0 oy
696 göst.
Aile kategorisinde (27 puan) tarafından
Merhabalar Biraz içimi dökmek istiyorumm kimi belki yardimci olur yada eleştiri bille alabilirim ama olsun fikirlerinizi duymak istiyorum. Eşimle severek evlendik herşey yolunda çok şükür ve şuan 27 haftalikti hamileyim 8 aylikta ewliyimm çalışan bı bayanım ama işim sözlesmeli bı isti 1 hafta önce veda edildii ve biz bı miktar tazminat ve kalan maaslarimiz yatirlidi eşimle bu konuyu onceden konuştuk alırsam ben ona bı bilezik yapmak istiyrm diyee.. Kendi emegim diye öyle kolumda kalsın yinede ne olursa olsun eşime lazım olsa hiç düşünmeden veirimm Ama eşimin ailesi borcunuz vaar borcumuzda kaynima var ewlenemden eşim ondn iki bilzeik borcu almış dün istersneiz bunu borca verelim dediler buzamna kadr saygislikzilk yapamadimm para içinde yapmam eşimlede konustumm ama oda biraz ters tepki verdii ewet ewlilikte eşinin arkasind aolman gerek en büyük destekçisi benim bunnda farkındayım onun borcu benimde borcum ama şuan kendimce emegimn karşılığını kendi bu sekil degerlendirmk istiyrmm ama ailesi hayır böyle yapalım diyoo düğün de takılan altınları alın bozun borcu verin dedimm bunu ben kendim yapacm ellime takacm dedimm ama dün geceden bu para yüzünde eşimle konmusyoruzz huzurr denen şey gidiyoo bilemiyrm napacgimi emegimn karşılığına birsy yok yapmamk üzüyor eşimin arksindayim ama o arkamda değil ailesini dedigini yapack gibiiii siz olsanız napardinz ki

14 Cevaplar

0 oy
tarafından
Valla ayni zihniyette insanlar benim basimda da var burnumdan getirdiler ben hoc biriyle gorusmuyorum biktim gina geldi çünkü kuzum allah  sabir versin 
(27 puan) tarafından
İnsan npcgni şaşırıyor bilemiyrm ne olcak benim dedigimde yapilmsa hep içimde bı ukte bı kırgınlık olack borcum azalackmi ewet ama istemsizce olckk çok sağol cevabnz için aminnn
-Reklam-
0 oy
tarafından
Eşimi ikna ederdim. Aşiri mutlu olucağimi ve bu mutlulugumu bozmamasini rica ederdim. 
(27 puan) tarafından
Eşimi ikna etmesine ederimmde ben kaynanmla kliyrmm bunlar durmdn yüzüme vururlr diye düşünüyorumm aslında kötü birşey yaptgimda düşünmüyorum emeğim karşılıklıngnda kndime yapiyrm yine bu eşimin lazım olur birsy olur seve seve veririm ama şuan  blmiyrm napcz
tarafından
Eşin raziysa, kaynanayi bosver bence. Illaa ki senin paranla alinacak bileziklerle odnicek mi bu borc. Borc borcdur yani ne farki var duguun bilezigi yada senin kendi maasinla alinan bilezik. Insanlar da bi garip ha.
