0 oy
610 göst.
Yemek-Tarifler kategorisinde (751 puan) tarafından
Canlar 3. Gebeliğim 33+2 olduk ikinci oğlumda kimse bakmadı kaynanam doğumdan geldiğim gün yaz temizliğine başladı üst katta olmasına rağmen bir tabak yemek çorba görmedim sezeryan oluyorum 2 günlükken yemek bulaşık hepsi bana kaldı şimdi ise eşim çocuklarım aç kalmasın istiyorum o yüzden fikir verin bana 

Buzluğa 

Poğaça sigara böreği 

Ev yapımı mantı 

İçli köfte atıcam

Tatlı ve tuzlu kurabiye yapıcam gelen misafirler için daha fazla ne yapabilirim yemek olarak

Birde kendime tavuk çorbası hazırlamak istiyorum tavuğu kaynatıp suyuyla beraber buzluğa atsam 1 haftaya yakın kalacak bir sıkıntı olurmu lütfen yardım edin ❤️❤️❤️

10 Cevaplar

+1 oy
tarafından
tarafından seçilmiş

En İyi Cevap

Bi kav gun kalarak yemek yapıp dolaba koyabilirsin canım ısıtıp yersiniz iyi olur ben öyle yaptım normaldi benim ama dikisim falan olursa diye belki biber veya sebze dolması yapıp koyabilirsin buzluğa tavuk göğsü al buzlukta dursun sote yaparsınız fasulye nohut mercimek barbunya sakin yeme de 

Bide sezaryan olacaksın yaa sarı kayısı varya marketlerde hani malatya kayısısı yaş olanı ondan hoşaf yap dolapta dursun içersin gazını falan alır yaraların acımasın <3 yengem öyle yapardı 
(751 puan) tarafından
Oyy Allah razı olsun kuzum inan o kadar zor ki hele şimdi çocuklar daha zor 2. Doğumda 2 günlüktüm yemek bulaşık hepsi bana baktı eşimden Allah razı olsun biraz o yardımcı oldu dikişlerim açıldı kanadı ağlayarak gezerdim o kadar kötü olmuştum şimdide korkuyorum :(
tarafından
Korkma canım inşallah geçiyor bu günler merak etme atlatırsın inşallah bunu iki hafta dikkat ettin mi tamamdır boşver ev işi de kalsın ne yani canımızdan değerli ömür biter iş bitmez unutma yardım eden olursa olur olmazsa esin var iyi kötü yapar yine boşver başkasını daa Allah yardımcımız olsun yeter ❤❤❤❤❤
(751 puan) tarafından
Haklısın valla kuzum Amin Rabbim yardımcımız olsun İnşaAllah ❤️❤️❤️ Allah razı olsun ❤️
tarafından
Senden de canım içi merakla bekliyorum inşallah eli ayağı sağ sağlıklı şekilde alasin eline ❤❤
(751 puan) tarafından
Aminnn cümlemiz İnşaAllah ❤️❤️❤️
-Reklam-
+1 oy
(119,135 puan) tarafından
Aaamaaann bemde sanci basladi samdim yaa
(751 puan) tarafından
Arada ay sancım oluyor ama çok şükür daha yerinde duruyor teyzesi :D
+1 oy
(22,070 puan) tarafından
Canim tavukda bi koku oluyor suyunu atabilirsin ama tavuğunu atma buzluga 

Fasulye nohut isla buzluga koy güzelce 

Tobalak yap at buzluga çorbasını yaparsın 

Lahana sar buzluk icin
(751 puan) tarafından
Tavuktan korkuyorum yanılmamışım sağol canım topalak ne oluyor onu bilmiyorum
(22,070 puan) tarafından
Ince bulgur cok az yumurta yoğurup minik minik toplar yapıosun buzluga at yapacağın zaman tavuk suyunun içine at corba oluyo yemek gibi ayni
(751 puan) tarafından
Bizim Arap köftesinin çorba hali yani ayy güzel fikir çok teşekkür ederim Allah razı olsun gülüm ❤️❤️❤️
(22,070 puan) tarafından
Demekki her şehirde ismi farkli :)) ne demek kuzum kolay gelsin
(751 puan) tarafından
Aynen öyle gülüm :D sağolasın Allah razı olsun ❤️❤️❤️
0 oy
tarafından
Tavuk riskli bir et türü. Bence hic oyle yapma canm.  Dogumun olduğu zaman evde birisi yapar 
(751 puan) tarafından
Evet bende o yüzden korktum sormak istedim sağol canım benim ❤️
tarafından
Rica ederim kuzum.  Oyle korkuyom ki buzlukta bekleyen tavuktan.  Zehirleme riski cok cok yüksek
(751 puan) tarafından
Aynen çözülünce bile buzluğa atmam ama belki pişince olur dedim kendimi tehliye atmim en iyi
tarafından
Bosver kuzu hic tehlike yaratma
(751 puan) tarafından
Tamam canım Allah razı olsun ❤️❤️❤️
0 oy
tarafından

