0 oy
827 göst.
Diğer kategorisinde (4,994 puan) tarafından

Kontröle gitmiştim açılmama vs bakmışlardı 3 cm di cuma gel yatışın yapılacak demişlerdi cuma günü gittim yatışım yapıldı eşime suni sancı aldırdılar 6 gibi taktılar odaya çıktım sancı olursa insin aşağaya demişler yukarda karnıma bir sancı girdi ölüyorum zannettim aşağaya doğumhaneye indim nst ye bağlandım sancı gitti orada öyle duruyorum yarım saatte bir doktorlar açılmaya bakıyor en son 4 cm demişlerdi sonra ki santimleri duymadım 11 gibi galiba oğlumun kalp atışlarının yavaşladığını ve annemden eşimden sezeryan için onay aldıklarını söylediler yukarı ameliyathaneye gittik sorular sordular kağıdı doldurdular sonra yatağa yatırdılar bayan doktora çok üşüyorum dedim sıcak bir hava tuttu içime ısındım sonra gerisini hatırlamıyorum komple baygındım :D O günü hiç hatırlamıyorum ama oğlum dünyaya 30.03.2019 00.00 da gözlerini açtı boyu 51 cm kilosu 3 kilo 150 gramdı :) Doğum gününe az kaldı diye duygulandım galiba toplam 11 aydır onun sayesin de anneyim rabbim her kadına annelik duygusunu yaşatsın❣️

31 Cevaplar

+1 oy
tarafından

Aboww anlatip o anlari tekrar yasamak istemem uzun hikaye :(

(1,403 puan) tarafından
Yani orasi oyle tabi kolum agriyo semra abla cam sildim az oynatim ondan mi bide sol tarafim agriyo
tarafından
Tabi yaa bugun sen asi oldun demi hic soylemeyi unuttum kolunu cok zorlama siser birak cami falan bosver
(1,403 puan) tarafından
Sildim bitti
tarafından
Uzanda dinlen bosver is bitermi hic
(1,403 puan) tarafından
Perdem cikmak uzere digerini atacam makinaya bide yemek
-Reklam-
+1 oy
(102 puan) tarafından
İlk gebeliğim 6 aylığız daha Bı hıkayemıx yok 
(4,994 puan) tarafından
3 Ay sonra olacak ama :)
(102 puan) tarafından
Aynen hayırlısı ıle sabırsızlıkla beklıyoruz
(4,994 puan) tarafından
Rabbim sağ salim kucağınıza almayı nasip etsin canım :)
(102 puan) tarafından
Amın amın çok saol canım benim inşallah hepımız saglıkla kucagımıza alırız
+1 oy
tarafından

Ben anlatmayım pek iç açıcı değil kabus gibiydi :D

(4,994 puan) tarafından
Sen de unut o zaman :D
+1 oy
(12,513 puan) tarafından

Doğum 1:

40 haftanın dolması sebebi ile yatışım yapıldı sancı açılma yoktu, suni sancı ve epidural aynı anda verdiler hiçbir şey hissetmedim ama açılma ilerliyordu fakat Dr bebeğin başı şiş çıkacak diyerek sezaryene aldı birkaç saat sonra. Ameliyathanede epidural ile devam edecektim bir doz daha verdiler çok kötü oldum bayılmışım. Sözde foto vs çekilecektik sadece getirdiler annesi bak dediler sesleri duyuyordum ama kendimi çok zorladım bebeğimi görmek için zorla açtım gözümü sadece yeşil örtü görebildim.. Bayılmışım bikaç saat sonra zor uyandırmışlar beni vs vs... Her seye rağmen dünyanın en mutlu insanıydım o gün ☺️❤️

16.35❤️

Doğum 2:

39+3 sancılarım basladı. Dr randevum vardı o gün dr um da doğum eğitimi vermisti o gün :D

Muayene etti 2 cm açılman var bugün yarın doğurursun dedi. Geldim eve sancılarım düzenli hale geldi ve o gün sabaha doğru gittim hastaneye Dr ile haberleştik tabi sabaha kadar. Gittim 4 cm olmuş açılma sancı düzenli dediler. Nişan su gelmedi. Doğuma bikaç saat kala nişanım geldi su kesesini de dr açtı. Öğlen 12.54 doğum gerceklesti☺️❤️