(27 puan) tarafından
Aynn sadce emegimin karislignda böyle birsy yapacz ama resmen devlet meselesi olddu nasıl yapacz blimiyrm
0 oy
tarafından
Borcunu ver borç olunca zaten birikim olmaz borcun bitsin yine yaparsanız yavs yavs 
(27 puan) tarafından
Ewet öyle çok doğru alma düğünde takil altınım var gidin isterseniz alın onları yapın yinede kalırsam borcumuzu toplar öderz dedimm ama esimde biraz alileci aileside gerk yok bunu yaolim bundn borcunz bitsin ama hiç istemiyrmm yapılırsa da için hep kırgın olck eşime onca sene çalış ama böyle boş yinede tşk ederm fikrinz icn
tarafından
Altınların kaynana damı canım seni çok iyi anlmiorm bnde tazminat aldm kendime 1 TL bile harcamadim inan ama huzur bozulmasın diye bişey demedm
(27 puan) tarafından
Yoo bende saklı ayni ewin içinzdeyiz zaten beraber yasiyoruzzzzz eşime tabikide destek verip borcu azalsın istiyrm birazcık emeğimin karşılığını almak isteyen eşim ailesine bu şekil güzel bı dille anlatsa belkide çözülür ama ailesi kafasına sokmuş bu paryla bilezik alincak ewdekiler ewde kalsın ve beni düğündkile biraz hafif bı bilezik ama kayniman bize verdigi biraz yüksek işin içinde nasıl cikilicak blmiyrm
0 oy
tarafından
Düğünde takılan takılar durmasaydı ver nolcak borç varmış derdim de düğünde ki takılar senin değil mi kolunda değil mi aynı hesap olmuyor mu orayı anlamadım 
(27 puan) tarafından
Düğünde takılan altinlaeda benimm şimdi anlatmk istediğim hani onca sene calistim ettim ya kendimce kendi emegimn karşılığında böyle birşey yapmak istiyorumm yinede borç bizim borcumuz eşime eğer abi verin verin dersee hemen düğündekilerini iki tanesi al ver dedimm belki aynı mantığa geliyordur ama şimdi emek verilmiş ya bu paraya bende boyek birsy düşündüm kendime yapmk istedim bidee onlari altinalarini biraz düşük benim alacağım biraz daha yüksek hesap belkide sizce aynı ama demek istedigim kendi emegimle alinmasini istiyrm
tarafından
Anladım demek istediğini hazırda zaten olan bi altın varken en başta borcu onla kapasaymışsınız keşke böyle göz koyar gibi olmuş sizin emeğe. İnşallah çözüm bulunur.  Sizinkiyle borcu ödeyin düğündekilerle isteğiniz bi bilezik yapın aynı şey olacak onu demek istedim, kaynana ile yaşadınız için büyük restlere girmek sıkıntı olabilir diye. Yoksa direk sizene deyip alman halkındır bence.
(27 puan) tarafından
Herşey düşünüyorm ama olan benle eşimin huzuru bozuluyor bugün de konuşulur ama dediğim olmasa içim heep buruk olur heep emeğim hepsi boşa hepsini sağol yinede fikirlernz için allh büyük
(4 puan) tarafından
Tabi kendi emeğin le alirsan vermeme hakkın var vermesen bir halt yiyemezler onların senin altınlarında gözü var bilesin yarin birgun o altinlarin hepsi gider yok borç yok bilmem ne yok biz almadikmi derler sonra bakmışsın birşey kalmamış ama seninkini elleyemezler git al tak kimseyede yedirme cnm .
0 oy
(10,411 puan) tarafından
Ben olsam bilezik alır takardım koluma kim ne derse desin 
(27 puan) tarafından
Esimde yanımda olup onay verseydi yapardim ama onları dinleyeckk ve kendi bildikleri gibi yapacklar ozamn bu para denen şey TM hzuurmuzu bozacakkk ne olack blmiyrm
0 oy
(1,165 puan) tarafından
Düğün de takılan takılar eşinle senin ama tazminat senin evlenmeden önce çalıştıklarını da kapsiyo. Açıkçası eşinin o parayı ortak borcunuz için istemesi garip geldi. Sen teklif etsen tamam da istememesi lazım. Bence düğünde takılanlar la odeyin. 
(27 puan) tarafından
İşte onlarada anlatmk istedigimm bu işte bakacz artik
0 oy
tarafından
Kayinvalidenle oturuyomussn. Hadi diyelim oyle boyle vermedin bilezik yaptn. O huzursuzluk icinde bileziği nasil takicaksn? Borcu verirdm önce. Huzurumdan önemli degil
(27 puan) tarafından
Öyle ewt ama benim düğün de gelen takıların var  işte benim takılar düşük hem ama alacgim yüksek oluncaa borcu bunla kapat diğerleri ewde kalsinn diyolar aslında benim kişi çok mantıklı digerlir alsınlar ne kadarda versi n cnku bu benim emek verdiğim parayla alincak nasıl işin içinde cikilicak blimiyrm
0 oy
(4 puan) tarafından
Cnm sakin yapma kendine al tak hayırdır hamile bir insansın şimdimi akıllarına geldi borç boşver ayak yapmasınlar sen al kendine tak 

