0 oy
481 göst.
Diğer kategorisinde tarafından
Korkum var test tutcam ona da korkuyorum siz nasıl anladınız benm ilk gebeliginde mide bulantısı ve gün gecikligiyle tabi şimdi doğum yaptım 3 ay olacak ondan endişem var

23 Cevaplar

0 oy
tarafından

Benim iştahım çok artar gebelikte. Ondan anlamıştım :) 

Yeni doğum yapmışsan gecikme çok normal. 1 senede düzene giriyor

tarafından
Mide bulantısı ve ağrı yaşadım bir kaç kez ondan korktum saol canm
-Reklam-
0 oy
(1,096 puan) tarafından
Doğumdan sonra düzensiz olabiliyormuş kiminde canım ☺️hemen gözünü korkutma
tarafından
Mide ağrısı ve bulantı bir kaç kez oldu görümcem öyle diyince korktum şüpheye girdim inşallah degilimdir
0 oy
tarafından
Hersey kötü kokuyordu tiksinme oldu yiyeceklerden 

Çabuk acıkma elim ayağım titriyordu 
0 oy
tarafından
Günüm geçmişti benim ama bayram zamanı annemlere gideceğim falan diye stresten sandım 15 gğn merhaba falan geçti sonra yoğun bi mide bulantısı ve koku hassasiyeti vardı bende 
0 oy
(1,763 puan) tarafından
1.5 ay öncesi kürtaj oldum sonra doktor korunma dedi bir kez adet gör yeterli dedi 1 ay sonra adet gördüm eşimle bir kez birliktligmz oldu sonra ablamın düğünü var diye ben memlekete gittim ve rahmimde 7 cm kitle vardi düğünden sonra ailem birde burda götürelim burada ameliyat derse burda ol git dediler tmm dedim ablamın düğününde 10 gün sonra hastaneye gittim ailemle iste doktora durumj anlattım ever kitle var ameliyat dedi senden kan tahlilleri isteyeceğim dedi bende 6 tüp kan istedi bende hemen yatış verecek sanıyorum sonuclar çıktı yanına gittim suphelerimde haklıymışim ameliyat ama şuan olamazsın çünkü yine gebesin dedi bana süpriz olmuştu
tarafından
Hayat sürprizlerle dolu işte mucize inşallah durumun şimdi iyidir
(1,763 puan) tarafından
Doğum yaptım Cnm kitle hala duruyor doğumdan 1 sene sonra alınacak dendi kitleden dolayı mecburi sezeryan oldum o anda alabiliriz demişlerdi ama riskli yerde çok kanama yapar diye vazgeçmisler hem doğum kanaması hem kitlenin kanaması rahim alınmak zorunda kalir dedi şimdi oğlum 7 aylık 1 yaşındayken ameliyatla alınacak
tarafından
İnşallah sagki bir şekilde amiliyatini olursun bir sorun çıkmaz
(1,763 puan) tarafından
Amin Cnm çok tsk ederim
0 oy
(139 puan) tarafından
Valla canim suan ki hamileliğim pilansiz bir hamilelik bej degil benim annem anladi gebe olduğumu ben çok dalgın olurum en son 26 nisanda regl oldum ve 29 nisanda memleketime gittim 21 mayis da döndüm esimle ilk birlikteligimde tutmus haziran sonuydu kendimden şüphe etmeye başladım ama kondurmuyordum da bebegim 4bucuk aylıktı  annemi aradim anneme anlattim anne 1 ay mi yoksa 2 ay mi gecmis reglimin üzerinden diye sordum annem de 2 ay 2 gun geçtiğini söyledi yarin test al vs dedi yok canim daha neler dedim sonra kayinvaldeni yanina gidip anne ne yemek yaptın dedim kayinvaldem ciger deyince baktim ve öğütleye basladim annem de telefindaydi direk kizim sen hamilesin dedi :)  ertesi gun test yaptım ve direk iki cizgi oldu 
tarafından
Senden önce annen anlamış ne güzel))
0 oy
tarafından
Çok uzun süre adet olmamıştım ihtimal bile vermiyordum çünkü tedavi görüyordum

Göğüslerim çok ağrıyordu adet oluxam galiba dedim 1 hafta çektim acısını eşim acaba hamilemisin dedi yok dedim ihtimal vermiyordum eşim test almıştı yaptım hamielydim

Ama senin için gecikme normal
tarafından
Hayırlısı işte ama şüpheye girdim kaynanama direk 40i çıktığı gibi adet görmeyerek hamile kalmış ondan korkuyorum
0 oy
(1,621 puan) tarafından