(4,994 puan) tarafından
Ay ne güzel :) Ben de çok istedim normal doğum herkes 4 cm doğururdun deyip falan duruyorlardı o zaman yok niye sezeryan oldun gibisinden Rabbim öyle nasip etmiş ilki sezeryan mıydı yani canım senin ?
(12,513 puan) tarafından
Evet canım
(5,272 puan) tarafından
Sezeryandan sonra nogmal nasl dogurdun ozelmiydi devletmiydi canm normal yapilir mi bnde sezeryanliyim normal istiyorum bi dahaki e Allah nasip ederse
(12,513 puan) tarafından
Doğurdum canım :) özel muayenehaneye gittim özel hastanede doğum. Özel hastanelerde de bazı Dr lar destekliyor. Destekleyen Dr bulmak lazm
+1 oy
(5,519 puan) tarafından
Ilk dogumum cok cok cok zorduuuuu anlatmak istemiyom hamileler etkilenmesin 

Ikinci dogumum cok guzeldi  cunku daha tecrubeliydim dogumdan 3 hafta once yurumeye basladim gunde 10 bin adimm yurudum sabah sanciyla uyandim hemen dusa gurdim bi saat orda oyalandim sonra evin icinde comelip kalktim hastaneye 7 cm aciklikla gittim hemsire bi saate suyun patlar demisti oylede oldu bir saate suyum patladi tabi sancilar geliyor suya girmek istedim dogum odasinda dus yeri vardi orda suyun altinda cektim sancilarimu mi sonra ikinma seysi geldi dedim ahhanda geliyoo yanlis hatirlamiyosam 8 ikinmada geldi bebegim 
+1 oy
tarafından

Rabbim evladını sana bağışlasın inşallah 

(4,994 puan) tarafından
Amin canım benim teşekkür ederim :) Rabbim önce herkesinkini sonra benimkini :)
+1 oy
(59 puan) tarafından
Öncelikle hayırlı uğurlu olsun canım Allah evladını sana bağışlasın hepimizinkini tabii..ben de 34 haftalık tım gece birden bire ishal ağrısı gibi karnımda bir sancı oldu ben de doğuma hazırlık sancıları zannediyorum hani artık 34 haftadan sonra yavaş yavaş vücut kendini doğuma hazırlarmış ya. Ben de öyle zannettim yatıyorum tam gece.sonra tekrardan sancı gelin de bir lavaboya gideyim dedim baktım çişimi yaptım işte tam klozetten kalktım birden bire bir kan boşaldı neye uğradığımı şaşırdım o şokla nasıl bağırdı mı bilmiyorum eşim hemen banyoya geldi o da gördüklerinin karşısında şoka girdi ama beni sakinleştir di. Sonra hemen hazırlandık hastaneye gittik. Asıl olay buradan sonra başlıyor. Hastanedeki ebe hanımefendi ultrasonda baktı. Açıkliga baktı sıfır. Doğum başlangıcı falan değil. Ama anlamamış. Daha bana diyor ki birlikte mi oldun eşinle veya ağır bir şey mi kaldırdın diyor. Sonra beni gece bir buçuktan Sabah 8.30 a kadar beklettiler tedaviye aldılar. İşte nst ye falan bağlandım. Sonra saat sekiz buçukta doktor geldi Ne oldu hayırdır diye. Dedim böyle böyle. Niye aramadınız beni ota boka arıyorsunuz bunun için nasıl aramazsnız diye ebeye bayağı bir çıkıştı.Sonra kadın beni ultrasonaa götürdü dedi acil sezeryan. Bebeğin eşi ayrılmış.hemen sezeryana aldılar neye uğradığımı şaşırdım korkudan nasıl titrediğimi anlatamam.neyse 0848 de çok şükür defne'm dünyaya gözlerini açtı.doktorun dediğini hiç unutmuyorum karnımı açar açmaz çok şükür yaşıyor Allah'ım dedi. Kızım 19 gün küvezde kaldı. Şimdi çok şükür tatlı mı tatlı Minnoş mu minnoş fıstık gibi kızımla günlerimizi geçiriyoruz biraz uzun oldu ama hakkınızı helal edin
(2,596 puan) tarafından
Ayyy böyle sorumsuzlarda var işte yaa
(59 puan) tarafından
Öyle tabi ki canım çok şükür çok çok şükür:))))
(59 puan) tarafından
canım benim sağlık bakanlığı'na kadar şikayet ettik kadının bir başkası da değilmiş birkaç kişiyi daha böyle zor durumda bırakmış Allah muhafaza ben çocuğumdan olabilirdim ne demek ya bebeğin eşi ayrılıyor ve sen sabaha kadar beni tutuyorsun buna rağmen kadın ceza almadı
tarafından
Ayy canım Rabbım uzun ömürler versin bende bir an korktum sonunu okuyunca şükür dedim ya
(59 puan) tarafından
Allah razı olsun canım benim Allah kimseye yaşatmasın
+1 oy
(571 puan) tarafından
Gündüz den hafif belim ve bacağım ağrıyordu akşam 9 da sisdettlenmeye başladı gece 12 oldu ağrıdan agliyorum nasıl uyumuşum farkında değilim uykudan çığlıkla uyandım ve hareket edemiyordum yataktan inemiyor kalkamiyordum eşimi kaldirdim apar topar cantamizi aldık yolda bağıra bağıra hastaneye gttik sonra kontrol edildik iki santim açıklığın vardı beş saat sancı çektim kontrol edildim saat başı 3un üstüne çıkmadı açılma 9 saat sancı çektim hala açılma olmadı kalbim skisiuordu bebeğim gittikçe yukarı çıkıyordu doktor durumunuz kötüye gdio dedi eşimden de izin aldı sezeryana koyuldm :(
+1 oy
(2,596 puan) tarafından

