0 oy
1,047 göst.
Aile kategorisinde (86 puan) tarafından

Öncelikle merhaba kızlar ilk önce ülkece çok çok büyük geçmiş olsun rabbim olmuslere rahmet ailelerine sabır versin yaralilarada acil şifa versin rabbim bir daha böyle bir acı yaşatmasın hiç birimize :'(

Kızlar şimdi hani biliyorum beni linclicek çok insan cikcak hakda veriyorum belki çok yersiz bu düşüncem belkide çok bencilce 

Ama sizden akıl almak istiyorum

Benim bir oğlum var 22 Şubat'ta bir yaşına girecek Allah izin verirse son üç aydır doğum günü için hazırlık yapıyordum o günün hayalini kuruyordum sonuçta ilk doğum günü 

Hatta depremden önce doğum günü kargolarım felan hepsi geldi özene bozene hazırlık yapıyordum

Şimdi oğlumun doğum gününe 6 gün kaldı vede böyle bir acı yaşıyoruz hepimiz hani ilk doğum günü olmasa hiç aklimdan geçmez bile ama ilk yaşı işte ona büyüyünce ilk yaşına dair hatıralar göstermek istiyor insan 

Sadede geleyim kızlar ben oğlumun doğum günü nu 22 snde değil hani bı kaç gün daha geçsin öbür haftasına kutlasam çok mu bencil olmuş olurum yani siz olsanız ne yaparsnz kutlarmydinz kutlamzmsnz  lütfen bana bı fikir verin bı yandn hiç istemiyorum ama diğer yandan da içimde utke olarak kalıyor ne yapmalıyım?

30 Cevaplar

+5 oy
(8,778 puan) tarafından
Söyle yapabilirsin nasilsa çocuk şuan tarihleri ayırt edemiyor 1 2 ay erteleyip kutlayabilirsin hem ülkene ve acılara saygısızlık etmemiş olursun hem çocuğun için ve senin için ukte kalmaz 
(8,778 puan) tarafından
Kafa yapilarimiz aynı çünkü elbet herkes aynı düşünemez fakat ortak paydada mantıklı Bi şekilde buluşmakta önemli bence ;))))
(2,297 puan) tarafından
Adini demedin eğitmen
(8,778 puan) tarafından
Yağmur cnm ama ben bile adımı unuttum genelde bize öğretmen değil eğitmen derler özel eğitimcilerin görevi öğretmek değil eğitmek olduğu için eşimde adımla hitap etmez çoğu zaman ben Bile unutuyorum adımı:)))))
(2,297 puan) tarafından
Ayy çok güldüm sana ya canm.. hep yorum da görüyorum seni banada heo yorum yaptın  postlara  sevdim seni
(8,778 puan) tarafından
Saol cnm Allah razı olsun hepinizden :))))
-Reklam-
+3 oy
(5,575 puan) tarafından
ailenizde kayıp yoksa yaralı yoksa paylaşım yapamdan aile arasında kutlama yapabilir sin sonuçta acı da sevinç te Allah tan gelen bir şey bir bebek doğarken bir insan ölüyor dünya nın yapısı bu hayat devam ediyor maalesef sen kutlamasan da Bi faydası olmayacak onlara ama senin içinde kalıcak 
(86 puan) tarafından
Teşekkür ederim
(5,575 puan) tarafından
rica ederim :-)
(245 puan) tarafından
++++ kesinlikle katılıyorum canım. Sonuçta acı da bizim mutlulukta bizim.
(5,575 puan) tarafından
aynen öyle
0 oy
(1,618 puan) tarafından
Ben olsam kutlamazdim. Daha doğrusu kutlayamazdım tabii bu senin tercihin içinde kalacaksa kutla
(86 puan) tarafından
İşte diyorum ya çok bencil mi olur diye çünkü kutlansa bile daha iki hafta sonra olur
0 oy
(2,669 puan) tarafından
Dünden doğu günü kutlamaları oluyordu vatsap durumunda gördüm eşimin akrabası diyeceğim suki kularsan kendiniz arasinda yada bı kaç hafta sonra kalabalık istiyorsaniz
(86 puan) tarafından
Hani ertelesem bı iki hafta falan gene olurmu yanı
(2,669 puan) tarafından
Olur tabiki canim niye olmasın
0 oy
tarafından
Kutla canim ama içinin rahat etmesini istiyorsun şubat ayı çıksın öyle kutla en azından sende vicdanen biraz daha rahat edersin. 
(86 puan) tarafından
Zaten dedgm tarih de o zamanlara denk geliyor
0 oy
(6,441 puan) tarafından
İlk doğum günü evet böyle bir acı yaşadık ama acıda sevinçte insanlar için son ses müzik açıp kına gecesi gibi eğlence yapmayacaksan yap canım bence içinde kalmasın haa illa günü olmayabilir haftasonuna denk getirmek istersin belki gelmek isteyenler için ay sonuna anca olur zaten bence yapmalısın
(86 puan) tarafından
Teşekkür ederim benim maksatim da saten resim çekmek ailecek yani öyle müzik felan değil
0 oy
(17,659 puan) tarafından
14 şubat benim oğlumun doğum günüydü pasta aldı eşim sadece yediler başka bişi yapmadık 
(86 puan) tarafından
Doğrudur da ben ilk doğum günü oldgu için kalabalk yani aile akraba resim çekeriz anı olur diye düşündüm bı yandanda işte
(17,659 puan) tarafından
Haklısın sen bilirsin
0 oy
(10,242 puan) tarafından
Canım davul zurna çaldırmayacak cayır cayır paylaşım yapmayacaksan kutla. Cumartesi kızımın 3.yaş günü. 2 aydır sayıklıyor bunu pasta ve 3 yazan balon alacağım onun için. 
(86 puan) tarafından
Şimdiden doğum günü kutlu olsun o zaman:)
(10,242 puan) tarafından
Sağol canım senin evladının da kutlu olsun Rabbim uzun ömür versin
(86 puan) tarafından
Amin inşallah cümlemizin kine :)
0 oy
(1,720 puan) tarafından
Benim oğlumun doğum günü 6 Şubat çok heyecanlı bir şekilde yattı pazar günü.. pazartesi günü olayları görünce anne kalsın hediye kutlama felan istemiyorum dedi kuzum benim 12 yaşına girdi Allah ın izniyle.. bundan sonra ki yıllardada kutlucağımızı sanmıyorum..canı sağolsun yeter.. 