Boşver onu bunu millet hep paracı olmuş belki eşinde isin içinde o parayı senden almak için yapıyorlardır babanın oğluna güvenme al tak bebeğin le senin bir yatırımın olsun bir köşede biras paran olur hiç olmaz sa bak kimseye güvenme eşimdir şudur budur yalan herşey vallahi millet para için neler yapıyor kimseye güven kalmamış eşinin borcuysa ödesin hayırdır seni alırken evlenip kız oğlan kız getirip oluşturmasını biliyorsa bakmayı da bilecekler geçsinler bu ayakları sakin bak git harca kendine bende senin gibiydim bir ay onceleye kadar biraz birikmişim vardi gittim yüzük aldim eşime demeden hemde sonra gördü çeneye başladı küstü neymiş efendim bu aralar işleri kırıktı bende de para varmış ben yok çekmişmişim hayırdır dedim sen çalışıp kazanabiliyorsun veya ordan burdan bulabiliyorsun benim neyim var çocukta oluyor daha çalışamam da bir süre bu da benimle yavrumun güvencesi dedim sürat aştı ve benimle bir hafta konuşmadı konuş sada hep terleyerek konuştu inan hiç umursamadım ben kendimi ödüllendirmenin keyfini sürdüm hiç tınlamadım sonra zaman la baktım yumuşadı eskiye döndük yani umursamayacaksın mahsus sana o tavrı yapıyor ki sen çıkarıp ona veresin yapma git al tak zamanla da düzelir merak etme ama umursamayacaksın uzatmayacaksın da ha alıp takın cada bozdurma sakin ben çünkü o aileyi pek gözüm tutmadı bilesin yani eşindir kaynanandir belki zoruna gider ama gerçek bu anlaşmalı olabilirler güvenme guvenceni al.
0 oy
(9,923 puan) tarafından
E dugunden kalan altinlar diyosun canım neden onlardan vermiyosunuz
(4 puan) tarafından
Aynen öyle kız mahsus yapıyorlar kadının parasında gözleri yarın bir gün düğünde takilanlarida biz taktik hayırdır der alırlar o zihniyet var
Belli kadın hamile ve çalışamayacak bir süre durdular durdular hamile halinimi buldular borç isteyecek zaten onlar dost olsa hamile bir kadının iki kuruşuna göz dikmez haksızmıyım başka birşey donuyor işin içinde ama neyse tabi bizim kız biraz aşık eşine belli ondan seçemiyor doğruyu yanlışı
(27 puan) tarafından
Canlarım sorun eşime aşık olup ulmamk değil zaten sevdimde aldimm esimde benimle ayni fikirdeydii eee baba anne girincee tek oglanda oluncaa bı susu verdii oda diyoo ki ne fark eder bunu böyle yapalım ewdekielr zaten bizim yanii bizimde biz onlada toplayıp ew alacz diyorumm allh büyük diyor bilemiyzm napaczz herkez ayrı fikirlerde herkez başka söylüyor ne olack blmiyrm canimm bkiacz artik
(4 puan) tarafından
Kendine al yap madem öyle öbür türlü yapsin senin iki kuruşuna niye goz dikiyorlar dugunde takilanları versin ve şimdiye kadar nerdeydiler tutup hamile olduğun günü ve işsiz kaldigin günümü buldular bunlar dost diil diyim sana dost olsa öyle yapmazlar di eşinde öyle bilsin senin arkanda dursun madem öyle tek evlatlarıdır destek olacakları yerde hamile karısına yaptıklarına bak öyle olurmu O fırsatı verme cnm boşver konuşup dursunlar
(27 puan) tarafından
Hayırlısıi ölür insss yaa
0 oy
(1,016 puan) tarafından
Yavrum bebehim sakın öyle bir hata yapma bak o senin emeğin ya git onunla bilezik al. Hem çok tuhaf senin eş tarağı düğün altınları ne Güne duruyor ys. Deki borcsa yine altın veriyorum işte size. Şuana kdr madem senin emeğine laf edilcrkti neden borcu onla kapatmadiniz. Bak ben evlendiğim ilk aylarda ücretli öğretmenlik yapiyrdm eşim memurdu gidip mutfak kira elektrik faturasını ödüyor üstüne 700tl kalırdı yine ona verirdim kendime 200tl tek alırım. Hiç birikim yapmadım 5 ay sonra işten çıktım dimdizlak ortaada kaldım hiç kendime bir altın bileklik yoktu . Eşimden para istemeye utanıyorum sağolsun anlayisliydi da istemeden masaya para bırakır giderdi .Çok zoruma giderdi .Keşke elimde emegim olan bir para olsaydı diyorum. Bence kesinlikle pişman olma git o paraya bilezik al eşinle sönmez tatlı tatlı konuş gerekirse acitasyon yap onunla zorlaşma baktın olmuyorsa yine. Sen de ona de hiç beni düşünmyorsun  emegime düşüncelerime saygın yokken kalkıp benden arkamda dur diyorsun
(27 puan) tarafından
Benii anliyabilmemniz çok tşk ederimm işte genel olark anlatmk istediğim bu yönde kötü gunde eşime destek çıkarım yardım ederimm ama şuna emeğim ucuzl aniden gidecek bilemm allh büyük nasıl edecm bilmiyrm
0 oy
tarafından
Canım beni yanlış anlama ama senin çalıştığın  evet fakat da arasında benim senin olmaz önce borcunu öde derim çünkü diğer altinlaein var eğer o parayı kendine yapmak istersen altınlardan boz onu ver kednine dr o parayla yap
(27 puan) tarafından
Ewt belkide böylesine doğru ama bizzz birikim yapmayada calisyrm ben bunu veirisem ewt borcum bitter dogrudurr diğer kalanlar bana kalacz ama onada ew alacazz sadce borçtan kurtulmuş olup raht edecz ama altın faln zor yapailir bu devirde artık bilemiyrmmm ki
0 oy
(48,448 puan) tarafından
ailesi ne senin parandan kocanin borcundan. verme onlara.