Ayy çokk uzun yaa müsait olursam eğer yazarım bi ara üşendim:P

0 oy
(15,654 puan) tarafından

38+5 te 05.10  doğdu annesinin  kuzusu  

Ben son haftalarda hareketler vardi yaoiyordum aksam 12 uyuyacam bi kalktim rahmime bisey dustu sanki adim atinca bwlime igne mbatiyir gibi oluyordu neyse uyudum Sabah kontrolüm vardı gidecektik ama kalktım ve bişey aktı benden anladım suyumun geldiğini lavaboya gidene kadar akti. Odaya geldim değiştim üzerimi eşime kalk suyum Geldi galiba dedim oda 'o ne' dedi bende boşver kalk dedim bi yandan da heyecan yaptım ama kendimi kontrol ediyorum l:)

Hastane 5 dk yol gittim sıramı bekledim içeri cagirildim doktoruma suyum geldi sanırım dedim bakalim dedi sonra evet 2 cm acilma var sancı yok bekleyelim 12 ye kadar şiddeti olmazsa suni alacaksın dedi neyse bekledim ama sancim yok temizle yapmamışım  çünkü planima uymadı oğlum :getlost:

Suni verdiler azar azar bi kasilio bebek Allah im ne zor acı duruyor rahatlıyorum bi daha sonra evden makinayi getirttim temizligimi yaptım 5 saat suni aldım yatakta kalmadım serum ile koridorda eşimle dolaştık sancı gelince duruyor eşime yukleniyordum zavallı benle birlikte sancı çekti:Ddoğuma alındım takat kalmamış bende ikınamıyorum 1 2 derken popomu kaldirdim doktorum kızdı ne yapıyorsun dedi kaldırma meğer başı çıkmış çok tehlikeli bişey yapmışm baktı yok ıkınamıyorum hemşireye yardım et dedi oda karnıma bastı çıktı bebek bi rahatladım ama ohhhh:Düzerime koydu oğlumu sevdim aldı götürdü temizlerken bi yandan dikisimi yaptı doktorum yarım saat dikiş sürdü ama çok güzel yapmış sanki hiç doğum yapmamışim

