0 oy
1,198 göst.
Aile kategorisinde tarafından
Kim sigara Kullanıyor Kızlar Günde Ne Kadar Iciyorsunuz ben Günde 3.4 Tane içiyorum Siz Kaç tane İçiyorsunuz. 

22 Cevaplar

+2 oy
(1,887 puan) tarafından
Ben 7 yada 8 tane içiyorum günlük hamileyken 3 tane içiyrdum
-Reklam-
+2 oy
(2,351 puan) tarafından
Bnde iciyorum malesef birkmaya calistm ama birakamadm tabiki ahkam kesenlerr hayatinda hic sigra icmemis yada tiryakisi olmayipta sigarayi birakabilrnler bzm anneligimizi sorgulamaya baslicaklar. Sirf bundan icenler bile yorum yazmaz.  O kadr bezdiriolar keske solemesi kadr kolay olsa birakmasi.

Bnde yarm paket iciorm o kadr dusurebildm  normlde bi bucuk paket iciyordm. 

Umarim birakiriz azaltmaya calisiyorum halen daha bi anda birkmaya 2 3 kez denedm olmuyor cok zorluyor sinir yapior
(13,648 puan) tarafından
Günde 2 paket içen biri olarak ve 11 senelik "TİRYAKİ" liğime rağmen gebe olduğumu öğtendikyen 2 gün snra braktım.
Şuan oğlm 5 günlük.
Son 1 aydır aklıms gelmiyo diyebilirim.
O kadar ay hep aklmdaydı inan.
Rabbim kurtarsın sizleri dr.
(1,887 puan) tarafından
Canım bende yaklaşık 12 13 yıldır kullanıyorum 8 10 neki 2 bakete yakın içiyrdum helede birde stresli bir ortamın varsa hiç te öyle söylendiği kadar kolay olmuyor bırakması bak ben tüpbebekle hamile kaldım hem de 4 cü denemede her tutmadığında nasıldım biliymusun yok olmuş bir insan gibi hadi gelde bırak hamile kaldm bişey oldu olacak stresi benim birde koca var bilmem ne bağımlısı hadi bırak nasıl brakrsan
(144 puan) tarafından
Bırakabilenlere büyük saygı duyuyorum birakamayanlari da çok iyi anlıyorum. Kimin ne yaşadığını nasıl bi hayat sürdüğünü nasıl bi iradeye sahip olduğunu bilemeyiz. Bunun için kötü anne ilan edilmek bana çok acımasızca geliyor açıkçası yapabilse herkes bırakır ama olmayınca olmuyo
(2,351 puan) tarafından
Kamile bncede cok acimasizca ve hadsizce   yani ayseye fatmaya kalmamis ki bzm anneligmz
(2,351 puan) tarafından
Mrvnr  seni tebrik ediorm arkdsm bnde 1 bck paket iciordm yarm pakete dustum bakalim yavas yavas ins
+2 oy
(2,840 puan) tarafından

Simdi bizi topa tutcaklar ama malesef bende birakamadim esim cok kiziyo hatta cevremdekilerde ama yarim paket iciyorum bazen abartiuorumda sanirim:( ama pakette tek sigara kaldiginda bile hemen almak geliyo icimden keske durdurabilsem kendimi

