0 oy
1,100 göst.
Aile kategorisinde (1,114 puan) tarafından
Şimdiye kadr 7 tane araba değiştirdi hepsinde zarar ettirdi hâlâ zarar ettirmeye devam ediyo artık bişey dediğim zman kavga çıkıyor kendi haline bıraktım. Bir haftadır oda bende dükkanları kapattık virüs dolayısıyla kapatma uyarısı geldi. Bir haftadır eve para girmiyo önceden ne kaldıysa elimizde 800e market alışverişi yaptık çocuğa bez mama eve aylık her zman ki erzak vs vs bide oğlanın kıyafetleri küçülmüştü bidaha alamam diye iki üç parça bişey alcktim ama eşim sağolsun 300 liranın dibine vurdu. Neyse giyecek sonuçta dedim bişey demedim. Bugünde su kartını yüklemeye gitti bizm su kartlı ordan gelirken de oyuncakçıya gitmiş 100 liraya robot almış 75 liraya piyano almış 45 liraya plastik essek almış ya sinir krizi gecircektim nerdyse bu işsizlik zamanında ne gerek vardı dedim resmen o verdiği paralara içim acıdı ya hadi erzaga kıyafete verdiğimize üzülmedim ama üç gün sonra o robotu fırlatcak kircak neye yaricak bidaha o yazık günah ya bişey desem kavga çıkarıyo ama içim içimi yiyo sinirden :( daha ne zamana kadr calismicamiz belli değil evimiz kira dükkanlar kira hiç paranın değerini bilmiyor kolay kazanılıyo sanıyo parayı hep çar cur ediyo

13 Cevaplar

0 oy
tarafından
Hiç iyi yapmıyor esin sonuçta ne olacak ne zamana kadar sürecek belli değil 
(1,114 puan) tarafından
Niye bu kadr para verdin iki top alaydın yeterdi dedim ona bile laf saydı
tarafından
Güzel bir dille anlat yapacak bir şey yok benim de babam öyle senelerdir aynı değişmedi
(1,114 puan) tarafından
Bugün güzellikle dedim bunlara 200 lira verirken için acımadı mı dedim yo acımadı oğluma aliyom niye acısın dedi. Bnde dedim ki bu kadr pahalıya ne gerek vardı şimdi yarın ne olacağımız belli bak bir haftadır çalışmıyoruz niye böyle şeylere para verdin dedim. 25 30 versen yine üzülmem ama bı robota 100 lira bu durumda nasıl verdin içim acıdı resmen dedim. Tabi yine üste çıktı sanane ne karışıyon senelere başladı
tarafından
Allah akıl fikir versin kuzum ne diyim
(1,114 puan) tarafından
Boşa borç ödemekten bıktım artık. Düşünmekten uykularım kaçıyor :(
-Reklam-
0 oy
(1,436 puan) tarafından
Gercekten düşünceszlik yapmış
(1,114 puan) tarafından
Hemde çok sonumuz ne olacak belli değil millet yarını düşünür bizimkinin umrunda değil
0 oy
tarafından

Bizimki çar çur etmiyor ama elinde tutmasını bilmiyor sende evde eksik ne varsa al borç yapin yani o kdr çok fazla değil altından kalkmayacağınız borçtan bahsetmiyorum emin ol para neye nereye gidiyor anlycksn bn böyle yapıyorum yarısınıda elimde tutuyorum istediği zmnda vermiyorum kendi kazandığı parasını :D

