0 oy
965 göst.
Diğer kategorisinde (798 puan) tarafından
Nasil karar verdinz?isteyerekmi oldu kazarami?. 2 3 cocuklu anneler kardesin onemi varmi zor oluyormu?

23 Cevaplar

0 oy
tarafından
tarafından seçilmiş

En İyi Cevap
Rabbim yavrumuza uzun omur versin ikinciyi düşünmüyoruz 
(798 puan) tarafından
Amin cnm inşallah
-Reklam-
+1 oy
(143 puan) tarafından
Kazara oldu ve çok zor canım düşünürken iyi düşün 
(798 puan) tarafından
Bende dusunuyorum ama cok zor geliyor bide yas 35 olunca. Ama bebegime bazen bakiyorum tek cocuk nasil olur dusunuyorum.
+1 oy
(3,446 puan) tarafından

Evlendik 5 yıl çocuk istemiyordk

Evlilgiin 9.ayinda kızım kucagimdaydi

Dedik Rabb'im bağışlasın o bize yeter..

İkinciye aralarında 2.5 yaş oldu.

5 yıl çocuk istemiyordk evlilgiin 39 ayında iki çocuklu bir aile olduk..

Söyleyeceklerim bu kadar:woot:

tarafından
5 yıl mıı cokkk fazla
(3,446 puan) tarafından
Ya benim okul bitmemişti ayrıca çalışıyordum
Müşavirlik sınavı vardı önümde..
Birde oylr cocuk hayalimiz yoktu
Hayal olmadı gerçek oldu :D.
(798 puan) tarafından
Ikiside kazaea sanirim. Suan zorlaniyomusun?
(3,446 puan) tarafından
Ya hangi adım kolay ki :)

Zor ama inan çok güzel ha araları 3 yaş olsa daha iyi olur ikiside kız benim kiyeni yeni oyun oynamaya başladılar
İlgi alanları yaş ile alakalı çok farklı
Biri 3 ay sonra 4 yaş olacak
Biri 15 aylık
Aralarında düzen olmaya çalışıyorum
Ama en çok kendimden kaybediyorum annelik bu olsa gerek :)
(798 puan) tarafından
Beranermi vakit geciriolar cogu zaman?benim kizimin bazen cani sıkıldığını dusunuyorum cocuk gorunce cok hosuna gidiyor gemen oyun oynamak istiyor.
+1 oy
(249 puan) tarafından
Dünya bu kadar kötüye giderken en son düşüneceğim şey çocuk yapmak....
(798 puan) tarafından
Bende bu sekilde dusunuyorum.
+1 oy
(664 puan) tarafından
Eşim çok istiyordu ancak o kadar oyalayabildim sprial ile korunuyordum eşim o hafta çok dile getirdi bende unutur dedim adetimin 3. Günü sabahın köründe tepeme dikildi ille gidip aldıracağız dedi ne kadar direndiysem de ikna edemedim vel hasıl gittik aldırdık o ay hamile aldım su an 35 haftalık hamileyim yani ne isteyerek oldu ne de kaza ile :)) bence kardeş cok önemli aradaki denge iyi kurulabilirse zor olmaz bence 
(664 puan) tarafından
2. Çocuk canım ilki 3 buçuk yaşında senin ilk i kaç yaşında
(798 puan) tarafından
Benim tek cocuk bi bucuk yasi gecti biraz. Ikinciye cesaretim yok ondan sordum cnm :)
(664 puan) tarafından
Hazır hissetmiyorsan biraz daha bekle canım senin psikolojin daha önemli hakkında hayırlısı olsun:)
(798 puan) tarafından
Yasim var ama bunda bile cok zorhlaniyorym.
(664 puan) tarafından
Allah yardımcın olsun canım rabbim verir kolaylığını merak etme
+1 oy
(1,436 puan) tarafından

Evlendigim sene hamile kaldim kazayla:) kızım 8 yasındayken 2. Kızımı isteyerek aldık kucagmza artk kardes istiyodu kızım okulda kreşte herkesin kardeşi var hikayeleri dinliyoduk:)

