutfak ve banyo giderlerine dok bu arada duvarlarım temiz dediğin için duvar eklemedim bak eğer leke varsa lekeleri sil guzlece eğer yoksa sadce piriz kenarları yeterli olur benim büyük temizlik rutinim bu şekilde doğum içinde aynı şekilde yaptm kolay gelsin canım 
(170 puan) tarafından
Bâya iş var desene
(664 puan) tarafından
Öyle canım bu arada petekleri unutmusum iç dış onlarında temizlenmesi lazm
(170 puan) tarafından
Başlaym o zaman anca yetişir
(664 puan) tarafından
Aynen canım kolay gelsin
0 oy
(864 puan) tarafından
38 haftama kadar her 2 haftada 1 dip köşe yaptm 39 da doğurdm ev temizdi :)
0 oy
tarafından
Badana yapmıştım koltuklar halılar yikanmisti dolapların içleri temizlemişti kapı cam aklına ne geldiyse doğum temizliği olarak yapmadım doğumdan sonra çocukla uzun bi süre temizlik yapamayacağımı bildiğim için yapmıştım 30 haftada yapmistim
0 oy
tarafından

Valla daha bisey yapmadim 5 aylik cunku ama iki hafta kala komple butun evi temizlerim camlar perdeler halilar yikanir koltuklar silinir altlarini silerim tuvaleti banyoyu komple camasir suyu ile temizlerim yikanacak seyleri sira sira makineye atarim silip süpürmedik tek bi nokta bile birakmam 

0 oy
(1,939 puan) tarafından
36 haftalıkken temizlikçi geldi detaylı her yeri temizledi akşama doğum başladı 
0 oy
tarafından
Daha yapmadım ama Allah izinn verirse doğuma yakın temizlikçi getirtip dip köşe temizlik yaptırmayı düşünüyorum hamilelikte çok tembwllestim günlük temizlik bile yapasım  yok valla 
0 oy
(4,101 puan) tarafından
Neler yapmadim ki koltuklardan halilara duvarlari mutfagi aklima ne gelirse temzledm

İlgili sorular

0 oy
5 cevap 122 göst.
19 Mart 2021 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
10 cevap 331 göst.
5 Ekim 2020 Diğer kategorisinde Rakiraki (262 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 119 göst.
29 Ekim 2022 Aile kategorisinde neslihan yilmaz (160 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 185 göst.