0 oy
1,033 göst.
Diğer kategorisinde (253 puan) tarafından
Göçmenlere sadece üzülen benmiyim yazik o bebeklere çocuklara ya :(((  Allah yardımcıları olsun

34 Cevaplar

+2 oy
tarafından
valla ne yalan soylıyım hiç birine üzülmedim çocuklara gelirsek gerizakli annesi babası yüzünden sokaklarda sürünüyorlar avrupa meraklısı korkaklar bide gülerek  bidaha dönmeyiz buraya diyor nankorlar onun için hiç üzülmüyorum kendi vatanını birakib kaçan korkak bunalar 
tarafından
Benden sana +++++
-Reklam-
+2 oy
(742 puan) tarafından
Bende üzülüyorum  çoğu oyle böyle deyip oturduğu yerden yorum yapmak  kolay ya onlarda bombalardn  ne zorluklarla kaçıp bize sığınıyorlar  yanlışları var yok degil diolarki  erkekleri  savaşsın tamam  savassunlarda adamlar neyle savaşsın havadan bombalar atılıyor adamlar aşağıdan  tokatlami karşılık versin aynı durumda  bizde olabilirdik tamam çoğu kişi kucak açsa da bazı  insanlar dışladı hor gördü  laf saydı onlarda  birnevi  haklı tamam aralarında  kotuleride var ama  empati empati bnde üzülüyorum  coluga cocuga
tarafından
Nolursa olsun ben disardaki kopeek kadar acimiyorum onlara valla hic begenmedigin suriyeli cocugunu ozel hastaneye getiriyo
(1,635 puan) tarafından
Adam olsalardı taşla sopayla savaşırlardı. Çanakkale savaşında biz nasıl savunduk vatanımızı. Türk askeri oraya girdiği zaman karakteri olan suriyeli erkekleri bizde gitcez silah falan verin diyebilirdi. Bunları yapmak yerine ülkemizde hırsızlık yaptılar. Kadına kıza sarktılar. Bebeğinden yaşlısına hiç birine acımıyorum. Kapıda ki köppek bile daha kıymetli benim için. Babası abisi ülkesini savunmaktan aciz olan bebek büyüdüğünde kime benzicek.
Utanmazlar siikkktir olup gidiyorsunuz ama birazda saygılı olun. Bizim onca canımız gitmiş. Onca anne baba eş çocuk kardeşin yüreğine ateş düşmüş hemde sizin göött korkunuz yüzünden. Güle oynaya, öz çekim yapa yapa bi de bi daha gelmem diye diye gidiyosun. Cehennemin dibine git geleme inşallah. Gittikleri yerde de köppek yerine koymasınlar hiç birini de pişman olsunlar. KAHROLSUNLAR!!!!!!!!
tarafından
Allah bin belasini versin topunun
(742 puan) tarafından
Bak canim sen haklı olabilirsin tepeden bomba atılıyor  sen diyorsun sopayla  savaşsınlar  ben sana silahla  saldırı yapsam sen bana bıçakla  bu  durumda ne yaparsın nasilki bizim ülkemize  iyi olmayan insanlar var sa onlardada  var günahsız bebeklerin  vebalini ailesine kesemeyiz ben bu kanidayim ben taş atana çiçek atarım  insani duygularim on plana çıkıyor  özgünüm
(1,635 puan) tarafından
Evet öyle yapa yapa bu hale geldik zaten. Taşla sopayla diye misalen söyledim zaten. O millette karakter olsa ülkemizden mühimmat desteği alıp bizim askerimize yardım ederlerdi. Psikolojilerine sıçaym onların. Benim tek askerimin canı onların bininden değerli benim için. İsteyen acısın. Yakında acınacak hale düştüğümüzde bizim acıdıklarımız bize acımayacak. Şuan onlar değil biz onların durumunda olsaydık bize kapılarını asla açmaz ve hatta sınırdan kaçak girenleri öldürürlerdi. Tıpkı şimdi acımıza güldükleri gibide gülerlerdi. Ben hiç birine hakkımı helal etmiyorum. O şehitlerin kanını. Anne baba eş kardeş evlat hiç birinin gözyaşını da helal etmiyorum. Bi damla göz yaşına değmez hiç biri. Bunları tepemize çıkaranlardan da Allah sorsun şehitlerimin hesabını.
+2 oy
(70 puan) tarafından
Asla üzülmüyorum artık bizim ülkemize allah göstermesin savaş çıksa biz zevkten  çocuk doğurmayız biz düşünürüz onlar habire çocuk doğuruyorlar yazık ki yazık benim ülkemin verdiği her bir şehit onlar yüzüne annelerinin kiyamadigina bir kurşunla kefen giydirdiler bunada vatan diyorlar hangi vatandan bahsediyorlar benim vatanım olmayan bir ülkenin kendi mileti bile sahip çıkmıyor daha ergenlikten yeni çıkmış 23 yaşındaki gencecik daha 5 aylık evli karısı yeni hamile annesi kıyamadığı babasının içten içe sevdiği evladı çocuğunun artık birkere bile babam diye sarilip öpmedigimi ben baskasinin acısına gunlerce ağlıyorum peki o aileler ne olacak ateş bir ömür yürekte yanacak ben insanlığım diye sorguluyorum azerbeycan bile kefeninizle gelmeye hazırız diyor sen düşün üzülme boşa her bir doğan çocuk yarın bir başımıza taş olacak  yüreğim yanıyor daha fazlasını söylemek istiyorum ama içim el vermiyor içim kaldırmıyor artık hepsinin soyu sopu kurusun şehitlerin kanlarında bogulsun
tarafından
++++ agzina saglik valla
+1 oy
(471 puan) tarafından
Bencede sadece sensin. Ben kimseye üzülmüyorum. Güle oynaya gidiyorlar. Bu kadar nankörler. Bizim  acımız varken oyunlar oynuyolar
tarafından
Topunun allah belasini versin adam gibi adam olsalardida vatanina sahip ciksalardi turkiyeye oyle bisey olsa rabbim korusun kim bize kapisini acar yemek yedikletine mendile sictilar
(471 puan) tarafından
Sence bu zamana kadar da çok merhametli olmadık mı ? Ayrica biz onlara gidin demedik. Sadece kapıları açtılar kendileri gitmek istediler o ana çocuğunu düşünmüyosa ben niye düsüniyim ki. Hepsi Avrupa meraklısı türkiye yi beğenmiyolar. Kendi milletine hayrı olmamış insanların bize de hayrı olmaz olmadı da inşallah bu iş yarım kalmaz giderler ve dönüşleri olmaz
tarafından
Valla siz burda istediginiz kadar aciyin onlar turkiyeyi begenmiyolar ki valla kapilar acilinca gule oynaya gittiler keske hepsi gitse
(471 puan) tarafından
Aynen keşke gitseler bizde oynasak :)
tarafından
Aynen valla koku kazinasicalar:D
+1 oy
tarafından
Onların yerinde bizde olabilirdk 