İkisini de adet gecikmesiyle öğrendim bulantı falan 7 den sonra başladı yalnız yeni doğum yapmışsın kız gecikme normal ben 7.5 aydır olmadım daha :'(

tarafından
Ayy inşallah gecikmedir sende mide ağrısı bulantısı falan arada oluyor mu
(1,621 puan) tarafından
Yok canım bulantı hiç yaşamadım ama 2 3 haftada bir şancı giriyo aha diyorum kesin olcam yine yok
0 oy
tarafından
Eşim askere gidecek diye her akşam ev dolu misafir geliyordu bizde kaynanama geçti o misafirler onlara gidiyor diye sonra kaynanam akşamdan aban dedi ki sende esinle beraber git i seni eve bıraksın evde tatlı yap akşam gel dedi akşama annemler ve eşimin dayısı gil geldiler bende eve gittim 2 tepsi tatlı yapacam 1 tepsi yaptım sonra kendi kendime dedim ki lan adam askere gidiyor adete kaç gün kaldı bak dedim sonra tele bi baktım 5 gün gecikme yazıyor sabah 10.30 falan sonra içim içimi yiyor sürekli ama en sonunda ovulasyon testi yaptım baktım t çizgisi koyu bir yandan da ikinci tepsinin tatlısını yapmaya çalışıyorum sonra gebelik testi yaptım baktım o da ikinci çizgi var ben elim ayağım titriyor göz yaşları pıt pit arıyor hemen burdaki sevdaya mesaj attım hamileyim galiba bak post açıyorum bak diye hemen ardından eşimi aradım cabuk eve gel diye oda korka korka geldi kapıyı anahtarla açtı bende hemen kapıya koştum testi gösterdim ama bi ağlıyorum bi ağlıyorum var ya içim çıkıyor öyle ağlıyorum resmen sonra Esim de ağlamaya başladı akşama kadar ne yapalım ne yapacaz derken en sonunda akşam 5 de özele gittik kan verdim ve sonuç pozitif çıkmıştı o gün benim en mutlu günümdü ama maalesef devamı gelmedi 
tarafından
Bebeğin kalbi durdu maalesef 4 yıllık hasret bitiyor derken bir daha geri başladı
tarafından
Kıyamam o şuan cennete seni bekler annesi Rabbim ne verse ona şükür inşallah böyle kötü günler yaşamazsın hep mutlu olursub
tarafından
Inşallah inşallah 6 ay oldu işte kaybedeli eğer kalbi durmasaydı bu günlerde doğum yapacaktım
tarafından
Hala o anı yasiyorsun üzülme canm herşeyde bir hayır vardır Allah büyüktür
tarafından
Allah büyük vardır bir bildiği elbet
0 oy
tarafından

Planlı gebelik ti. Gittim kan verdim

0 oy
(1,921 puan) tarafından
Migdem bulanmaya baslamisti ustune dusmedim gittikce artti test yaptim şaakkk diye cikti dun ogrendim 9 haftalikmis bide 
tarafından
Bende bundan korkuyorum inşallah yaşamam öyle birşeyi kafayı yerim
(1,921 puan) tarafından
Bebegim de 6 aylik daha kizim da var 4 yasinda hala soktayim horunce baya bi aglama krizlerine girdim ama bu verenin vardir bi bildigi
tarafından
Aynn haklısın herşeyde bir hayır vardir
0 oy
(1,077 puan) tarafından
Ben zaten bekliyordum adet olmam gereken gün test yaptim silik çıktı. 
0 oy
tarafından
Piskolojim bozuldu birden düşünmek den bazı şeyleri uyku girmiyordu gözüme benim ilkinde hicnmidem bulanmamisti zaten onu beklemiyordum ama 3 hafta sonra adetimden kan verdim çıktı hemen oda sonra kendiliğinden alıştım 
0 oy
(119,168 puan) tarafından
postuma bak tam şok olduk ☺
tarafından
Hayırlısı olsun kazasız belasız eline alırsın canm
0 oy
(241 puan) tarafından
3 ay anlamadım .. çok uykum geliyordu halsizlik vardı kaynanam in ısrarı üzerine test yaptım pozitif çıkınca şok olduk eşimle doktora gittiğimizde 3 aylık olmuştu... Bu arada ikinci çocuktan sonra hiç adet olmadim o yüzden hiç ihtimal vermedim ve korunuyordum ... 
tarafından
Benm de eşim korundu korkum var inşallah ta degilim
(241 puan) tarafından
Hayırlısı olsun inşallah.
0 oy
tarafından
Eşim söyledi 3 haftalık hamilesin dedi
tarafından
Benm de ilk eşim soyledi
0 oy
(1,533 puan) tarafından
Biz zaten dusunuyorduk adetim gecikmisti baya zaten duzensizdi. Bende 10 gun bekledim neyse test yaptm oyle ogrendim hamile oldugumu. Dogum dan 3 ay sonra falan adet duzensizligim gecti
0 oy
tarafından
Korunmuyirsan olabikir kuzum ha inşallah değildir çünkü bebiskon çok küçük. Düzensizlik tır belki de . Benim üç gebelikte de mide buoantin olmadı karın agrilarimdn birde haosurdugum zaman karnında bıçak batardi sanki. Zaten üçüncü de de aha dedim hapsurunca b.oku yedim:))) eşim inanmadı gerçekten gebeymisim ama çok aşırı basım dönerdi bu son gebelikte meğerse hamileymisim...

