0 oy
525 göst.
Diğer kategorisinde (610 puan) tarafından
Bu virüse herkes yakalanacakmış ama ne kadar geç yakalanırsak o kadar iyimiş çünkü virüs ****** vücudunda yaşamaya alışmış insan vücudunu tanımadığı için kendini hala ****** vücudunda sanıyormuş o yüzden öldürücü oluyormuş ama virüs insan vücudunda yayılarak artık yavaş yavaş insan vücuduna da alışıyormuş ve öldürücü etkisini kaybediyormus çünkü asıl amacı öldürmek değil kendine yaşayacak alan oluşturmakmış.Televizyondaki adam böyle biseyler anlattı mantıklı mı sizce ? 

18 Cevaplar

+3 oy
tarafından

Bu vuris beni öldürmeyecek ama her ağızdan saçma sapan çıkan bir sürü yalan bilgi beni öldürecek ...

tarafından
Gerçekten de öyle ne bulsalar inanıyorlar devlet yetkilileri zaten açıklama yapıp bizi bilgilendiriyor , ne gerek var bu kadar yanlış bilgi ile insanları panik haline sokmaya ...
(1,509 puan) tarafından
Ya canim farz edelimki dogru birakmiyolarki anı yaşayalim
tarafından
Yavrum adamlar canınızdan olursunz çıkmayın disari diyo dinlemiyo cogu kişi adamın canı sözü konusu olmasına rağmen çoğu kişi elinin altında yalan yanlış bilgileri paylaşmak kolay geliyo çoğu kişinin samimiyetnden eminm uyarmak amacli belki ama bu bazen panik yapiyo bazı insanlarda bi süre sonra kabak tadı vermeye basliyo ama dinlemiyo kimse maalesef
tarafından
Duygularima tercumansin esrarengiz anne :D
tarafından
Teşekkür ederim ❤❤❤❤☺☺☺☺
-Reklam-
+1 oy
tarafından
Bu açıklamayı dünyaca ünlü doktor mehmet öz yapmıştı doğru tabiki. Virüsler insan öldürmez zaten 
0 oy
(571 puan) tarafından
Mantiksiz bence hemde çok fazla 
0 oy
tarafından
Yani sonuçta hayvandan gelen virüs birine bulaştı artık yer etti diğerlerinde bulscnca öğrenmiş oldu 
(2,865 puan) tarafından
Ya oraya gelirsek ooo canlı canlı kedi köpek yahnisi yapıp yiyen pislik onlar. Allahın belası hepsi fetüs Yicek kadar lanet bi ırk. Ama hastalık hayvanlardan gelmedi ne yazık ki. Çünkü hayvanların taşıdığı hiç bi hastalık insana bulaşmaz canım. Bizim hastalıklar da hayvanlara bulaşmaz mesela Rabbim öyle güzel yaratmış. Dediğimiz gibi hepimiz birilerinin biyolojik silah hedefiyiz
tarafından
Haklısın canım öyle bişey duydum ama bilemyz ki
tarafından
Neden siz hay.van yazinca *******bu işaret gelmiyor biz yazinca geliyor:D :D:D kafamda deli sorular :D
tarafından
Adminden torpiliyiz biz :D
tarafından
Hahaha belli belli :D
0 oy
(266 puan) tarafından
Bende duymuştum en son yakalanan en şansli diye
0 oy
(4,040 puan) tarafından
Bencr mantıklı ki bunların mantıklı olup olmadışı hakkında konuşmak için tıp bilgisine sahip olmak lazım

