0 oy
731 göst.
Aile kategorisinde (266 puan) tarafından
40 lıyken kaynanam yanımda kal dedi daha doğrusu eşim annesine söyledi ve anneside kal dedi ilk hamileligm diye bende kabul ettim ama sonra kaynanamin geleni gideni eksik olmuyor nasil rahat etcem diye duşunmedim degl

40 ini kaynanasinin orda cikaran varmi?

21 Cevaplar

+1 oy
tarafından

Bence evinde olman daha iyi , ister istemez lohusa stresi ve psikolojisi, çocuğa karışmaları , sana şöyle yapma böyle yap demeler kaldiramaz insan...

Keşke evinde kalmayı tercih etseydin, daha rahat etmiş olurdun

(15,582 puan) tarafından
Kız valla kesin bu elhamdülillah doğum yaptı çünkü yok hiç ismi de neydi unuttum
tarafından
Kız doğum yaptıysa ilakki yazacakti, şimdiye kadar zaten doğum yapması gerekiyordu ,
Ama neden yok ortalıkta bende onu merak ettim acaba birşey mi oldu bir sorun mu var ...
(15,582 puan) tarafından
Bilmiyorum ki valla merakn rttkm bnde
tarafından
Bende çok merak ediyorum posta acamiyorum , acaba birileri ile görüşüyor mudur telefon üzerinde haberi olan biri var mı
(15,582 puan) tarafından
Sanmıyorum eşi bilmiyordu sohbet bölümünü
-Reklam-
0 oy
(636 puan) tarafından
Asla kalma kaynananda. Ben kendi evimde kaldim ve yanimda kimse de kalmadi istemedim. Eşim vardi bi tek baska kimse yoktu
(266 puan) tarafından
İlk bebegim olcak canm.korkuyorum bakamam diye
(636 puan) tarafından
Benim de ilk bebegimdi canım bakarsin hic korkma. Senin bebegine senden daha iyi kimse bakamaz. Benimki bi de asiri gazliydi ona ragmen hep kendim baktim simdi 9 aylik. Ilk 3 ayin zor gecer ama sonra toparlarsin. Baskasinin evinde olmaz. Insan lohusayken terliyo sinirli oluyo kanaman oluyo rahat edemezsin emin ol.
(266 puan) tarafından
Tamam canm dikkate alcagm
0 oy
(2,860 puan) tarafından
Ben ben ama bır gram kalmak ıatemıyorum 
0 oy
tarafından
ben dogum yaptim 1 hafta annemlerde kaldim toparladim kendimi evime gectim esim ise giderdi ben bebekle tek kalirdim kayinvalidem bor gun bile yemek yapip getirmedi bps bos geldi aksine ben ona yemwk cay yaptim tek olmak daha iyi ben 10 gunlikken tek basima basini yikadim cagirmadim kayinvalidemi sinir etti cumku
tarafından
kendi evinde kal kayinvaloden gelsin sana rahat edemezsin orda
(266 puan) tarafından
Ramazana gelyor dogum