Seninki farklı bir olay hazırlık feln yapmışın ama yinede kendin bilirsin başka bir güne erteleme yaparsın ancak
(86 puan) tarafından
Gerçekten çok farklı yani ne yapcgmi ne dcgmi bnde bilmiyorum
(245 puan) tarafından
6 şubatta kutlamayın 5 şubatta kutlayın. Çocuğun suçu ne canım. Gönlü kalır yakışıklının.
0 oy
(1,282 puan) tarafından
Bence kutla ama böyle boy boy abartı mutlu paylaşımlar yapmamanı tavsiye ederim aile arasında mütevazı bir kutlama olursa hoş olur sohbet muhabbet 
(86 puan) tarafından
Saten atmam yani durumlara felan bu sene
0 oy
tarafından
Tabi ki kutlayabilirsin sonuçta davul zurna caldıracak halin yok ya altı üstü masa hazırlayıp fotoğraf çekeceksin bunda bir şey yok hayat bir şekilde devam ediyor paylaşım yapmak istemezsen paylasmazsın senin bileceğin birşey ama bence kutla sonra içinde kalmasın
(86 puan) tarafından
İşte onu bilmiyorum ilk doğum günü olmsa neyse dicen ama ilk olunca kararsız kaldim
0 oy
(13,889 puan) tarafından
Biraz ertele sonra kutlayın 
0 oy
(7,118 puan) tarafından
Kardeşimin oğlunun ilk doğum günüydü ama kutlamadı. Siparişleri falan hep gelmişti iptal etti normal olarak. Senin adına bir sey diyemeyeceğim.
0 oy
(688 puan) tarafından
Neden güzel bir günü erteliyorsun böyle bir acıyı kimse yaşamak istemez zaten. Ama ders çikarmak lazım. Belkide o gün 7 şubatta doğum günü olan bir sürü çocuk yada insan vardı. Hepsinin hayali yarım kaldı. Bak yarına çıkacağımız bile belli değil. Bir deprem zede kardeşimiz ne diyordu biliyor musun bir hayaliniz varsa 1 dakika bile geciktirmeyin diyordu. Zaman çok kıymetli hepimiz için. Bizde böyle bir şey olsun istemezdik heleki çocuklara hiç kıyamam. Ama üzülüp dövülmenin kimseye bir faydası yok. Ayağa kalkıp bir sonraki deprem bölgesi için tedbir almak lazım. Sonuçta allahtan gelmiş ne diyebiliriz yada üzülsek kime faydası var. Sonuçta aile arasında bir şey düğün değil davul değil zurna değil. Bir pasta iki fotoğraf. Güzel anılar biriktirin her günü son gün gibi yaşayın 
(86 puan) tarafından
Çok güzel anlattın yemin ederim gerçekten teşekkür ederim ❤️
(688 puan) tarafından
Ne demek bu senin hakkın ♥️ anılar biriktir her şey için çok geç olmadan benim çocuklarımla bir sürü anım var. Hep biriktiriyorum ölürsem kalırsam diye bir gün bir gündür. Ve iyi ki doğmuş güzel yaşları olsun inşallah ♥️
(86 puan) tarafından
Teşekkür ederim hemde çok teşekkür ederim böyle bir mesaj görmek sevindirdi beni yemin ederim başta korka korka yazıyordum smdi linclerler die ama hiç öyle bir yazı gelmedi çok şükür ❤️
(688 puan) tarafından
Neden linçten korkuyorsun ki insanların hepsi bizim gibi düşünmek zorunda değil. Bu hayat senin hayatın hem efendimizin doğum gününüde biz kutluyoruz kandil olarak yani
