0 oy
1,037 göst.
Diğer kategorisinde (253 puan) tarafından
Göçmenlere sadece üzülen benmiyim yazik o bebeklere çocuklara ya :(((  Allah yardımcıları olsun

34 Cevaplar

0 oy
tarafından

Topunun allah belasini versin adam gibi adam olsalardida vatanina sahip ciksalardi turkiyeye oyle bisey olsa rabbim korusun kim bize kapisini acar yemek yedikletine mendile sictilar hic birine acimiyorum 

-Reklam-
0 oy
(2,693 puan) tarafından

Küçük çocuklara içim gidiyor. Gaz bombasından etkilenen kucucuk, bir bebek fenalaşmıs. Anne babaları yuzunden kucuk bedenlerinin  cektıgı acı cok büyük. Rabbım o bebeklerı korusun. Büyük insanlarına bir gram uzulmuyorum fakat. Cocuk, her yerde cocuk bebek her yerde bebek. Yazık o masum bedenlere Rabbım o yavruları korusun :'(

0 oy
(9,204 puan) tarafından
Üzulup uzulmemekten ziyade ben şunu merak ediyorum. Şimdiye kadar bu goçmenlere sınır kapıları deniz yolu ulaşımı neden yasaktı? Neden gtmek isteyp gidemiyorlardı ulkemizden. Kapılar neden şehitlerden sonra açıldı?  
(253 puan) tarafından
Galiba avrupa ülkesini korkutmak icin şehitler olmadan once demisti cumhurbaşkanı göçmenlere izin veririz diye geçmelerine
(9,204 puan) tarafından
Onlar bi nevi rehin miydi yani :) ne saçma işler ya
(253 puan) tarafından
Demekki rehindiler canm
0 oy
tarafından
Ya evet vicdanen üzülüyorum ama bizim ülkede rahat oldukları için durmadan ürediler bunlar bizim askerlerimiz orada savaşırken ya gidişlerini görmüyor musun güle oynaya gidiyorlar resmen 
(253 puan) tarafından
Ya evet bende sinir oldum oyle gülmecelerine falanda ama benim cok üzüldüğüm o çocuklar bebekler yazik yani anasi babasi düşünmesinden sonra yapacak bisey yok
0 oy
(798 puan) tarafından
Gule oynayanlara lafim yok onlar nankör ama bebejkeri gorunce bi anne olarak icim cız ediyor. Yurtsuz olmak ,insanin basina gelmeden anlamasi zor Allah yasatmasin.
(253 puan) tarafından
Bende bi anne olarak o çocuklara uzuldum benim de 2 yavrum var ben o durumda olsam o yavrularımla ne yapardım  kendimizi de koymalıyız yerelerine
0 oy
(6,822 puan) tarafından
Ben hic birine uzulmuyorum hayatimda gordugum en nankor insanlar 
0 oy
tarafından

image

image

image

bakın bunlarin hepsi evlat ne zamn bizler bu kadar kinci nefretci olduk biz Peygamberin soyundan Giden müslümanlariz peygamber efendimize taş atarken efendimiz o insanlara dua etti onlari Salih insanlardan eylesin diye..bizler ise Bi peygamber soyundan gidemedik beddua eder olduk...... 

“Komşusunun aç olduğunu bildiği halde buna ihtimam göstermeden yatan bana iman etmiş değildir.” (Kenzu’l-Ummal, h.no: 24938)

0 oy
(6,670 puan) tarafından
Bi yandan üzülüyorum ama gitmelerini de çok istiyorum sanki bi savaşı yaşıyor gibiyüz 
0 oy
tarafından
Ne yalan soyliyim bende sadece çocuklara üzülüyorum anne babaların günahını onlar çekiyor
0 oy
(867 puan) tarafından
Vallahi ben de üzülüyorum. Ne olursa olsun bir kere topraklarında değiller. Eski yaşantıları evleri hiç bir zaman olmayacak. Ülkeden ülkeye göç edip duruyorlar. Insanın evi gibisi olmaz. He gülmeleri oynamaları ayrı bir şey o vicdan meselesi. Ama.her şeyden önce insan var ortada ve topraklarında değiller sefalet çekiyorlar 
0 oy
(496 puan) tarafından
Sadece çocuklara üzülüyorum onlar sübyan günahları yok ama büyükler defolsun gitsin nankörler birde şikayet ediyorlar çok pahalı bilmem ne diye Allah razı olsun canımızı kurtardınız demeleri gerekirken 
0 oy
(44 puan) tarafından
üzülmüyorum canım çoğu buraya geldi de ne yaptı allah aşkına ırzımıza kızlarımıza bakıp bakıp durdular askerlerimiz onlar için şehit olurken onlar kadınlarının koyunlarına girip oynaştılar kaç kere soruldu türkiye bu durumda olsa ne yapardınız hiç sahip çıkmazdık dediklerine şahit oldu bu kulak bizim çocuklarımıza kim acır ki bu durumda allah korusun rabbim türkü kimseye muhtaç etmesin  
0 oy
(102 puan) tarafından
Bebeklere çocuklara yazık diyorsun da bir bebeği eniyi düşünen anne babasıdır . Anne babası bu durumu onlara yaşatmayı göze aldıysa sen uzulsen ne olur ben de üzülüyorum ama bunu bilerek gidiyorlar 
0 oy
(657 puan) tarafından
Olan çocuklara oluyor ama üzülmüyorum güle güle sanki biz burada zorla tutuyormuşuz kapılar açıldı denince koştura koştura avrupaya gidiyorlar o kadar adi insanlar ki benide eğitin elime silah verin bende ülkem için savaşayım demiyorlar benim eşim orada onlar için savaşıyor ailesini göremiyor onlar sefasını sürsünler o yüzden hiç acımıyorum 

İlgili sorular

0 oy
18 cevap 871 göst.
0 oy
7 cevap 218 göst.
0 oy
19 cevap 914 göst.
21 Ocak 2023 Aile kategorisinde nilaryaa (232 puan) tarafından soruldu
+3 oy
23 cevap 584 göst.
20 Ocak 2023 Diğer kategorisinde Begonvil_. _ (6,210 puan) tarafından soruldu

379,360 soru