Kaynanam dediki kaynatan oruc olur kocanda olur.bende olurum bizim orda kal dedi
tarafından
40 gun boyunca kalmana gerek yok sadece 2 hafta kalsanda  yeter
tarafından
swnin bilecegin is nasil rahat edeceksen oyle yap canjm
(266 puan) tarafından
Aynen canm ramazan cikinca gelirim evime
0 oy
(496 puan) tarafından
Kaynanam bende kadı ve bunda da kakacak insallah
(266 puan) tarafından
Kaynanam bende kalmaz canm bide ramazana gelcek bebek allahn iznyle eşm falan oruc olcak
(496 puan) tarafından
Benim de aynı canım gelecek mecbur =) cuma günü eşim getirmek için gidecek maraşa
0 oy
(4,668 puan) tarafından
El üstünde de tutsalar evinin rahatlığı olmuyor canım.yol yakınken psikolojin bozulmadan kararından vazgeç.
0 oy
(10 puan) tarafından
ben mecburiyetten kalacam ama inşallah bi saglık sorunu bişey olmadıgı sürece evime dönerim çok kalmam kısa süreli idare edecm artk.
(266 puan) tarafından
Bende ramazan cikana kadar kalcam
(10 puan) tarafından
kaynanan anlayışlı biriyse bebege felanda yıkamaya yardım edersr senn için iyi olur cnm. ama sevmeyip gözüne batıyorsa biraz fenalık gelebilir :) ben bi sıkıntı olmazsa en fazla bir hafta durup dönmeyi düşünüyorum bakalım o zmna neler olur.
0 oy
(1,165 puan) tarafından
Doğumdan sonra en önemli şey insanın kendi Evine gelmesidir. Rahat rahat duş alınıyo pansumanin varsa rahat rahat yapılır. Eğer gelebiliyosa kayınvalidem kalsın sende illa birisi olması gerekiyorsa. Hem bebeğin kendi evine yatağına getirilmesi daha güzel bişey.
(266 puan) tarafından
Eşim laf anlamiyor :( sen bebege bakamazsin zorlanirsin diyor
0 oy
(632 puan) tarafından
Bən zatən kaynanamla kaliyorum) ama dogunca annemlerde kalmak istiyorum( 
(266 puan) tarafından
Annem kal demiyor bana o demeynce bende diyemiyorum
(632 puan) tarafından
Benimki gel 40 gün kal diyor.ama giremiyoruz yollar kapali(
0 oy
(855 puan) tarafından
Kayınvaliden gelsin sana sen gitme bence annen gelmiyicek mi
(266 puan) tarafından
Yok annem pek yaklaşmyor
0 oy
(1,164 puan) tarafından

2.5 senedir hep kaynanamlayım :D

0 oy
(153 puan) tarafından
bn olsam bende kalmazdm canm kndi evimde kalcam ben biraz  anmem gelck brzda kaynanam  gelir çnku ben rahat edemem orda ayrica esimde var isine yardim etsin 
0 oy
tarafından
Ben evimde kaldım annem baktı arada da kaynanam geldi ona da söyledim yani tek gel diye sonuçta kayınpederinin felan yanında emzirilmoyor rahat kıyafet giyilmiyor
0 oy
(1,018 puan) tarafından
Kendi evin kendi düzenin daha rahat oluyor bnce gtmee canm rahat edemezsin. Benimde ilk bebeğim sadce eşim yardımcı oldu bana 40 çıkana kadar çok zor geçti ama geçti boswer kendi evinde kal 
0 oy
tarafından
En rahat kendi evinde olursun bence 
0 oy
tarafından
Benimki şimdi bile sahip cikmiyo kalmam kendisi de kalmadın 
0 oy
(1,436 puan) tarafından

Kalmadim annemde kaldm:D

0 oy
(151 puan) tarafından
Canm bnde oyle kalacam geri vazgectim insan kendi evinde istedgini kabul eder istedgini etmez bnm kaynanm gosterisi sever gemin gidin der cocuguma istemedgm seyler yapsa baktm tartstriz kesin bnde kndi evime gectim kndi evimde kafam rahat bide virus var kaynananin yasi varsa bnce yaninda kalma bn suan eve kimseyi almiyrmda gtmiyorum suan 1 aylok bebegim
0 oy
(24 puan) tarafından
Bence kalma evinde kal lohusayken deli ederler seni beni öyle ettiler 6 yıl oldu husumetimiz bitmedi nefret ediyorum 
0 oy
(5,324 puan) tarafından
Ben bebeğim doğduğunda kayınvalidemle yaşıyordum kızım 3 aylıkken kendi evime çıktım ben. Birincisi sürekli gelen giden bebeği sevmek isteyen olacak o lohusa psikolojisi ile iyi olmuyor rahat edemezsin yani ne biliyim. Evde durma imkanın varsa evde kal

İlgili sorular

0 oy
6 cevap 248 göst.
21 Ocak 2023 Diğer kategorisinde Meryem0123 (1,937 puan) tarafından soruldu
+1 oy
27 cevap 368 göst.
31 Ocak 2022 Aile kategorisinde Aysedemir42 (301 puan) tarafından soruldu
0 oy
16 cevap 560 göst.
3 Haziran 2021 Aile kategorisinde Sürpriz yumurta⚘ (1,615 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 172 göst.
17 Şubat 2021 Diğer kategorisinde Ecrinin annesi6 (992 puan) tarafından soruldu

377,795 soru

11,307,730 cevap

34,737 kullanıcı

...