Çocuklara üzülüyorm yalan yok bomba sesi yaşamadık biz doğru ne bilcez 

Biz açlıktan ölmedik

Soğuk ve çıplak ayakla sokaklarda sığınmadk.

Ellerine silah verseler ne olck ki korkuyor herkes tüm evleri eşyaları her şeyi bitti ya yazık aciyorm 

Ve bizde bir gün öyle olccaz o zaman savasmayan degilsn gitsn

Bizde anneyiz bebelerimiz var onlara üzülüyorm ben ya içim gidiyo 

Komşusu aç yatarken o bizden değildir diyen peygamber ummetindeniz 
0 oy
(2,590 puan) tarafından
Bende cocuklara cok uzuluyorum ya titriyorlar soguktan :( Allah evi ocagi olmayana yardim etsin insallah
(253 puan) tarafından
Öyle canm o çocuklar bebeler nasl tityolar yazik onlar da ister mi evlerini yurtlarını terk edip boyle bu hale gelmeyi  bulunduğu yerlerde acliktan yoklukta göçüyorlar
0 oy
(12,264 puan) tarafından

Bende çok  üzülüyorum  :'( suriyeli  diyorlar ama sadece suriyeli  yok afkan  pakistanlı  da var ve  o soğukta  korunmasız  beklemeleri  içimi  acıtıyor :'(

(253 puan) tarafından
Öyle canm o bebelerin çocukların sucu ne çoğu afgan pakistanli canm yoksulluktan göçüyorlar kim ister evini yurdunu bırakıp boyle gocmeyi
(12,264 puan) tarafından
Afkan  ve pakistanda senelerdir sömürge  altında iç savaş  var perisanlar  
Tek kızdığım  suriyelelrin  çok fazla çocuk  yapması  
Yurt dışına  gitmeyi  planlayan  bir aile vardı annemlerin orda komusumuz  da medem  gideceksiniz  her sene çocuk  yapıyorsun  günah değilmi  perişan  olurlar  dediğinde  
Türkiye  de doğduğu  için  yıllar sona turkitürkiye  den vatandaşlık  haklarını  alabilirler  dedi
Ki allahım  sen kötü çoğu  denizde  boğuluyor  o çocukların  vebalini  nasıl ödeyecekler
0 oy
(135 puan) tarafından
Çocuklara Kendi anası babası üzülme den onları perişan ediyor biz uzulsek ne olacak adamlar dünden hazırmış gitmeye gidene dur denmez 
0 oy
tarafından
Zor valla canm Allah yardımcıları olsun 