Ha diyelim ki oldu naocan kuzum kısmeti varmış demekki zor olur ama olur bı sekilde. Biraz daha bekle. Ben kirdonlarimi baglatt8m bunda iki ay olmadım inanır mısın test bile yaptım:)) olmaz olmaz dedim 100 de 1 ihtimal beni bulur. . Sen biraz daha bekle sonra yine test yap
tarafından
Aynn Allah'ın işi olduysa aldiramam eşim korundu afedersin ama ne bilim bir kaç gündür sabahleyin midem bulanır agirir ondan korkuyorum kızım 3 aylık olacak 2 gün sonra ikisine nasıl bakarım ben
tarafından
Allah büyük kuzum burda 5 aylık çocuğu varken hamile kalanları gördüm ben şimdi büyümüştür. Allah her daim yardım ediyor yeter ki sen Allah de
tarafından
Aynn cnm herşeyin hayirlisi
0 oy
(461 puan) tarafından
Canım benim 25 aylık kızım var memeyi henüz kesememistim adetim geçti 5 gün geçtiği de oluyordu ama şüphem vardı isteyerek değildi bu komplikasyon oldu minik bir ihtimaldi eşim ilaç kullanma dedi ertesi gün hapı neyse 1hafta geçti karnım şişti kızımı emzirirken göğüsum de acayip hassasiyet oldu çok canım yandı annemlerdeydim o sıra annemde beni rüyasında hamile görmüş eve geldim 9 gün geçti adetim gittim test aldım sabahlari kalkamıyordum sağlık ocağına yetişemedim aldım testi yaptım direk kopkoyu çift çizgi öyle donup kaldım diğer gün kan verim sağlık ocağında 1 bck gün sonra çıkıyormuş sonuç öğleden sonra hastaneye gittim kese görüldü canım şuan 7+2yim bundan 1 bck ay önce falan arkadaşım beni rüyasında hamile görmüş karnım varmış baya demişim kanka gel senle alışveriş yapalım oğlum olacakmış e bebekten oğlan kıyafeti bakmaya gitmişiz :D
(461 puan) tarafından
Senin gibi biri vardı bizim mahallede 40 indan sonra hamile kaldı 2side kız hamileliği de zor geçiyor tekrar olmasın diye spiral taktırmış küçüğü 2 5 yaşında falandır tekrar hamile kalmış spiralle Allah yardım etsin hepinize canım sen hemen bı test yap o moda girmeden canım ben kızımı emzirirken ilk 10 ay sonra adet oldum
tarafından
Test yaoacam inşallah hamile degilimdir
(461 puan) tarafından
Ne çıktı sonuç canım yazamadim
tarafından
Canm valla daha dışarı çıkıp alamadım hem korkuyorum da cuma günü artık öğrenirim inşallah hamile değilimdir rabbim olmayana nasip etsin inşallah
(461 puan) tarafından
İnşallah canım
0 oy
(1,601 puan) tarafından
Her iki hamileliğim de karın ağrısıyla hastaneye gittim öyle öğrendim adet görmüyorum hamile kalıyorum bende kendimden birşey anlamadım ☺️
tarafından
Benm de mide ağrısı oldu ilkin de şimdide var korkuyorum ondan

İlgili sorular

0 oy
20 cevap 524 göst.
26 Mayıs 2020 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Sümeyye (2 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 60 göst.
30 Ağustos 2023 Diğer kategorisinde Bayanmerakli (890 puan) tarafından soruldu
0 oy
19 cevap 451 göst.
1 Ekim 2021 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
11 cevap 323 göst.
8 Temmuz 2021 Aile kategorisinde Vesile hakan (839 puan) tarafından soruldu

378,419 soru

11,326,922 cevap

34,780 kullanıcı