Yemek olarak nohut, fasulye de atabilirsin hazır olur :D ben arttığı zaman dolaba atıyorum yemek yapasım gelmediği zamanlar çıkarıyorum :) 

tarafından
Ciddi misin kızzzz.  Kaçgün bekliyor buzlukta???
(751 puan) tarafından
Yemek olarak buzluğa atınca tadı değişmiyor demi kuzum
tarafından
Hayır değişmiyor sadece koyulaşıyor yani fasulye pek beklememeli ods yumuşar gibi oluyor ama nohuta pek bisey olmuyor annem söylemişti banada o zamandır öyle yaparım
(751 puan) tarafından
Isıt ye kolay olur Sağolasın gülüm Allah razı olsun ❤️❤️❤️
tarafından
Cümlemizden inşallah ♥️
0 oy
(664 puan) tarafından
Kızartma işi çıkarma başına canım bi de onun temizlemesi var çünkü öyle düşün çorba olarak da tarhana falan düşünsen daha pratik risksiz olur ama gaz yapar mı bilemedim canım allah yardımcın olsun 
(751 puan) tarafından
Haklısın valla kuzum Allah razı olsun teşekkür ederim ❤️❤️❤️
0 oy
(25,224 puan) tarafından
Dogumda misafir için yapılan her hazırlığa karşıyım. Kendinize kolaylık olsun diye yapıyorsanız orası ayrı tabi. Tavuk suyuna da bir hafta bsy olmaz atabilirsin 
(751 puan) tarafından
Bakacak kimse olmayınca mecbur kaldım canım ikinci oğlumda ağlardım sancım olurdu çok kötü oldum şimdide korkuyorum yine aynı şeyleri yaşamaktan

İçinde tavuk olacak ama
(25,224 puan) tarafından
Anladım cnm. Tavugu atma suyunu at sadece
(751 puan) tarafından
Tamam kuzum sağolasın Allah razı olsun ❤️❤️❤️
0 oy
(4,101 puan) tarafından
Tavugu dogryp soslayarak atablrsn buzluga cikartgin gibi kizartrsn cok guzel olyr cnm kiyma porsiynlk yapip atablrsn yarsmci oldum mu bilimyorm:))
(751 puan) tarafından
Bak bu soslu yapmak aklıma gelmedi :D kıymaya nasıl bir harç yapabilirim kuzum kız yardım ne kelime hepinizden bir fikir aldım iki haftalık yemek çıktı :D Allah razı olsun kuzum ❤️❤️❤️
(4,101 puan) tarafından
Tavugu hep oyle yaparim cnm gercekten iyi olyor ve tadi cok guzel olyr kiymayida iste sen  ne katmak istrsen salca karabiber pulbiber v.b kucuk kucuk posetliyip koy ihtiyacn olnca cikar yemege koy:)) haylrsiyla dogur cnm sag salim kucagna al
0 oy
(471 puan) tarafından
Dolmayi yap pişir doğuma yakın buzluğa koy. Lahmacun yaptırabilirsin fırın varsa. Yada ıspanaklı börek fln. ispanagi al doğra buzluğa at çıkarirsin kendine çorba fln yaparsın. Tavuk zaten kolay canım bi suya koyup haslican onu eşin bile yapar. 
0 oy
(2,596 puan) tarafından
Canım kurabiye türevi şeyler atma.. buzluğu boş doldurma.. misafir gelince alırsınız.. daha çok mesela köfte olsun börek poğaça bunları artırabilirsin iyice

İlgili sorular

+1 oy
11 cevap 99 göst.
0 oy
5 cevap 379 göst.
9 Kasım 2019 Aile kategorisinde ♡ikipaşaannesi♡ (68 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 539 göst.
16 Aralık 2020 Aile kategorisinde Zeynep.Suzan (181 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 236 göst.

378,295 soru