Bende çok üzüldüm 
0 oy
(554 puan) tarafından
Hepimiz üzülüyoruz da gitmek onların tercihi yani anne babalarinin kac yıldır buradalar kapiyi açtık demek hadi gidin demek degilki küçük bebekleri olanlar ortalık durulana kadar beklemeliydi bence sanki savaştan kacarcasina akin ettiler gitseler bi dert gitmeseler bi dert kafa yok bunlarda
0 oy
(333 puan) tarafından
Cocuklara bebeklere bende uzuluyorum ama digerlerini bir kasik suda bogasim geliyor
0 oy
(15,591 puan) tarafından
Ne olursa olsun insanlar ve orda çocuk bebek var ben görümce içim kötü oldu ya Allah yardım etsin düşürmesi 
(253 puan) tarafından
Aynen canm her haberi açtığım da oyle o gorunce uzuluyorum  sonuçta insaniz merhamet olmalı bence insan da
0 oy
tarafından
Onlar da böyle olsun istemezdi çaresiz olanlara üzülüyorum kadınlara ve çocuklara.  Erkeklere değil kurtuluş savaşında 11 yaşındaki çocuklar vatanlari için savaştı biz öyle gördük millet olarak öyle biliyoruz onlarda kendi toprakları için bunu yapabilirdi kaçmak hiç kimse için çözüm değil bunu anladıklarında çok geç olacak
0 oy
(4,134 puan) tarafından
Bende cok üzülüyorum  canim yanliz deyilsin annemde üzülüyo.onlarda insan Allah yardimcilari olsun
0 oy
tarafından
Valla ben bebekler ve kadınlara üzüldüm yoksa koca koca oğlanlar gülerek gidiyorlardı kurtulduk diyorlardı noldu almıyorlar şimdi içeri durmuyorlar yerlerinde taş atıp duruyorlar onlara acımıyorum ne yalan söyliyim bizim 20 yaşındaki fidanlar şehit olurken onlar güle oynaya gidiyorlar kaç kişiye taciz ettiler saldırdılar iyi oluyor ama kadınlar ve çocuklar hariç onlara çok üzüldüm benım de bebeğim kucağımda üzüldüm yanii 
0 oy
tarafından
Normalde tv izlemiyorum dün kayınvalideme gidince haber açıktı göçmenlerin çıkışını gösterdi. Ses bombasından çocuklar nasıl korkuyor nasıl ağlıyordu. Otun içinde uyuyan çocuğun üstünü örtüyordu annesi. İçim gitti. Gözlerim dolu dolu.. Savaşta değiller rahatlık içindelerdi burda. Böyle koşa koşa gitmeleri çok üzücü. Anne değil mı onlar da evlatlarını düşünemediler.. şu soğukta.. görümcem şu lafı dedi haberi izlerken 'yakında onların ölüsü de vuracak kıyıya.' Öyle acı bi durum ki gerçekten. Akılsız ana babanın cezasını çocuklar ödeyecek.. 
0 oy
tarafından
Sadece o küçük bebeklere üzülüyorum soğukta yağmur da dicek bişey bulamıyorum 
0 oy
tarafından

Cocukların günahı yok ama üzülmüyorum diğerlerine bide demezler mi giderken 1500 tl maaş veriyorlar Türkiye de orda hayat daha güzel diyolar okadar yediler içdiler misafir ettiler hainlik ediyolar nankörlük ediyolar birde çocukları perişan ediyolar buz gibi havalarda 

0 oy
(1,278 puan) tarafından
Ben bazılarına üzülüyorum çocuklara kadınlara o soğukta aç susuz birtek battaniye ile bekliyorlar ama düşünmüyorlar ki avrupaya gidebilirler se turkiyede ki hayattan daha güzel bir hayat beklemeyecek onları hatta daha kötü hor görülecekler istemiyorlar istenmeyecekler yani boşuna geldiler oraya kadar hele ki en sınır olduğum nokta türkiye hoscakal birdaha da gelmem diye güle oynaya gidenler var işte onlara zerre kadar acımıyorum hakkımızı da helâl etmiyorum onlara 
0 oy
tarafından
valla gocmenler degilde sadecw ufak cocuklara icim.yandi .. onlarda yurysuz vatansiz  ... dun aksam haberlerde bi video gordum esmer bi kiz cocuguydu soguktan titriyordu dudaklari ya o horuntu aklimdan cikmiyor ....

İlgili sorular

0 oy
18 cevap 868 göst.
0 oy
7 cevap 216 göst.
0 oy
19 cevap 912 göst.
21 Ocak 2023 Aile kategorisinde nilaryaa (232 puan) tarafından soruldu
+3 oy
23 cevap 578 göst.
20 Ocak 2023 Diğer kategorisinde Begonvil_. _ (6,194 puan) tarafından soruldu

377,966 soru