0 oy
459 göst.
Güzellik-Bakım kategorisinde (817 puan) tarafından

Kızlar aldığım kilolar basenime doldu kaldı doğumdan sonra nasıl düzelicek bilmiyorum emzirirken de insan çok yiyor galiba çevremdeki arkadaşlar öyle. Spor salonuna üyeliğim var ama bebiş varken nasıl gideceğim :( Depresyon beni bekliyor .Eşimin işyerindeki kızlar çalı gibi sinir oluyorum hepsine :((

7 Cevaplar

+1 oy
(355 puan) tarafından

Bu konuda benimde sikntim war. Esimle ciktiqimiz donmde falan tanisma asamasinda hep derdi ne olursan ol kilolu olma ben sewmiorum kilolu bayanlar bna cok itici geliyor derdi. Bilinc altima o yerlesmis. Smdi 32+4 hamileyim toplmda 7kilo aldim we sadece gobeqim war ama kafama hep takiliyor acaba benm bu halimi nasl qoruor beni sewmiormu sogudumu die cok dusunuom. Soruorum hayr dior cok yakisti hamilelik sana dior oglumu tasiyorsun daha ne isterim Allahtan dior ama seninde dediqin qibi awm de calisio esim cewresinde hep manken qibi kizlar war esimde yakisikli (bana qore) en azndan cewrem olsun ailem olsun yada esimi ilk qoren biri olsun der yani esin cok yakisikli yuzu cok guzel diolar daha cok psikolojm bozuluyor.. Bn smdi bisey yapmuorum ama dogumdan sora siki bi diyet beni beklior. Sut zaten siwi yediqinde cogaliomus bnde oyle bi diyt uygulicam qaliba. Esim dogumumda askere gidecek 6ay yapacak askerliqini bende o 6ay icerisnde eski fitliqime kawusmam iicn yetrli die dusunuyorum. Esim askerden qeldiqinde karsisida ilk ewlndqi qibi birini qormesi iicn elimden geleni yapcaqim:)

-Reklam-
+1 oy
(280 puan) tarafından

Ben emziriyom ama hamile kalmadan onceki halimden daha da zayifim 2 aylik kizim 

(299 puan) tarafından
Ben 38 gun once yaptm dogum 15 kilo almstm geri verdm canm direk gidiyor zaten ama dogumdan sonra gobegini sar benm kimsem yoktu solemediler gobegim sarkti mekik cekemyorum 3 ay cekme dedi doktor  gobek fıtığı olabilirmis cnku 3 ay snra spora baslcam eski halimden daha zayf gozukuyorm ama iste gobek sarkinca canm sıkılıyor  :(
(280 puan) tarafından
Gobegimi sarmadm ben ama soyle bisy deyim ben hamile kilodu giydim dogurduktan sonra o cok is3 yaradi annem diyo gobegin var ama bnce yok yada azck olsn dogum yaptim sonucta
(817 puan) tarafından
Gamze darısı bize inşallah normal yapıp kiloları atmak :)
(280 puan) tarafından
Aminnnnn :))
(9 puan) tarafından
Valla darısı bize yaaa
+1 oy
(336 puan) tarafından

Kiloyu zerre kafama takmadim ilk hamileligim de daha doğrusu takacak halim yoktu doğumdan sonra doğum öncesi kilo ma düştüm sonra daha da zayifladim bebek toparlandı rahata erdim bi yemeye başladım ye allah ye :) oldum duba sonra iyi bir diyet üstüne spor plates gayet te güzel zayifladim derdiniz kilo olsun veriliyor alınıyor yeter ki sizin de bebeginizinde canı sağ sağlıklı olsun 

(817 puan) tarafından
Ben de vermek için elimden geleni yapıcam inşallah .
(336 puan) tarafından
Hiç kasma kafaya taktikca kilolar üstüne yapışıyor ben sadece lise iki den evlendigim seneye kadar zayıf bir hayat surdum onun dışında hep iri bir kadındim sağlığım yerinde olsun da gerisi hiç umrumda değil her işin başı sağlık
0 oy
(12,773 puan) tarafından

Cnm ben korse aldim suan hamileyim ama sende korse al emzirme diyeti oluyo onu uyguka ve yaglar vs sur hareketlo ol verirsin bosver

(817 puan) tarafından
Emzirme diyetini ilk duyuyorum diyetisyene gidersem bi liste alayım.
(12,773 puan) tarafından
Aynen cnm  kafana takma emzirme diyetleri de oluyomus git verirsin insallah merak etme moral önemli
0 oy
tarafından

Canım sana bir detosk diycem. Ben hamile kalmadan önce yaptım çok işe yaradı. Doktorum da uygun görmüştü. Bir haftada 5 kilo. Yazın kağıt kalemleri alın. 3 yeşil elma kabugu-taze zencefil(çok olmasın bı parca)bir tutam maydonoz(saplarıyla yıkayın atın kesmeyin) tane karabiber(5 6 tane) 2 tane limon- tane yeşil cay-cubuk tsrcin(2 3 tane) bunları iyice kaynatın. Soğutun .. haftada iki litre için günlere bölün bunu. Ama sabahalri yumurta haşlayın ogeln sebze yemeği yanında et tavuk vs vs. Bol su için yine. Ben bir hafta da 6 kilo verdim full yağ yakıyor 

(817 puan) tarafından
Baya dolu dolu bir tarif severim böyle şeyleri deneyim bakalım.Taze zencefilde var allahtan.
tarafından
Tadı gayet güzel. Limon da var. Eksi ekşi. Ama sağlıklı beslenin ise yariyo
0 oy
tarafından
emzirirken yemeyince halsiz kalınıyor ysni ben oyleyim ufak seyler atistirirsin
0 oy
(246 puan) tarafından

Emzirirseniz ve sağlıklı beslenirseniz hepsi gidiyor merak etmeyin. Ben ilk hamileliğimde bayağı kilo aldım çok yemememe rağmen ama kendim zayıf olduğum için sanıyorum ki. Bir de hep insanlar sen 2 canlısın sen 2 canlısın diye diye zorla yediriyor. 50 kilodan 69 a çıktım. Doğumdan sonra da yavaş veya hızlı gidiyor merak etmeyin. 52 ye kadar indim tekrar. Eskiden zaten çok zayıf görünüyormuşum şimdi tam iyi. Ama yine hamileyim bu sefer daha dikkat edeceğim. Siz de takılmayın kilolara mecbur alınıyor. 

İlgili sorular

0 oy
10 cevap 170 göst.
7 Aralık 2021 Güzellik-Bakım kategorisinde Mira-m (11 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 55 göst.
26 Aralık 2023 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Sedadz (477 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 54 göst.
28 Eylül 2023 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 147 göst.
14 Eylül 2023 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Isra (66 puan) tarafından soruldu

374,551 soru

11,201,868 cevap

34,498 kullanıcı

...