0 oy
654 göst.
Diğer kategorisinde (190 puan) tarafından
Kızlar doğuma 20 gün kaldı çok tedirginim ne gibi zorluklar bekliyor beni acep

21 Cevaplar

0 oy
tarafından
Kuzum herkes de farklı olur mesela arkdaşım sezeryan oldu 2 ay kendine gelemedi ben normal yaptım ertesi gün ayaktaydım 2 sene oldu ayağım soğuk suya değse ameliyat yerim sızlar der 

Ama yengem de ameliyat oldu 1 haftada topladı kendini yani kişiden kişi ye değişir o yüzden hayırlısı de dua et kuzum kolay olsun diye 
(190 puan) tarafından
Sağol canım yorumun için o kadar hastalıkla sorunum varki mecbur sezeryan olcam bide erken alıncak bebeğim daha 33 haftadayız sorun üstüne sorun tabi bunada şükür ama insan ister istemez korkuyo artık
tarafından
Rica ederim kuzum
Allah şifa versin inşallah kuzum Allah yardımcın olsun buna da şükür daha beter olanlar de var halkından hayırlısı olsun inşallah kuzum
Sağlıkla al evladını kucağına Rabbim sana bağışlasın
(190 puan) tarafından
Amin inşallah canım sağol :)
-Reklam-
0 oy
tarafından
Kuzum ben oglumu sezeryanla dogurdum aksam 9.10da 11de kendime geldim narkozun etkisinden ciktim 12 de ayaga kalkip oglumu koynummda uyuttum herkesin farkil eltim 1ay kendine gelemedi hala agrir der bende bisi olmadi mesela 
(190 puan) tarafından
Çok geçmiş olsun canım sanada Allahım bi daha göstermesin evlat acısı nedir çok iyi bilirim ben geçen yıl 24 haftalık yavrumu ölü doğurdum norml doğumla Allahımnbir daha göstermesin o acı hiç bir anneye
tarafından
Amin canim benim cok zor gercekten 5bebegimi kaybettim dahada zor
(190 puan) tarafından
Allahım bir daha göstermesin inşallah o acıları
tarafından
Amin canim Allaha emanet hayirli geceler
(190 puan) tarafından
Hayırlı geceler canım
0 oy
tarafından
Yok kız ben 2 gun de toparladım 3 aralıkta akşamüzeri 3 de sezeryan oldum aynı akşam yemek yedim yürüdüm ertesi sabah taburcu oldum eve geldiğimde biraz agrım vardı bi profenid diye bir ilaç var ağrı kesici ondan sabah akşam iç ağrı falan kalmıyor hastaneden çıktığımız günün ertesi günü validen hastanede kullanmadığım eşyaları bile kendim çıkarıp yerleştirdim 
(190 puan) tarafından
Oh maşallah ne güzl ya böyle iyi şeyler duymak çok iyi geliyor
tarafından
Yok canim ben iyi ki sezeryan olmuşum diyorum onca acıya hiç gerek yok bana kalırsa kilosu göbeği kalıyor falan diyorlar bende o da kalmadi hiç korkma yani
(190 puan) tarafından
Ben kilo fazla almadım 9 kilo aldım 8 ayda o da sadece azcık göbek var ama 6 aylık gibiyim kilo kalsada sorun değil bi şekilde verilir zaten kilolu kaldım hamile :))
tarafından
Ben 20 kilo aldim sen iyisin dogumda gitti odemle berber 9 kilosu oglum 3 bucuk aylik geri kalani da gitmek uzere son 5 kilo kaldi
0 oy
(189 puan) tarafından
Kişiden kişiye değişiyor ben kendimi bi kaç saate topladım bol bol yürüyüş yaptım sabah 9da doğum yaptım akşam olunca bebeğime kendim baktım normal doğum sancısı çeken biri olarak iyiki sezeryan olmuşum diyorum 
(190 puan) tarafından
Ben çok panik atağım öyle böyle değil amalıyat haneye girerkeni bile düşünüyorum şuan kafam allak bullak bide mecburu sezeryan olcak uykularım kaçıyo resmen
(189 puan) tarafından
Canım bende çok aşırı panik ataktım sadece hiç bişey hissetmiceksin uyandigin zaman sadece biraz ağrıların olucak zaten o zamanda ağrı kesici veriyorlar ağrıların azalıyor öyle düşün korkma bence normal doğum çok daha zor
(190 puan) tarafından
Çok teşekkür ederim canım yorumun için evet normalide yaşadım geçen yıl 24 haftalık erken doğum oldu baya zor oldu bunda da belden amalıyat olduğum için sezeryan olcam
0 oy
tarafından
3 sezaryan oldum inanki 3,arasında bile fark var diyim her insanın acı adelasi bir olmaz
(190 puan) tarafından
Evet yaşamadan bilemeyiz sanırım ben kendimi biraz yatıştırmaya çalışıyorum güzel şeyler duyunca iyi geliyor :)
tarafından
Kesinlikle stres yapma bebegin kucağına gelince ne ağrı kalıyor nede sızı Rabbim kucağına almayı nasip etsin inşallah :)
(190 puan) tarafından
Amin inşallah canım teşekkür ederim :)
0 oy
(359 puan) tarafından
10 yıl önce 48 saat sancı çekip sonra sezaryene alındım narkoz verildi direk uyudum oğlum doğdu çok şükür acıyla uyandım ama serumlar bitince ilk yürüyüşten sonra kendimi topladım hatta ağrı kesici bile yaptırmadım 3 günde toparlandım canım 1haftada eski halime döndüm şimdi kızım 5 aylık oda lokal anestezi istedim merak ettim belden iğne yapıldı oda rahat geçti ne baş ağrısı ne omuz ağrısı çekmedim şükür yine iğne bile yaptırmadım ama yanımdakiler çığlık atıyordu uyuşukluk geçtiğinde tabi acı çekiyoruz gerçeği bu ama herşeye her acıya deyiyor Rabbim hayırlısıyla kurtarsın çocğunu kucağına almayı nasip etsin canım 
(190 puan) tarafından
Ne güzl anlatmışın canım sağol amin inşallah tabiki her şeyin zorluğu var Allah yardım eder mutlaka sağ salim kavuşalım inşallah yavrumla
(359 puan) tarafından
İnşallah canım kalbini ferah tut çekeceğin acı 1 haftalıksa tadacağın mutluluk bir ömür :)
0 oy
(22,070 puan) tarafından
Canim eğer gidişat iyiyse normal ol derim 