0 oy
(645 puan) tarafından
Bende diş buğdayı için hazırlık yapıyordum yapmamayı yada çok zaman geçtikten sonra yapmayı düşünüyorum şimdi uygun bulmuyorum ben tabi herkesin kendi düşüncesi
(86 puan) tarafından
Hayır zaten en az iki hafta sonra yaparım bnde eğer yapck olrsm
0 oy
(2,915 puan) tarafından
Benim doğum günüm 17 ağustos. Depremden 8 yıl önce doğmuşum. Bir de ben 7 yasindayken dogum günümden 1 gün sonra teyzemin eşi anı bir şekilde vefat etti gençti daha en küçüğü ilkokuldaydi daha. 1 yıl sonra da deprem oldu. Eniştemin vefatından beridir biz dogun günü kutlamıyoruz. Ben küçüktüm evet ama başkasının acısına saygı duymayı öğrendim. Evledindimten sonra eşim hediye alır bir çiçek bir küçük pasta evde ikimiz kutlarız. Ne resim atarım ne başka bisey. Senin yerinde olsam kutlamaya elim varmazdı. Ya evde anne baba çocuk olarak yapın foto çekin. Ya da en azından 1 ay daha geçmesini bekleyin. Yani tercih meselesi tabiki
(86 puan) tarafından
Ya zaten ben bu hafta yapmayi  düşünmem hayatta bibkac hafta sonra için sordum
0 oy
(2,831 puan) tarafından
Cnm ben olsam 2 3 ay ertelerdim acı çok taze aradan baya bir zaman geçmesi lazım hem sen istediğin gibi yaparsın içinde kalmaz
(86 puan) tarafından
Teşekkür ederim
0 oy
(352 puan) tarafından
Kutla tabiki burdakiler de coşmuş vallaha direk saldırıyorlar kendi ailenle toplas iyi ki doğdun de müziksiz kes pastasını oynamayın sonuçta amac fotografsa düşün bu gece deprem oluyor çocuğunu kaybediyorsun ne hissedersin burda sadece çocuklar değil aileler silindi resmen arkalarında bizden başka üzülecek kimseleri yok ama biz müslümanız müslüman adama yaş tutmak yakışmaz 
0 oy
(6,862 puan) tarafından
Böyle bi post açmış olmandan senin kalbinin ne kadar güzel olduğunu anlayabiliyorum canım eğitmenin dediği gibi bi kaç ay bekleyip yaparsan sorun kalmaz bence ki daha deprem olalı 1 hafta olmadan burda bi post okudum kadin önce depremle ilgili paylaşım yapmış peşine çocuğunun doğum gününü kutlamış bi de fotoğraf paylaşmış kadın görmüş çok üzülmüş burda anlatmıştı demem o ki kimler kimler neler yapiyo senin ince düşüncen çok güzel 
(86 puan) tarafından
Çok teşekkür ederim ❤️
0 oy
(2,297 puan) tarafından
Bir ay geç kutla zaten çocuk anlamaz tarihi büyüyünce ilk doğum günün dersin olur  biter.. yani yinede sen bilirsn 

İlgili sorular

0 oy
11 cevap 399 göst.
10 Kasım 2023 Diğer kategorisinde Neslihankce (1,946 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 169 göst.
22 Kasım 2023 Aile kategorisinde Papatya02 (866 puan) tarafından soruldu
+1 oy
11 cevap 382 göst.
21 Ekim 2021 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
17 cevap 357 göst.