(1,114 puan) tarafından
Kuzum borcumuzda var araba taksidi ödüyoruz aylık 2 bin 2 bin. Bitmeyen borç oda :(
tarafından
Bırak kendi düşünsün o zmn o zmnda iflas eder valla he vlla bilemedim şimdi
(1,114 puan) tarafından
O borcta çok uzun hikaye elimizde 37 bin liralık araba vardı onu galeriye verip 26 bin hasar kayıtlı arabayı 52bine almış 15 binlik senet yapmış yani borç. Neyse ama arabayı istemedim elimzde patlicak ağır hasar kaydı var diye dedim aynı değerinde bak düşük bakma üstüne para aldığın zman harcarsın dedim. Yine beni dinlemedi 52 bine aldı ama peşin fiyatı 48 senetle olduğu için 52ye aldı. Neyse 38 bin degerinde arabayla değiştirdi üzerine 10 bin lira almış. 2 bin senedi ödedi 2 bine bakımlarını yaptırdı 5 bin elimizde kaldı e daha 13 bin senet borcu var böyle zarar ettire ettire bana kafayı yedirtiyo ben değeri olmayan arabaya borç ödüyorum yani karşı çıkıyorum ayrılma noktasına kadr gelebiliyoruz kavgadan artık ne yapacağımı şaşırdım :(
tarafından
Ah cnm ya senin kocan çok akılsız senin suçun ne böyle devam ederse 5 parasız kalacak o zmn anlyck herşeyin değerini ailesinden biri uyarsın babası varsa abisi anası hatta
(1,114 puan) tarafından
Kiz herkes uyarıyo yapma etme niye böyle yapıyon niye paranın değerini bilmiyon diye ama onlara da bagriyo. Ben diyom bak çocuklarının rızkını boşa harcıyosun rabbim ne guzel veriyo niye kıymetini bilmiyon ileriyi düşünmüyon diyom. Gerçekten ileriyi düşünmüyor
0 oy
(365 puan) tarafından
Aynı benim eşim  birgün de yer bitirir asla yarınını dusunmez
(1,114 puan) tarafından
Aynen asla yarını düşünmüyo :(
0 oy
tarafından

Canim uzmek istemem ama öyle insanlar değismiyor babamdan biliyorum 

Market acti basinda durmadi batirdi

Halı yıkama acti basinda durmadi batırdi

Camaşir hane aldı yıne batırdi

Yemin olsun 1 bucuk senede 250 300 milyar para patirdi 

Suan bosa dukkan kirasi veriyor 

Biz 4 kız kardesiz 3 umuz evliyiz kiz kardesim daha 16 yasinda simdi bizi sucluyor sahip cikmadiniz yardim etmediniz diye ama bizde evliyiz eslerimiz ne kadar iyi olsada biyere kadar sabır ediliyor 

Ama babama bunu anlatamiyoruz 

(1,114 puan) tarafından
Valla benimkinin açtığı işyerleri 7 8 yer oldu. 15 20 fabrikaya girdi çıktı sürekli araba değiştirdi alım satım yapcam diye hepsinde 4 5 milyar zarar ettirdi hâlâ akillanmadi
tarafından
Rabbim sabir versin canim ama düzelmiyorlar
Babam mekkede yine yer acma planlari yapiyor biz yeter dedikce o inadina yapıyor
(1,114 puan) tarafından
Aynen sanki inadına yapar gibi para kolay kazanılıyo sanıyolar
0 oy
tarafından
Benim ki de arabaya harcar durur bugün ekranlı radyo almış ne işe yarayacaksa geçen ay sıfır jant lastik aldı 3500 tl ye maaşı biraz fazla yattı onlar da arabaya gidiyor ama ben ne istersem de alıyor o yüzden pek bir şey demiyorum 
(1,114 puan) tarafından
Bende çalıştığım için ne istiyorsam alabiliyorum çalışmasam zor alırım sen git işlerin olmadığı zmanda 250 lira oyuncaklara ver bide kıracak yarın öbür gün yani
tarafından
Heves etmiştir belki çokta üsteleme
(1,114 puan) tarafından
Bişey diyemiyorum ki zaten hemen kavga çıkarıyor ama içim acıdı çok o paraya :(
0 oy
(667 puan) tarafından
Haklisin canim oyuncaklari almasi gereksz olmus cocugunun illa ki oyalancagi biseyler vardir evde sen para idaresini ele almaya,calis esin kabul ederse 
(1,114 puan) tarafından
Alıyorum üç gün sonra düzeni bozuyo geri hemde çok gerksiz yere aldı benim kızdığım da o zaten çalışsak şuan neyse ama ne zmana kadr calismicamiz belli değil daha
0 oy
(523 puan) tarafından
Benim eşim de öyle bi hafta 2 bin lira bittiğini bilirim.  Hep şunu der bana: Parayı kaybetmekten korkmadigin an kazanmaya başlarsın. Gerçekten de en dibe vursak da bi şekilde para geliyor anlamıyorum. Sanırım işin sırrı Secret (SIR ) da. Korktuğun başına gelir derler ya aynen öyle. Sen neyi çağırırsan hayat sana onu verir. Parasızlıktan korkarsın parasız kalırsın.  Her zaman olumluyu düşüneceksin.  Paranın bitecegini değil paranın geleceğini düşün. 
(1,114 puan) tarafından
Ama şuan gelecek bı kaynak yok ikimizinde dükkanları kapalı ve ne zmana kadr kapalı duracak belli değil
0 oy
(12,858 puan) tarafından
Ne çektin eşinden bee kuzum şu zamanda almasa daha iyi olurdu ne olacağı belli değil olan olmuş artık üzme kendini 
(1,114 puan) tarafından
Valla içim acıdı o 250ye ya ben onla iki haftalık pazar masrafımı alrdm
0 oy
tarafından