Ama kendin istiyorsan sezeryani olma derim en iyisi normal dogum hem cabuk iyileşir hemde vücudunda dikiş olmaz hem saglik acısından hemde rahatlık yönünden normal olur insallah
(190 puan) tarafından
Benim zorunlu sezeryan kuzum bel fıtığı amalıyatı olduğum için doktor normal olmaz dedi ve daha bir yıl anca oldu amalıyat olalı o yüzden tehlikeye atmıyor
(22,070 puan) tarafından
Hımm anladim canim bosver kafaya takma uns olur bi an once ayağa kalkarsin
0 oy
(314 puan) tarafından
Normal dogum dan kolay olduğu kesin ben normal dogum yapamadım çokk feci
0 oy
(148 puan) tarafından
Zor değilde süreçleri uzun ve biraz acılı oluyor ben ilk iki gün cok zorlandım ağrım ve acı oldu ama 3. Gün kendim gezdim işlerimi kendim hallettim bol bol yürüdüm acıldım evde dee hiç yatmadım yatarsan sezeryan daha zorlasıyor ilk 1 ay gece uyurken zor oluyor sağa sola dönme filan bide bebek ağlayınca yataktan kalkmak acı veriyor onun haricinde bir ay sonra bitti bnm bu şikayetler tamamen eski halime döndüm ama ilkim normal doğum olmustu her znm normal doğum derim ikiz olduğu için mecburen sezeryan oldum 
0 oy
tarafından
Sezeryan oldum kuzum inan akşam yürüyüşe kalktım kalkış o kalkış ikinci eve geldim yemek de yaptım herşeyimi yaptım duşa da girdim sadece aşırı yatağa verme kendini yürüdükçe toparlaniyorsun
0 oy
tarafından