Mantıklı dememin sebebi şu o gün  arkadaş mehmet öz ün yazısınız atmıştı

Şöyle diyor mehmet öz  virüs dediğimiz şey hep vsr ve biz bunlarla yaşamayı öğreniyoruz virüs de bizimle yaşamayı. O yüzden her seferinde şekil değiştirerek bizimle kalmaya çalışıyor. En sonunda öldürücü değil yaşayan bi virüs olacak. Grip virüsleri de böyledir her sene şekil değiştirirler bu yüzden her sene grip aşısı oluruz
(34 puan) tarafından
Evet basit bir ucugun bile bi virüs sebep oluyor ama bizi öldürmüyor bizimle yaşayabilmek için mutasyon içindeler
(1,093 puan) tarafından
Sorma ya birde cok mantıksız bence yazıyorlar arastırmadan etmeden....
(4,040 puan) tarafından
Evet yazıyı sen atmıştın uzun ve açıklayıcı yazılar okunmaz :) mantıklı ya da mantıksız demenin sebepleri olmalı
0 oy
(6,671 puan) tarafından
Valla bilemiyorum ki cnm her kafadan bi ses çıkıyor 
0 oy
(1,455 puan) tarafından
Bnde böyle şeyler duydum ama nkdr doğru bilemem
0 oy
(257 puan) tarafından
Tuafki bende bunu düşünüyodum önceden domuz gribi vardi oda herkesi öldürüyodu cok tehlikeliydi ama benim yeğenlerim yani ablamin çocukları geçen ay domuz gribine yakalanms doktorlar oyle soyledi korktuk zaman gectikce etkisi azaliyomus öldürmuyomus suan iyile normal grip gibi atlattılar buda oyle olur buyuk ihtimal
(610 puan) tarafından
Aynen herkeste tutturmuş biyolojik silah diye o zaman domuz gribi de biyolojik silah hatta kanser de öyle çünkü yediğimiz gıdalarla bizi zehirliyorlar
(257 puan) tarafından
Aynen öyle
0 oy
(7,441 puan) tarafından
Evet canım bu çok doğru biz derste ogrendik bunları 1000 e yakın grip virüsü cesidi çeşidi var her grip oldugumuzda farklı virüsle karşılaşıyor vücudumuz ve ona bagisikliginiz oluşuyor diğer grip olduğumuzda önceki virüslerle karşılaşmıyoruz.buda aynen öyle birşey yani hani zamanında domuz gribi çıktı bir çok kişiyi öldürdü ama şu an herkes domuz gribi oluyor ama vücudumuzun bağışıklığı var ve yine oda yaşlı insanları öldürüyor çünkü onların bağışıklık ve ciğerleri zayif.corona bir çok kişiye yayildiktan sonra artık insanların bağışıklığı oluşacak 
0 oy
tarafından
Yanı bencede çok mantıklı ama işte her kafadan ayrı bi ses çıkınca insan neye inanacağını şaşırıyor 
0 oy
(1,093 puan) tarafından
Evet mantıklı canım.. Virüs mutasyona ugruyor sürekli oyüzden üretilen asılar bir önceki virüse etki edicek.. Bagısıklık kazanıcaz zamanla ve büyük ihtimal herkese yayılıcak oyğzden bagısıklıgı güclü tutmak lazım.. Beta glucan alabilirsiniz eczaneden gerci millet bitirmis ama bulabilirseniz alın..  İtalya da dün bir günde 650 kişi öldü maalesef.. Oyüzden bol sarımsak yogurt VS tüketin bagısıklıgınızı koruyun ve evden cıkmayın.. O televizyondaki adam dogru söylüyor yani virüs öldürmeye degil yasamaya calışıyor ve vjcudumuza adaptasyon saflar.. Grip te öyledir grip asılları seni her gripten korumaz cogundab korur ama asıdan sonra grşo farklı bir virüs olarak sana gelirse yine grip olursun.. Oyğzden dinimiz bosuna yırtıcı hayvanları pis hayvanları yemeyin demiyor.. 
0 oy
(1,865 puan) tarafından
Mantıklı. Mehmet özün kendi zayfasında paylayımı var onu oku. Virüsler mutasyon geçirir mesela ilk vakalar hemen ölüyordu şuan 14günde gösterir kendini. Beraber yaşadığımız bir vinüs var uçuk virüsü bizi öldürmüyor zaman zaman uçuk olarak çıkıyor. Tabi öldürenlerde var. Gripte öyle hır yıl farklı virüs nüksediyor ölen vakalar oluyor ama çoğunyukta atlatıyoruz.
0 oy
(2,891 puan) tarafından
Virüsler doğası gereği girdiği organizmada yaşamayı organizmadan beslenmeyi hedefler normal bir virüsün amacı asla insan öldürmek değildir lakin şu an Dünyada 14599 Ölümden söz ediyoruz Sizce de bu işte bir yanlışlık yok mu