0 oy
tarafından
Benim doğum ağrılarım 7 ayımda başladı kasıklarımda ödem oluşmuş yatalak oldum kaç kere ambulanslarla hastaneye gittiğimi bilmiyorum onun dışında annemin evinde kaldım yürüyemiyorm sürüne sürüne kapının önüne çıkıp otura otura üçüncü kattan aşağı indiğimi bilirim aynı şekilde geri geri çıkarak eve çıktım yatarken bacaklarımı kendi elimle çekemiyordum bacaklarımı birileri çekip inidiryordu acılara dayanamadığım için 37 haftalık sezaryen oldum sonra oğlum solunum sıkıntısı çekiyordu 23 gün kuvezde kaldı tabi bende oksijen tedavisi görüyorum tekerlekli sandalyeyle hastanede asansör sırası beklerken ağlamalarim oğlumu kuvezde bırakıp giderken içim kan ağlıyordu doğumdan sonra da 4 ay yürüyemedim annem baktı oğlum yanımdaydi çok şükür ama Rabbimin lütfü her seyde bir hayır varmış oğlum kuvezde kalmasaydı yanımda olsa bile ağrılardan bakamiycaktim oksijen tedavisine gidip gelirken kendime söz verdim ne olursa olsun oğlun çıkana kadar kendini toparliycaksn her gün hiç ara vermeden egzersiz yaptım ödem gitsin diye gunde 4 litreye yakın şu içtim oğlum çıktıktan sonra 2 ay boyunca oğlumu doyurup uyutup yere yattım egzersiz yaptım çok şükür ayağa kalktım yürüyorum çok zor günler geçirdim oğlumun gazını bile çıkaramadım çocuğumun ilk hastahane kontrollerine gidemedim ayağa kalkmam yasaktı wc dışında kalmiycaksn dendi ben ona bile gidemiyodm velhasıl kelam hiç sancı çekmedim doğum ağrısı nedir bilmem Rabbimin lütfü oda olsaydı hiç düşünemiyorum 
0 oy
tarafından

Çok uzun cnm ya başka sefere inşallah vaktim yok <3

0 oy
(771 puan) tarafından
23 mayis 2018 de 36 haftalik hamileydim ilk kizima o gunde doktor randovusu vardi  gittim neyse doktor bakti bakti suratini asti  ne oldu nedim .hic.suyun geldimi dedi mi diye.sordu bende yok dedim bebegin suyu bitmis dedi bi kac test istedi yaptirdim doktora gosterdim beni baska.hasteneye yolladi  bende eve geldim evimden 1 saat uzaklikta i.hastaneye gittim saat 12 de  orda test.felen yaptilar baktilar onlarda acil.doguma alicaz dediler bende tamm dedim yatis yaptim. Damar yolu actilar  felen suni sanci felen odaya yatirdilar bekliyorum kizimin kalbin ritmi bozulmuş  benim tansiyonum yukselmis felen apar topar sezeryana aldilar saat 16.17 kizim dogdu  2.750 giram dogdu 3 4 saat kuvezde yatti aksam 11 gibi yanima getirdiler kavustum kiizima şimdide ikinci kizimin dogumuna 9 gun kaldi bakalim bunda.nasil olucak raabim butun dogum yapcak herseye kolaylik vsrsin 
0 oy
(91 puan) tarafından

Doğum hikayemiz benziyor :)

39.haftada kontrole gittik nst çekildi sancı yoktu ama ben 36.haftadan sonra hep yalancı sancı çektim, açılmama bakıldı 2 cm açılma vardı ama bebek kanala inmemiş çok yukardaydı, ertesi gün çağırdı sabah nişanım gelmişti doktora gittik yine 2 cmdi açılma bebek hala yukardaydı ertesi gün tekrar gittik yine aynıydı, 2 gün sonra gel dedi doğum olmazsa suni vericez dedi. 2 gün sonra gittik sabah yatış yapıldı normal olacaktı suni sancıyı ağızdan verdiler ilki pek etki etmedi iki üç kez tekrar içtim, hafiften sancı vuruyordu, doktor alttan kontrol etti bebek bir türlü kanala inmiyordu ebeye kalp atışlarını kontrol edin dedi nstye bağladılar bana sancı geldikçe bebeğin kalp atışı düşüyordu doktor sezeryana almamız lazım dedi, sezeryandan çook korkuyordum normal istiyordum ama korktuğun başıma geldi odama inmeden doğumhanede sonda falan taktılar kıyafeti çıkarıp direk ameliyathaneye aldılar, tabi ben titremeye başladım korkudan bir de bebek iyice mideme çıkmış gibiydi sancıyla, spiral sezeryan oldum bebeğimin boynuna kordon dolanmış ondan kanala inmiyordu bir türlü, her şeye rağmen şükür bebeğim sağlıkla geldi 27 aralık 2019, 51 cm 3350 grm doğdu, rabbim herkese bu güzel duyguyu nasip etsin <3