Valla canım kişiden kişiye değişiyo mesela kuzenimle 2 gün arayla doğum yaptık o normal oldu dogimdam sonra bile kendine gelememişti hastaneden eve geçince toparlandı ben gece 1de sezeryan oldum sabah 8de kalktım saçımı duzlestirip makyaj yaptım :D

0 oy
(2,865 puan) tarafından
Kişiye göre değişir ben sezeryan oldum ertesi gün 10 kat merdiven çıktım mesela :D şansıma elektrik gitmişti çünkü. Ama toparlanmam kolay oldu benim ya çok şükür ilk 3 4 gün sadece oturup kalkarken dikkat edip korudum kendimi sonra zaten normal hayatıma geri döndüm. Bu süreçte bol bol su içtim tatlı türü şeyler yedim kafein bol tükettim ve ne baş ağrısı ne sancı ne başka bi sorun yaşamadım 
0 oy
tarafından
Bende sezeryan oldum. Aşırı ağrı çektim. Keşke normal olsaydı dedim. Ama kaynanam yzüünden hiç yatağa girmedim. Zaten 3. Günü tamamen ayaktaydım
0 oy
(3,617 puan) tarafından
Herkesde farklı olur bünye meselesi...

Hiç birşey anlamiosun uyandığında bebegin kollarinda tek sknti dikislerin biraz ağrıyor oda ne kadar yürüyüş yaparsan okadar cabuk toparlanio  benim 5 gün sürdü 5 günden sonra epey toparladım suan 26 gun oldu eskisi gibiyim
0 oy
(12,777 puan) tarafından
Yoo hiç zorlanmadım hatta normal yapan bazıları gördüm iyiki dedim. Hemen ayağa kalktım yürüdüm kendim baktım sabaha kadar eve geldim tek baktım vs giderken komposto götürdüm göğsüme masaj yaptım sütüm geldi emdi kötü düşünme 
0 oy
(350 puan) tarafından
Hiç bir zorluğu yok canım Bnde sezeryan ile doğum yaptım tümden bayiltturdum ben narkozun  etkisinden çıkamazsın dediler aksine hemen çıktım sütun gelmez dediler çıktığım gibi emzirdim çok ağrın olur dediler hiç agrım olmadı göbek kalır dediler eski halimden daha fit durumdayım şuan yani kim ne derse desin umursama hiç bir zorluğu yok sana kalmış bişy zaten sen psikolojik olarak hasta gibi hissedersen kendini asla iyi olamazsın ama tam tersini düşünürsen herşey güzel geçer sağlıkla kucağına alırsın inşallah 
0 oy
tarafından

Ben zorlannadım ne ilkinde ne 2 cisinde

0 oy
tarafından
Zorlanmadıö cnm hiç iyiki sezeryan oldum diyorum tek ağrılı kısmı ilk yürüyüş ondna sonra bol boll yürü yürğnxe ağrılar kalmıyor geçiyor 1 haftada ayakta ve rahattım artık ağrım yoktu 
0 oy
(12,513 puan) tarafından
Kisiye göre değişir bu canım herkesin bünyesi farklı 
0 oy
(2,370 puan) tarafından
Ben ameliyat oldugum gun ayaga kalktim hic yatmadim hep hareket ettim canim Allah kolayligini veriyor merak etme basta yururken zorlaniyorsun ama snra alisiyorsun

İlgili sorular

0 oy
19 cevap 250 göst.
7 Ağustos 2023 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Nurkorkmazz (174 puan) tarafından soruldu
0 oy
27 cevap 461 göst.
19 Temmuz 2022 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde ilknur koc (154 puan) tarafından soruldu
0 oy
36 cevap 390 göst.
19 Temmuz 2022 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde ilknur koc (154 puan) tarafından soruldu
0 oy
15 cevap 253 göst.

380,028 soru

11,375,887 cevap

34,862 kullanıcı

...