0 oy
771 göst.
Diğer kategorisinde (34 puan) tarafından

Hamile olduğunuzu nasıl öğrendiniz ve eşinize nasıl söylediniz hanımlar? Ben 25 günlük evliydim düğün  günüm temizlenip evlenmiştim. Evliligimin 23. Gününde babaannemi kaybettim. Babaannemin cenaze çadırı kuruluydu hala 2 gün falan gecikmişti adetim babaanneme üzüldüm diye gecikmiştir dedim. Eşim gene de dayanamadı test aldı yaptım pozitif çok şaşırdım çünkü bu kadar çabuk beklemiyordum eşimde inanamadı hemen kan vermeye götürdü gene inanamadı keseyi görmeye götürdü orda da dönüp dönüp doktora gerçek mi diyip durdu garibim Ben de rabbim çok sevdiğim bir canı aldı daha çok seveceğim bir can nasip etti bana diye hep şükür  ettim şimdi çok şükür 36+3 haftalık olduk inşallah sağ salim doğup büyüdüğünü de görürüz <3

20 Cevaplar

0 oy
tarafından

Amin ins bende adetim gecikmişti supheliydi zaten eşim de merakla bekliyordu test yaptım pozitif çıktı resmini çekip atıp arası öyle öğrendik :)

-Reklam-
0 oy
(6,137 puan) tarafından
Dr gittim neden hamile kalamıyorum diye ilkinde kürtaj olmuştum meğer 6 haftalık hamileymisim
0 oy
tarafından
Ilk hamileligimde adetim baya gecti hamile oldugumu anladim ama dügunum olmamıstı oyuzden pek merak etmedik ogrendigimizde 8 haftalik felandi ikincide dogum gunumdu adetim gelmemisti cok sık tuvalete gidiyordum esimle saglik ocagina gittik test yaptik hamileymisim esime aoyledim boyle ogrendik yani suan birisi 2.5 yasinda biriside 4.5 aylik :)
0 oy
(22,072 puan) tarafından
Adetim 20 gün gecikmişti ben hissediyordum zaten 

Evde hic test yapmadım gittim kan verdim sonucunu almaya bile 10 gun snra gittim sonuç hamilesin.d
0 oy
(571 puan) tarafından
Eşim çocuk hastası ilk üç ay çocuk olmadı korunmama rağmen hastaneye gidip önceden verilen vitaminlerden alacaktım bide ne sorunum var diye bakacaktim 5 haftalık hamile olduğumu ogrendim  bu kesen dedi aklım çıktı bide anlamiyorum himmm dedim gectik masaya dioki gebelik var folik asit kullan ben şok ağlaya ağlaya çıktım odadan görümceme sarıldım ağladım eşim saolsn psikolojimi alt üst etmisti şimdi 4 aylık basın ucunda kuzum
0 oy
tarafından
Dokuz on uğraştık bekledim hep dua ettim hep Meryem suresi okudum ve Miraç kandilydi oruçtum olmuyo diye olmucak diye düşündüm rabbime sigindim tabi nkandildi iste meryem süresi okurken aklıma bı anda test yapmak geldi oruç oldugm için açtım tabi ikindi vakti test yaptım silik cizgi cikti ama rabbm çok güzel bı günde ve çok güzel bı anda ogrendrmeyi nasip etti çünkü ben hem Allah'a hem o sureye gönlümü bağlamıştım çok şükür oldu
0 oy
tarafından

Bekliyodum zaten planliydi ikiside 

0 oy
(516 puan) tarafından
Bende 2 ay sonra hamile kaldim. Iki kere evde test yaptım negatif çıkmıştı sonra adetim 3 gün gecikti kan verdim beta degerim 69 cikti doktor 3bucuk haftalik suan kese bile gözükmez dedi. Esim biliyodu kan verdigimi ama telefonda sordugunda bsey demedim yokmus dedim. Ikintane citcirli badi aldim birisi kiz birisi erkek aksam esime onlari verip söyledim cok sevindi sarıldı. Oglumuz var 11 aylik kiz olan badiyi saklıyorm hala :)
0 oy
(12,840 puan) tarafından

Doktorumuzun asistanı sonuç için beni aramıştı telefonuda eşim açmıştı  anne olacağımı eşim bana söylemişti :D

0 oy
(13,251 puan) tarafından

7 senedir olmuyordu.