neden takıların onlardaki senin
(27 puan) tarafından
Ya onda derken saklmaisiz bı düğünde faln takıyorum tekrrdn sakliyoruzz.. Ya paramı eşime helal hoş eder veirirm ama almışım etmekte vermişim onca çalışmam kendimi ödülundirmek gibi işte bilmeiyrm mantiksizmi hareket edeiyrm doğrumu yapıyorum yanlismi ama esimde onlardan yana
(48,448 puan) tarafından
ben olsam vermezdim benim emegim sonucta ellerinde var takıların duruyor demekki. bende tazminatimi esime verdim araba aldik ayrimiz gayrimiz yok ama bu durumda vermezdim
(27 puan) tarafından
Bilemiyorum hayırlısı artikkk
0 oy
(179 puan) tarafından
Çok mantıksız Kayının gramla vermedi mi canım size bilezik. Grama gram al sende takılardan mı alırsın kendi paramla mı o sizin tercihiniz ama eşinin dediği ve ailesinin dediği çok mantıksız. Ha takılardan alındı ha senin paramla pek bi fark yok bnce şimdi sen diyosun ki benim emeğim benim param yeri başka diye. Eğer eşin sana dese ki hergün ben çalışıp kazanıyorum sakın boşa bi kuruş harcama borcun varsa benim paramı kullanma eminim hoşuna gitmez. Demem o ki hamilesin ve mantıklı düşünemiyorsun ha senin paran ha eşinin parası bence fark yok 
(27 puan) tarafından
Ewet belkide sizde haklisinzdirr ama işin içinde nasıl çıkılır ki bı türlü çözemiyorum eşim ilkte tam dedim snra aile böyle diyince borcunz varr ellinde paranız var alın bilezik borcunuzu verin bittsin ama etmekse hem benim hem esimde haki vaar tabi bu parada bilmiyrm nasıl olack
(179 puan) tarafından
Gülüm kalp kırmaya emin ol deymez ama en büyük sorununuz da bu olsun rabbim başka dert vermesin.
0 oy
(7,935 puan) tarafından
Sakın verme, borç eşinin borcu eşin ödesin hem neden altın pahalılandıktan sonra sen tazminatını aldıktan sonra istiyorlar. Doğum yapacaksın bebeğinin eksikleri olacak hastanede para lazım olacak 
(27 puan) tarafından
Ya çok şükür öyle düşük bı aile yapısında yook maddi açıdan zaten ben yine cailsacm doğumdan snra eşime yine destek verecek sadce bu paranın emeğini bu sekil degerlendmrik istiyorumm bebek içinde eşim herşeyi yapıyor ediyo çok şükür ama aile oluncaa işin içinde bakalimm ne olcak
(7,935 puan) tarafından
Ama çok ayıp etmişler. Allah gönlüne göre versin canım
(27 puan) tarafından
Aminn tşk ederimmm

İlgili sorular

0 oy
11 cevap 755 göst.
0 oy
10 cevap 440 göst.
7 Aralık 2023 Aile kategorisinde Alyakus (2,355 puan) tarafından soruldu
+1 oy
22 cevap 452 göst.