(1,436 puan) tarafından
Vala ıyi cesaret seninki:):)asla öyle korunamam bebegm 9 aylik dha 3. Cocuk icin hazir degilm
(798 puan) tarafından
Aralarndaki ya farki cok zorlanmiosundr sanirim.
(571 puan) tarafından
ALLAH bağışlasın kuzum eşimde birakmiyo doktoruma gıdım neymiş kismetiyle gelirmiş olursa olurmuş :)))
(1,436 puan) tarafından
Yok canim ck iyi benim icn kardesne zarar vermiyo herseyn bilincinde ve yardimida çok oluyo
(1,436 puan) tarafından
Sagol canim cümlemiznkni
+1 oy
(5,436 puan) tarafından
Ben çok istedim eşim cok istemedi isteyerek oldu benim kardeşten yana yüzüm gülmedi oglumunda bi kardeşi olsun istedim 39. Haftadayız doğmadı daha aralarında 4 yas olacak 
(798 puan) tarafından
Allah yardimcin olsun. Bakalim dogunca nasil olacak.
(5,436 puan) tarafından
Bakalım cnm insallah çok zorlamam
+1 oy
(194 puan) tarafından
Karar vermedim canim:D karat kalsaydi bizim hic olmazdi esim hic istemiyordu cunku ikimci oldu cok sukur ,:D
(9,206 puan) tarafından
:) size anne mi diyor
(194 puan) tarafından
Yok canim abla diyor bazen ismimle hitap ediyor tanistigimizda 5 yasindaydi.Hem bana annede dese ablada dese ismimide dese onemli degil boyle seyleri takinti yapmiyorum.Suanda 11 yasinda mukemmel bi evlat olmasi yeterli.Kardesine ablalik yapiyor bi dogacak kardeside var.Annesi ile de arasi iyi zaten yani anneside birakmis degilki kendisini.Ben annesiyle bile gorusuyorum kizimiz icin bana ne dedigi degil nasil hissettirgi onemli.
(9,206 puan) tarafından
Anladım, benimle yaşıyor deyince annesi yok ya da goruşmuyorlar sandm.
(194 puan) tarafından
Yok annesi var baska sehirde yasiyor.Telefonda gorusuyorlae yazin gidip kaliyor.O kardesine hamile kaldigimda bizimle yasamak istedigini belirtti ve geldi bi taneyken iki tane cocugum oldu anlayacagin.Cok sukur diyorum
(9,206 puan) tarafından
Yaa ne guzel maşallah ❣
+1 oy
(3,769 puan) tarafından
Ikincisini 4 5 sene sonra belki diyordum ki kızım 14 aylık ben 8 h. Gebeyim istemeden oldu ve mutsxm buyuzden çok dengem bozuldu kara kara düşünüyorum ilerisini
tarafından
Korunmuyomuydun
(798 puan) tarafından
Allah yardimcin olsun. Evet zor bi durum ** belki hayirlisi budur hakkinzda.
(4,040 puan) tarafından
Ayy hiç bilemezsin belki de sana çok iyi gelecek boş yere mutsuz olma doğunca seni zorlarsa o zman mutsuz ol :) şimdiden enerjini tüketme hayırlı olsun inşallah
(3,769 puan) tarafından
Korunuordk da eşimin bi anlık rahatlığı ile olan olmuş nasıl olduysa hamile klmsm.

Valla elimde değil istemednoldufu için kendimi bir türlü güzel bi pisikoljiye sokamiorm kızım da meme meme diye diye bıktırdı valla beni kafayı yedrtirior sırf garezi bana ya bizimkiler gelince farklı evde bas başa olunca farklı oluor çok yoruyor beni
+1 oy
(255 puan) tarafından

İlk çocuktan snra Bi daha çocuk istemiyrm diyodm. 6 yıl geçti bu yıl bebek özlemimiz ağır bastı herşey unutuluyormş tekrar hamileym<3 ama ASLA bir kardeşi olsn die çocuk fikrine kapılmadm kapılmam da. Psikojimn şimdi daha sağlıklı oldgnu farkındayım ve evet Bi insan yetişfirebilirm kafasında hamileliğe karar verdm. Allah sağlıkla kucağıma almayı nasip eder inş

(798 puan) tarafından
Amin inşallah.
+1 oy
(155 puan) tarafından
Istedik rabbimdde verdi

Iyikide oldu abisine arkadas oldu
(798 puan) tarafından
Allah bagislasin. Ozaman abisi uslu:)
(155 puan) tarafından
Abimiz 4 yasinda tabi kiskanclik olui ama masallahi var
+1 oy
(2,159 puan) tarafından
Canım ben 1.ye hamileyim 2.yide istiyorum ama ortalık okadar karışık ki... 

Yani iyi Bi dünyaya gelmiycekler belkide onların zamanında svaş olacak ortalık belkide çok acılar çekicekler 1.ye hamileyim bu ları düşünüp çok üzülüyorum. 2. Yide istiyordum çünkü çocuk çok seviyoruz eşimde ben ve durumumuza çok iyi Allaha şükür.. 

Ama böyle Bi dünyaya çocuk getirmek için çok çok çok çok düşünmek gerekir 
(798 puan) tarafından
Aynen bende bebegimin gelecegini dusundukce bu kotu olaylardan dilayi cnm sıkılıyor. Allah sonumuzu hayir etsin.
+1 oy
(160 puan) tarafından
39 hafta hamileyim cok zor geciyo ama aralarinda cok yas olmasn cekemem diyorum  normal dogum olursa 2 yaş arayla iyi diye dusunuyorm birlikte buyusunler mantigindaym
(798 puan) tarafından
İnşallah dedigin gibi olur.
+1 oy
(12,513 puan) tarafından