Adetim 6 gün geçti ama pko vardı bende hep düzensiz diye umursamadim.

Bı nokta ksiyah kan geldi ,7 senedir habire nette hamilelik belirtilerini araştırırken artık beynime kazınmıştı yerleşme kanaması falan.

Suphelendim.

O sıra Van'da yaşıyordum.

İstanbul'da çocuk icin tedavi amaçlı ameliyat olduğum doktorumuz aradım test yap dedi.

Ben gene her ihtimale karşı birkaç gün daha bekledim.

Şeffaf bı akintim oldu.o zaman yüzde seksen anladım 

Ertesi gün gidip kan verdim.

Ertesi gün hastaneyi aradım hamilesib dediler.

Guvenemedim.baska hastaneye gidip kan verdim.oda hamilesin dedi.

Ertesi gün gidip keseyi de gördüm.

Keseden sonra eşimi aradım ağlayarak haber verdim,oda aglamisti :)

0 oy
(112 puan) tarafından

Benim canim annemin elinden kuru fasulye ve mercimek çorbası istedi ama oyle boyle degil cok canim istiyordu tok oldugum halde sonra teyzem sen hamilesin dedi test yaptım gerçekten de hamileymişim aserdim yani ilk :D Esime de teyzem demek istedi bende izin verdim soylemesi icin sasirdi filan oyle oldu evlenir evlemz hemen hamile kaldım zaten

0 oy
(4,889 puan) tarafından

Benim adetler hep düzensizdi ilaçlarla hastalaniyodum eşim ben aileler dört gözle bekliyordu ya olmazsa diyoduk. 7 ay sonra baba evine gittim orda kendi doktoruma tüm testler temiz çıktı. Tıbbi tedavi gördüm bitkiler samanlı sıcak sulara oturmalar fln. Bide bi kutu klomen kullandım orda. Neyse eşim geldi aldı döndük eve. Eşim de randevu aldı doktora gitmek için sıkıntı belki ondadr diye. Bende tuhaf belirtiler vardı hep adet olmaya yorduk. Eşimden tiksinmeler göğüs ağrıları vs. Baba evinden döndükten 15 gün sonra gidip kan verdim ertesi  gün sonuç çıktı eşim illa ben de gelcem diye tutturdu oturdu dışarda bekledi . Doktorun bana pozitif demesiyle dışarı gözleri dolup eşime doğru hızlı hızlı bi yürüyüşüm vardı kii anladi zaten eve geldik alnımdan öptü iki rekat şükür namazi kılalım dedi üstüne bide ikiz sevinci aldık . Hamdolsun çook zor bi hamilelik ve sonrası da  olsa şuan 8 aylık ikiz kızlarım var :)

0 oy
(567 puan) tarafından

Ben 14 şubat ta öğrenmiştim gecikmişti adetim üç tane test yapmıştım en sonunda çıkmıştı onu da geçen yıl 14 şubat da öğrenmiştim eşime de 14 şubat sevgililer günü hediyesi olarak söyledim :)