Biraz tutumlu olması gerekiyor bence, evet harcama yapar insan ama neye harcama yaptığına degmeli

(1,114 puan) tarafından
Ya hadi market kıyafet aldık onlara üzülmüyorum yiyecek giyecek ama bı robota 100 lira nasıl vermiş ya içim acıdı resmen. Bide şu zmansa çalışsak neyse yine acimicam
0 oy
(309 puan) tarafından
Eşin normaldede herseyi istedigi zmn yapmaya alismis durduramazsin cnm hep dukkanlar açık oldugu için istedigini almayada alışık para geldigi için erkeklere zaten n bisey demiycen hazirlar hemen tartismaya ses cikarma sende zaman geçsin dara düşüpte napcaz diye sordugunda cevabini verirsin ozmn
(1,114 puan) tarafından
Ben çok güzel cevap veririm ama yine kavga çıkar adım gibi eminim
0 oy
(643 puan) tarafından
Çok harciyasi varsa gitsin bi mağazaya çocuk kıyafetleri aldın yurta yetimhaneye verdin en azindan sevap kazanir  boşa para harcamaz 

Yada gitsin kazandiginizin zekatini versin
(1,114 puan) tarafından
Keşke öyle biseye verseydi bu kadr uzulmezdim o oyuncklara verdiği paraya yarını düşünmüyo ne zmana kadr dükkanlar kapalı kalcak belli değil
0 oy
(1,908 puan) tarafından
şoktayım su an benim eşim de tam tersi ne alsam gereksiz iki çeşit yemek yapsam dolabı boşaltma diye kızıyor ki müsrif biri asla değilim o cimrilige geçmiş artık sizde de eşin müsrif sen tutumlusun herşeyin bı dengesi var işte 
(1,114 puan) tarafından
Bende aslında çok tutumlu değilimdir kazandığımı harcarim ama fuzuli harcamam. Geçenlerde çocuğa ilk adım ayakkabısı aldım 90 lira eve geldik denedim yürütecle gezemedi ayakkabılarla geri iade ettim sonradn pişman oldum şuan ne gerek vardı yürüdüğü zman alırım dedim kendi kendime
(1,908 puan) tarafından
ben onu almam alsam eşim çıldırır :)
(1,114 puan) tarafından
Eşim bişey demez karışmaz aldığıma ettiğime çünkü ondan para istemem hiç bir zaman evlendiğmizden beri bı kere bile istememisimdir kendimde çalıştığım için bişey dese vereceğim cevabı da bilir çünkü :) ama şuan çalışamadığmz dönemde sonumuzun belli olmadığı dönemde fuzuli oyuncak almasına acıdım :(
(1,908 puan) tarafından
sana guveniyo galiba borca da girsek beraber oderz nasıl olsa diye
(1,114 puan) tarafından
Büyük ihtimalle öyle galiba cnm

İlgili sorular

0 oy
14 cevap 750 göst.
9 Mayıs 2020 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
21 cevap 550 göst.
21 Şubat 2021 Diğer kategorisinde Nurgizem (274 puan) tarafından soruldu
+2 oy
32 cevap 701 göst.
31 Ekim 2023 Diğer kategorisinde ozgecangursoybursa (10,973 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 102 göst.
3 Ekim 2022 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Fatmagul81 (245 puan) tarafından soruldu

380,533 soru

11,393,527 cevap

34,904 kullanıcı

...