İstemek zorunda kaldım gibi bir sey oldu :woot:iyi ki oldu 

(798 puan) tarafından
Anladigim kadaryla pek zor olmuyor sanirim.
(12,513 puan) tarafından
Şuanlık ciddi bir zorluk yaşamadık çok şükür Rabbim yaşatmasın :) klasik zorluklar uykusuzluk vs vs :))
(798 puan) tarafından
Uykusuzluk beni cok kotu yapiyor.Bugunume sukur o ayri.
(12,513 puan) tarafından
Artık alıştı bünyem ☺️☺️ Rabbim hayırlısını versin canım hakkımızda
(798 puan) tarafından
Amin cnm inşallah.
+1 oy
tarafından
Kararr  vermeye vaktimiz olmadiki maalesef doğum yaptıktan 6 ay sonra hamile olduğumu öğrendim .yani 2.cisi geliyor beraber büyürler artik
(798 puan) tarafından
Allah bagislasin cnm.
tarafından
Sağol canım
+1 oy
(46 puan) tarafından

Yeni evlendiğimiz de çocuk erken biraz bekliyelim dedik.. Evliliğimizin 8.ayında hamile kaldık istiyerek. Şimdi kızım 2 yaşında

Birlik oturuyorduk kızım zor bi kızdı kndi evim olmadan daha olmaz diyordum. Çok şükür üçüncü yılımız da ev aldık. 7 aydır..

Eve geçmeden bi defa korunmasız ilişki oldu bir şey olmaz dedim hamile kalmam dedim ve sonuç 2ci çocuk ve  32 haftalık hamileyim :):D

(798 puan) tarafından
Allah anali babali buyutsun cnm istedigin gibi olmus:)
(46 puan) tarafından
Allah razı olsun canım amin inşallah cümlemizinkini rabbim annesine babasına bağışlasın :)) :*
0 oy
tarafından
Kardeş önemlidir ama gerçekten ikinci çocuğu düşünmem için ciddi biseyler yaşamam lazim. Çok şükür kızımız var Allah isteyene versin ♥️
(798 puan) tarafından
Bende cesaret edemiyorum gercekten. Milet okadr cocugu nasil yapiyor.
0 oy
(1,240 puan) tarafından
Birileri 2.cocuk mu dusunuyor;) vallahi 2 cocuk karar verebilecegkmi asla dusunmuyorum tek cocuk yeterli ha kaza ile 2. Olursa basim gozum ustune ama 2.cide baglatirim herseyi;);)
(798 puan) tarafından
Ayni ben:))
(1,240 puan) tarafından
Ahah yas olmus 30 kazayla bebe gelse 50 60 yasinda 20 lik cocugum olacak yaniiii kusak farki feci;);) istemiyorum ben
(798 puan) tarafından
Ben napiyim 35:)
(1,240 puan) tarafından
Aman bosver 1 tane yeter allah olmayana versin;)
0 oy
(13 puan) tarafından
Mrb  canım benim oğlum 5 yaşına girdi şimdiye kadar yok şu bu diyordum ama sıkılıyor çocuklar birde etrafında kimsen  yoksa oğlum çocuk gördüm mü sevincinden  uçar  oynar yer ama  evde hep anne sıkıldım şu  bu şimdi yeni hamileyim keşke diyorum daha erken yapsaydım beraber oynarlardi  günah onlarda sıkılıyor  en azından ikisi oynar yer yapar  ah keşke o kadar  ara vermeseydim oğluma çok üzülüyorum 
(798 puan) tarafından
Evet bi yandanda boyle dusunuyorum keske yasim biraz daha genc olsaydi:(
(2,692 puan) tarafından
Ayni mantıktayım. Birlikte oynasınlar falan.
Minikkiraz, arkadaşım ben de yaştan ötürü ara vermek istemedim ardarda olsun birkaç sene zorlanır çıkarım işin içinden dedim. Bence sen de düşün yani ;)
(798 puan) tarafından
Senin yas kacti?
(2,692 puan) tarafından
32 yasimda anne oldum. Oğlum 8 aylık yine hamile oldugumu öğrendim. Yani 33 yaşımı kapatırken 2 çocuk olacak Rabbim izin verirse :)
Zor oluyor ve olacak kabul ediyorum. Ama bir şeyler yas ilerledikçe daha zorlaşıyor, ayrıca yas ilerleyince istersin de çocuk olmaz ihtimali olabiliyor. Ben bir de çalışıyorum. Tüm izinlerimi falan kullanacağım, evet bir kaç yıl zorlanacagim ama birlikte büyüyüp çıkmış olacaklar Allahın izniyle :) diye düşünüyorum :)
0 oy
(536 puan) tarafından
İstemeden oldu ama daha doğmadı heyecanla bekliyorum
(798 puan) tarafından
Allah anali babali buyutsun cnm.

İlgili sorular

0 oy
46 cevap 537 göst.
11 Şubat 2024 Aile kategorisinde nurr001 (1,458 puan) tarafından soruldu
0 oy
28 cevap 546 göst.
11 Temmuz 2021 Aile kategorisinde Mevanin annesi (971 puan) tarafından soruldu