0 oy
287 göst.
Diğer kategorisinde (474 puan) tarafından
Selam hanımlar.. Ben daha 7+6 yım fakat benim karnım 5 aylık hamile gibi oldu kalıplı bir bayanım boyum 1.70 kilom 75 ti fakat 6 kiloya yakın aldım ama vücuduma bakıncaa alınan kilo yok neden böyle benim gibi olan varmı acaba

9 Cevaplar

0 oy
(907 puan) tarafından
tarafından seçilmiş

En İyi Cevap
Daha 7 hafyaliksin canim, nasil 6 kilo aldin cok degil mi ?
(474 puan) tarafından
Çok biliyorum anlamıyorum bende karnım çok büyüdü hem de çok beni görüp hamile oldugumu anlamamak mümkün değil o derece
(907 puan) tarafından
Bir doktora gorun canim burda yorum yapmak pek imkansiz gibi, yani gereginden fazla kilo alimi belki hamilelik oncesinse seker problemimiz vardir buna baktirin simdiden asiri bir su toplama olabilir bucudunuzda saglik sorununuz cikabilir mutlaka doktorunuzla gorusun
-Reklam-
+1 oy
tarafından

Daha çok yeni hamilesin 6 kilo yu nasıl aldın , ...

(474 puan) tarafından
Aldım bende bilmiyorum ki ama vicudumd a değil kilo sadece karnımda keşke resim atabilsem beni anlardın
tarafından
Doktora gidince sen bunu bir doktora şöyle onların sunacağı bir yol olur muhakak
(474 puan) tarafından
Anladım teşekkür ederim
+1 oy
(395 puan) tarafından
Canım ben 167 boyun dayım 61 kiloyum şuan 28+5 de olmama rağmen çok kilo almışsın bence kendine sınır getir. Gerekirse gebeliğe uygun diyetisyene git çünkü çok kilo alırsın gebelik şekeri olur
(474 puan) tarafından
Canım yiyorum evet ama o kadar kilo alıcak kadarda değil karnımdaa çok büyüdü
(395 puan) tarafından
Demekki yediğin yarıyor canım bunda kötü birşey yok gebelikte kilo alımı daha kolaylaşır. Ama sağlığın için dikkat etmelisin
+1 oy
(5,913 puan) tarafından
6 kilo cok fazla mutlaka dikkat etmen lazim ilerki haftalarda cikior acisi soyliyim sana ben o kdr ilk haftalarda kilo almadim guya ama gebelik sekerim.cikti bol su egzersiz karbonhidratli yiyeceklerden uzak dur sekerli yiyecek ve iceceklerden uzak dur kizartma beyaz ekmek tarzi seyler tuketme baklagil et tavuk balik sebze yemekleri salata yesillik sut ve sut urunlerini tuket ceviz badem kuru meyve tuket bide gunde 2 tane mevsim meyvesi yemen yeterli olacaktir 
(5,913 puan) tarafından
Porsiyonlarini cok buyuk tutuosundur o zaman o kdr buyuk porsiyonlar yeme bnde gebelik.sekeri var inanki cok zor senin icin soyluorum ne yap ne et bu kilonun onune gecmeye calis
(474 puan) tarafından
Evet büyük :) birde çok sık acıkıyorum 2 saatte bir yiyorum yemezsem basım dönüyor bayılıyorum
(5,913 puan) tarafından
O zaman soyle yapmani oneririm 4yada 5  saatte bir ana ogununu yicek sekilde saatlerini ayarla ve iki saatte bir ara ogun yap ama ara ogunde bir meyve ile sut yada bir avuc ici kadar cerez ile bir meyve yada sut seklinde ayarla hem ac kalmamis olursun hemde porsiyon kontrolu yapman daha kolay olur acikirsan 4 kasik yogurt yiyebilirsin
(474 puan) tarafından
Bak şöyle yiyorum sabah yumurta peynir kahvaltılık sonra tekrar yatıyorum kalkınca kurt gibi açıkmış oluyorum 4 meyve yiyorum değişik sonra öğlen bir gibi çorba sebze et ne varsa yiyorum sonra acıkınca kakaolu sütlerden bir  tane içiyorum aksamaaa kadar kuruyemiş falan arada götürüyorum akşam yemek ama sonra gine çok acıkıyorum 12 gibi bir daha yemek yiyorum
(5,913 puan) tarafından
Sabah kahvaltida bir yada iki dilim tam bugday ekmegi ve domates salatalik ve yesillik ekleyebilirsin ... 4 meyve cok fazla 1 meyve 1 bardak sut acikmani gecirecektir oglen porsiyonunu kucuk tut ekmek yeme yiceksende 1 dilim tam bugday ekmegi sonra yine ara ogun yap aksam yemeginide ayni sekilde porsiyon kontolu ve yagsiz tuzsuz salata ile yada yogurt ile ye ama ara ogun yap yatmadan once cok acikirsan yogurt ye
+1 oy
tarafından
Canım iştahın çok mu açıldı ki ? 6 kilo çok fazla 
(474 puan) tarafından
Evet çok açık birde az bi aç kalıyım hemen bayılıveriyorum
0 oy
(1,491 puan) tarafından

Biraz dikkat et sadece kuzum stres yapma kilo bu alınır verilir yeterki sen iyi ol mutlu ol evde hafif hamile egzersiz leri yapabilir sin canım<3

0 oy
(1,698 puan) tarafından

Alınan kilo yok dediğin aslında aldığın 7 kilo göbek olarak gelmiş hamile görüntüsü vermiş canım :D:D aslında aldığın kiloyu gösteriyorsun yani. Acilen beslenmeni düzenlemelisin böyle giderse 35 kilodan aşağı bitiremezsin :( o da seni çok zorlar balım

0 oy
(554 puan) tarafından
Benim karnimda erkenden çıktı çok çok iriydi normalde 38 beden giyen ben 50 bedene giremiyordum gittikçe daha kilo aldim sonuçta 30 kilo fazlayla doğuma gittim millet uzerine bi panco alir saklar göbeğini benim öyle bir imkanim yoktu doğumdan sonrada sarktı çok benim başıma gelen bu sen basindasin dikkat et ekmeğe yüklenme pastadir borektir sinirli tüket sağlıklı beslenmeye çalış en azından kendine fazla kilo alma
0 oy
(413 puan) tarafından
Oy maşallah kız ben 7. Aya giriyorum 5 kilo aldım 

İlgili sorular

0 oy
12 cevap 281 göst.
0 oy
11 cevap 342 göst.
0 oy
3 cevap 88 göst.
1 Eylül 2023 Diğer kategorisinde Anneyimbennnn (420 puan) tarafından soruldu
0 oy