0 oy
768 göst.
Diğer kategorisinde (1,028 puan) tarafından
Kızlar oncelikle biraz uzun olacak hakkinizihelal edin şimdiden :)) 

Ben sezeryan doğumla dünyaya gelmişim ben doğduktan sonra hiç kardeşim olmadı annemler hep doktorlara gidiyordu hatta her defasında farklı doktora  senin çocuğun olur bı sorunun yok diyorlardı bir doktor rahim filmi istemiş o zamanlar pahalı imis yaptiramamislar neyse biz başka bir yere taşındık orda ki doktorlara gidiyordu bu arada ben 12 yaşına geldim o aralar bı doktor yine rahim filmi istedi annem de borç harç bir yerden para bulup o filmi cektirdi doktor senin kordonlarin bağlı gözüküyor dedi biz sok olduk tabi annem isteği ile baglatmadi doktor senin iznin olmadan nasıl bagladilar dedi inanmadı sonra ameliyat hane de baktılar gerçekten bağlı imiş annem ağlıyor ben agliyorum çok kötü bişey di ya sonra doktor kordonlarindan birini açabilirim ama sadece %10 ihtimali n var dedi annemde olsun dedi ve açtırdı ama bebek olmadı sonradan annem benim dogumumu hatırladı annemin adı sebiha diğer hastanın adı Semiha ikisi de sezeryan a girecek onun 3. Çocuğu annemin ilk çocuğu ameliyata ilk o kadin gireceği sırada annemi almışlar ameliyata yani olayın özü tamamen doktor hatası yüzünden benim hiç kardeşim yok şu an benim kızım var 21 yaşındayim anneme diyorum dava açalım avukat görüşmeye bile para istemiş o yüzden ugrasamam bu saatten sonra diyor dava açılır mı kazanabilir miyiz avukat olan yada tanıdığı olan bısey söyleyebilir   mi bu durum hakkında mesela tazminat davası açılabilir mi şu an bu doktor İstanbul'da bı özel hastane de 

12 Cevaplar

0 oy
(253 puan) tarafından
Canim bu konuda bi fikrim yok ama ben şok yani bu nsl bir olaydir full ihmal yazık günah yaa inanamiyorum 
(1,028 puan) tarafından
Maalesef öyle canım :(
-Reklam-
0 oy
(597 puan) tarafından
Eğer kordonun o doğumda bağlandığı ispatlanabilir bir şey ise tabi ki tazminat alınır ama ispatlanabilir mi o kısım benim bilgim dışında 
(1,028 puan) tarafından
Bilmiyorum kanıt bulabilir miyiz acaba ama annem istekli değil ki ugrasamam bu yaştan sonra deyip atıyor kenara
(1,028 puan) tarafından
Bende o doktorun  hatasını görsün yaptığı yanlışın nelere mâl olduğunu anlasın istiyorum
(597 puan) tarafından
Sok olarak okudum gercekten buyuk talihsizlik
0 oy
tarafından
Büyük hata üzücü ama kanıt bulabilirmisinşz ki cnm çok uzun zaman geçmiş konuşmalarla fava ilerlemez çünkü bişeyler kanıt fln sunmanız gerek 
(1,028 puan) tarafından
Evet bulabilir miyiz bilmiyorum ama annem de benim kadar istekli olsa keşke bu yaştan sonra uğraşamam diyor
tarafından
Yani cnm yapılan yanlış yakın zamanda olsaydı kamera kaydı tanık fln kolay olurdu bilemiyorum belkide bulursunuz bi  danışın tabi
0 oy
(27 puan) tarafından
Üzerinden 20 sene geçmiş hiç bi hak talep edemezsiniz diye biliyorum.15 seneden sonra cinayet suçlarında bile ceza yok.zaman aşımına uğramış kısaca 
0 oy
tarafından
Canım aradan baya zaman geçmiş olay taze iken açmanız lazımdı 

En az 5 en fazla 7 diye biliyorum 
0 oy
(8,242 puan) tarafından
Dudaklarımı ısırdım su an ben şok.Gercekten uzucu olmus canım davayı kazanma zor olabılır canım surec yorucu olabılır
0 oy
(1,933 puan) tarafından
Bence ispatlarsa kazanır ama nasip boyleymis diye düşündüm bi an 
0 oy
tarafından
Sirf tazminat icin anneninizin yaralarini bos yere acmayn derim. 21 yıl gecmis üstünden hem kanit bulmak nerdeyse imkansiz hemde doktor yasiyo mu o bile mechul. Büyük ihtimalle de zaman asimindan dava acamazsnz zaten. 
0 oy
(338 puan) tarafından
Canim malpraktisi arastiemani tavsiye ederim fakat uzerinden zaman gecmis . Fiil ve failin ogrenmesinden itibaren bir yil ancak her halukarda 10yil icinde acilmasi gerekir bu yuzden acamazsin zaman asimindan reddedilir
0 oy
(17 puan) tarafından
Kadere bak. Zaman aşımı var canım. 20 yılı geçmiş. Yinr de bir avukata danışın. Bazen davalarda para vermeden kazanırsan yarısı senin diyorsun hiç para vermeden avukatlık yapıyorlar 
0 oy
tarafından
Canım olay olduktan sonra 10 yıl süresi varmiş. Ve sizin bunu ögrendıkten sonrada 2 yıl da o süresi warmiş 
0 oy
(649 puan) tarafından
Bence kayitlarda kordon bağlandığı yaziyordur onlar farkinda bile değillerdir yapılan yanlışlığın tabi diğer hasta hamile kalip hastaneyi basmadıysa :)

İlgili sorular

0 oy
2 cevap 49 göst.
15 Mayıs 2023 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Aysegul&20 (3,347 puan) tarafından soruldu
0 oy
14 cevap 695 göst.
0 oy
2 cevap 84 göst.
0 oy
0 cevap 30 göst.
20 Kasım 2023 Diğer kategorisinde Eminebbk (89 puan) tarafından soruldu

377,772 soru

11,306,899 cevap

34,735 kullanıcı

...