0 oy
tarafından

36 haftamdaydım bigün agrim oldu esimde pimpiriklendi hastaneye goturdu 2 cm acilma var deyip yatis verdiler ama acilmam ilerlemedi 1 gun yattim 2 gun yattim artik psikolojim bozuldu en sonunda 1 hafta oldu hastaneye yatali sadece 4 cm acilmam vardi agladim ben doguramicam cikmak istiyorum diye esim cikmama izin vermedi doktor suyumu patlatip 24 saat suni sanci verdi 8 saat sanci cektim aksam 8 de dogum masasina aldilar ama doguramadim bi saat boyunca ugrastilar kaburgama filan basıp ezdiler :( sonra uzman doktor gelip makasla kesti cocuk dogduktan sonra bebegin esi cikmadi yarim saat de ona ugrastilar sonra kanamam durmadi cok kan kaybettim 9 bucuk da normal odaya alındım. Cok kotuydu berbatti goren herkes sen sezeryan olmussn deyip inanmiyodu nefes bile alamiyodum insallah bidaha yasamam

0 oy
tarafından

Suyum geldi gece gittim yattım. Ertesi sabah 9 buçukta suni sancıya başlandı hiç acilmam yoktu. Akşam 7 ye kadar suni şancı aldım 7 cm aciklik oldu sonra dayanamadım sezeryan istedim ameliyathaneye indim önlüğü falan giyip. Beni uyuşturdular tam ameliyat masasına alırken doktorum son bi kez bakmak istedi tam aciklik dedi bir anda normale döndü. Hicbir şey hissetmeden15 dakikada doğum yaptım dikişsiz. Herkes şoka girdi :)

0 oy
(1,213 puan) tarafından
40 hafta mı doldurdum ne açılmam var ne sancım bebek de zaten kanala inmemiş ti planlı sezeryana alındım gün verdiler Salı günü saat dörde 12'de gel yatışını yaptır dediler epidural sezeryan oldum O zamanlar Kayınvalidem ağaçtan düşüp belini kırmıştı ben bakıyordum gorumcemle   gorumcem evli biraz uzak oturuyo evde bakcak insan olmayınca esim beni hastaneye yatırıp ablasini alip eve annesinin yanına koycakti baksin diye öğlen hastaneye yatisimi  yaptırdı gitti annem babam geldi saat 4 de alacaklardı  baktim sedye geldi saat 1 de noldu dedim ameliyathane de yer bosaldi bir tane ameliyat iptal edilmis  seni alcaz dedi suan hemen agladim esim gelecekti ama o yok 4 diye biliyor onada gelince supriz oldu bi baktı cocuk dogmus 
0 oy
(1,403 puan) tarafından
Daha dogum yapmadim hayirlisiyla bir dogurim hemen anlatacam söz ☺️☺️
0 oy
(119,251 puan) tarafından
Ben post acip yazmistim merak eden bakip okusun ☺️
0 oy
(4,101 puan) tarafından
Hangisini anlatym ki 3 tane dogurdum anam:))

İlgili sorular

0 oy
26 cevap 1,311 göst.
3 gün önce Diğer kategorisinde asllyd (319 puan) tarafından soruldu
0 oy
13 cevap 443 göst.
11 Haziran 2022 Diğer kategorisinde Vidividi (1,537 puan) tarafından soruldu
+2 oy
10 cevap 520 göst.
20 Ağustos 2021 Aile kategorisinde Seldaekinci (530 puan) tarafından soruldu
0 oy
19 cevap 338 göst.