tarafından
Keşke canım hamileyken icemdim ara sıra içtim ama doğumdan sonra geri başladım malesef
(2,840 puan) tarafından
Keske birakabilsem ekmek su gibi ariyorum maleseff bazen kendimden nefret ediyorum valla kendimi gectim bebegimede zarar veriyorum hic akillanmazmi bi insan ilk cocugumu 32 haftalik dogurdum o kadar aci cekti bebegim kuvezde filan kaldi belkide sebebi buydu bundada ayni seyi yasamakdan hem korkuyorum hemde birakmiyorum lanet olsun
+2 oy
tarafından
Gebelikten önce hergün öğrendim ağzıma sürmedim sürmem de 
+2 oy
(1,379 puan) tarafından
Kızlar sigara bebekte gaz yapar bilginiz olsun keşke sadece gaz ile kalsa daha bir çok zarar vermekte sizler annesiniz bırakabilirsiniz halledersiniz anneler güçlüdür 
(1,887 puan) tarafından
Şahsen ben bilmiyordum bırakamam ama mümkün olduğunca az içmeye çalışcam bu uygulamayı bu yüzden seviyorum işte bilmediğimiz bazı şeyleri sayenizde öğrenmiş oluyoruz çok teşekkür ederim bebeğim ♥
(2,172 puan) tarafından
Gaz mı? Canım istersen daha detaylı araştır keske gaz yapsa sadece ictigin her sigara bebegine gidiyo tanidik hep icti sigarayi azaltmaya calisti ama birakmadi bebegi kalbi delik dogdu doktorun ilk sordugu hamileyken sigara alkol kullandin mi oldu. Bende iciyodum gunde 1 1.5 paket ama hamile oldugumu ogrendikten sonra bi tane ictim oda ilk ogrendigimde sevincimden oldu sonra dedim onu zehirlemeye benim hakkım yok inşallah ben simdi icmiyorum yarin bunu ogrenir ilerde kendide icmez oda ne kendisine ne annesine kiyamaz.
(1,887 puan) tarafından
Nameles kuzum burada bunu yazmam doğru olmacak ama doğrudur canım sigaranın bir çok pisliği var oazamn olmadı şimdi olmıcak diye bir şey de yok biliyorum hamileyken içtim en az 3 en fazla 5 tane yalan söyleyem rabbime bin şükür kızım sağlıklı doğdu nefsime hakim olamadım gaz yaptığını öğrendim bırakmam en azından azaltırım
(2,172 puan) tarafından
Vucudu nikotine yatkın oluyo kuzum icmemek icin elinden geleni yap sigaranın zararlarini oku arastir surekli inşallah hic icmezsin ben yargilamiyorum yargilayamam oyle bi hakkim yok sadece soylemek istedim. Allahım cumlemizin evladını kotuluklerden korusun belki oda icicek sende iciyon anne bisey olmaz diycek bunun icin onlemini al canım
(1,887 puan) tarafından
Doğru canım çok haklısın çok istyrum bırakmayı inşallah yavrum büyüyp sigara içtiğimi görmeden bırakırım :(
+1 oy
tarafından
Iki 3 günde 1 paket bitiriyorum hiç bırakamadım hamileyken de bırakamadım biri içince tiksiniyorum  ben içince tiksinmiyorum  olduğunu  bilsem pek içmem ama. Olmadığını bilince bittiğini görünce strese giriyorum .... şimdi içmeyenler iradeniz zayıf bilmem ne diye nutuk atacaklar pas geçiyorum onları 
0 oy
(2,447 puan) tarafından
Ben 6 aylıkken bıraktım bebeğim 2 5 aylık oldu öyle bi canım istiyor ki anlatamam. Direniyorum içmemek için
(117 puan) tarafından
Canım o kadar dayanmış sn diren bebeğin için sakız fln cigne anneler güçlü dur yapabilirsin
0 oy
(327 puan) tarafından
Normalde 1 paket iki gün giderdi. Şimdi günde 3 en fazla 4 içmeye calisiyorum bi ara denedim çok zor gercekten bide yalnizim ben sıkıntıdan içiyorum çogunlukla. Şuan 11+3 üm insallah ilerki aylarda dahada azaltabilirim çok vicdan azabi çekiyorum 
0 oy
(117 puan) tarafından
Allah kolaylık versin canım inşallah bırakırsanız zor valla bağımlılık işte 
0 oy
tarafından
Hamileyken 4 tane falan iciyordum simdi 8 9 falan icmesek iyi de iciyoz istee :/
0 oy
tarafından
Bnde 3 4 tane iciyorm canım 
0 oy
tarafından
Çok şukür hc icmedim insallah hcde hayatima sokmam o illeti Allah sizlerede nefret getirtsin hem kendnzi hem dogmamiş yawrunuzu mahwediyosnz
0 oy
tarafından

Ne yazıkki vende içiyorum günde 6 7 tane daha eşim öğrenmedi o yüzden içim hiç rahat değil:(