Yine dediğim gibi Virüsler canlı organizmada ondan beslenerek yaşamayı hedeflerken girdiği vücutta Bu amaçla başkalaşımlar geçirir buraya kadar her şey doğru zaten adam olayın yalnızca bu kısmı ile ilgili açıklama yapmış bir de bu olayın perde arkası var virüslerin varlık amacını Biraz önce belirttik buna Normal şartlarda hiçbir virüs doğrudan solunum sistemine saldıramaz lakin şu an tüm dünyanın baş edemediği Corona doğrudan solunum sistemine saldıran bir virüs Başkaları ne düşünür bilmem ama benim aklıma tek bir açıklama geliyor Dünya üzerinde geçmişten bugüne bu kadar büyük bir gücü elinde tutabilen 3 tane ülke vardı ABD Rusya ve Çin II Dünya Savaşı zamanında yasaklanan biyolojik silahlar konusunun dönemin araştırırsanız bu dönemde ülkelerin yaptığı çalışmalarla karşılaşırsınız ve tabii bunların yıllardır felaket senaryolarıyla süslenip fil filmler ve kitaplara konu olduğunu da Wuhan şehrinde büyük bir laboratuvar olması ve corona ortaya çıkmadan hemen önce yarasa ve yılanlardan insanlara geçen virüsler hakkında araştırma yapıyor oldukları Sizce bu tesadüfmü

Ve herkese bu virüsün kaynaklandığı Lakin yıllardır halkının aynı pazardan yarasa yediği aşikar olan tomohon pazarının Bu laboratuvarla yan yana olmasıda mı tesadüf?

biyolojik silahlar ölümcüldür silahlar Bu amaçla doğrudan solunum sistemine saldırır

kısaca artık hiç kimse beni bu virüsün insan eliyle güçlendirilmediğine inandıramaz
(610 puan) tarafından
Yani çin kendi laboratuvarında böyle bir silah üretip sonra kendi bacağına mı sıktı ? Bu da saçma geliyor bana...En çok çin ekonomisi etkilendi bu durumdan
(2,891 puan) tarafından
Çin'in laboratuvarı'nda ama sadece Çin'in kendi gücüyle üretilmedi
Amaç insan öldürmek daha geniş çaplı düşünmek gerekiyor Çin kendi ekonomisini falan bozmuş değil Türkiye ile mukayese etmemek lazım bu adamlar para gücünden kendini tanrı zanneden insanlar bizim gibi sağlık problemlerinden ekonomileri etkilenmiyor o şekilde lanse edildiğine bakmayın önce şunu düşünmek lazım mesela neden sadece yaşlı nüfus Hedef alınıyor Çin velev ki bunu kendisi tek başına yaptı diyelim o zaman bile kendi topuğuna sıkmış olmaz yine En azından Türkiye ile mukayese edecek olursak 80. 81 milyon insan Türkiye'nin nüfusu Çin'in ise Bundan 3 sene önceki nüfusu 1386 milyar Di bu kadar kalabalık bir ülkede hükümet güçlerinin yaşlıları yalnızca fazlalık olarak görmesi çok doğaldır
0 oy
(12,513 puan) tarafından
Gördüm bunu hiçbir fikrim yok herkesin kendince farklı teorik düşünceleri var Rabbim yardımcımız olsun 
0 oy
tarafından
Mehmet özün yazısini okuyun arkadaslar o adamin bos bisi yazdigini soyledigini hic gormedim gercekten 
0 oy
tarafından
Simdi bide bu mu cikti ya allah askina
0 oy
(174 puan) tarafından
Kac bin insani oldurdu Alissin artikk bi zahmett. Ulkecek mahvoldukk.. 

İlgili sorular

0 oy
4 cevap 230 göst.
13 Temmuz 2023 Aile kategorisinde Kezban94 (415 puan) tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 273 göst.
2 Haziran 2023 Aile kategorisinde Seliminanasi2020 (36 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 183 göst.
8 Nisan 2023 Diğer kategorisinde Ipek41 (7,376 puan) tarafından soruldu
0 oy
10 cevap 233 göst.