0 oy
778 göst.
Diğer kategorisinde (2,891 puan) tarafından
Kızlar dün akşam mübarek Gün seme gibi oturmayim kalkip namaz kılıp ibadet edeyim sonra kuran okuyum dedim. Uslu uslu oyun oynayan oğlum bi anda delirdi ve üstüme çıkıp ağlamaya başladı. Susturamadim rengi değişti çocuğun. Neyse biraz emdi durdu derken abdest almaya gittim geldi ayağıma dolandı çekmek için eğilip aldım ki burnuma bi saplak indirdi bi anda burnumdan kan boşaldi abdest saniyede gitti:( yarim saat kan durmadı akşam namazı da kaçtı. Tekrar inat ettim aldım kan durunca bu kez de tv açtım bari dursun namaz kılıp kapatırm diye. Çocuk bıraktı tvyi önüme geldi ve her secdemde tam başımı koyacağım yere dikildi. HasbinAllah çekerek zor zoruna bitti 13 rekat. Sonra da dua ederken eşimin telefonundan bi müzik yükseldi istek dışı açıldı diye hemen kapattı ama küfürlü bi şarkı. Kafama orası dolandı dünden beri gitmiyor beynimden uzun oldu kusura bakmayın okuyan Allah aşkına söylesin kaç defa euzu Besmele çektim Felak nas okudum nasıl kurtulurm bu çelme takip duran şeytandan?

11 Cevaplar

+2 oy
(701 puan) tarafından
Ayy cok cok degisik oldum. Sürekli Ayetel Kürsi nas felak fatiha oku. 
(2,891 puan) tarafından
Daha çok okumaya çalışayım canım
-Reklam-
0 oy
tarafından
Ay tövbe tüylerim diken diken oldu ama çocuğunun böyle yapması neden onu anlamadım evine oku bence 
(2,891 puan) tarafından
Okudum canım sık sık da olurum ne bileyim bende çok tuhaf olmuştum dün inat ediyorum iradem kuvvetli resmen çatıstık
tarafından
Yoruma baktım kotkulacak bişey herhalde okuyup okumamak arasında kaldım
(2,891 puan) tarafından
Yok canim aslında o kadar değil
0 oy
(315 puan) tarafından
Seytanin varligini yakininda oldugunu icine dusen sıkıntıdan  ustune coken agirliktan duran cocugun o sekilde arsizlasmasindan anlarsin zTen direk onune engel koymaya calisiyor oyle bir durumda bakara suresini ac evinde yankilansin son ses dinle canim daima evine oku cocuguna oku
(2,891 puan) tarafından
Allah razi olsun canım. Hissettim tekrar tekrar euzu Besmele çekip Felak nas okudum inat ettim iradem senden güçlü dedim de gitti sonunda ama dağ devirir yorgundum namaz bittiğinde serilip uyumusum
(315 puan) tarafından
Ay kiyamam ya kuzum ben hep imamhatiplerde okudum buyudum buna en iyi bakara suresini ac hocalarımız hep yapardı bizede tavsiye ederdi
(2,891 puan) tarafından
Allah razi olsun canım açayım evin ihtiyacı var demek ki
0 oy
(2,078 puan) tarafından
Aynısı bu gün başıma geldi, işlerimi erkenden bitirdim abdestimi aldım bebek uyumuşken öğleyi kılar ardından bi yasin okurum diye niyetlendim, oğlum uyandı uyudu uyandı uyudu ikindi okunacakken kılabildim öğleyi, bebeği ağlatıp namaza durmakta olmaz, sonra kaza edersin canım 
(2,891 puan) tarafından
Tamam canım Teşekkürler hep bebekli evde oluyor nedense böyle duyuyorm
(2,078 puan) tarafından
Hatta böyle durumlarda engele sabredip tekrardan Allaha yönelmek daha faziletli sevaptır, bu konuyla ilgili bi kıssa yazayım

