0 oy
639 göst.
Diğer kategorisinde (1,025 puan) tarafından
tarafından düzenlendi

Kızlar hafızlık kursu Kuran hocasından öğrenmiştim hamileyken aşerdiğiniz şeyleri hemen yemeyin bi kaç gün sonra yiyin nefis terbiyesi anne karnında başlar derdi hep ve gerçekten ahlaki terbiye anne karnında başlıyo sürekli bebeklerinize dua edip Kuran okuyup dinleyebilirsiniz ilgili olanlar için paylaştım karşıt görüşler  kimseyle doğruluğunu tartışamam :angel:

12 Cevaplar

+5 oy
(12,777 puan) tarafından
İyide cnm şimdi sen böyle güzel Bi şey demişsin ama yaratmak Allaha mahsus tür böyle güzel ji cümle sonuna polemik yaratmayın demek olmadı hiç herkes malesef istediğini SEVİYELİ şekilde söyleyebilir 
(12,777 puan) tarafından
Yani şimdi demesem uyuyamam tabiki terbiye önemli ama şu yaratmak lafıni Rabbım den başka şeye yakıştırma sevmiyorum
Malesef burda susun da diyemeyiz ki :/
Bende seviyom seni  bebisim :)
(6,825 puan) tarafından
Birden fazla arti verme hakkım olsa verirdim o derece ..kesinlikle katılıyorm ..+++++++
(759 puan) tarafından
Alkışlıyorum ++++++++++
(1,025 puan) tarafından
Ne güzel ince düşünmüşsün canım keşke her konuda böyle olsak demi :)  bazı insanlar kaostan besleniyo özellikle dini konularda baştan uyarmak istedim ki zaten kmseyi inandırma çabam yok olumsuz yorumlara cevap vermiyorum çünkü olay büyüyo
(12,777 puan) tarafından
Aynn malesef olay buyumemek  için  hiç kötü yazana da saygı duymak lazım bosver ileri giden olursa yorumu gizleriz
-Reklam-
+2 oy
(13,669 puan) tarafından
Fikrini bildiriyorsan karşı yorumlara açık olacaksın 
(648 puan) tarafından
aynen canim
+2 oy
(2,768 puan) tarafından
Katılıyorum 9 ay boyunca dergaha gittim oraya gidince bebeğim karnımda bi oraya bi buraya gidiyodu nasıl seviniyodum doğurdum 43 günlüktüm bebegimi oraya götürdüm 11 aylık her cuma oradayız elhamdülillah bebek anneden babadan ne görürse onu yapar 
(13,669 puan) tarafından
İyiyim bebeğm   Faruk beni cildirtiyo ona sabrediyorum resmen..
(2,768 puan) tarafından
Neden kuzum yemesi düzeldimi ?
Zümrada düştü aklım çıktı kafasini kanatti yeni kendime geliyorum
(13,669 puan) tarafından
Yok ya hicbiseyyemiyo,yürümeye başladı yaramazlık peşinde hep.
Nereden düştü yaaa çok geçmiş olsun Allahım sakinsin miniklerimizi
(2,768 puan) tarafından
Aminn kuzum kac ayliktı zümrada daha yürüme hevesi hic yok halinin üzerinden duvara doğru carpti birden aminn bitanem. Duzelirler insallah yemeleride
(13,669 puan) tarafından
5 günü var canım  doğum gününe
0 oy
(1,462 puan) tarafından
Teşekkür ederim canm sağol bilgi için yeni duydum Allah razı olsun ,:)
(1,025 puan) tarafından
Amin hepimizden inşallah
0 oy
(4,889 puan) tarafından
Evet doğru.  Sen hafızlık mi yapiyosun canm 
(1,025 puan) tarafından
Yok canım maalesef
0 oy
(567 puan) tarafından
Benim kaynanam da ben hamileyken sevmediğim bi yemekte olsa bi kaşık al derdi belki bebeğin nefsi kalır derdi şimdi de emziriyorum sen istemesen bile sütün umar diyor bence de bebek anne karnına düşer düşmez bizim vereceğimiz eğitimle terbiyeyle büyüyecek tabi ki bunda toplumsal farklılıklar olacaktır 
(1,025 puan) tarafından
Evet büyükler öyle der din ince bi çizgi canım abdestsiz emzirmeyen kadınlarmzda var bu tamamen inanç meselesi
(567 puan) tarafından
Evet onu bende duymuştum tabi ki herkesin inancı farklı olabilir saygı duymak gerekir ama böyle bir dinde olduğum için çok şükür diyorum
(1,025 puan) tarafından
Öyle çok şükür
0 oy
(4,040 puan) tarafından
O konuda sınır getirmeyin kendinize ne olur ne olmaz. Ama hep kuran okuyun dinletin namazı eksik etmeyin. Bunların terbiyesini gerçekten alsın. Tabii dindar evlat yetiştirmek isteyen aileler için bu tavsiyeler herkesin inancı kendine sonuçta. Ha bir de sohbet dinleyin çocuk aşina olsun.
(1,025 puan) tarafından
Sınır değilki canım hiç yenmemeli demiyorum bi kaç gün sonra çok aşırı aşerilmiyosa tabi
0 oy
tarafından

Hamileyken şunu yapma su olamaz bu yasak diyorlardı şimdi hamileyken bisey yemektemi yasakmış kusura bakma da bana saçma geliyor ne alaka annenin yemesi içmesi şimdi ben her istedimi yedim deye bebek ac gozlumu olcak :angel:

(74 puan) tarafından
Bencede katılıyorum valla bende herşeyi yedim  benm kızım da aç gözlü olacak galiba hdjdkf
(12,854 puan) tarafından
Demek ki benim oğlum da ben ne yesem maaamaaa diye ondan yanımda bitiyor :)
(74 puan) tarafından
Ondandır ondan illaki :)
(1,025 puan) tarafından
Nefis sadece yemekle alakalı bişey değil sabırlı olur
0 oy
(6,825 puan) tarafından
YALNIZ YARATMAK ALLAH'A MAHSUS CİNİM...
(1,025 puan) tarafından
Evet öyle ama benim postla alakasını çözemedim yazdığının :)
(12,854 puan) tarafından
Lütfen polemik yaratmayalım yazmışsın
(6,825 puan) tarafından
Tabiki hemen alakasıni açıklıyorum
karşıt görüşler lütfen polemik YARATMAyalım kimseyle doğruluğunu tartışamam..Demişin ya cnm bn uydurmadim yani yazdığın kelime yerinde olmamış YARATMAK ALLAHA AİTTİR bnde görünce uyarmadan geçemedm
(1,025 puan) tarafından
:) doğru ince detay
0 oy
(738 puan) tarafından
Hadi ya ben canım ne çekerse anında alıyorum hatta alamayacaksam da ayağıma geliyor desem inanır mısınız bilmem neyi canım isterse ve o an alamiyorsam falan hep ayağıma geliyor 
(1,025 puan) tarafından
O bendede çok oluyo canım aşerdiğim akşama bi şekilde eve geliyo ben istemeden ama onu yiyorum ikram gibi resmen :)
0 oy
(516 puan) tarafından

Saçma :ermm:....

.....

0 oy
(1,826 puan) tarafından
Tikkatt!!! Bu bir fıkır degul bilgidur satasmayun daa

İlgili sorular

0 oy
11 cevap 280 göst.
21 Şubat 2024 Aile kategorisinde Azizeak (148 puan) tarafından soruldu
0 oy