0 oy
(1,025 puan) tarafından
Ay inanmıyorum benimkiyle çok benzer bende ilk gecede hamile kaldm düğünden 20 gün sonra falan anneannem öldü memlekete gittim orda 3 gün geçti üzüntüden sandım evime dönünce 4 5 gün geçmişti test yaptım anında çok belirgin çift çizgi çıktı şok olmştum ilk eşime söyledim :D
0 oy
tarafından
Hergün tuvalette test yapiyordum o ara ögrendim işte :)) 
0 oy
(1,455 puan) tarafından
Bende evlendikten snra 1.5 sene korundyk sonra korunmatı bıraktık ben hemen olck dye her ay test yapıodum çıkmıodu 6 ay geçti hamile kalmayınca dktra gttm bana hiç bi sorun yok dedi ve 2 3 aya gelirsin bana dedi tam 2. Ayda 10 gün geçti  adetim ama 8 ay boyunca 5 gün geçtiği olmştu o ayda çok az birlkte olmştk 10 gün sonunda test alıp baktm silik çizgiydi bi stres bi değişik hssettm eşime yemek koyuyodum gösterdm hemen dio ben görmüom çizgi fln dedim nasıl yok bak silik ama var hemen doktora gttk  o bana yoktur diodu meğer üzülmeyiö dyemiş sonra beta 90 çıkmştı geç döllenmeymş eşim markette çıkmıştı hastanede ben sonucu 1 saat demşti ama ben yarımnsaatte gttm sordm eşim yokken ve pozitif 90 yazıodu çok mutlunoldm eşimngeldi ona sarıldım kendi annemi aradım hıçkıra hıçkıra onlarda yemek masasındaymşlar misafir varmş bi alkış kıyamet çok gzldi rabbm herkese nasip etsn
0 oy
(7,935 puan) tarafından
İş yerinden annem gile geldim bir akşam üstü. Kanepeye uzandım şiddetli baş dönmesi oldu ardından kusma oldu. Ben lavaboda öğrürken babam rahmetli anneme  hanım sana torun geliyor galiba demiş. Ertesi günü öğlen test yaptım pozitif çıktı. 1 hafta önce iş yerinde elimi kedi ısırmıştı kuduz aşısı için hastanenin aciline gidiyordum, acilde ben hamile olabilirim aşı olmak istemiyorum dedim test yaptılar 2 haftalık hamileymiş im eşimle aynı anda öğrendik.
0 oy
(4,525 puan) tarafından

Bir düşük yapmıştım ondan sonra birkaç ay çocuk olmadı adet olacağım gün içime kurt düştü kalkıp test yaptım dedim çıkmaz heralde geldim yatağa hava halen karanlıktı telefonun ışığıyla bir baktım 2 çizgi şok oldum inanamadım gülmeye başladım eşim uyandı dedi noluyor gittim sarıldım dedim baba oluyorsunnnn:D

0 oy
tarafından
Rabbim kucağına almayı nasip etsin canım 
0 oy
(105 puan) tarafından
Bizde 36.6 yiz benim adetik pek duzdnli degildi degildi bazen 1 hafta gecikirdi  isni kotusii surkeli oynadigi ivin tutmazdik bir yerde su gun oldum diye ama haziranin basimda diiye en son hatirliyirum neyse 28i gibi ilk testi yaptim negatif cikti kan testi bide alerji odum drler emin olmadan birseyde vermigirlar bir hafta sonra bidahaa yaotim yine yok ama drler de geciktigi icin yine vermriyorlar 17 sinde bu seer saglik ocagina degil direk arastirmaya gittim dr iok usg de bakti sonra test yao dedi kan testi sonra deger 30 larda birseyw cikti ve hamlie oldugumu 17 yemmuzda ogrendim ogc dooenme olmus olmunda ben haziranin basi gibi adet oldum amma tam gn hatirlamiyroum benekin ilk usgsi de sonadet tarihi hamile kalma tatihine. Gore oluramus 21 hasiran gozukuyor gma bebbis gitgide kuculdu ben 21 hazirandiyorum 36 hafyaliken dr ye gittik bir yeri 35 bir yeri 34 haftalik eee bu bebis ne. Zaman oldu o zmann bende bilmiyirum ama bi sekildendevam ediyoruz iste

İlgili sorular

0 oy
3 cevap 57 göst.
30 Ağustos 2023 Diğer kategorisinde Bayanmerakli (890 puan) tarafından soruldu
0 oy
19 cevap 443 göst.
1 Ekim 2021 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
23 cevap 476 göst.
25 Eylül 2021 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
11 cevap 320 göst.