Adamın biri sabah namazı için hazırlanıp gaz lambasını alıp evden ayrılıyor, yolda olan engeli görmeyip düşüyor, üzerine bakıyor çamur, ben bu şekilde mescide gidemem diye eve geri dönüyor, tekrar giyinip hazırlanıyor, gaz lambasını alarak mescidin yolunu tutuyor, camiye yakın bir yerde tekrar bir aksilik ya yine düşüyor, çamurla kirlenen elbisesine bakarak ben bu şekilde mescide gidemem diyip, tekrar eve dönüyor, üzerini değişiyor lambasını alarak yola çıkıyor, bir bakıyor ki insanlar yol kenarında ellerinde gaz lambaları yolu aydınlatıyor, mescide kadar, tam mescidin kapısından girecekken başka biri gaz lambasını daha da yakınlaştırarak aman ha düşmeyesin, der. Adamda düştüğümü nereden biliyorsun der, mescidin kapısında ki kişi şeytan oldugunu söyler, ilkinde önüne engel bırakıp düşmeni sağladım, eve gider tembellik yapar gelmezsin diye, sen yine yola çıktın ben yine seni düşürdüm, sen yine mescide gitmek için yola çıktın, ilkinde Allah senin günahlarını bağışladı, ikincide anne baba ailenin günahlarını bağışladı, üçüncüde eğer düşüp tekrar mescide gelseydin Allah teala bu davranışından dolayı ümmeti muhammedin günahlarını bağışlayacaktı, ben buna dayanamazdım, o yüzden evinden mescide kadar benim çocuklarım senin yolunu aydınlattı der
(2,891 puan) tarafından
Ay içim titredi iyi ki durmamışım iyi ki kılmısım şükürler olsun
(2,078 puan) tarafından
Oluyor canım, şeytan namazı kazaya bırakmak için insanların suretine girebiliyor, o an kılmaman için elinden geleni yapıyor, Rabbim vesvesesinden korusun
tarafından
Allah razı olsun cnm ne güzel bir kissa
0 oy
tarafından
Canım ben ve eşim mesela yataga girerken hep içimizde bir huzursuzluk olurdu uyuyamazdık kafayi yerdik sıkıntı basardi bizi bizde o gunden beri uyurken bile bas ucumuzda hep bakara suresini actik onu dinleyerek uyuduk halen bile kuran acark uyuruz evde şarkı muzik dinlemeyi bir sure birakn uzak durun ve surekli evinde bakara suresini ac uyurken bile ac canım bir günahı yok hocalra danıştık biz
(2,891 puan) tarafından
Allah razi olsun canım bugün açacağım
0 oy
tarafından
Maşallah sana canım benim şeytan o kadar uğraşmış seninle ama emeline tam anlamıyla ulaşamamış birakmamissin namazını o kadar sevapli olmuştur ki senin için ben sevindim gerçekten şehadet çek bol bol la ilahe illallah de onu duyunca uzaklaşrmis şeytan
(2,891 puan) tarafından
Allah razi olsun canım ama dün de bi tuhaf hissetmiştim bugün geçti şükür Bakara dinledim
0 oy
tarafından
Canım sürekli ayetel kürsi oku kesinlikle çözüm çünkü bende bir ara öyle oldu abdest alıp namaza durucm bir türlü nasip olmuyor kendi kendime bu şeytanın işimi yoksa ben günah mı işledim huzura çıkamıyorum diye üzülüyorum biliyorum kendimden ama sürekli engel çıkıyor öyle böyle yendim ayetel kürsi evden çıkarken yolda okurum dışarı çıkarken yanımda  biri olunca okumayı unutuyorum o gün ya işim rast gitmez yada talihsizlik başıma gelir bunu özelikle tecrübe edindim. 
(2,891 puan) tarafından
7 âyetel kursi okuyorum ama unuttuğum günler de oluyor canım Allah razi  olSun
0 oy
(667 puan) tarafından
Canm annem anlatir yeni namaza basladigi zamanlarda cok engeli cikarmis ya ben durmazmisim ya kapi calarmis ama engellere sabredip uzerinde durmadıkça geciyor onem verme onem verirsen buyur sen dualarini oku tabi
(2,891 puan) tarafından
Sağol canım
0 oy
(7,193 puan) tarafından
Canım akşam namazını burnunun kanı son beş dk ya kadar durmazsa pamuk tıkayıp kilmaliydin . Bir daha olmaz inşallah ama aklında bulunsun. Bakara suresi okunan eve şeytan girmezmis.
(2,891 puan) tarafından
Şar şar akıyordu canım bi görsen pamuk tutmazdi inan. Aklımda olsun teşekkür ederim
0 oy
(2,267 puan) tarafından
Benim de düşmeyen oğlum biz tam namaz kılarken düşüp dudağını kanatti.. sonra eşimle sırayla kıldık.. dediğin gibi şeytan uğraşıyor diye düşünüyorum ben de.. 
(2,891 puan) tarafından
Ben evlenmeden önce vakit namazları
Kaçırmazdim canım. Evlenip işe girince birsey oldu kılamaz oldum.  Beş yıldır evliyim bu eve geldiğim günden beri ne zaman namaza dursam böyle şeyler  oluyor. Inşallah vakit namazlarıma artık başlarım
0 oy
(2,596 puan) tarafından
Canım soru başlığını gece görünce korkup açamadım gelelim soruna..

Sana maşalllah diyorum. Demek ki imanın kuvvetli ki seninle bu kadar uğraşmış. Sanırım ben öyle olsam bahane edip kılmazmışım gibime.geliyor bilemedim. Bırak beş dakika ağlasın çocuğunn kılar yine alırsın. Ben öyle yapıyorum tan namaza başlayacakken ağlıyor hemen farzımıda olsa kılıyorum sonra bebeği alıyorum. Sürekli estağfurullah çek canım. Namaz kılarken de namazlığın önüne birşey koy biri gelip geçmesin geçerde bile sıkıntı olmasın diye.. oğlun o zaman önünde beklesede sıkıntı olmaz inşallah
tarafından
Canım çocuktur bişey olmaz benim eltimin çocuklar da ben namaz kılarken gelip önüme oturur o şekilde kılarım çünkü çocuğun aklı ermez yapar
(2,891 puan) tarafından
Canim namaz pozisyonumu bozuyor az yana ediyorum secdemi. O da canımı sıkıyor Rabbim kabul etsin inşallah
(7,193 puan) tarafından
Az yana secde etmende sakınca yok merak etme
(2,596 puan) tarafından
Canım kıbleni değiştirmicek biçimde vücudunu hareket ettirmeden secde edebilirsin.. benim oğlumda sırtıma çıkar o inene kadar ben beklerim hatta baktım ineceği yok yavaş yavaş kalkarım oda iner zaten
(2,891 puan) tarafından
Tamam canım teşekür ederim sizlerden Allah razi olsun

İlgili sorular

0 oy
6 cevap 356 göst.
11 Mayıs 2019 Diğer kategorisinde Narinim (277 puan) tarafından soruldu
+1 oy
16 cevap 405 göst.
11 Ocak 2024 Diğer kategorisinde Oykulku (1,062 puan) tarafından soruldu
0 oy
12 cevap 736 göst.
8 Şubat 2023 Diğer kategorisinde Metropol yorgunu (276 puan) tarafından soruldu