(355 puan) tarafından
Walla kaynanan safmis yada ewde icen warmi baska cunku ewde baska icen warsa kokunun kimden qeldiqi karisir ama eqer tek sen isen anlasilir ew kokmazsa bile sen kokarsin ellerin kokar aqzin kokar anlasiriz yani
tarafından
Ne safı cin gibi valla :))
(355 puan) tarafından
Cin olsa anlardi bence benim kaynanmla ayni ewde deqiliz yine diorki icerde icilse kokusu asaqiya qelior die :)
tarafından
Onu bilmemde ben bana karışmasına pek izin vermiyorum kendi anneme de öyleydim
(32 puan) tarafından
Bendensin :))))
0 oy
(2,172 puan) tarafından
Hamile olmadan once sigaram bitince uyuyamazdıma ama hamile oldugumu ogrendim o gun bi tane ictim bida agzima surmedim surmemde artık evladımı zehirleyemem bana bakıp örnek almasınıda istemem onun minnak cigerlerine yazık..
0 oy
(514 puan) tarafından

Hamile olmadan önce kullanıyordum tabiiii amaaaaa bebişimi öğrendiğim gün bıraktım kendi zevkim uğruna bebeğimi zehirleyemem ;) doğumdan sonrada içmeyi düşünmüyorum sütümün kalitesini bozamam ve süte de geçiyo nikotin....

0 oy
(222 puan) tarafından
Yarım paket iciyorum günde malesef...
0 oy
tarafından
Ben hamile kalınca hiç icmiycem diye kendime söz vermiştim ama gerçekten çok zor hani insan oruç tutar iftarın olmasını bekler su içer falan ya öyle bı şey işte çok dikkat ediyorum yememe içmeme falan günde 1 tane bazen 2 ama bu üç dört olmuyor çok şükür. Bazen de eşim yakıyor yarıya kadar içiyor diğer yarısını ben içiyorum. Yani günde yarım yada 1 tane. İnşallah bırakırım. 
0 oy
(2,484 puan) tarafından
Hamile olmadan once iciyodum hatta hamileligimin ilk aylarında da ictim sonra tiksindim biraktim ama bu aralar şeytan vesvese veriyo ve canim istiyo ama oglumu emziriyorum icmek istiyip istememe arasi bilmiyorum ya
0 oy
(32 puan) tarafından
Gunde 4  5  tane iciorum malesef birakamadim :((( ustelik esimde bilmior ictigimi dogumdan sonra soylemegi dusunuorum ama nasil soyluycem bilmiorum cunku ona bigun yakalanmaktan korkuorum o evdeyken icmiorum ama isi duzensiz eve gelis saati pek belli degil :( hergun vicdan azabi cekiorum hem bebegime bunu yaptigim icin hemde esimden gizledigim icin ogrense cok sert trpki verecek biliorum ama boylede olmuor yakalanmaktan sa en iyisi durust olup anlatmak ama su an anlatamam hele hamileyken ictigimi bilse daha kotu olur kayinvalidemle birlikte oturuorum cok sitres altindayim bi kac defa biraktim 15 gun bir ay icmedim ama rahat birakmadi beni bende siteesten ictim birakamadim dahada
0 oy
(1,048 puan) tarafından
Hamile kalmadan önce 1 paketi geçerdm.

Haöileliğimde günde 3 4 

Şu an da 4 5 tane içiyorum. 

V kendimi içmemek için tutmaktan öfke nöbetleri geçiriyorum maalesef 

İlgili sorular

0 oy
18 cevap 345 göst.
14 Nisan 2023 Diğer kategorisinde Miraysu (2,669 puan) tarafından soruldu
0 oy
47 cevap 1,100 göst.
21 Aralık 2020 Diğer kategorisinde Sdfhkn (413 puan) tarafından soruldu
0 oy
10 cevap 285 göst.
28 Temmuz 2023 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde TuruncuDaktilo (360 puan) tarafından soruldu
0 oy
15 cevap 396 göst.
7 Mayıs 2022 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu

378,359 soru

11,325,129 cevap

34,777 kullanıcı

...